Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Науката и Учените в Епохата на Водолея


Recommended Posts

Зара, умората е лошо нещо. Пази се от нея с почивки. Понякога не е нужно да бързаш да отговаряш, иди почини си, наспи се и товага прочети пак и кажи. Чети на малки глътки, някои питиета са силни, не може отма да ги приемаме. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Зара детинското остроумие едва ли винаги е правилното решение.

Някои деца обичат да казват "смешки" и да си правям майтап на гърба на другиго, но не е хубаво така.

Линк към коментар
Share on other sites

И може би ще се изумиш сега като кажа, че не виждам аз да казвам нещо по-различно от казаното в цитата ти.  :dancing yes:

Ха сега де, защо ли пиша тъй сега?! Големея ли се? Омаложавам ли някой тук? А? Как мислиш?

Не, не мисля!

Мисля само, че ви липсва разбирателство, което не е задължително!

Мисля също, че не си разбран, Нико и неправилно/донякъде/ обвинен!

Но знам ли? Може и да греша!

:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

аз не виждам нажежаване

Но виждам една Зара, която отговаря на 2 страници постинг, само 5 мин. след като го е прочела. Отговаря с ирония само. Сякаш там нищо не се пита.

Това не е нажежаване, това е несериозност и неверие, че другия има какво да каже. Но нажежаване не е.

Линк към коментар
Share on other sites

Прав си Синева,

всичко е донякъде :) донякъде разбираме, донякъде не. А дали има значение, зависи само от това дали търсим адекватност или не.

Уви, когато някой си е втълпил, че той/тя си е самодостатъчна и всичко е прозряла ... тогава на такъв човек с топ да го гърмиш, не можеш да му кажеш нищо, което той да чуе.

Линк към коментар
Share on other sites

Зара,

за разлика от теб, аз разбирам и някои неща, които Синева казва, а не му пиша, че се съмнявам дали така го е казал Христос. :) Ама кой да чете, кой Зара... От Бина все пак си поне 2 класа по-горе в училище. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Зара,

Страха понякога ни кара да бягаме. И колкото повече ни е страх от нещо, толкова по-силно бягаме от него. Някои неща, които не разбираме предизвикват смут и страх. Има различни реакции в резултат на това, но емоционални ли са ... греховни са.

С отказа си да прочетеш ако не по-внимателно, то поне по-бавно словата ми, ти не обиждаш просто мен Зара. Ти рушиш връзката помежду ни. И както и Синева цитира тук:

23. И тъй, ако принасяш дара си на жертвеника, и там си спомниш, че брат ти има нещо против тебе,

24. остави дара си там пред жертвеника и иди първом се помири с брата си, и тогава дойди и принеси дара си.

...

Работата обаче е, че някои хора имат лоша памет и лоша способност да анализират постъпките си и да Ти призная Синева, не вярвам, че всеки, който е обидил брат си, осъзнава дали и как го е обидил, а и кому всъщност е навредил с такава обида.

Линк към коментар
Share on other sites

А какво има за делене?

Дали да не се включа? :1eye: Каква е печалбата? :lol:

Хляб за егото? :king:

:lol::whistling:

Нека има равновесие!

:yinyang:

Да припомня, темата е за учунете и науката...

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Синева това е темата, но както казах, науката и езотериката са като кокошката и яйцето, а и както казах няма първопричина сред тях, те са били заедно и едно и ще бъдат во веки веков така. Никога няма да изчезне, нито пък трябва да изчезва, която и да е от двете. Написах го в постинга си до Зара, последния дълъг. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Еволюцията отговаря на въпроса за кокошката и яйцето - поне в представите ми е така.

Науката има много важно място в света на материята!

Религията и езотериката дават обяснението отвъд този свят!

Нито едно не трябва да бъде извадено от живота.

Живота?

Този живот, който виждаме, пипаме и усещаме, чрез петте си сетива, има нужда от науката. Тя е изключително важна за мен! Но не е всичко, останалото е нещо, до което науката не е достигнала и обяснила със сигурност, но тя вече подозира онова и се променя според него! Ще има промяна на методи и гледни точки, ще има научен прогрес, който ще е с такава големина, че досегашният човешки напредък ще изглежда като детска стъпка пред състезание по маратон. Но науката ще трябва да промени доктрините си и да се обедини с неща, които е отричала до скоро.

Прави чест на такива хора като теб, Нико, хора на науката, хора търсещи, хора непримирими, мечтатели, изследователи - истински пионери. Точно такива хора променят науката и я преоткриват.

Харесвам всички търсещи хора, хора със стремеж! Толкова е красиво, когато виждаш, как Божията частичка не спира да търси Бога! И търси от форма на форма, от търсене на търсене, докато не Го намери!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

да Ти призная Синева, не вярвам, че всеки, който е обидил брат си, осъзнава дали и как го е обидил, а и кому всъщност е навредил с такава обида.

Истинският праведник, се "оглежда" винаги в хората около себе си и внимава да не наруши заповедта за не насилието. Внимава да не нарани някого по-какъвто и да е начин. Любящият човек е готов да се извини дори и тогава, когато няма нужда от това - той просто обича!

Това горното не означава, че аз съм праведник, а, че се стремя да бъда такъв.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

НЕ Синева,

еволюцията не е давала никога такъв отговор, какъвто има в представите ти за кокошките и яйцата им. Евлюцията не е майката на Дарвни, нито той е нейния проповедник. Еволюцията я е имало и преди Дарвин има я и ще я има винаги. Всеки може да я види, ако гледа, но не всеки, който я гледа може да я види, още по-малко да я обясни. :)

За оглеждането си напълно прав. Извинявай, че казах, че не вярвам много хора да правят това, което казах, обещавам ти да продължавам да ги търся, а и да провокирам появата им!

Благодаря ти, че те има поне такъв какъвто си.

успех нататък

нико

Линк към коментар
Share on other sites

Не говорех за Дарвиновата еволюция, а за еволюцията както Бог я е сътворил! Това са само мои предположения, а не твърдения!

Не обещавай нищо на мен, аз нямам нужда от това! Най-доброто, което можеш да направиш е да обещаеш на себе си.

Мен ме има, теб те има, Зара я има, има ги и другите. Нека бъдем приятели и вървим заедно по Пътя си към Бог, като се подкрепяме и си подаваме ръка в нужда и нека Бог да ни е на помощ!

Мерси, успех и на теб!

С уважение към всички ви!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

нико, :lol::D

оплодената яйце клетка съдържа плановете за кокошка или петел и за процеса на тяхното изграждане до излюпващо се пиле, раждане, растеж, зрелост и смърт

в определен смисъл, информацията е повече от конкретния индивид

идеята за кокошка :thumbsup:

Най-доброто, което можеш да направиш е да обещаеш на себе си.

:feel happy::thumbsup:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Добре е казано Синева, чел съм го и го изповядвам. И може би ще се изумиш сега като кажа, че не виждам аз да казвам нещо по-различно от казаното в цитата ти.  :dancing yes:

<{POST_SNAPBACK}>

На което отговорих:

Едва ли ше се изуми ако е чел внимателно
имайки предвид думите ти:

Май трябва да се огледаме и да видим, че всъщност сме заедно от едната страна на барикадата.

и тези:

А и в науката и в разбирането за света е важно да има прошка.
и тези:

Лош е този, който руши целенасочено или по невнимание онова, което другите градят за благото на вида. Лош е този, който не се интересува да намери правилната оценка за делата си. Лош е този, който е егоист и не осъзнава, че не оцеляват индивиди, а само видовете! Лош е този, който не се старае да се учи да живее сред хората, а ги мрази и търси как да е далеч от тях. НО … както и Иисус е казал, той е бил за да ни спаси, т.е. ние сме спасени, НО трябва да се причастим към това спасение.

и тези:

Христос много добре го е казал, наистина добре трябва да опознаем Земните работи, преди да се засилим към небесните

и още доста други.

Но ти реши да подходиш емоционално към думите ми, без да опиташ да разбереш какво точно имам предвид.

Явно просто обърках човека :) Грешката е моя , за което се извинявам :)

Що се отнася до "връзката" между нас - тя не може да се прекъсне, връзка има между всички нас, нали всичко е енергия, то е едно цяло,един жив огранизъм. Дори и да не искаш. я има.

Успех в твоите търсения. :D

Редактирано от Зара_
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...