Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хорарна Астрология. Практикум.


Recommended Posts

здравейте на всички любители на астрологията :)

имам едно малко запитване към вас,един хорар свързан с това дали ще има развитие в работата ми към по- добър за мен аспект,тези дни -очаквано

12.30 на обяд, Бургас 05.11.2008

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

здравейте на всички любители на астрологията :)

имам едно малко запитване към вас,един хорар свързан с това дали ще има развитие в работата ми към по- добър за мен аспект,тези дни -очаквано

12.30 на обяд, Бургас 05.11.2008

Благодаря предварително!

olq3 ЗДРАВЕЙ,кога да задам въпроса,за да може да се изтълкува

Линк към коментар
Share on other sites

Времето на задаване на въпроса е важно.При теб Асц. попадна в последните 3 градаса, което говори, че може би вече знаеш отговора.Но ти погледнах хороскопа.Около 15-20 ноември очаквай приходи, приятни новини, свързани с кариерата, особено ако работиш в сфера от модния бранш.Но не прибързвай, защото в края на месеца има опасност от разваляне на плановете ти, нервност, склонност към необмислени постъпки.

Линк към коментар
Share on other sites

Времето на задаване на въпроса е важно.При теб Асц. попадна в последните 3 градаса, което говори, че може би вече знаеш отговора.Но ти погледнах хороскопа.Около 15-20 ноември очаквай приходи, приятни новини, свързани с кариерата, особено ако работиш в сфера от модния бранш.Но не прибързвай, защото в края на месеца има опасност от разваляне на плановете ти, нервност, склонност към необмислени постъпки.

мерси,че ми обърна внимание,ще видим как ще се развият нещата ,дано да са в моя полза :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте, отдавна не е писано по темата а тя е много интересна .Опитах днес да си направя хорарна карта на въпрос свързан с отношения между мен и определен човек .Въпроса е ще се видим ли отново с него? - зададен в 14:22 мин. В гр . Казанлък .Доколкото разбрах трябва да гледам 7 и 11 дом . В седми дом попадат .Асцендент в Лъв. в 11 дом не попадат планети .Какво означава това?

Не знам дали съм на прав път но според мен планетите в седми дом показват благополучие .

Ще се радвам някой по опитен да ми помогне в разтълкуването и темата да стане отново актуална.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lyna, преди да започнеш да тълкуваш картата, е добре да видиш дали е радикална. В случая на 11.03 в посоченият от теб часЛуната е била без курс. Освен това пропускаш себе си - първи дом, планетите в него и господарят му също се взимат под внимание. Гледай отношенията между 1 и 7 дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не разбрах,защо Лина гледа 11 дом? Дори и да е без курс Луната,може да се даде отговор,ако има аспект между 1 и 7,т.е. господарите,но аз бих погледнала комбинация между 1,5 и 7. Сега видях картата-Луната не е без курс-последният и аспект е куинкокс с марс. В случая,Слънцето,управител на 1 ще направи съвпад с управител на 7-Уран.Юпитер е в седми дом. Съвпад Слънце/Уран не е от най-добрите.Юпитер ще направи и куинкокс със Сатурн,т.е. ще има някаква промяна,която трябва да се предприеме,за да се осъществи изобщо тази среща.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мненията , аз спрях да коментирам защото видях ,че луната е без курс и тогава не се прави хорар , незнам защо Кабала казваш че луната не е без курс, а може и аз да греша.И още нещо искам да те попитам това което казващ ще направи , какво точно разглеждащ . Искам да кажа за какъв период от време влагащ в това "ще ". Отново благодаря още не ми е много яснно и затова питам. В седми дом са Юпитер и Нептун , в първи няма планети , в пети е Плутон. Когато няма планети в първи дом Слънцето ли трябва да гледам ? а ко е така то Слънцето е в съединение с Уран , но по притеснително е опозицията на Слънцето с Луната / конфликти/ , както и опозиция на Слънце със Сатурн. Разглеждам 11 дом , защото той е свързан с персепктиви и приятели и надежди.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за мненията , аз спрях да коментирам защото видях ,че луната е без курс и тогава не се прави хорар , незнам защо Кабала казваш че луната не е без курс, а може и аз да греша.

...

Луната не е без курс, тя Кабала съвсем ясно е казала защо- предстоящ куинконс между Луна и Марс.

Линк към коментар
Share on other sites

Лина,от това,което чета,предполагам,че не си наясно с хорарната астрология,все още-))).Ако нямаш планета в 1 дом в рождена карта,какво ще гледаш? Както и Атлантида потвърди-Луната не е без курс.Пак ще повторя-дори Луната да е без курс,ако съществува аспект-сходящ към управител на 1,5 и 7,то може да се даде отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

малко съм затруднена с един въпрос.

Зададох го на 31.03.2009 в 2:27 следобяд,София

Въпросът е : Дали Х. ме обича

Асцендент Лъв - Аз се представям от Слънце и Луна

Управител на въпроса - Сатурн и Уран?? /7 дом Водолей/

Слънце няма аспекти към Сатурн и Уран.

Луната е в Квадратура със Сатурн.

И сега това като е неблагоприятен аспект, как да разбирам отговора на въпроса- ДА или НЕ??

Благодаря на всеки, които може да ме насочи

Линк към коментар
Share on other sites

Лина,от това,което чета,предполагам,че не си наясно с хорарната астрология,все още-))).Ако нямаш планета в 1 дом в рождена карта,какво ще гледаш? Както и Атлантида потвърди-Луната не е без курс.Пак ще повторя-дори Луната да е без курс,ако съществува аспект-сходящ към управител на 1,5 и 7,то може да се даде отговор.

така е не съм много наясно , и затова търся помощ и много се радвам че има отзовчиви хора като вас които помагат. дори и когато чета разни астрологични теми ми е трудно сама да се справям , уж съм наясно в момента а после се обърквам , затова смятам , че е добре да се разглеждат конкретни примери. Значи отговор на този въпрос все пак няма.Аз използвам програмата Зет и с нея разглеждам хороскопите. От там видях , че е без курс луната.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се,че има отговор и аз го казах,както го потвърди и Атлантида. Преди,изобщо да стане нещо между вас двамата ще се случи друго,което вероятно ще промени отношенията ви или ти ще намериш някой друг...И все пак,ще потретя Луната НЕ Е без курс-))).И аз ползвам ЗЕТ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

малко съм затруднена с един въпрос.

Зададох го на 31.03.2009 в 2:27 следобяд,София

Въпросът е : Дали Х. ме обича

Асцендент Лъв - Аз се представям от Слънце и Луна

Управител на въпроса - Сатурн и Уран?? /7 дом Водолей/

Слънце няма аспекти към Сатурн и Уран.

Луната е в Квадратура със Сатурн.

И сега това като е неблагоприятен аспект, как да разбирам отговора на въпроса- ДА или НЕ??

Благодаря на всеки, които може да ме насочи

Отговорът е,че те обича-))).Няма аспект между Слънце и Уран,но в 7 дом са Юпитер и Нептун.Луната е преминала секстила си към слънцето,но ще направи тригон към Юпитер и Нептун.Освен това,слънцето ще направи секстил към тези две планети,също. Луната е преминала квадрата си към Марс.Ще направи квадратури само към Сатурн и към Уран.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

малко съм затруднена с един въпрос.

Зададох го на 31.03.2009 в 2:27 следобяд,София

Въпросът е : Дали Х. ме обича

Асцендент Лъв - Аз се представям от Слънце и Луна

Управител на въпроса - Сатурн и Уран?? /7 дом Водолей/

Слънце няма аспекти към Сатурн и Уран.

Луната е в Квадратура със Сатурн.

И сега това като е неблагоприятен аспект, как да разбирам отговора на въпроса- ДА или НЕ??

Благодаря на всеки, които може да ме насочи

Отговорът е,че те обича-))).Няма аспект между Слънце и Уран,но в 7 дом са Юпитер и Нептун.Луната е преминала секстила си към слънцето,но ще направи тригон към Юпитер и Нептун.Освен това,слънцето ще направи секстил към тези две планети,също. Луната е преминала квадрата си към Марс.Ще направи квадратури само към Сатурн и към Уран.

Много ти благодаря,

това е нещо, което много ме радва :)

Да разбирам ли , че ако няма аспект между управителите на 7 дом, гледаме аспект между управителя на 1ви и планетите в 7ми дом??

А защо разглеждаме отношение между Слънце и Луна и Луна и Марс??

И всъщност при хорарната астрология има ли значение от вида на аспекта-благоприятел или не, или просто наличието на такъв е решаващо?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Ей,ся стана много сложно. Независмо дали има аспект между управителите на съответните домове,ако има планети в съответния дом,те също оказват влияние. 'що гледаме слънцетоооо-ами,нали то ти управлява твоя дом като питаща,душко. Луната винаги е съуправител на въпроса,но, ако има аспект между управители,луната само ще потвърди или отхвърли отговора. Ако тя правеше аспекти към сатурн,вместо към марс,щях да посоча него,а не сатурн. Има други правила при използването на хорарната астрология.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се,че има отговор и аз го казах,както го потвърди и Атлантида. Преди,изобщо да стане нещо между вас двамата ще се случи друго,което вероятно ще промени отношенията ви или ти ще намериш някой друг...И все пак,ще потретя Луната НЕ Е без курс-))).И аз ползвам ЗЕТ.

Добре благодаря пак , сега се ровя тук там за хорар и ето какво намерих:За въпроси свързани с Любовта и партньорските отношения се разглеждат 5- дом за романтичните връзки, 7-дом за дълготрайните партньорства, 8-дом за сексуалните отношения, 12-дом за тайните връзки.

За въпроси свързани с Любовта и партньорските отношения се разглеждат 5- дом за романтичните връзки, 7-дом за дълготрайните партньорства, 8-дом за сексуалните отношения, 12-дом за тайните връзки. Може би тук по скоро трябва да се гледа тогава 8 дом и 12

Куинконсът показва възвръщане на ситуации, тяхното появяване от миналото. Куинконсът определя възможността от повтаряне на благоприятните ситуации. Куинконсът се проявява като хармонизатор и стабилизатор на средата, окръжаваща човека; като аспект, уравновесяващ неговите обществени отношения и контакти.

Това означава ли , че ще се повтори някаква среща от миналото? -извинявам се за питанията но ме интересува и затова искам да разнищя въпроса. Казвате нещо ще се случи , което ще промени отношенията ни - да разбирам ли , че по скоро няма да се видим?

Забелязвам , че вие интерпритирате картата не към момента , а по скоро като крачка напред . Няма много информация в нета за хорарната астрология или по точно е повтаряща се , което ме затруднява.Много ми се иска да направим някаква тема в която да се обяснява по подробно кое как се вижда , как става , разбира се ако има желаещи да помагат със знанията и опита си.

Линк към коментар
Share on other sites

Това , че слънцето съм аз го знам,

ама Марс защо гледаме дали има аспект към Луна?

Явно Юпитер и Уран ги разглежда, защото се намират в 7ми дом, нали?

Дано не прекалявам с въпросите, искам само да схвана логиката :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Линче,има кнжки доста на пазара за този вид астрология.Сега,както казах ,има други правила тук.В случая,ти си копнала куинкокса,като такъв в наталната астрология,но в хорарната означава-промяна и нужда от адаптация.В зависимост от сходящите аспекти,ще се предопредели кога ще стане това. Сега,относно кое какво се гледа като дом. По приницп,за да има някакви взаимоотношения човек, то се разглежда 7 дом-това са взаимоотношенията,а дали са любовни или не,тогава ще се комбинират и други домове. За секса-зависи какво ще питаш.Ако попитам: Добре ли е или ще съм удовлетворена ли,ако правя секс с Х,то ще гледам 8 дом-))).Много е важно как е зададен въпросът и на база това ще определиш и домовете,които ще гледаш. Относно 12 дом-както казах-правилата са други.Значи,обикновено 12 дом са болници,затвори,лудници и прочие.Ако питаш,обаче за любовник ( в смисъл,че е женен) ще си гледаш 5 дом,но ако включиш и жена му във въпроса,то тогава ще включиш 11 дом. 12 е например,работата на съпруга ти или болестите му.

Лина, не гледай аспектите,домовете и дори вида на планетите за наталната астрология. Тук няма как да стане това,ми се струва,със знанията,защото трябва да се постват доста големи анализи. Преди време си бях купила една книга за хорарната астрология. Честно,не съм проверявала дали има материали.Може би в руските сайтове да има...

Линк към коментар
Share on other sites

Мале днес те разсипахме Кабала , но си ни полезна .Последно питане? Може ли да се прави такава връзка и да се разглеждат по този начин нещата конкретно в моята ситуация .Подчертавам , че отново е копирано , но това е значението на планетите.

Съвпад на Слънце с Уран говори за Внезапно действие и решителност

Планети, влизащи в съвпад, обединяват своите качества .

Уран управлява умението да експериментираме, новаторството и промените, внезапното и неочаквоното.

Разкрива Безразсъдното у нас, авантюризма, нашите особнячества

“Аз олицетворявам планетата на промяната. Появявам се и нося шеметни, заредени с електричество промени. Аз съм тръпката във вашата звездна карта. Изниквам изневиделица, точно когато ме очаквате най малко. Но не съм неприятен, освен ако не ми се съпротивлявате тотално.”- тоест мога да очакам че ще видя човека някак случайно. Така ли да разбирам ?

Юпитер

Управлява

Ползите, доброто бъдеще, новаторските идеи, способността да се приспособяваме

Разкрива

Личната етика и светоглед, личностното израстване

Аз олицетворявам обещанието за доброто, което ще ви споходи. Аз съм залог, че ще ви върви и ще имате късмет. Присъствам в рождената ви карта за да правя добрини дори когато ви е най-тежко и за да ви напомням, че нито за миг не сте оставени на произвола на съдбата”

Сатурн

Управлява

Изявите на професионалното поприще, личния светоглед, личностното израстване, признанието на околните и на обществото.

Разкрива

Чувството за отговорност, верността, дълга към семейството, стабилността

За връзката между Юпитер и Сатурн нещо не мога да преценя като отговор на въпроса ми , но не мисля , че е отроцателен .

И накрая моля те кажи си тежката дума според теб какво да очаквам като резултат , по - вероятно да се видим или няма да се видим?

Трябва да си купя някаква книга определено.

Линк към коментар
Share on other sites

ТЦ,както казах,това са определения за наталната астрология.Полезни са,разбира се,защото ,за да се оправиш с хорарната,която, не знам защо,изглежда по-елементарна-)),трябва си наясно и с наталната. Не винаги съвпадите с Уран,Нептун,Марс и Плутон за положителни в хорара,да не се изсиля,че е обратното.Ако в една натална карта съвпад слънце и уран може те направи "шантав", с различни разбирания в обществото,да те направи бунтар и бля,бля,то в хорара ти няма кво да търсиш това-))).Значи хорар дава отговори на въпроса с ДА или НЕ,както и КЪДЕ ( за загубени вещи и хора.Показва цветове,посоки,стига да знаеш какво да търсиш. Много чепкаш в тази посока-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Една жена,луната,май някъде го писах,винаги е съуправител на въпроса в хорара и се гледат всички нейни аспекти.За това съм погледнала и марс,вероятно-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Една жена,луната,май някъде го писах,винаги е съуправител на въпроса в хорара и се гледат всички нейни аспекти.За това съм погледнала и марс,вероятно-)))

:)

Благодаря

Препоръчай ми книга и автор за хорарна астрология, или литература в интернет??

Английски или български по възможност :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Благодаря

Препоръчай ми книга и автор за хорарна астрология, или литература в интернет??

Английски или български по възможност :rolleyes:

На Алфи Лавоа, "Хорарна Астрология", Лира Принт. Също на Марион Марч и Джоан Макевърс - том 5 (или 6-и :) ) - пак Хорарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...