Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

ето темата, която ме вълнува от известно време: "Кога е най-подходящото време за зачеване и от какво зависи това?" На няколко места съм чела в лекциите на Учителя, че това е от особнено значение за живота на детето и тъй-като скоро искам да стана мама ... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което аз съм чел е, че по-подходящи са дните от зимното до лятното слънцестоене. Също може да се предположи, че по-подходящи ще са дните от новолуние до пълнолуние.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което аз съм чел е, че по-подходящи са дните от зимното до лятното слънцестоене. Също може да се предположи, че по-подходящи ще са дните от новолуние до пълнолуние.

Благодаря за отговора!

Днес е новолуние. От утре?! :D

Къде си го чел това

Линк към коментар
Share on other sites

все пак благодаря много Когато стане случайно човек прехвъля всичко в ръцете на съдбата, а така се страхува да не би да даде лош старт. Чудя се дали да не се посъветвам с астролог

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Според мен началото на нов живот никога не е лош старт.

Хубавият старт е заченатото с много любов дете, а това обикновено е непланирано. :)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги, когато чета подобни теми или постинги, се сещам за многото нещастни семейства, при които зачеването е трудно или невъзможно. За тях предполагам не би имало значение положението на Луната, звездите или месеца.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята за нарастващата луна е, че всичко по време на нарастваща луна расте по-бързо. Но голямото количество не винаги отговаря на целта. Затова смятам, че тази особеност не е от значение за зачеването. Освен ако някай знае друга зависимост от луната.

Във възка с Луната се сещам по-скоро за дните на наближаващия Уесак фестивал - зачеване в тези дни би предизвикало широка и топла усмивка в сърцето ми*, но не и ако е самоцел. Моят съвет - опитайте се донякъде да регулирате нещата, но оставете вратичка и на Съдбата!

Мога да дам интересен пример - за това дали да се оставим на съдбата или да търсим сами условията в живота си.

Аз разполагах от ранна възраст с таблицата, в която е вписана зависимостта между пола на бебето и възрастта на майката, на която става зачеването. Интересно, че и 2-та пъти, когато планирахме деца, тотално бях забравила за наличието на тази таблица и чак после се сетих да я гледам. Познава за моите деца, както и за всички мои близки, за които съм се сещала да проверявам. Мисля си обаче, че ми е било писано да имам 2 момичета, затова паметта ми е била така замъглена в подходящия момент. Много съм доволна от избора на съдбата!

--------------

*Аз лично не планирам да имам повече деца.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, мисля си, че зачеването на дете трябва да е послано с Любов. Когато я има една малка душа ще пожелае да слезе. Но е нужно отговорно отношение и ясно съзнание на двамата родители. Защото едно дете създадено и отгледано с любов е благословия....

Пожелавам ви да се сбъднат желанията ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз разполагах от ранна възраст с таблицата, в която е вписана зависимостта между пола на бебето и възрастта на майката, на която става зачеването. Интересно, че и 2-та пъти, когато планирахме деца, тотално бях забравила за наличието на тази таблица и чак после се сетих да я гледам. Познава за моите деца, както и за всички мои близки, за които съм се сещала да проверявам. Мисля си обаче, че ми е било писано да имам 2 момичета, затова паметта ми е била така замъглена в подходящия момент. Много съм доволна от избора на съдбата!

Много пестеливо си се изказала тук ;) Какъв е този календар? Изобщо възможно ли е с такава точност да се предвиждат такива неща? Само да поясня, не съм по предвижданията, но ми е интересно. :)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Да има такава таблица и тя действително е много точна.

Когато научих за нея вече не ми беше нужна :) Това е поредица от изчисления, която дава информация за периодите през които може да се зачене момче или момиче и е абсолютно индивидуална за всеки.Мои познати се възползваха от нея, за да имат дъщеря след сина си - наистина много точно- получи се.

И други мои познати които след зачеване провериха за пола :) проверявахме точността на видеозона, таблицата- абсолютно точна.

Но аз така и не можах да разбера схемата на пресмятанията в нея.

Между другото за нея се знае от доста отдавна, защото за това изчисление разбрахме от един 60 годишен мъж, който я е ползвал за своите деца.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

http://www.babytable.hit.bg/

Преди време писах за таблици, определящи пола на детето. Мисля, че втората от горния линк е тази, която и аз имам.

Все пак продължавам да мисля, че трябва да се оставим да ни бъде даден подходящият подарък. Но може пък точно за някои от хората точно тези таблици да са подарък. :)

Забелязала съм също, че някои жени зачеват по-лесно в определен сезон. Затова децата им се падат в една и съща или в съседни зодии. Но при днешната раждаемост в едно европейско семейство няма как да се направи истинска статистика за това.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Най-важното, за да дойде нова душа на земята е да бъде повикана с любов... МНОГО И ИСКРЕНА ЛЮБОВ!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Ако нея я няма - забрави детето ти да е щастливо, силно и духовно. Вярно, има и таблици, има и астрологични дадености (добре е луната да е в Телец или Рак), но ако ти и твоят партньор не сте на еднаква емоционална вълна... няма да се получи нищо. И понеже темата е от доста време - знам ли, може моят постинг да е ненужен вече за теб! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...