Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хорарна Астрология. Практикум.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте , отново имам нужда от Вашата помощ при разтълкуването на една карта . Този път въпросът ми беше ще ми се обади ли Човека / Х / 20.04 2009 в 10:16 часа в гр. Сливен. Мисля че картата е радикална и може да даде отговор. Аз съм представена от Луната .Ккато е ставало въпрос и преди трябва да гледам според човка защото е обвързан 5 дом. Човека е представен от Плутон.Има секстил между Луна и Плутон. но отговора на въпроса трябва да ми даде Меркурий.Предстои сектил между Меркурий и първи дом. Спроед вас мога ли да очаквам обаждане? Отново Благодаря за ангажираността ви.

Линк към коментар
Share on other sites

сега забелязах , че има и връзк а между плутон и меркурий 135* / полуквадрат ? /А плутон е ретрограден.това означава някаква трансформация ама дали е за добро?

Линк към коментар
Share on other sites

Луна,има грешна насока на тълкуването.В хорарната астрология изобщо тоя полуквадрат го забрави. После ретро планетата няма нищо,ама нищо общо с тази,която описва част от наталната карта. Сега,аз бих гледала така-ти си Луна,наистина,обаче ,предполагам,че ти го назоваваш по име във въпроса ти,така,че ще е седми дом,т.е.коза.В случая-Луна и Сатурн ще направят опозиция. Комуникациите са по Уран,защото негов трети дом е във водолей,нали той ще ти се обажда,не ти на него.Уран не прави никакъв аспект както с луната,така и със сатурн,дори можеш да провериш и само по сатурн,нали той е старият управител на водолей.Аз бих спряла до тук,защото за мен означава,че няма да се обади,обаче пък може да включим и плутон,защото той си е в седми дом и предстоящият секстил с луната ( и ся съвсем се обърках-)))),но не мисля,че е от значение,след като липсва връзка между основните показатели....

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря ти Кабала , и аз се съмнявах да има хубав отговор и да се обади човека.По логично е да не се обади.явно съм се объркала като гледам Меркурий , мислех че него трява да гледам във въпроси за комуникация. Извинявай може ли да ми разясниш как така "Комуникациите са по Уран,защото негов трети дом е във водолей" как го видя това , не ми е ясно. Връзката водолей - уран е ясна , но от къде видя или преброи комуникации в негов трети дом? Сигурно много тъп въпрос задавам .

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е към Кабала, но ще се опитам и аз да ти обясня защо и според мен отговорът е не. Първо защото Луната и Сатурн (съответно господари на 1 дом - ти и 7 дом - човекът с име Х) ще застанат в опозиция. А това дава ясен отговор. И второ господар на неговия 3-ти дом (комуникации) е водолей, който се управлява от Уран. Той в момента се намира в риби и не сключва никакъв аспект с Луната, т.е. с теб. Някои астролози избягват трансценденталните планети в хорарната астрология. Уран управлява водолея, а преди да бъде открит управител на знака е бил Сатурн. Това се оитва да ти каже по-гори Кабала. В неговия 3-ти дом (на Х) е и Юпитер, който както виждам е в квадрат с Меркурий - съобщенията по принцип.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Амиииии,Оленцето отговори-)))),ама и аз да кажа.Като гледаме Х,неговият първи дом,всъщност е твой седми и от него отброяваш 3 дом,който се пада във водолей.Това е разгръщане на картата. Оля,мерси,че потвърди моите думи,че като задълбах и тотално се обърках-))))

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Ще споделя една карта съставена за хорарен въпрос: Дадена банка ще ми отпусне ли кредит?. Правя това, защото в картата има много пластове на тълкуване, интересни комбинации, които могат да предизвикат противоречиви тълкувания и да подведат при извода за изхода от тази ситуация.

Първо искам да поясня, че картата е направена на база сидерален зодиак и домова система на Региомонтанус, също така при съставяне на тълкуването използвах само планетите от септенера, в картата съм добавил и тежките планети, но може и без тях.

Първо трябва да се наблегне на позицията на Венера, като управител на Asc, интересна е нейната позиция по дом и знак, а след това позицията й спрямо Слънцето. За сигнификаторите на парите няма да споменавам искам да ги чуя от вас.

Тук интересно е участието на оста Mc-Ic, като "Край на всички неща".

Ако някой има индивидуален подход към нещата и иска да направи собствена карта данните са: 10 юни 2012 18:29 София.

69366536.png

Споделете мнение относно изхода от проблема, ако може и няколко думи около сюжета преди изхода.

Проблема е доста актуален, и решаването на една такава задача, би била полезна за всеки!

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ами аз малко късно се включвам, но тъкмо ще кажеш резултатът. Венера У1 на трон по дом и знак, секстил с точката на щастието, искащия кредит е с хубаво досие като за кредит, може би има партньор (семеен) може би кредитът е ипотечен. Банката меркурий в 8-ми (домът на големите пари) е на трон по знак, тригон с ИЦ, пак ми потвърждава че може да е ипотечен кредитът. Лошо, че няма връзка с венера. Луната в 4-ти дом подсказва ипотечен кредит, секстилът с плутон(втори дом на банката,последният аспект преди да е зададен въпросът) също показва че се касае за големи пари. на трон по дом изгнание водолей, 50 на 50 пак. Големите пари обаче също са венера в квадрат луна, ако наистина става въпрос за семейство, и може би някакви документи, за които не са били подготвени, ще забавят нещата, може би нещо заради партньор, или накрая ще излезе, че по-добре партньорът да изтегли кредита(марс в 10-ти дом екзалтира по дом), защото е в секстил с асц и тригон с десцендетът. Заради интересът ти към ИЦ и МЦ, пак ще предположа, че парите са за ремонт на имот, нептун в падение по дом може да означава нужда от ремонт, в тригон с меркурий (банката) потвърждава положителен отговор, ще бъде отпуснат кредит. Общо взето аз казвам Да, но ще има допълнителни изисквания, които да забавят нещата, или човекът да се откаже сам да иска кредит, защото е решил че вече не му е нужен, или че ще съжелява, че го е изтеглил.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз малко късно се включвам, но тъкмо ще кажеш резултатът. Венера У1 на трон по дом и знак, секстил с точката на щастието, искащия кредит е с хубаво досие като за кредит, може би има партньор (семеен) може би кредитът е ипотечен. Банката меркурий в 8-ми (домът на големите пари) е на трон по знак, тригон с ИЦ, пак ми потвърждава че може да е ипотечен кредитът. Лошо, че няма връзка с венера. Луната в 4-ти дом подсказва ипотечен кредит, секстилът с плутон(втори дом на банката,последният аспект преди да е зададен въпросът) също показва че се касае за големи пари. на трон по дом изгнание водолей, 50 на 50 пак. Големите пари обаче също са венера в квадрат луна, ако наистина става въпрос за семейство, и може би някакви документи, за които не са били подготвени, ще забавят нещата, може би нещо заради партньор, или накрая ще излезе, че по-добре партньорът да изтегли кредита(марс в 10-ти дом екзалтира по дом), защото е в секстил с асц и тригон с десцендетът. Заради интересът ти към ИЦ и МЦ, пак ще предположа, че парите са за ремонт на имот, нептун в падение по дом може да означава нужда от ремонт, в тригон с меркурий (банката) потвърждава положителен отговор, ще бъде отпуснат кредит. Общо взето аз казвам Да, но ще има допълнителни изисквания, които да забавят нещата, или човекът да се откаже сам да иска кредит, защото е решил че вече не му е нужен, или че ще съжелява, че го е изтеглил.

Много ти благодаря за отговора, радвам се че първото ти мнение е свързани с астрологията.

Искам да отбележа, че с грешни предположения си стигнала до правилен отговор:). Наистина кредита беше отпуснат, но ситуацията е по-сложна. Първо да уточня, че не става дума за ипотечен кредит, и кверента не се е отказал от кредита, нито е имало участие на партньор.

Имаме първоначален отказ за кредитиране, което прекрасно е описано от Марс в Дева, където е слаб и вреди на Венера. Също така има и съдействие от по-висша инстанция, за да може в крайна сметка парите да бъдат получени. Наистина имаше проблеми със събирането на документи, но ......

Важен е резултатът и дова дали парите ще дойдат при кверента.

За да определим дали чуждите пари ще дойдат при моите пари гледаме 2-8 дом. Втори дом се управлява по трон от Юпитер, а по триплицитет от Слънце. И двете планети не са силни есенциално, но имат еднаква акцидентална активност, с тази разлика, че Слънцето е в седми дом и в съвпад с куспидата на осми дом, което е достатъчен показател за сигнификатор на моите пари. Парите на банката - 8-ми дом са описани от Близнаци, тук е по лесно. Управителят на Близнаци е Меркурий, тук нямаме екзалтиращи планети, а управителят по триплицитет е Сатурн. Меркурий няма достойнства в Рак, а е и в слаб дом, макар че казва че банката не желае да даде парите си - моите пари са си мои, но тук по силен е Сатурн във Везни, където екзалтира. В тази ситуация за сигнификатор на банковите пари взимаме Сатурн.

Какво се оказва - моите пари - Слънцето, банковите пари - Сатурн. Между тези планети имаме тригон, аспекта дава действие, т.е. парите ще бъдат получени.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Пускам един хорар.  :hmmmmm:

Ще се възстановя ли напълно от травмата?

днес 22.05.2013 г. Пловдив 06.13 ч.

 

 

Асцедента е в Близнаци, Меркурий в 1 дом, управителя на часа е Меркурий. По правилата картата е радикална.

Шести дом-Везни, Венера в сходяш съвпад с Меркурий. Венера няма достойнста в знака на асцедента. Управител на триплицитета-Сатурн.......ретрограден, без есенциални достойнства, покрил се в 6 дом, но управлява 10 дом-лечението.

Крайното развитие на нещата-4 дом - Лъв. Слънце в Близнаци, в 12 дом, на 4 градуса от Асцедента, има достойнства по екзалтация и триплицитет в 12 дом???         Това ме притеснява. Да не се  превърне в хронично.

Според мен, би трябвало да се възстанова напълно.

Аз задавам въпроса и може да съм пристрастна. 

Ще съм благодарна за всяко споделено мнение.  :rolleyes:

 

Не успях да прикача карта. По-късно ще пробвам пак.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Хорарната астрология не ми се силата, затова питам тук, за да се опитам да добия яснота, ако е възможно.Въпроса ми е:  Какво ще се случи между мен и мъжа X? 01.11.2020,18.03ч. София. Ситуацията е следната: последните 3 год. броя на събран и върнат багаж, не могат да се преброят.Лятото се сгодихме, към днешна дата съм сама и бременна от друг човек.Продължаваме да се виждаме, но това не може повече така по обясними причини.

Не успях да прикача файл.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...