Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Класически композитори


Иво

Recommended Posts

Ето едно мое предложение - http://www.youtube.com/watch?v=kShMjifAm9k...ted&search=

Всички изпълнения на Андре Рио ме карат да настръхвам. Иначе любима класика - Вивалди, Моцарт, Бах, Бетовен, Равел, Шостакович с валс №2 ... Мога ли да поствам линкове към торенти тук? Иначе си има dc само за класическа музика.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз харесвам класическата музика защото тя е музика на душата. В себе си тя включва идеите за съвършенство и красота.Всички композитори ми харесват но ако трябва да си избера любими бих избрал Моцарт и Бетховен :feel happy: .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте. Аз се занимавам с опера.Любимият ми композитор е Джакомо Пучини!

Обичам също Чилеа,Рихард Щраус, Дебюси,Рахманинов.Скрябин наистина е невероятен.Искам да кажа и още едно име.То е на една българска композиторка-

Елза Паносян. Моя учителка по хармония и невероятна жена и талант.Изпълнението ми на нейно произведение е за мен нещо, което не може да се обясни с думи и не е на земно ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря за за споделеното от вас за класическата музика. За мен композиторите и произведенията им са като цветята.Всякое от тях екрасиво и ухае и сияе.Чудесно е че ги има и те носят послания и вибрации ,които докосват душата.Благодаря ви

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, :feel happy:

Музиката за мен е като въздуха и светлината,тя изпълва цялото ми същество с творческа енергия и стимул!

Сред композиторите,които обичам са:Й.Бах,Д.Скарлати,М.Равел,Г.Фуре,Е.Сати,О.Ме

сиен,А.Part,G.Pergolesi,A.Шнитке,Г.Малер,Ал.Скрябин,

Шостакович,Прокофиев...като цяло предпочитам камерната музика,мадригалите,барока като стил пеене,но не и в изобр.изкуство/т.к.се

занимавам с рисуване от доста време и този стил ми е доста натруфен и помпозен,но разбира се това си е мое мнение:)/.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте всички... Дай боже да станем повече хората, на които им говори нещо конкретно понятието "класическа музика"...

Няколко пъти вече срещам лумпенчета, за които това са CC Catch, Sandra, Modern Talking, Abba, etc.... Нямам думи...!!!

Че в момента сме в сериозен отрицателен прираст... :):):)

Любимите ми композитри са много...

В първата петица са Вивалди, Моцарт, Бетовен, Бах, Шопен...

Не знам кой ми е най-любимия... Според зависи от много неща...

Може би Вивалди с "Годишните времена"... Космическа композиция... Но това не само при него...

Странно... Колко малко знаем за битието /ни/...

Да не се отплесвам.... :)

Поздрави и здраве на всички...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Първото произведение, което чух в ранното си детство беше Унгарски танц №5 на Йоханес Брамс. Оттогава започнах да слушам класика. С течение на времето започнах да слушам и други класици. Мои любимци са Бах, Бетовен, Моцарт, Верди и Чайковски. Естествено към тях мога да присъйденя фамилията Щраус и Бизе. От българските класици харесвам Петко Стайнов, Панчо Владигеров и Дико Илиев. Техните произведения Тракийски танци, Рапсодия " Вардар" и Дунавските хора ( особено Александринката ) отразяват бита и душевността на българина. Към тези произведения бих прибавила и балета " Нестинарка " на Марин Големинов. :3d_010::3d_167::3d_010:

Линк към коментар
Share on other sites

Към всички композитори,които сте споменали,искам да добавя Мусоргски - "Картини от една изложба".За съжаление не можах да намеря линк,за да го чуете или изтеглите,но ще продължавам да търся. :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Към всички композитори,които сте споменали,искам да добавя Мусоргски - "Картини от една изложба".За съжаление не можах да намеря линк,за да го чуете или изтеглите,но ще продължавам да търся.

Моника! Здравейте!

http://classic.chubrik.ru/Mussorgsky/Kartinki_Horowitz.html

С Любов. Александра

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти много,Александра! :3d_063:

Нещо не се справям успешно засега с тегленето на файловете,но ще продължавам да опитвам! :3d_066:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко са композиторите, съумели да изразят почитта си към Бах, съхранявайки собствената си индивидуалност. Извън всяко съмнение, Вила Лобос е един от тях. Bachianas Brasileiras означава приблизително Бразилски (ама, много бразилски)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

От линковете по-долу може да се изтегли колекция любими мелодии от класическата музика (в рамките на 3 дни)

Прекрасният свят на музиката

Магията на Виена

Ноктюрно

Музикални картини

Класически творби за меломани

Спомени от Родината

Приятно слушане

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,

Аз съм музикант, така че бих желал да споделя моето мнение. Любимият ми композитор е Бах, а от там нататък Вивалди, Шопен, Скрябин, Чайковски и много други. Ето изпълнение на един от любимите ми пианисти - Дину Липати:

(Шопен), както и едно на Глен Гулд, известен с изпълнения на произведения на Бах:

http://www.youtube.com/watch?v=RfA4zyHcIPo...feature=related

А ето и едно изпълнение на самия Скрябин:

Ето и изпълнение на пианиста Владимир Хоровиц на Скрябин и Шуман:

http://www.youtube.com/watch?v=mzTjrdQY0xg...feature=related

Скрябин в действителност изглежда, че е имал интерес към мистицизма. Ето тук може да се чуе "Vers la Flame":

Друг композитор с такива интереси е бил Ференц Лист.

Що се отнася до това дали класическата музика може да подпомага общото развитие на човека, знам, че са правени експерименти с деца, които са слушали музика от Моцарт от ранна детска възраст и това е имало благоприятно въздействие върху тяхното представяне след това в някои академични дисциплини (предполагам, че резултатите от експеримента са предимно статистически).

Линк към коментар
Share on other sites

За класиците Дънов е казал следното:

Който иска да се подмлади, да стане като децата, да слуша Моцарт. Музиката на Моцарт е поезия.

Който иска да се усили волята му, мисълта му, смелостта му, да слуша Бетовен.

Който иска да заобича живота, да намери смисъл в него, да преоткрие красотата на природата, да слуша Бах.

Който иска да познава сърцето на мъжа и жената, да слуша Шопен. Музиката на Шопен е любов.

Хендел и други са коментатори.

цитатите са обединени от Музиката - Разговори при Седемте Рилски езера и Книга за здравето - гл. Лечение с музика стр. 169

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...