Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хорарна Астрология. Практикум.


Recommended Posts

Здравейте,за много години първо на всички :sorcerer:

Направих си хорар на въпрос за вразка-интимна,но не мога да разтълкувам отговора положителен ли е или не.Затова ще помоля ако някои може да ми помогне.АС е Овен ,Марс е в близнаци 3 дом и е в опозиция е Юпитер ,Луна,Плутон.

7 дом-Везни ,Скорпион-Венера е в 8 дом-Стрелец,Плутон 9 дом -Стрелец

Квадрант Венера -Сатурн-Нищо хубаво до тук :3d_133:

Разгледах също и 5 дом в Лъв

Слънце -Козирог-10 дом

Слънце тригон със Сатурн

също се склучва тригон Юпитер- Сатурн(който е в 4 дом дева)

ами това е :3d_162: Погмогнете ми моля,че много се омотах в тълкуването.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

АС е Овен ,Марс е в близнаци 3 дом и е в опозиция е Юпитер ,Луна,Плутон.

7 дом-Везни

Това е достатъчно за изясняване бъдещето на взаимоотношението, а именно опозицията дава отговор-НЕ!

Разгледах също и 5 дом в Лъв

Слънце -Козирог-10 дом

Слънце тригон със Сатурн

също се склучва тригон Юпитер- Сатурн(който е в 4 дом дева)

ами това е :3d_162: Погмогнете ми моля,че много се омотах в тълкуването.

По това което си написал, не виждам връзка между сигнификатора олицетворяващ теб-Марс и Слънцето(5 дом и любовната връзка)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Вендор :3d_041: ,

Благодаря за бързия отговор. няма аспект между сигнификаторите .А достатъчно ли е по-принцип като правя хорар да си отговарям ако няма аспекти между засегнатите планети?И това че венера е на своя трон във Везни какво показва?

Линк към коментар
Share on other sites

При съставянето на хорарна карта много е важна ясната формулировка на въпроса.

пр.Ще имам ли връзка с Х?

При зададено име се използва 7-ми дом, наблюдава се и връзката с 5-ти.

В най-добрия случай ще има аспект между господарите на 1-ви и 7-ми дом, ако такава няма се търси връзка със сигнификатора(ти) и други планети, които биха се намирали в 7-ми дом.Ако ги няма изредените примери се гледат аспектите, които сключва Луната, като съуправител на въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Към разясненията на Вендор,бих прибавила и позицията на Луната-по знак,дом и аспект.В случая,ако правилно съм разбрала,тя дава опозиция на Марс,който те представлява.Това потвърждава отрицателния отговор.Но е много важно да формулираш точно въпроса.Защото ако си попитала"Ще бъде ли здрава връзката ми с Х?",отговорът ще е не.Ако си попитала,обаче"Ще се разделя ли с Х?",отговорът отново е не.И друго-провери ли дали картата е радикална?

И за да бъдеш абсолютно сигурна,бих ти препоръчала да направиш още нещо-трудоемко е наистина,но си заслужава.Съпостави двата радикса,използвай синастрията;съпостави и транзитнитните карти на двамата.Така ще получиш една доста по-обстойна преценка на връзката.Успех! :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Оля, хорарната астрология разглежда "рожденната" карта на дадения въпрос.Точно по тази причина формулировката е изключително важна, трябва предварително да си наясно какво и как ще питаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Прав си,Вендор-синастрията и съпоставката на транзитите ги препоръчвам на EDEN84,за да и дадат допълнителна светлина върху връзката.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, синастрията е едно добро начало, за да открием връзка и съвместимостта между двама души, но аз бих предложил и още няколко пункта в проучването на бъдещите взаимоотношения.След синастрията може да съставим хороскоп на началото на връзката, след което да продължим с композитна карта, в която да се използват мидпойнтите на планетите на партньорите, и като завършек да зададем хорарен въпрос относно различните аспекти на една потенциална връзка.

Горко на всеки сериозен и отговорен астролог, колко работа има само, горкият! :3d_008:

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря и на двама ви :feel happy:

Оля купих си 3 от книжките които ми препоръча/Марион Марч и Джоан Макевърс/и наистина останах мн доволна от достъпния стил на който са написани.Искам още да попитам как се изчислява времето в хорарната астрология?знам че максимума време за което се разглежда хорарен въпрос е максимум за година.И още нещо нали 7 дом показва този за когото питам поименно-какво показва 7 дом-Везни ,Скорпион-Венера е в 8 дом-Стрелец,Плутон 9 дом -Стрелец?

Линк към коментар
Share on other sites

Времето в хорарната карта се изчислява само когато във въпроса е посочено търсенето на някакъв интервал от време.Разглежда се положението на ъглите в хороскопа и положението има по знак, както и положението на Луната, като се наблюдава качествато на знака-кардинален, фиксиран или променлив, разтоянието между двата сигнификатора участващи във въпроса като се броят градусите.Времето което се приписва на градусите зависи от качеството на знаците, а броя на градусите периода.

Периодите на времетраене се разделя на години, месеци, седмици и часове.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Вендор ти е дал указания,EDEN84,но ето и още малко конкретизация:

КАРДИНАЛНИТЕ знаци са най-бързи-събитието ще се случи до Х часове,дни,седмици.

ПРОМЕНЛИВИТЕ знаци касаят Х дни,седмици,месеци.

ФИКСИРАНИТЕ знаци са най-бавни-става въпрос за Х седмици,месеци,години.

Гледат се и домовете,в които попадат интересуващите ни планети:

ЪГЛОВИТЕ домове се свързват с КАРДИНАЛНИТЕ знаци-най-бързи са.

ПАДАЩИТЕ домове се свързват с ПРОМЕНЛИВИТЕ знаци и са на второ място.

СЛЕДВАЩИТЕ домове се свързват с ФИКСИРАНИТЕ знаци-най-бавни са.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Построих картата за часа, в който прочетох въпроса-06.03.08, Пловдив, 15,05 часа.Ти си представена чрез Слънцето в риби, а той- от Уран в риби.Двете планети са в съвпад.Секстилът на двете планети към Юпитер потвърждава отговора.При това секстилът на Слънцето е точен/12 минути/.Луната и Венера също дават да.Така че отговорът е абсолютно категорично ДА.Но...проблемът е че не си посочила име или прякор, за да гледам 7 дом.Подразбира се, че става въпрос за човек,на когото държиш, но не знам доколко можем да пренебрегнем тази липса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте!Мъча се сама да си отговоря,но не съм сигурна и се нуждая от помощ.Ще имам ли връзка в най-скоро време?Въпросът е зададен в 20.43 минути, София.Управител на асцендента е Меркурий, а на 7 дом Юпитер,но има квадратура :( .??

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Мъча се сама да си отговоря,но не съм сигурна и се нуждая от помощ.Ще имам ли връзка в най-скоро време?Въпросът е зададен в 20.43 минути, София.Управител на асцендента е Меркурий, а на 7 дом Юпитер,но има квадратура :( .??

A въпроса на 12- ти ли е зададен?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Мъча се сама да си отговоря,но не съм сигурна и се нуждая от помощ.Ще имам ли връзка в най-скоро време?Въпросът е зададен в 20.43 минути, София.Управител на асцендента е Меркурий, а на 7 дом Юпитер,но има квадратура :( .??

A въпроса на 12- ти ли е зададен?

Днес е зададен :) .Да забравих да го напиша.

Редактирано от Сингониум
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Мъча се сама да си отговоря,но не съм сигурна и се нуждая от помощ.Ще имам ли връзка в най-скоро време?Въпросът е зададен в 20.43 минути, София.Управител на асцендента е Меркурий, а на 7 дом Юпитер,но има квадратура :( .??

A въпроса на 12- ти ли е зададен?

Днес е зададен :) Защо?

Исках да съм сигурен за датата, за да построя картата!

Наистина, господарите на 1-ви и 7-ми дом правят квадратура, но понеже става въпрос за любовна връзка, а не за конкретен човек, мисля че е по правилно да се разглеждат отношенията на господарите на 1-ви и 5-ти дом. Положението на Меркурий в 5-ти дом показва търсенето на подобни отношения, а това е важна предпоставка за тяхното осъществяване. За съжаление Меркурий не прави аспект с Венера, господаря на 5-ти дом, което не дава отговор на въпроса, нито да, нито не. Липсва развитие, което от една страна се индикира и от Сатурн в 5-ти дом, опозицията на Меркурий с Луната, която се явява съсигнификатор на въпроса, също не дава надежда, но тя прави един секстил с Асц, което може и да е искрата надежда, шанса, който трябва да уловиш. Успех!

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Мъча се сама да си отговоря,но не съм сигурна и се нуждая от помощ.Ще имам ли връзка в най-скоро време?Въпросът е зададен в 20.43 минути, София.Управител на асцендента е Меркурий, а на 7 дом Юпитер,но има квадратура :( .??

A въпроса на 12- ти ли е зададен?

Днес е зададен :) Защо?

Исках да съм сигурен за датата, за да построя картата!

Наистина, господарите на 1-ви и 7-ми дом правят квадратура, но понеже става въпрос за любовна връзка, а не за конкретен човек, мисля че е по правилно да се разглеждат отношенията на господарите на 1-ви и 5-ти дом. Положението на Меркурий в 5-ти дом показва търсенето на подобни отношения, а това е важна предпоставка за тяхното осъществяване. За съжаление Меркурий не прави аспект с Венера, господаря на 5-ти дом, което не дава отговор на въпроса, нито да, нито не. Липсва развитие, което от една страна се индикира и от Сатурн в 5-ти дом, опозицията на Меркурий с Луната, която се явява съсигнификатор на въпроса, също не дава надежда, но тя прави един секстил с Асц, което може и да е искрата надежда, шанса, който трябва да уловиш. Успех!

Благодаря ти много Вендор! :thumbsup1:

Аз съм доста боса още в хорарните въпроси,но като си погледнах хороскопа знаех вътрешно,че е така,но исках да съм сигурна. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

При въпрос за 3 лице кой дом се разглежда?Примерно въпроса ми е Х има ли интимна връзка с У?

В случая тр. да се разглеждат 7 -Х ,броя 5 от 7 - 11 Дом-връзката и ако броя 7 от 7 дом /защото е 3-тото лице е назовано по име/,трябва да разгледам 1 дом ,а на нали 1 дом е питащия,в случая аз..

Линк към коментар
Share on other sites

При въпрос за 3 лице кой дом се разглежда?Примерно въпроса ми е Х има ли интимна връзка с У?

В случая тр. да се разглеждат 7 -Х ,броя 5 от 7 - 11 Дом-връзката и ако броя 7 от 7 дом /защото е 3-тото лице е назовано по име/,трябва да разгледам 1 дом ,а на нали 1 дом е питащия,в случая аз..

Правилни са ти разсъжденията само без последното изречение. Или не ти разбирам добре въпроса или правиш нещо като хорар в хорара, не много добре.Просто домовете са само дванадесет и всеки от тях е натоварен с много значения, едно от важните умения ( не само за хорарите) е преценката към кой дом се отнася въпросът. От първи дом можеш да извлечеш и информация за бабата по бащина линия, примерно, или пък за дядо по майчина линия и т.н. Х (или Х и Y) се представя от7-ми дом(т.е. това е неговия/техния първи), любовните им отношения от неговия/техния 5-ти, т.е., както правилно ги отчиташ- в случая това е 11 дом на хорара.

Ако си назовала и двамата по име-те общо са представени от седми, любовните им отношения от 11д.

Ако е назован само единия- Х- той е по 7д, неговите любовни отношения са по 11д.

Ако Х те пита за Y, значи ти ще зададеш въпроса за тях двамата - първия вариант.

Можеш от един хорар да разгледаш и два въпроса поотделно любовните връзки на Х (втория вариант) и отделно любовните връзки на Y и тогава вече Y се пада 7-ми от 7-ми, т.е. първи дом. Но ако правилно съм те разбрала, вече се обърках от толкова производни домове, интересува те вариант едно.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Атлантида :3d_050: Сега ще напиша и моите разсъждения : Въпроса е "Ще приключат ли отношенията си Х и У до 1 месец?" Не мога да кача картата ,затова ще напиша кога е зададен въпроса днес в 17:30 ч.

АС - Риби /28 гр.6/ ,Нептун в 12 дом Водолей

7 дом-Везни /в случая става 1 дом/ , Венера в 8 дом Скорпион/в същност 2 дом/ на заточение не е аспектирана -НЕ

Меркурий в 7 дом /1 дом/ Везни-не е аспектиран

Марс в 7 дом / 1 дом/ Скорпион на трон - не е аспектиран-Да

Слънце в 7 дом /1 дом/ Везни-падение-Не

Слънце секст.Плутон/ на МС стрелец/-Да

Слънце тригон Сев възел -Да

Слънце тригон Нептун -Да

Броя 5 от 7 дом и се насочвам към 11 дом /5 дом/ тяхната връзка,отношения

11 дом/5 дом/ Стрелец и Водолей,Юпитер 9 дом /4 дом-показва ,че единия е обвързан със семейство/Козирог-падение -Не

Юпитер тригон Луна 2 дом /8 дом/ Телец 17гр. 44 -екзалтация-2 Да -показва,че ги свързва секса

Юпитер тригон Сатурн 6 дом /12 дом/-тайна връзка-Да

Уран 12 дом /6 дом/Риби

Уран секстил Луна -Да

Уран секстил Юпитер-Да

Уран опозиция Сатурн-Не

Луна тригон Сатурн-Да

Луна квадр .Нептун

Луна квадр Сев възел

Господарите на разглежданите домове попадат в Следващ и 2 падащи дома,което показва ,че ще се разделят но не след месец ,а след повечко време.

Линк към коментар
Share on other sites

На кой градус попада АСЦ в 17:30 зависи изцяло от географската дължина и ширина на мястото където е зададен въпроса. Ако АСЦ е в Риби, то ДСЦ е в Дева, няма как да разглеждаме Везни. При Асц. Риби,специално за хорарите, аз бих обърнала по-голямо внимание на Юпитер, а не на Нептун.

За мен е най-важно какъв е истинският въпрос, който вълнува питащия, защото смятам че звездната конфигурация улавя и отразява точно него и той не винаги се покрива с формулировката.

Линк към коментар
Share on other sites

Извън горните ми забележки, разсъжденията ти са доста добри.

Линк към коментар
Share on other sites

Много важно беше да ме насочи някой,БЛАГОДАРЯ Атлантида :3d_046: Не знам къде съм гледалааа DS e Дева,добре,че Меркурий е в 7 дом и не е аспектиран ,че всичко щеше да се оплеска :3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...