Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Класически композитори


Иво

Recommended Posts

Класически композитори

Кои са ви любимите класически композитори? И кои произведения (може и линкове към mp3) ?

Как ви въздействат? Мислите ли, че музиката от различните класически композитори може да влияе за развиване на различни черти на характера?

Линк към коментар
Share on other sites

Най-любими са ми произведенията на фамилията Щраус. В къщи си ги пускам и когато ми е весело и когато ми е тъжно, много ми помагат за тонизиране, разведряване и за размишления. Ако намерите някъде в нета мр3 споделете къде с удоволствие ще си ги сваля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Класическа музика е много общо понятие.Но-да.Обожавам този тип музика :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не обичам класациите,а за мен Бетховен е извън тях със своята мощ и красота. Той като че ли успява да събуди в мен представа за изначалния Хаос, който след това се трансформира в една завършена Вселена.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Любимият ми композитор е Едвард Григ /1843-1907/ - Норвегия.В неговата муэика се чувства поетичния образ на Норвегия - страната на фиордите,горите,скалите и прекрасната скандинавска митология.След напрежението през деня неговата музика дава успокоение.

Вашият форум е истински оазис в пустинята от пошлост и цинизъм,която залива мрежата.Засега се въздържам да пиша в него,тъй като не съм много сигурна в кирилицата на компютъра си.

Линк към коментар
Share on other sites

Бина, на мен Григ също ми е от любимите композитори! Веднъж имах щастието да посетя Норвегия, която наистина е вълшебно място, и тогава музиката на Григ придоби още по-пълно значение за мен. Чувството беше сякаш нещо, което дълго си търсила, си идва на мястото. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Класи4еската музика е много хубава и аз се запалих по нея благодарение на госпожата ми по музика. Тя ме нау4и да ценя истинската музика! Понякога имам 4увството, 4е душата ми се слива с приятните звуци на тази музика. Произведенията ми помагат да забравя за вси4ко и едва ли не като ги слу6ам се пренасям в друг свят, мой си свят. Много ми харесва "Аве Мария", защото е много успокояваща, нежна и изпълнена с 4увства. Даже трябва6е да пи6ем съ4инения по "Аве Мария" нали какви 4увства буди в нас и учителката ме похвали, за6тото единствено аз от 7 паралелки съм се била доближила до смисъла му. Харесват ми о6те симфония No:40 и др

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Иво, благодаря ти много за линковете :feel happy: От известно време изпитвам голяма нужда да навляза и понеже не намирах линкове, откъдето да си сваля музика ми оставаше само да ходя в студио музика на библиотеката, а напоследък не разполагах с такова време:(

Благодаря :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Иво! :hypocrite: Музиката,която за мен е много романтична и как да кажа,ами растапя ме..това е Адажиото на Албинони.Като цяло мога да кажа,че за мен Бетовен е най-великият композитор....Страхотен е...Но,когато ми се налага да чертая,понеже съм си много нервозно :angel: ,предпочитам Моцарт :dancing yes: ....Е,харесвам и Бах,но само с неговата Токата и фуга в ре минор :thumbsup1: Дълго време съм се занимавала с музика,та си имам много любими композитори,но само с по едно-две произведения...като Букерини,например :1eye: Бих ви посъветвала да чуете увертюрата към операта "Селска чест",която се нарича "Кавалерия рустикана",нещо върховно е :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Любимият ми композитор е Едвард Григ /1843-1907/ - Норвегия.В неговата муэика се чувства поетичния образ на Норвегия - страната на фиордите,горите,скалите и прекрасната скандинавска митология.След напрежението през деня неговата музика дава  успокоение.

  Вашият форум е истински оазис в пустинята от пошлост и цинизъм,която залива мрежата.Засега се въздържам да пиша в него,тъй като не съм много сигурна в кирилицата на компютъра си.

<{POST_SNAPBACK}>

Можете ли да ми намерите mp3 или да ми изпратите линк на пиесата Весной (През пролетта) на Едвард Григ?

Благодаря предварително.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление не разполагам с тази творба на Григ.Ако открия линк за нея ще го дам. Засега ето някои линкове за свободен достъп:

руски

български

български

Надявам се,че ще намерите нещо :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Класическата музика действително е много общо понятие.....

Но в нея има нещо божествено,нещо неземно,нещо твърде красиво и нещо много възвишено.....

И понеже се занимавам с това,мога смело да кажа че съвсем не преувеличавам.

Тази музика е твърде лична,твърде философска.

И наистина,за да я разбира човек,трябва да има доста солидна подготовка.

А любимците ми са твърде много.Моцарт,й.С.Бах,К.Ф.Ем.Бах,Бетовен,Брамс

,Дебюси,Менделсон и много,много още :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Учителят ни е заръчал...когато слушаме музиката на Моцарт - да знаем че тя още и ...подмладява , Бетховен - да усилим вярата и смелостта си, Вагнер - музика на славата, Бах - тайните и величието на природата...

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте братя и сестри :angel:

Аз съм музикант, китарист...занимавам се само с класическа музика. То е малко не точно да се каже класическа щото в нея се подразбира и барок, роматизъм, модернизъм, импресионизъм и т.н. ма ние си знаме за какво става въпрос ;)

Що се отнася до любим композитор :hmmmmm: може би Бах, Моцарт...да кажем, че техните произведения до едно ми харесват. Трудно е ад кажа, че са ми най-любими, защото в едно настроение харесвам Вивалди, в друго Щраус, трето Шостакович :dancing yes:

А за музика и линкове...тва е интересно. Аз съм си теглил всичко от e-donky мрежата и имам от порядъка на 120ГБ само калсическа музика, подбрана от мен.

Голям ценител съм на Глен Гулд и имам всичко което намерих. :whistling:

Също така предпочитам пред всички Берлинската филхармония .... ит.н.

Ако някой желае музика, да заповяда у нас (живея в София) с колкото иска ЦД или ДВД дискове и ще му запиша каквото му душата поиска :)

Приятен ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Орлин_*

Някой да знае нещо за Скрябин? Чувал съм че е бил окултен композитор, който е виждал звуците заедно с цветово съпътствие, и че е писал в особен стил, както и че е много труден за изпълнение... Но ми се искак да науча повече за него . Никога не съм го слушал... къде мога да намеря в нет-а негови произведения?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest пианистката

Най-любимият ми композитор е Чайковски и неговото Лебедово езеро! :) Но аз харесвам също и:Моцарт :thumbsup: ,Бах ;) ,Бетховен :king: и още мнооооого други!Търся си приятелка,на 10 до 13 години,която също харесва класическата музика и не харесва поп-фолк :angry: !

И като казах пиятелка да уточня-аз съм момиче! :dancing yes:

:) Приятелки и приятелчета!Има ли сред вас МНОГО ГОЛЯМ почитател на Чайковски?Искам да имам негова музика,но не знам откъде да започна!!!Аз сьм пианистка,на 12 години и си търся приятели музиканти!Пишете ми на адрес an-mari@dir.bg :rolleyes::rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ех, Скрябин... Аз съм пианистка и обожавам да свиря неговата музика. наистина е адски труден за изпълнение. необходимо е голямо майсторство за да се изпълни ка4ествено. може6 да 4уе6 не6то негово на тук приятно слу6ане :)

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...