Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

България ,ще я бъде ли?

До като е жив пациента има надежда.10 ;11;1989 г. бе обяснено: Ти до момента живееше в затвора.Ето ние сменяме директора и ще бъдеш свободен .Пациента получи шок и за да му бъде излекувана тахикардията бе назначен екип за изследване и лечение .Екипът нови демократи  зае позиция ,погледна го в очите и заобяснява : Не се безпокой ,сега си свободен, ще  полежиш малко да разберем какво ти има и ще те оправим.Трябвало да ходиш на работа ?Ама моля ти се , нашите нови братя мислят за нас,уредили сме колети ,само се успокой .Ще внасяме всичко , почти без пари .Е може и да не стане скоро .Може  да е и след 800 дни ,но ще го бъдеш,обещаваме .Процедурата изисква една мъничка инжекция , може да ти се приспи , това е нормално .Сестра  пусни телевизора . Такаа , сега да да включим системата за кръвопреливане  към основната матрица .Заработи ...2010 ;2013  наложи се смяната на няколко сестри за неумела манипулация ,пациента потръпва ...Есента  2013 ,надписът пред килията светва в червено ?Да не би пациента да излиза от комата ? Или това е вирус в мултимедийната програма ?Сестра отвържи пациента да няма следи от насилие и отвори до край авокатите  .Ако се събуди да няма сили да скача .

 

Публикувано: 30 октомври 2013 - 21:52

По какъвто и да е критерий, покупателната способност на българина сега е най-малка от целия ЕС. В Германия двустайно жилище с разходите включени в него в голям град върви по 500 евро. Заплатите почват от 1500 евро. Хранителните продукти в супермаркетите са по-евтини, отколкото тези в България. Аз не харча повече от 100 евро на месец за храна, при това си угаждам с шам фъстък и натурални сокове редовно. Сметнете колко му остават на човек, дори да работи най-зле платената работа там. Никакво сравнение с България. При това Германия не е страната с най-високи заплати, във Франция, Холандия, скандинавските страни, Великобритания те са по-високи...

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 734
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз попитах и в другата тема:

...

Въпросът е друг - как да направим така, че и в България да е добре? Това със сигурност няма да стане ако сме недоволни, ако мразим депутатите, богатите или който там друг набедим за виновен. И нека се замислим - как в тези държави, където пенсионерите могат да си позволят да обикалят света (макар че и там не всички пенсионери имат кой знае какви възможности - контактувам с английски пенсионери, които откровено казват, че с тази си пенсия в Англия едва ще свързват двата края, затова са избрали България - хубава природа, добър климат, мирна и достатъчно цивилизована обстановка и основното - евтин живот), са постигнали този висок стандарт, защо и как са успели да направят държавите си богати? Със сигурност не като са бягали в други, по-богати и спокойни държави, със сигурност не като са недоволствали и оплаквали, със сигурност не като са се делили на такива и онакива, със сигурност не като са търсели виновни... Просто са се хванали здраво на работа. 

...

Никой не се нае да отговори в нея.

Дано тук някой се реши.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти искаш отговор в 2 изречения ?  :)  Не е ли ясно  че само половината път в пустинята сме минали? Някъде тука Божидар оптимистично споделя ,че  сме тръгнали на оправяне .Съгласен съм с него ,макар темпото да е костенурско .

Ще се оправим когато основната идея в училищата стане , децата да дават  труд и любов  .Получаването да не го търсят ,ще им се даде  неизбежно .Получи ли се това,тези трудещи се в БЛАГОРОДЕН труд да станат повечко ,тези другите постепенно ще бъдат изолирани , .

Ти не работиш ли с Андрешковци ?Не си ли ,си била главата с дилемата как да им обясниш , че като работите заедно сте зависими един от друг .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

Аз попитах и в другата тема:

...

Въпросът е друг - как да направим така, че и в България да е добре? Това със сигурност няма да стане ако сме недоволни, ако мразим депутатите, богатите или който там друг набедим за виновен. И нека се замислим - как в тези държави, където пенсионерите могат да си позволят да обикалят света (макар че и там не всички пенсионери имат кой знае какви възможности - контактувам с английски пенсионери, които откровено казват, че с тази си пенсия в Англия едва ще свързват двата края, затова са избрали България - хубава природа, добър климат, мирна и достатъчно цивилизована обстановка и основното - евтин живот), са постигнали този висок стандарт, защо и как са успели да направят държавите си богати? Със сигурност не като са бягали в други, по-богати и спокойни държави, със сигурност не като са недоволствали и оплаквали, със сигурност не като са се делили на такива и онакива, със сигурност не като са търсели виновни... Просто са се хванали здраво на работа. 

...

Никой не се нае да отговори в нея.

Дано тук някой се реши.

 

Като за начало трябва да се определи много трезво и без подценяване или обратното- патос, с какво разполагаме като човешки качества. И по-специално- какво имат тези, които сега са на 20-25 години. В интерес на истината, мисля, че промяната я носят новите поколения, а могат да я изявят най-скоро тези 20-25 годишните.

Например съм забелязала, че един човек на 23 години ще ми каже това, което мисли, без да ме обиди, но как точно ще го приема си е мой проблем. Те не се замислят много-много за чуждото его, така да се каже. Но в същото време са като че ли естествено обиграни в не-директното обиждане, когато не са съгласни. По-старите поколения са точно обратното- премълчават, гневят се вътрешно, трупат, а ако прелее- използват груб език.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, права си, и аз имам подобно наблюдение. Това стана някак постепенно. Хората на 55-65 са тези, за които говориш, че си мълчат, траят и в един момент тръгват съвсем грубо. Измежду тези на 45-55 вече има малко, които говорят директно и спокойно, после тези на 35-45  са малко повече и на 20-25 повечето са такива.

 

Аз забелязвам и друго - много са практично ориентирани; търсят отговори на въпроса "Как?" и почти не ги интересува "Защо?"; дори и когато попитат "Защо?", то е само, за да могат да разширят приложението. Това на мен, като на човек с 20 години над възрастта, за която говориш, дори не ми харесва. Иска ми се младите хора да мислят повече, но явно че не е удачен умозрителния тип човек за сегашното време.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм съгласна с теб. Процентното отношение е в полза на тези търсещите отговора по пътя на проба-грешка, пред тези, които първо мислят- после действат. Което, с оглед на преходните времена, ми е парадосално някак, защото не мога да проумея замисъла.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Точно така е, проба-грешка.

Тъй като контактувам напоследък по-често с млади хора, обикновено аз предлагам - Чакай малко, да помислим и ще разберем как! и в отговор чувам - А, какво да мисля, по-бързо е да пробваме и то ще си покаже как е!

По принцип не бих казала, че е парадоксално, просто условията са такива:

1. има много машини - като се почне от калкулатори (реализирани на всевъзможни места) и се стигне до компютри с програми за изкуствен интелект, позволяващи бързо реализиране на метода проба-грешка;

2. лесно е да се направи виртуална симулация на какъвто и да било процес, особено подчиняващ се предимно на физико-химическите закони.

Друг е въпросът, че понякога потребителят може страхотно да се подведе/излъже, разчитайки само и единствено на такива средства, но ... такива са времената явно. Аз например се усещам, как непрекъснато контролирам резултатите, които ми показва калкулатора, датчика, компютъра ... и ми се случва да кажа - А, това не може да е така, тук има някаква грешка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Публикувано: 30 октомври 2013 - 21:52

По какъвто и да е критерий, покупателната способност на българина сега е най-малка от целия ЕС. В Германия двустайно жилище с разходите включени в него в голям град върви по 500 евро. Заплатите почват от 1500 евро. Хранителните продукти в супермаркетите са по-евтини, отколкото тези в България. Аз не харча повече от 100 евро на месец за храна, при това си угаждам с шам фъстък и натурални сокове редовно. Сметнете колко му остават на човек, дори да работи най-зле платената работа там. Никакво сравнение с България. При това Германия не е страната с най-високи заплати, във Франция, Холандия, скандинавските страни, Великобритания те са по-високи...

 

Що за измишльотини е написал някой тук?! Бих искала да корегирам това онова... Например, че 500 евро струва една стая например в Мюнхен, Берлин, Франкфурт, разбирайте големите градове. Двустаен апартамент с наем и присъщите му консумативи е приблизително двойно по- скъп. Няма такива заплати със старт от 1500 евро, даже и бруто! Заплащането става по бранш, възраст, ценз и професионален опит. Така се формира брутната заплата, от която се приспадат близо 42 % данък, тогава можем да обсъждаме кой колко нето получава. Е, няма как да сравним Бг и Германия, където в последната пенсионерите задължително заплащат месечна здравна застраховка, а тия на които пенсиите са високи заплащат и данък ДОД. Единствено съм съгласна, че немските заплати са значително по-ниски от изброените по-горе държави. Ясно е, че не е толкова розово, както сте го описали, Уважаеми- не подвеждайте съфорумците с лъжливи неистини, моля!!! Поздрави!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, права си, и аз имам подобно наблюдение. Това стана някак постепенно. Хората на 55-65 са тези, за които говориш, че си мълчат, траят и в един момент тръгват съвсем грубо. Измежду тези на 45-55 вече има малко, които говорят директно и спокойно, после тези на 35-45  са малко повече и на 20-25 повечето са такива.

 

Аз забелязвам и друго - много са практично ориентирани; търсят отговори на въпроса "Как?" и почти не ги интересува "Защо?"; дори и когато попитат "Защо?", то е само, за да могат да разширят приложението. Това на мен, като на човек с 20 години над възрастта, за която говориш, дори не ми харесва. Иска ми се младите хора да мислят повече, но явно че не е удачен умозрителния тип човек за сегашното време.

Това е естествения ход на обновяване популацията .Младото  постепенно измества старото .За съжаление сме още , повече животни .Интересува ни  само физическото благополучие ...Младите имат нужда да знаят , че определящото в живота ни , е невидимото . Съобразяват ли се  с него , ще бъдат по добре . Ако , им го покаже някой , ще спечелят време .

Диана на няколко пъти задава въпроса ----Как ще се оправим .Кога ще излезем от трудностите ?---За мен отговора е един---никога---.Какво да правим тогава ,можем ли  да се спасим  някъде , все пак ? Можем  да живеем добре единствено ако осмислим живота си .Единствено  човек  сам  , може да направи  живота си ценен , надявайки  се и за другите бъде полезен .

ето едно добро обяснение/ упражнение .  http://www.youtube.com/watch?v=SA4a_8jkEHg      

 

veilet     Например, че 500 евро струва една стая например в Мюнхен, Берлин, Франкфурт, разбирайте големите градове. Двустаен апартамент с наем и присъщите му консумативи е приблизително двойно по- скъп.      това е факта който споделяш .Другото са размишления . Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

Публикувано: 30 октомври 2013 - 21:52

По какъвто и да е критерий, покупателната способност на българина сега е най-малка от целия ЕС. В Германия двустайно жилище с разходите включени в него в голям град върви по 500 евро. Заплатите почват от 1500 евро. Хранителните продукти в супермаркетите са по-евтини, отколкото тези в България. Аз не харча повече от 100 евро на месец за храна, при това си угаждам с шам фъстък и натурални сокове редовно. Сметнете колко му остават на човек, дори да работи най-зле платената работа там. Никакво сравнение с България. При това Германия не е страната с най-високи заплати, във Франция, Холандия, скандинавските страни, Великобритания те са по-високи...

 

Що за измишльотини е написал някой тук?! Бих искала да корегирам това онова... Например, че 500 евро струва една стая например в Мюнхен, Берлин, Франкфурт, разбирайте големите градове. Двустаен апартамент с наем и присъщите му консумативи е приблизително двойно по- скъп. Няма такива заплати със старт от 1500 евро, даже и бруто! Заплащането става по бранш, възраст, ценз и професионален опит. Така се формира брутната заплата, от която се приспадат близо 42 % данък, тогава можем да обсъждаме кой колко нето получава. Е, няма как да сравним Бг и Германия, където в последната пенсионерите задължително заплащат месечна здравна застраховка, а тия на които пенсиите са високи заплащат и данък ДОД. Единствено съм съгласна, че немските заплати са значително по-ниски от изброените по-горе държави. Ясно е, че не е толкова розово, както сте го описали, Уважаеми- не подвеждайте съфорумците с лъжливи неистини, моля!!! Поздрави!!!

 

Максим

Приятел на Портала

  • photo-thumb-3110.jpg?_r=0
  • Участници
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 1587 Мнения:
  • Пол:Мъж

Изпратeно Вчера, 18:55

Офф, ще ти покажа копие от договора на жилището ми, аман от неверници. Ако ти плащаш 500 евро за малка стаичка, аз плащам само 390 евро и то за двустаен :) и също в голям град какъвто е Бремен и то в близък до центъра район на града, а не в някое убито предградие.

http://s020.radikal....cfe522d83f1.jpg

http://s017.radikal....c5a3fc6e577.jpg

Така че моля за извинение. Казал съм истината такава, каквато е. Това, че в Мюнхен е скъпо всички го знаем, но там и стандарта е друг, над нивото на Германия. Така че Мюнхен не е представителна извадка за Германия. А Бремен е такава.

И какво невярно има в брутна заплата 1500 евро, остават ти 950 евро нето и какъв е проблема да си плащаш такова жилище от 390 евро като моето?... В по-малките градове е още по-евтино.

Линк към коментар
Share on other sites

Чакайте, защо говорим за Германия, в темата за България?

Между другото аз не съм знаела, че в Германия има минимална работна заплата, даже бях убедена, че няма; попрочетох сега, защото се зачудих кой какво говори наистина, оказа се, че тепърва искат да въвеждат такава. В Германия е доста различно - в източна е евтино, но и заплатите са ниски, в западна някъде е много скъпо като живот (не само в Мюнхен, ами и във Франкфурт, в Кьолн и т.н.), но там и заплатите са по-високи.

Иначе сметките определено са на страната на Veilet - при 1500 евро, както се опитват да направят сега с единната ставка от 8.5 евро на час, при 42% данъци, на човек ще му остане чисто 870 и като извадим наема от 390 евро, който цитира Макс, ще останат едва 480, от които за транспорт колко отиват - не знам, вие ще кажете, да предположим 100, за храна поне 150 (макар че 5 евро на ден дали ще стигнат? - със сигурност ще трябва да се пазарува от най-евтиния супермаркет и всичко да се готви у дома, навън дори едно кафе да си поръча човек и ще наруши този бюджет) и с една дума на човек му остават около 200 евро максимум за дрехи, консумативи (сапун, шампоан, прах за пране, лекарства ...) и др. подобни разходи. Ако не е сам и има примерно дете - не знам как ще се оправя. Та явно и там не тече мед и масло от небето, но все пак определено има много по-малка безработица и съответно по-големи възможности човек да си осигури поне едно сносно съществуване.

 

Но ние да си гледаме България. И да видим как можем да я направим да заприлича на Германия в такъв случай, ако приемем нея за образец. Германия е била в окаяно положение след втората световна война - много жертви, много разрушения, репарации и т.н. Как се е вдигнала от пепелта? Със сигурност не и като да са бягали германците към някоя по-богата и спокойна държава от тяхната тогава.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето един повод да си зададем въпроса в заглавието на тази тема - колко от вас знаят, че на 01.01.2014 г. изтича мораториум върху промяна на Конституцията, която е била направена през 2005 г., даваща разрешение на чуждестранни фирми и граждани да закупуват свободно българска земя?  В неделя имах възможност да разговарям с човек измежду хората, протестиращи против това - според това, което той ми обясни, така се създават редица потенциални опасности за страната ни.  На първо място посочи за пример Палестина, чиято земя е била изкупувана масово от Израел, след което собствениците на тази земя са поискали да получат суверенитет и да отцепят цялата тази територия от държавата.  Също така, оказва се, че не са малко държавите, в които има достатъчно хора, които могат да си позволят да купят големи територии за кратко време, дори не само заради ниските цени (а такива са те у нас) - само един пример са арабските емирства (този пример е даван в малкото статии, излезли по темата).  Що се отнася до това как е в другите държави - повечето други държави имат различни мерки, чрез които ограничават купуването на земя от чужденци.  Например, в Италия само 15% от земята може да бъде закупувана от чужденци.  Доколкото разбрах, наскоро в Полша е имало риск от подобна ситуация, но под натиска на протести политиците са гласували забрана за продажбата на земя на чужденци.  От това, което видях в неделя, мога да кажа, че протеста по този повод не бе по-силно посетен (а по-скоро бе обратното) от другите останали протести срещу настоящите управляващи, макар че на мен ми се струва, че от всички каузи тази може и да се окаже най-заслужаваща внимание.  Няколкото човека, организирали протеста, раздаваха листовки на случайни минувачи.  Човекът, с когото говорих, сподели, че те се опитват да правят това и в свободното си време, като засега са използват главно този метод и фейсбук, за да информират колкото се може повече хора по въпроса (във фейсбук има група). 

Личното ми мнение е, че тази кауза заслужава да й се отдели внимание (най-малкото, тя заслужава повече гласност).  Също така, ако се окаже, че това е един потенциален проблем, то не е останало много време за действия, а дори първите две стъпки - информирането и осмислянето на ситуацията - в момента протичат със сравнителни бавни темпове.  Естествено, това се случва и заради многото и най-различни протести, които бяха организирани в последно време - така за много хора, минаващи през площад "Н. Събрание" ми се стори, че това беше просто следващият, едва ли не рутинен протест.  Доколкото съм успял да си изградя мнение, този въпрос сам по себе си, обаче, никак не е рутинен и макар и един сред много други може би наболели въпроси около решенията на нашите управляващи, е от първостепенно значение за бъдещето на страната.  Що се касае до включването му тук, смятам, че заслужава отделна тема.  Ако имам достатъчно време и се окаже, че и други мислят така, ще се опитам утре да пусна такава.

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

Земята на България ?   ...Да отнеха земята ми (вечната) , в замяна на бетонна кутия  ( временна) .Обезцениха труда на селянина ,този даващия храната им .Отнеха гордостта  от труда му.За какво му е земя сега ,на човека ?..Да строи пътища между гаражите ли?..Какво искам аз ?..Знам ли ?..Приятно е да хвърча с голфа по магистралата ...Приятно е да стъпвам по тревата между цветята ...Какво искам аз ?..Не мога да реша ...До като си трая , чудейки се кое е по добре , не привличам ли апокалипсиса ?..Защото на къде са тръгнали нещата ?Не е ли време да се поразмърдам ,за да не ме повлече потопа ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, заслужава си отделна тема въпросът за купуването на земята.

Аз също съм против, точно по тази причина - в България стандартът на живот е нисък и съответно и земята е евтина. Дори бедни по техните стандарти чужди граждани са достатъчно богати да си купят много земя у нас. Какво би могло да стане в районите с много мюсюлманско население например? Забележете какво е отношението на ДПС по въпроса. 

Линк към коментар
Share on other sites

Земята може да бъде основно частна, държавна и общинска собственост. Когато става въпрос за продажба, то тук не се включва земята държавна и общинска собственост, а само частната. Иначе държавната и общинска земя и българин да си пак е невъзможно да си купиш законно. Не можах да намеря карта където земята на България да е разделена според типа собственост, но предполагам, че делът на тази - частна собственост, не е много голям. Отделно въпросът за възможната разпокъсаност и качеството на земята. Специално за Родопите, не виждам особени перспективи пред чуждестранните инвеститори желаещи да закупят земя. Има един страх, че щом земята е собственост на чужденец, тя вече не е българска земя. Няма такова нещо. Чужденецът може да се разпорежда със земята негова собственост, но само доколкото и както това му повеляват българските закони. Земята си остава част от България и е подвластна на българското законодателство, а не на това на държавата от която е собственикът. В случая собственикът чужденец по нищо не се различава от собственикът българин. И в единия и в другия случай може да имаме както съвестно владение на собствеността, така и злоупотреби.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на собствено мнение и преценка. Ето какво е казал навремето човек, който очевидно е бил много по-запознат със ситуацията и е трябвало да се изкаже по въпроса – съдиятата от Конституционния съд Живан Белчев, цитиран в следната статия:

http://www.silnabulgaria.com/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B2/

„Трябва да се отбележи, че в случая се касае за най-голямото богатство на държавата, а именно за благословената, свещена българска земя, завещана ни от предците преди повече от 13 века“, пише Белчев. Мнението му е публикувано в сайта на съда. Според него не е напразно, че „конституционният законодател я определя като „основно национално богатство“ и я поставя в глава първа на конституцията „Основни начала“. Според Белчев тази забрана е свързана и със защитата на териториалната цялост на България. „Включването на земеделската земя в гражданския оборот ще бъде предпоставка за накърняване териториалната цялост на държавата като един от белезите на формата на държавно устройство“, сочи той в особеното си мнение. Белчев прогнозира и, че „под формата на гражданско-правни сделки ще бъдат разпродадени големи части от нашата обработваема земеделска земя, която е най-плодородната в цяла Европа“. Той твърди и, че „купувачите на земеделска земя ще бъдат изключително и само от съседните ни държави“.

Постепенно и методично българският етнос ще бъде изтласкван от закупените и прилежащите към тях земи, а настанилите се там етноси, в недалечно бъдеще, ще поискат обособяването на автономни териториални образования“, прогнозира още Белчев.

В особеното си мнение той твърди и, че „никакви гратисни периоди, дирижирани от ЕС и никакви последващи законови ограничения на свободния режим за закупуване на земя от граждани и юридически лица от други страни-членки на ЕС няма да спрат ерозията на единната българска държава“. Според него България трябва да внуши на ЕС, че териториалната цялост на държавата е в опасност.

Белчев сочи като пример за отстояване на своите интереси Дания и Швеция, „които все още не са въвели еврото, и Норвегия, която отказва да влезе в ЕС“. Според него България се намира в центъра на Балканския полуостров и отпадането на забраната би поставило държавата „в положение на кръгова отбрана“. „Затова не трябва да се създава огнище на напрежение между нея и съседните й държави“.

По негово мнение „големите (богати) инвеститори от Централна и Западна Европа, които имат други интереси, ще искат промяна на предназначението на обработваемата земеделска земя“ и всъщност ще търсят „земя в индустриалните зони на населените места, или край туристическите обекти“.

„Какво бъдеще има тази държава, която няма собствена земя и не може да изхрани собствения си народ?!“, пита Белчев риторично. Според него отмяната на тази разпоредба „не трябва да се допуска не само от Народното събрание, но и от Великото Народно събрание."

 

 

Мисля, че горното мнение на човек, който е имал представа от това кое е реална опасност и кое не, говори само за себе си.

Моето собствено мнение е следното: Не е лъжа, че и да се обработва земята ни само от български граждани, няма гаранция, че всички те ще го правят качествено, в помощ на държавната икономика, с грижа за околната среда и самото бъдеще на природните ресурси (включително и на самата земя) и т.н., но като знам колко са "цъфнали и вързали" контролните органи в нашата държава, въпросът според мен опира до това къде все пак са по-големите рискове. Дори и да има богати българи, които могат да закупят земя, безспорно е, че именно в някои други държави има хора, които са концентрирали много по-големи капитали – има вече статии, които посочват различни възможности и потенциални купувачи. Други потенциални опасности, включително и такива на политическо ниво, също са вече дискутирани (споменах вече сценирия, при който граждани от една държава купуват масово земя от друга държава и впоследствие настояват за суверенитет. Тук може да добавя, че дори и да не се стигне до такова искане, ако съответната земя е купена, например, от чуждестранна компания – гигант (а такива има именно извън нашата държава), то ясно е, че по един или друг начин тази компания може да започне да диктува икономическата ситуация в страната. Мисля, че в мнението на Белчев по-горе ясно личи загриженост и за подобни потенциални рискове). Не на последно място, не е толкова трудно човек да помисли за начините, по които продаването на земя на чужденци би вървяло и с потенциалната опасност от презаселване на някои региони – защото всяка компания, която закупи земя, има право да си избере от къде да вземе работна ръка, а съответно визи на работници, дошли по покана от установени компании не се дават чак толкова трудно. На този етап за този и за някои други сценарии може да не се виждат реални условия, но твърде много са неизвестните, касаещи ситуацията в едно малко по-далечно бъдеще, а понякога е добре човек да може да регистрира потенциалните вратички за такива неизвестни достатъчно рано. С други думи - едва ли държави като Германия, Италия и много други упражняват контрол върху продажбата на земя на чужденци без причина и едва ли е толкова безопасно това да се пренебрегне, както става ясно и от цитата, който сложих по-горе.

По отношение на организацията на самия протест, той е всяка неделя (включително и утре) от 15:00 пред фонтана на ул. Витоша. Сигурен съм, че всеки, който намира някои от горните доводи за достатъчно убедителни, би бил добре дошъл.

За повече информация – ето и страницата на протестиращите във фейсбук:

https://www.facebook.com/groups/zemia/

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Както се казва в писмо - нека сме сплотени! <3

"Моля, споделяйте писмото в социалните мрежи, форумите, блоговете - нека призивът достигне до колкото се може повече хора. Един много уважаван от мен социолог каза, че българите не се обединяваме около цели, каузи и идеи - не е вярно. С ведра радост и гордост мога да заявя, че покрай социалните мрежи започнахме постепенно да контактуваме и с непознати хора и да се свързваме в стремежи и каузи и да обменяме идеи. От година и нещо виждаме как всички българи по един или друг начин се свързват, как си помагат, как са съпричастни, състрадателни, организирани, интелигентни, способни, постигащи, великодушни, гостоприемни и благородни. Ние можем всичко това, ние имаме и знанията и медалите - и в науката, и в спорта; имаме и природните ресурси; и възхитително плодородната почва, и горите, и плажовете (които в момента се раздават на безценица на чужди интереси); имаме и заводите (които са разпродадени на старо желязо, но които винаги могат да се възстановят, защото имаме ресурсите и работната квалифицирана ръка) - реално ние имаме всичко това на тепсия - какво чакаме? Нека използваме това, което имаме; това, което е в ръцете ни."


ОТВОРЕНО ПИСМО до всички партии в България:
http://www.otvorenopismo.url.bg

"Съединението прави силата"

flag.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сътрудничеството между Европейската комисия и България е много добро и се полагат усилия за дългосрочно решение на проблема, увери Малмстрьом, която по-рано днес обаче попари надеждите ни, че сирийците, получили статут на бежанци ще могат да пътуват и да работят в други страни от ЕС.

.

Да са ни честити 11 000 сирийски бежанци,

които остават трайно закотвени в БГ и ще трябва да се интегрират с многобройната си челяд,

тук

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Последствията от евроинтеграцията на България

 

Близо две десетилетия бяха необходими, за да бъдат проведени и доведени до успешен край преговорите на България за членство в Ес.

И така до 1 януари 2007 г., когато България най-накрая придобива статута на пълноправен член на ЕС и официално става част от семейството на богатите страни, получава нови възможности за развитие и търговия, и всички вярват, че оттук нататък започва период на бърз просперитет за държавата и нацията.

 

Какви са резултатите?   

 

Положението на колония на ЕС, в което България се намира от 2007 г., отказът на държавата да защитава своите граждани, чрез подчиняването на националното право на европейското, и загубата на между 5 и 8 млрд. лв. са част от отговорите на въпроса!

 

България беше приета в Ес, защото прие с готовност възможно най-лошите условия за субсидии, преки плащания и т.н., прие най-лошите квоти за реализация на продукция, прие затварянето на III и IV блок на АЕЦ „Козлодуй“. С други думи – отстъпи от своя икономически суверенитет.

 

1.Откакто България стана членка на Европейския съюз през 2007 г., страната е внесла в бюджета на общността 5 227 600 000 лв.В същото време усвояемостта на помощи насочени от ЕС към българската държава е 38.7% или 5 050 688 522 лв.Тоест срещу всяко дадено евро в началото на годината, по-късно от ЕС ни връщат 0,70 евроцента. Или първо внасяме 1,3 евро в бюджета на ЕС, а после се радваме, че срещу това ще получим 1 евро.Трябва ли да бъдем благодарни на ЕС за това, че с „тяхни пари“ строим инфраструктура, развиваме отрасли и насърчаваме намаляване на безработица, чрез програми за квалификация и преквалификация?

 

2.България  беше аграрна страна, някога изхранвала почти цяла Европа.От голям износител, захранващ  почти цяла Европа, днес внасяме 70% от храните, които консумираме  И това, ако не е фарс и съвсем явен саботаж и икономическо колонизиране!

 

3. Деиндустриализацията на България: Продажбата на печелившите фабрики, заводи и предприятия на безценица на чужди фирми, вследствие на криминалната приватизация и нарязването за скрап на останалата част от тях.

  • Унищожиха се плодовете на десетилетния национален труд!
  • Продадоха се десетократно по-евтино индустриалните мощности!
  • Родиха се хиляда нови милионери за сметка на милиони обеднели!
  • Създаде се най-голямата безработица в Европа!
  • Специалисти, инженери станаха улични продавачи и охранители!

.....................................................................................................................

 

Изглежда, че след 6 години членство в ЕС българите са по-бедни, по-обезверени и по-отчаяни. Нито едно от очакванията за подобряване на материалното им битие не се е реализирало. Вместо на позитивни, сме свидетели на негативни тенденции и очакванията са те да се задълбочават.

 

източник:

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

"Част от украинският елит настоява страната му да бъде предадена в ръцете на Европейския съюз. Преди седем години нещо подобно се случи в България, въпреки че мина гладко и без проблемно. През 2007 г., по силата на одата „На радостта“ на Бетовен, България вдигна синия флаг на ЕС. Българите бяха решили, че ще живеят в един земен рай. Но това не беше така. Обикновени селяни, работници, търговци и служители ни казаха как е днес живота в Европейския съюз".

 

Специален репортаж на Аркадий Мамонтов от м.март 2014

 

"Едва ли Русия ще спасява България за трети път от самата себе си...."

Линк към коментар
Share on other sites

мда, този едноокия е.......н се изтипосал пред проамериканската телевизия

да доказва, че планът му не е успял, поради некадърност и корупция в политическата ни върхушка.

преди два дни

 

Но понеже планът им наистина се проваля, сигурно е тук да дава нови насоки и да нанесе някои корекции

 

Един много хубав коментар на зрител има под статията, чудно как не са го изтрили още...

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Общините ще взимат бонуси, за да интегрират бежанците. България преговаря с ЕК за 6000 евро на човек. Толкова даде Европа по програмата за релокация на бежанци от Малта в страни членки на ЕС, обясниха от Държавната агенция за бежанците пред "Стандарт".

За тази сума кметовете трябва да осигурят курсове по български, професионална квалификация, здравно осигуряване, училище за децата и дори да платят за година наема на бежанците. Интеграционната система предвижда те да бъдат разпределени пропорционално в страната. Преговорите се водят от вицепремиера Даниела Бобева.

Председателят на Държавната агенция за бежанците Николай Чирпанлиев пък съобщи, че около 200-300 от тях вече са се социализирали, работят и живеят у нас като пълноправни граждани. Вече всеки пети бежанец изявявал желание да остане в България.

източник

 

Като се сещам за тяхната плодовитост и за българската, си мисля, че след 2 поколения тук може и да не живеят българи, или ще са някакво малцинство. Сещам се, че още миналата година мадам Кристалина Георгиева каза, че бежанците щели да спомогнат за преодоляване на  демографската криза на БГ.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...