Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Основите на нумерологията


Атлантида

Recommended Posts

Не твърдя, че има връзка с Нумерологията, но ако се запита чичко Гугъл за отговор на живота и света и изобщо на всичко,той ще ви отговори просто с "= 42 ". :hmmmmm:

Ако напишете "the answer to life, the universe and everything".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да се включа и аз в тази тема. Вече съм направила приспособяване на азбуката ни към халдейската система. Провокира ме едно запитване към мен. Всъщност,колкото и да си блъсках главата,установих,че Дънов го е написал вместо мен-))).

1 2 3 4 5 6 7 8

а б ц д е ю о ф

и к г м х в з п

ж р л т н у

щ с ш

я ч

й

Не виждам,обаче,защо трябва да се придържам към тази система. Аз съм се учила и по друга,която изобщо не съм срещала и която включва Вулкан. Относно вибрацията,нека не забравяме,че преди да разгледаме числото 6,то може да е получено от 15 или 24,което също е от значение.Винаги разглеждам първо двуцифреното число. Да,звукът има значение и за това,чрез направата на индивидуалните мандали на личността,могат да се измислят и индивидуални мантри.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Не знам дали тук е мястото за моите въпроси,но все пак темата е ,,основи на нумерологията,,

От скоро се занимавам с това и срещам някои трудности.Моля да ми помогнете !

При номерологичен анализ на името на омъжена жена се взима под внимание бащината фамилия,а не тази на съпруга?

При осиновяване на дете анализа е върху новополученото име или....?

Лична година е от рожден до рожден ден или от 01.01-31 12. ?

Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали тук е мястото за моите въпроси,но все пак темата е ,,основи на нумерологията,,

От скоро се занимавам с това и срещам някои трудности.Моля да ми помогнете !

При номерологичен анализ на името на омъжена жена се взима под внимание бащината фамилия,а не тази на съпруга?

При осиновяване на дете анализа е върху новополученото име или....?

Лична година е от рожден до рожден ден или от 01.01-31 12. ?

Благодаря !

Здравей :)

Аз ще се опитам да ти отговоря, но имай предвид, че също съм начинаеща и се уча ;)

По І ти въпрос - може да направиш анализ и на бащиното име, и на това на съпруга. Добре е да направиш и двата анализа, за да видиш как стоят нещата.

Например при анализа на имената на моя близка се установи, че новата фамилия възпрепятства амбициите й.

ІІ въпрос - в този случай не знам как стоят нещата, но мисля, че е добре да направиш отново и двата анализа.

ІІІ въпрос - да, личната година е от РД до РД.

Успех :v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Здравейте и от мен! Все още не се занимавам с нумерология, но започвам да се зарибявам! :rolleyes: Страшно е интересно!

И понеже в тази тема сте обсъдили и броя планети, които са и не са открити, се сетих за една древна шумерска рисунка:

Sumerian-Tablet.jpg

Преброихте ли планетите? :) И забелязвате ли 12-тата, отстрани (разрушената?)?

Относно системите на Питагор и на Халдейците - някакси, интуитивно вярвам, че на Халдейците е по-точна. Засега изчислявам само моето име, на латиница, но описанията определено са по-точни по халдейската система. Дори псевдонимът ми тук, който избрах от един сисък с арабски имена и означава "избран", по Питагор излиза 29=2, а по халдейската система 24=6.

:yinyang:

Редактирано от Mukhtar
Линк към коментар
Share on other sites

Да се включа и аз в тази тема. Вече съм направила приспособяване на азбуката ни към халдейската система. Провокира ме едно запитване към мен. Всъщност,колкото и да си блъсках главата,установих,че Дънов го е написал вместо мен-))).

1 2 3 4 5 6 7 8

а б ц д е ю о ф

и к г м х в з п

ж р л т н у

щ с ш

я ч

й

Чудя се, буквата Я не трябва ли да е съответна на числото 2? Реално имаме звук "ЙА", т.е. две единици. Я на латиница се трансформира в IA или YA, т.е. отново имаме числото 2.

А буквите ь и Ъ на коя цифра съответстват?

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Mukhtar, да, буквата Я се обр. от 2 звукови единици, но в кирилицата си имаме буква Я. Тук не се интересуваме от звукове, а от букви. Според други системи, съборазени с кирилицата, за буквата за Я отговаря числото 3.

За ь - 1, а за ъ - 9.

гиголина, не съм чела книги на Наина Владимирова. Ще се редвам да споделиш впечатления :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ани, Mukhtar има предвид, че буквата "я", която отразява звукът "йа", би трябвало (евентуално) да е със стойност 2, защото "й" е със стойност 1 и "а" е със стойност 1 - затова казва две единици.

Иначе съм съгласна с Mukhtar, стойностите се определят спрямо звуците, а не спрямо символите.

Mukhtar, по тази логика и буквата "ю" би трябвало да има стойност 7, а не 6 :) Имаш ли някакъв опит при приложението на тези стойности?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Анита!

Н.Владимирова е руска авторка-гадателка и пр.Чела съм само 2 нейни книги-гореспоменатата и,, Книга за кармата".Интересни са и доста по-различни.Говори за матрицата на живота,кармични уроци,за личната програма на събитията според планетите,самопознаването.Има и доста други издадени книги,главо различни гадания,но аз не съм ги чела,защото те не ме интересуват толкова.

Та за горните две-нещо ми се изплъзва,може би има издадена и друга книга за матрицата,но на мен не ми е известно,затова и попитах.За разчитане на матрицата се изисква доста аналитична работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Все още не се занимавам сериозно с нумерология и нямам много впечатления - засега изчислявам само моите имена и на роднини, и единственото, което мога да кажа, е че като че ли Халдейската система е по-точна като описания от Питагоровата..

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Гиголина!

Да, потърсих инфо за авторката. За съжаление по книжарниците книгите й са изчерпани и няма да има скорошно преиздаване. Не мога да помогна с мнение. Успех :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest Христо

Възможно ли е човек да си избере такъв псевдоним, че той да го смачка...да се окаже много силен за него ? Не знам как точно да се изразя - може би псевдоним с прекалено високи за човека вибрации ? От друга страна съм чел, че животите на някои хора претърпяват голяма промяна заради избраните от тях псевдоними (като се дава пример с Марк Твен), но може би промяната в името е отражение на вътрешна промяна довела външна промяна, а не е фактор за настъпването на външната промяна ? Та въпросът ми е, може ли псевдоним да се окаже силен за човека и да го смачка ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...