Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита срещу магии?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

...

11. Много силно уплашваш този, който ги прави. Така енергията се връща в него, когато се страхува по-силно от самия теб.

mecholari ,шегуваш се нали? :)

Как ще го плашиш мага или заклинателя ? Дай пример, ако не си правиш майтап ... ?

Изчакваш спокойно да заспи, взимаш едно паве и му разбиваш прозореца. Като излезе, казваш да почне да разваля, че иначе "ще му откъснеш главата". А ако почне да ти се зъби, дабре е някой в гръб да го ритне по "шлянците".

Изненадата "взема акъла".

Самите магове си правят защита за недосегаемост. Така може да ги търпиш поне 20 години и да носиш траурни венци.

Линк към коментар
Share on other sites

[

п.п. dimitar, искрено ти благодаря за пожеланието и оценявам стремежа ти за взаимопомощ.

Щом ми благодариш, препоръчвам ти да обърнеш внимание на някои неща за себе си, за здравето си и да потърсиш помощ от специалист. Тук не ти говоря за това някой да прави или да разваля магии. Нещата са много по-сериозни.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи трябва да предложиш и критерии (надеждни и сигурни!) за разпознаване на зловредно влияние, а след това да се съсредоточим и да не му се поддадем.

Май, ако задълбаем в тази насока Ани ще излезе права, че с анализа си човек може да разчлени до неузнаваемост нещата, и че после няма да можем да ги събере ...

Да определиш подобни критерии е сложно нещо, но ако искаш опитай ...

Поздрави.

Съгласен съм, че Ани е права. Само да поправя мъничко Ани: Любовта между Твореца и Творението помага да бъде защитено Творението, не Любовта изобщо по принцип. А това ще рече, че преди това Творението е възлюбило Твореца и Законите Му, и се е покаяло за да получи защитата на Любовта от Твореца. Нещата са взаимносвързани и двупосочни.

Изчакваш спокойно да заспи, взимаш едно паве и му разбиваш прозореца. Като излезе, казваш да почне да разваля, че иначе "ще му откъснеш главата". А ако почне да ти се зъби, дабре е някой в гръб да го ритне по "шлянците".

Изненадата "взема акъла".

Самите магове си правят защита за недосегаемост. Така може да ги търпиш поне 20 години и да носиш траурни венци.

Тези похвати от наръчника за действие на Компира, Марулята, Моркова, Зелката, Тирбушона, Жоро-Павето и прочие симпатяги ли е прочетено ? ... :D

Ако не бяха толкова сериозни нещата от сърце щях да се смея. Този метод за разваляне на магия с ритането по "шлянците" е върховен. Трябва да си го запиша в тетрадката с лафове.

Сериозно:

Магията е излъчване което не е от Физическият свят. С Физически действия да се борят нефизически величини ..??? Интересен метод. Все едно да се ловят летящите чинии на извънземните с мрежа за пеперуди. Според мене най-добрият метод и психическа концентрация. Ако магът е добронамерен и имате някаква карма помежду си, редно е да се оправят нещата в човешка приказка. Ако не, Пост и Молитва ( не глад, а Пост). Целият Живот е Магия - излъчване. Самият Живот няма земен произход, но на Земята се развива и усъвършенства. Няма как да се спре Живота-излъчването, но може това излъчване да стане добро и да не пречи на другите с нехармоничните си компоненти. Следователно взаимоотношенията между хората следва да се хармонизират, за да се хармонизират и излъчванията им. А това става с уважение към чуждия живот.

Мисля, че разрешаването на изключенията /силно предполагам, че са такива тук/ вече са от правомощията на квалифицирани хора които не форумстват, защото си го знаят като Дар от Бога търсеното от вас Познание. Не от човеци е Познанието им.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре е и да се уточни кога магията се смята за успешна. Например завиждаш на някой, че има много пари и искаш да ги изгуби, като съответно правиш магия (само мисловна или съчетана с някакъв ритуал). Става някакво събитие и жертвата губи значителна сума пари. Тук мнозина ще кажат, че магията е успешна. В действителност това е момент на провокация. Според това как ще реагира жертвата, тя може много бързо да си възстанови парите (т.е. магията няма да я засегне) или да попадне под нейното влияние и тенденцията да губи пари да продължи. Магията е успешна само във втория случай. Процесът е най-подходящо да се прекъсне с формиране на правилно отношение от страна на жертвата към парите. В случая магията е с толкова по-голям шанс за успех, колкото жертвата е в по-голяма степен зависима от парите (говоря преди всичко за психологическа зависимост).

Ще използвам дадения пример за да обърна внимание на нещо интересно. Може би някой ще забележи, че кармата действа по сходен начин. Ако на някого предстои в живота кармичен урок свързан с парите, то много вероятно е да му се случи същото, като цитирания пример, само че няма да е в резултат на направена магия, а на неотработена карма. Решението и в двата случая е еднакво. Няма значение, че в единия случай става въпрос за карма, а в другия за направена магия. Молитвата разбира се също ще помогне, ако не подсилва връзката между човека и парите, а му помага да я преодолее. Ако човек се моли да възвърне загубените пари (или ползва ментална визуализация или самовнушение), тази молитва разбира се няма да му реши кармичните проблеми, но пък може да неутрализира направената магия, ако вложената в молитвата сила надвишава силата на магията. Последното е груб и механичен начин за справяне с една магия и по нищо не се отличава от самата магия. Мотивът на защитаващия се от магия е егоистичен. Всъщност той не просто се защитава от загуба на пари, но прави магия за да ги привлече към себе си.

Сега да се върнем на примера. Да допуснем, че аз съм човек с много пари и някой, който ми завижда ми прави магия да ги изгубя. Ако аз съм преодолял влечението си към парите и материалните блага, което е опитност, която всеки трябва да преодолее рано или късно, то магията няма да ме засегне по никакъв начин. Ако не съм преминал тази опитност, магията ми открива възможност да я премина. Това може да е било планирано (тогава ще говорим за карма), може и да не е било планирано за този живот, но щом още не съм го преодолял, значи все някога е щяло да се случи (може би в следващ живот), дори и без намесата на магьосника. Т.е. аз пак имам една опитност, която трябва да преодолея. Магьосникът до известна степен се намесва в кармата, доколкото я ускорява и ще си понесе последствията, но това означава ли, че е извършена несправедливост по отношение на мен? Аз тъй или иначе тази опитност не съм я преминал, не съм научил съответния урок и ако го премина успешно (напълно или частично) ще облекча работата, която е била предвидена за в бъдеще.

Линк към коментар
Share on other sites

.

Сериозно:

Магията е излъчване което не е от Физическият свят. С Физически действия да се борят нефизически величини ..??? Интересен метод. Все едно да се ловят летящите чинии на извънземните с мрежа за пеперуди. Според мене най-добрият метод и психическа концентрация. Ако магът е добронамерен и имате някаква карма помежду си, редно е да се оправят нещата в човешка приказка. Ако не, Пост и Молитва ( не глад, а Пост). Целият Живот е Магия - излъчване. Самият Живот няма земен произход, но на Земята се развива и усъвършенства. Няма как да се спре Живота-излъчването, но може това излъчване да стане добро и да не пречи на другите с нехармоничните си компоненти. Следователно взаимоотношенията между хората следва да се хармонизират, за да се хармонизират и излъчванията им. А това става с уважение към чуждия живот.

Мисля, че разрешаването на изключенията /силно предполагам, че са такива тук/ вече са от правомощията на квалифицирани хора които не форумстват, защото си го знаят като Дар от Бога търсеното от вас Познание. Не от човеци е Познанието им.

Има една книга на Неда Алтамарова за магиите. Та, черния маг нагрубява и заплашва жертвата (страх), за да може да се хване магията. Освен това ползва доста предмети от "физическия свят", за да въздейства "нематериално". Така, че с черния маг нормално не можеш да говориш. Единственият ти шанс е да погледнеш на оскърбителното му поведение с безразличие. Това е нещо като да си вътрешно смирен. И да се усмихнеш на "зловещия".

Уважението към човешкия живот не е сред приоритетите на черния маг. Той може да ти прехвърли болестите си и да изживее дните ти. Ако си поискаш наречи го "да носиш неговата карма". Единствено Бог може да те спаси, ако Го помолиш. Груповата молитва е резонанс и сливане на силни положителни енергии, свързващи те с любящото сърце на Бога. Така, че някой може да се прави на "велик", или пък може да има нужда да се помолят за него.

Няма как да се спре Живота-излъчването, но може това излъчване да стане добро и да не пречи на другите с нехармоничните си компоненти

Да си сложиме розовите очила. Ще те приема за някой , който се стреми да бъде хармоничен. Но все пак в Библията е написано "Който не се намери записан в книгата на живота, хвърлен би бил в езерото огнено". Така, че възможно е да има как да се спре Живота-излъчването. А може би Живота трябва да си го заслужиш.

Мисля, че разрешаването на изключенията /силно предполагам, че са такива тук/ вече са от правомощията на квалифицирани хора които не форумстват, защото си го знаят като Дар от Бога търсеното от вас Познание. Не от човеци е Познанието им.

Култове за съвършенство на които не отговаря никой тука, може би. На човек, който знае от къде идва Познанието, но сам не отговаря на критериите.

Благодаря ти, че ми даде от човешкото си познание.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Аз пък съм любопитна защо Никола е така уверен в способността си да се защити от каквито и да било магии и бих желала същото за себе си. Смятам, че бих могла да науча нещо ценно.

...

Здравей latina !

Точно поради тази причина се въздържам (обмислям!) дълго какво точно да пиша по темата, за да не подведа някой ... А опасността от подвеждане е голяма ... Очевидно е, че и опита на човек (в случая моят) може да се принизи до ниво на човек сакачащ от 10-тия етаж,...но това няма значение! (без коментар.)

Конкретно по темата - ще се опитам да изясня нещата на етапи тук като вчера направих една подложка в темата за "Магиите" ,която е хубаво човек да прочете, че да синхронизираме малко понятията.

С две думи - основната защита срещу магии е БУДНОСТ И ЧИСТОТА !

Сега всички, които са чели Учителя и познават в дълбочина Беседите вече им е ясно какво искам да кажа и имат достатъчно "хляб" за размисъл ... За останалите - трябва да се потрудят и да четат повече и по интензивно (при проблеми и при желание). В този смисъл Донка е права, че Словото е една защита от магиите, ...образоваме се! Паневритмията пък ни държи "будни" не само физически всяка сутрин, НО ни кара да преосмисляме нещата отново и отново... Следователно е нужно да не играем Паневритмията само като физарядка (често съм го наблюдавал, но няма нищо лошо и в това!), а да я ползуваме И като "лост" за решаване на проблеми... :)

Какво ни дава будността ? - дава ни връзка с Първоизточника. Ако нямаш такава връзка как ще се чуе молитвата ни, например ? В този смисъл и каквито молитва да казваш - все тая, когато тя остават една педя над главата ни .

Добре! Ами за груповата молитва? - много тънка и опасна работа, защото може да се превърне и в "групова" магия, от която да пострадат повече хора. (ако има интерес ще говорим и за това)

Какво ни дава чистотата ? - дава ни пространство (атмосфера), в която може да се разтвори всичко негативно,...всяка отрицателна мисловна структура. Забележи как около светли хора (посветени) всичко негативно изчезва, "топи се"... Това е и пример как се "разваля" черна магия... Не се прави "бяла", защото се завързва карма, но това е друга тема. (при интерес може да се пише и по нея, но нещата мисля,че са ясни)

ВАЖНО нещо е да се знае,че чистотата и будността се придобиват (не са даденост!) и е нужно да се поддържат! - В този смисъл можеш да смяташ, че аз съм убеден, че магия не може да ме хване, независимо от какво ниво е направена... Ако усетя "влияние" работя в тази посока и нещата се оправят почти моментално ...Аз не съм съвършен и често "заспивам" и губя част от честотата си (мисли, действия, постъпки)... Ако съм в подобно състояние е разбираемо,че ще съм уязвим. За идеята ми - увереността ми идва от това, че ще знам предварително за въздействието, тоест няма да има изненада (въпреки голямата негативна енергия), и ще посрещна нещата със чистота и будност. При това положение нямам никакви притеснения !

Последно - чистотата и будността се поддържат трудно и това е причината да отваря много теме като Имам въпрос...! ,Ретроспекции , Мисля си … , и други подобни като единствената цел ми е била да поддържам ниво на будност (с въпроси и теми на размисъл) ,което определено води и до усъвършенстване, духовно съзряване, чистота, защити ...Изобщо нещата са свързани!

За нивата на маговете, респективно силата на магиите - ще пиша друг път. Сложно е за обяснение, защото смятам,че това което може да ти го направи близък човек (приятел, роднина) трудно може да го направи и най-лошия магьосник с много месечна работа и "облъчване" ... :)

(въпреки усмивката имам доста сериозни аргументи за такова мислене!)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari,

Има една книга на Неда Алтамарова за магиите. Та, черния маг нагрубява и заплашва жертвата (страх), за да може да се хване магията. Освен това ползва доста предмети от "физическия свят", за да въздейства "нематериално". Така, че с черния маг нормално не можеш да говориш.

Това написаното от тебе, как кореспондира с приказките ти - mecholari за павета, счупени прозорци,"шлянци" и прочие физически дейсвия? Май се опитваш да се поставиш самоволно над закона, ако говориш сериозно и без да се майтапиш?

Да, има нещо вярно, че гледаш през много розови очила. Но в цитата по-горе струва ми се има истина. Черния маг като, че ли използва предмети от физическият свят съхранили чужда аура. Хайде сега, ако имаш здрав разсъдък, помисли много сериозно, когато човек няма пряк контакт с личните предмети на жертвата, дали е черен маг? Така наречената "жертва" може би при липса на пряк или непряк контакт май си е заработила "огненото езеро" за което говориш. Особенно ако Бог е чул молитвата на угнетения. Молитвата на угнетения може би не е черна магия, а отражение на такава. Наистина хората в неразбирането си понякога грешат.

А колкото до Живота -Излъчване? .... Всеки човек като тебе и мене законно има право да се разпорежда само със собственния си Живот. Но всеки има право да се защити при чужда непозволена намеса в личното му пространство както може. Или разсъждаваш много пристрастно като лично ангажиран само от твоята си гледна точка. Ако е така, струва ми се, че си много далече от обективните разсъждения.

Ако си човек търсещ Съзнателен живот? - няма дилема.

Спазваш демократичните закони в правовото общество - и всичко ще е точно.

Не събираш незаконно чужда лична информация евентуално за по-късна злоупотреба с нея - и всичко ще е точно.

В отношенията си към хората влизаш през парадния вход .../Портала за Съзнателен живот, Лични съобщения, Личен е-майл , Личен телефон и др. подобни/ а , не като... шпионин - и всичко ще е точно.

Не правиш интриги - и всичко ще е точно.

Не злословиш - и всичко ще е точно.

Не пречиш на чуждия живот и не се правиш на "командир" кой и как да си го заслужи/заработи , защото сам каза "човек съм" - и всичко ще е точно.

При нежелание да се зачете чуждото право на избор, Божият Закон е категоричен. Само, че Там при Божият Закон, няма как да има подкупни съдилища и словесни пируети /едно мисля, пък друго казвам/. Там Горе при Бога все си мисля, че няма: "болшинство-приема се за вярно" .

Някой преди мене по-горе беше казал: "Много е трудна категоризацията на критериите" за това .... спазваш видимите демократични закони и не отнемаш чуждото право на избор чрез всевъзможни похвати и хитрини. За това сега писах без притчи, а директно. Да се разбира написаното от мене буквално, но не е насочено персонално към тебе, mecholari. Тук във Форума само дискутираме ситуации от живота.

Нали за това е Форума?

Линк към коментар
Share on other sites

mecholari,

Има една книга на Неда Алтамарова за магиите. Та, черния маг нагрубява и заплашва жертвата (страх), за да може да се хване магията. Освен това ползва доста предмети от "физическия свят", за да въздейства "нематериално". Така, че с черния маг нормално не можеш да говориш.

Това написаното от тебе, как кореспондира с приказките ти - mecholari за павета, счупени прозорци,"шлянци" и прочие физически дейсвия? Май се опитваш да се поставиш самоволно над закона, ако говориш сериозно и без да се майтапиш?

Страха води до агресия. А понеже казваш, че съм пристрастен може би, това не е ли нещо като да имам известен опит в сферата на магиите? Та искам да те питам, ти имаш ли опит в тази сфера, или си чешаш фантазията?

В реда на "здравомислието ми", благодаря ти за критериите, които ще ме направят "безопасна игла". Защото шубето е голям страх. Но който го шубе е подвластен на магия.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

"Профилактика" ...(по темата) или просто правила за избягване на негативни влияния ?

Иска ми се да споделя някой наблюдения, когато хората несъзнателно събират в "кошничките си" негативна енергия, а после се чудят кой им "прави" магия ...

1. Не отказвай да ти направи добро "духовен" човек, дори и да нямаш нужда от това.

Много често съм го срещал този случай. Вдъхновен човек от прозренията си висше (лично, чрез учител, религия и т.н.) решава да раздава благодат, енергии или каквото нещо има там в изобилие,...безплатно и безкористно. Намеренията са му истински! Убеден е! Вярва си! Обикновено в такива моменти, на запознатите със ситуацията (Истината), им идва да се изсмеят или да започнат диалог в доказване на обратни тези или идеи. БЕЗСМИСЛЕНО Е ! :)

Първо ще си прахосате енергията, а второ ще обидите човека, ...а обидения "духовен" фанатик може да ви направи такова заклетия за ваше "добро", че и професионални заклинатели да му завиждат на постиженията. Пак повтарям - много често съм го срещал това явление, и в по-тежки и в по-леки форми. Примери? - при необходимост. :)

Какво правим (поведение)? - тактично отказвайте или в крайна сметка вземайте предлаганите (безкористни!) неща, ...никакви коментари и отбягване на повторни срещи.

2. Не влизай в обяснения и обсъждане на "духовни" теми с религиозни хора, които са тръгнали да проповядват фанатично своята вяра.

Това се съчетава с точка едно, но изключително често се среща самостоятелно.

Казуса е - влизаш в яростен спор, (не дискусия!) който искаш да защитиш свои убеждения, които са различни от фанатичния проповедник.

Следствия са - изгебена енергия и време, и най-важното - можеш да влезеш в списъка със "загубените овце", за които се молят доста често в тази секта или религия. Поразиите които се нанасят с такива неща, мисля че са ясни за всеки...

Какво правим (поведение)? - минимален коментар, препорачително мълчание и не проявяване на никакъв интерес за разговор.

3. Не изпитвай и най-малката завист или негативизъм за успехите на ближните си.

Това малко е в стил "братска магия" , която съм наблюдавал много години... Много рядко съм срещал някой, който е успял с нещо в братството (за издаване беседи, за музика, за организация, лични духовни опитности и много други неща) да получи някакво одобрение, а да не говорим за искрена радост. Винаги съществува едно страшно омаловажаване на постиженията на другите, което много често прераства и в тотално отричане.

Примери много мога да дам, но няма да го правя. Много хора се осакатиха така, а после изгубиха времето си,за да "неутрализират" вредни влияния ... Жалка работа!

Следствията - с негативизма, отричането човека прави "дупка" във своята енергийна защита и става своего рода "отворена врата" за всякакви други негативни влияния. Изнервяне, раздразнителност, непоносимост към друга гледна точка, липса на търпение - все неща с които са се борили десетки години братя и сестри, но как ще успеят като са оставили "вратите" отворени за "магиите" ...?!? Трудна работа ! :)

Какво правим (поведение)? - Радвай се винаги искрено и от сърце на всяка братска постъпка и действие, колкото и малка и незначителна да е тя! Положително мислене - не случайно Учителя е говорил толкова много за това.

Знам,че всеки ще кажете,че така прави (радва се не завижда, не критикува), ...но за жалост изобщо не е така.

Погледнете наоколо и ще прозрете как "духовната" завист сплита структури почти навсякъде,а после се питаме кой ни прави магии ...

Изобщо това е много сериозна тема негативните енергии във школите. Учителя не случйно е говорил за това, дори е подсказвал за методи "канали" по които трябва да се "отводнява", но кой ти слуша (чете!) ... По е лесно да обвиниш някой съществуваш или несъществуващ "доброжелател" , например... Много е лесно, но дали е изход? Дали се рашава проблема?

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че заглавието на темата май не биваше да се ограничава само с магиите или по-точно с това, което хората разбират под понятието магия и магьосник. :sorcerer:

В света има и светлина :angel: , но и сянка :ph34r:. Ето някои съвети на Учителя относно тъмната страна в света и у нас самите. :smarty:

Пази се да станеш ортак с дявола. Българинът е практичен и казва: „Стани ортак с дявола, додето минеш моста." Там е именно нещастието на българина, че той искал да надхитри дявола, но последният го блъснал от моста и досега оттам българите не могат да излязат.

„Принципи и условия“, ООК, „Ако говоря“, 28.11.1934 г.

:hypocrite:

В човека има едно низше естество. Има нещо в човека, което не мисли право, което не мисли за интересите на своя господар. Почти всички хора сега имат в себе си от този кривия живот. Това ще го отнесете към себе си, а не отвънка.

................

В човека има едно естество, с което човек е свързан. И той има една задача да повдигне естеството си. У човека има нещо, което не се подчинява на Божия закон. Това е другото естество. Във всеки един човек седи въплътен един лош дух. Такъв лош, какъвто светът не го е виждал. И ако мислите, че сте много добри, много се лъжете. Половината от вас са такива, че то не притежава никаква сладчина. Някой казва: „Аз не съм лош. Това е тялото“. Някой казва: „Аз съм лош." Това е това, което трябва да повдигнеш в себе си. И ти трябва да знаеш, че не си свободен.

..............................

Всяка една права мисъл, която ти прекарваш и мине през твоя ум, тая мисъл, след като мине през умовете на всички хора, тя може да преброди и цялото небе, и тя ще се върне при тебе. И ако е била права, тя ще ти донесе всичкото богатство със себе си. Ако е била права, тя ще се върне с всичките богатства със себе си. Ако е била крива, тя ще се върне с всичките недъзи, които има, и ти след известно време ще почувстваш голяма тежест.

Когато душата живее Божествения живот, ти имаш един свещен трепет. Тебе те интересува всяко нещо, всяка буболечица, която идва, ти причинява радост. Щом се изгуби това, ти ставаш индиферентен, не те интересува нищо. Това е низшето естество - изгубваш светлината и в тебе настава тъмнина. И понеже нищо не виждаш, ти затова нямаш ясна представа за света.

...............................

Сега законът е - у вас има едно естество, което не го събуждайте, защото, когато го събудите, другото естество, лошо става. А това не е необходимо. Има нещо в човека, което е злокобно, и когато се събуди, то е ужасно. Най-лошите змии, зверове не са нищо в сравнение с това. Това е по-страшно от кобрата, от тигъра, от крокодила. А като спи, няма нищо. Българите казват: „Да спи зло под камък." И когато ти си вършиш работата, да спи дяволът. Като се събуди, той ще се пръсне да ти направи нещо. Аз не искам да обяснявам, защото, ако речем да обясняваме нещата, ние ще привлечем злото при себе си. Ти можеш да минеш покрай кучетата, не тропай. Може да минеш тихо и кучетата нищо няма да ти направят. Но при най-малкото тропане те веднага ще залаят. Ако ти вървиш мирно, музикално, кучетата нищо няма да ти направят, но измениш ли тона -тогава друго.

„Веселие и радост“;ООК, „Ако говоря“, 05.12.1934 г.

Трябва да си призная, че се смутих, прочитайки цитираните от беседите думи. За първи път забелязвам Беинса Дуно да обръща внимание на тези неща. В случая той говори пред слушатели от ООК (общ окултен курс). Времето по което са изнесени и двете беседи е някъде около 5 ч. сутринта, малко преди разсъмване.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Трябва да си призная, че се смутих, прочитайки цитираните от беседите думи. За първи път забелязвам Беинса Дуно да обръща внимание на тези неща. В случая той говори пред слушатели от ООК (общ окултен курс). Времето по което са изнесени и двете беседи е някъде около 5 ч. сутринта, малко преди разсъмване.

Какво толкова смущаващо виждаш в цитатите?

Може би това, че не си предполагала,че такъв велик Учител ще обръща внимание на такива "маловажни" неща ? :)

Все пак благодаря ти за цитатите. До голяма степен те илюстрират това, което искам да кажа и на тази база да добавя наблюдения,... като "развитие" (продължение) за нещата. С смисъл какво се случва когато хората непрекъснато "разлавят кучетата", или когато тази "лош дух" е изпуснат от бутилката...

Апропо, също и в това може да се открие ВЕЛИЧИЕТО на един истински Учител - той може да покаже (локализира) и непроявените опасности, ...а тези които могат да го разберат, ще имат шанса да разрешат не само настоящи, но и хипотетични бъдещи проблеми .

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво толкова смущаващо виждаш в цитатите?

Може би това, че не си предполагала,че такъв велик Учител ще обръща внимание на такива "маловажни" неща ? :)

Все пак благодаря ти за цитатите. До голяма степен те илюстрират това, което искам да кажа и на тази база да добавя наблюдения,... като "развитие" (продължение) за нещата. С смисъл какво се случва когато хората непрекъснато "разлавят кучетата", или когато тази "лош дух" е изпуснат от бутилката...

Апропо, също и в това може да се открие ВЕЛИЧИЕТО на един истински Учител - той може да покаже (локализира) и непроявените опасности, ...а тези които могат да го разберат, ще имат шанса да разрешат не само настоящи, но и хипотетични бъдещи проблеми .

Поздрави.

Смущаване или май по-точно казано - учудване. Все пак това не са основни теми на Учителя. Затова съм пояснила отдолу, че беседата е от окултния курс. Не ти ли направи впечатление изречението:

Аз не искам да обяснявам, защото, ако речем да обясняваме нещата, ние ще привлечем злото при себе си.

Един Учител не смее или по скоро не желае да говори за тези неща и то пред окутния курс, а ти ги разискваш преспокойно, при това във форум от мрежата. :rolleyes:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Никола Дамянов, защо в този точно форум търсиш хора да ти правят някакви лоши магии, за да си тестваш нещо си. Има достатъчно други форуми на магове, магьосници и тем подобни. Откакто съм във форума не съм забелязала тук да има привърженици на магиите и тяхното използване.

Трудно ми е да ти отговоря,...и бях се отказал, но днес реших да го направя и ще "подложа" един твой цитат (за music Idol):

Как ще го коментирам ли? Не ми харесват тазгодишните кандидати, може би само Тома

Ана може да е красива, обаче крещи като заклано пиле

за Шанел, Нора и другите въобще кво да говоря, те не могат да пеят, е, могат, но не достатъчно. Изгониха по-кадърни, за да останат те

Деница.....да, тя пее добре, обаче много започна да се превзема напоследък

...

И сега не мисля,че ще разбереш, но пък се надявам други ("раздвоени"!), да се замислят...

Негативизъм, отрицателно мислене, отричане, заклеймяване, злоба, ...са просто една отрицателни структури, които или разрушават нашите енергийни защити и ставаме уязвими, или се съчетават с други подобни структури и ни се връщат с двойна и по-голяма сила върху главите ни . А когато това се случи на човек, той е в състояние да обвини целият свят и всички тъмни сили и магьосници, но не може да види истинските причини. Това е!

За Ани:

...

Един Учител не смее или по скоро не желае да говори за тези неща и то пред окутния курс, а ти ги разискваш преспокойно, при това във форум от мрежата. :rolleyes:

Ако си забелязала в по горни мнения разясних, че негативните енергии около велики посветени и Учители се "топят" и в този смисъл не е необходимо ТЕ да "дърпат дявола за опашката". Няма смисъл. Има по належаща мисия!

Защо аз сега правя това? - Защото както казах виждам, че "лошият дух" е излязъл от бутилката и прави големи поразии! Най-вече включвам и наблюдения в духовни общности и среди където, всичко може да се "оправдае" по перфектен начин и и все друг да ни е виновен... Мъчно ми е! Затова пиша... Знам,че личните последствия за мен може да са тежки, но не се притеснявам много за това.

Убеден съм, че най-големите поразии (в духа на темата!), човек може да си ги направи сам и то с активната помощ на "приятели", за което ми се искаше също да пиша, но явно че днес няма да е !

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми допадат книгите на д-р В.Синелников. Последното, което прочетох във "Ваксина против стреса и осъзнах като неподозирана досега за мен истина бе свързано с енергийната защита.

Според него, ако се стремиш да се защитаваш, ти предизвикваш модел "Жертва- Тиранин" т. е. виждаш априори хората като лоши и агресивни. За него думата "защита" на съзнателно ниво, означава "нападение " на подсъзнателно ниво. Оказва се, че с тази защита, ние се опитваме да се защитим от самите себе си - зли и агресивни. Защото какъвто си ти вътрешно, такива ще видиш и другите. Когато се защитаваме, ние всъщност нападаме, а това означава, че се борим и разрушаваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с мнението на мекота. Страховете отключват собствената агресия. Но има и друг момент-енергията може да се почувства "физически". Има и един въпрос, който също е небходимо да се зададе, когато се почувстваме "кофти": "Господи, тези мисли мои ли са"?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Да синтезираме към момента с днешна дата опита и защитите:

1. Донка - чрез Паневритмия и съчетаване с четене Словото от Учителя Петър Дънов.

2. nina7705 - чрез молитва, по точно - Молитвата на Св.Киприян. (допълва Донка).

3. dimitar - предлага да не си ангажираме мислите с магия за да не ни се случват.

4. Ани - чрез пост и молитва, ключът който ни е даден от Спасителя и главно любовта към Твореца и творението, за която говори Христос.

5. Станимир - унифицира енергията за защита с тази за направа на магия, и предлага да не се приемаме стълкновението.

6. Късметче - подкрепя Станимир в превенцията .

7. Хамелеона - чрез чисти мисли и чисти чувства.

8. aviana - чрез контрол на мислите ни ,емоциите ни и действията ни да се отхвърлят негативните мисли (магия).

9. mecholari - чрез груповата молитва.

10. Ян - чрез пост и молитва, и да не правим на ближните си това които искаме да не правят на нас.

Благодаря на всички писали конкретно по темата. :)

Нека, който иска да си разсъждава за магии да си пише в другата тема "Магиите...лично" , а тук да обсъждаме и коментираме само защитите. Нещата са свързани,но ползвайте линкове между двете теми ... Лесно е! :)

п.п. dimitar, искрено ти благодаря за пожеланието и оценявам стремежа ти за взаимопомощ.

Всичко това е прекрасно, но в крайна сметка, какви са симптомите- проявите на магия, как се диагностицира магията- за да се защитиш от нещо, първо трябва да бъдеш сигурен в това, какво точно ти причинява един или друг ид смущения.

Негативните енергийни въздействия- наречени магии, имат конкретна проява на физическо, емоционално и ментално ниво. Освен това, по правило, магиите не произхождат от непознати хора, а тъкмо обратно- от хора, които са много близко до нас, които участват в ежедневния ни живот, и в една или друга степен нашия живот е пряко свързан с тяхните емоции, мисли и действия. Най-мощните магии винаги идват от близки хора - например от страна на половинката, от страна на тъщи/свекърви, сестри и братя, роднини, много близки приятели, хора живеещи в непосредствена близост до нас, хора с които работим- като цяло, това са хора, които независимо от изредените по-горе "методи", имат пряка връзка с енергийната ни система чрез създадени в една или друга степен нишки на емоционално-ментални зависимости.

За да разберем проявите на магията, трябва да познаваме що за хора биха прибегнали до магия- от една страна, това са хората които се явяват "поръчители" на магии, а от друга- хората които се занимават с направа на магии. У нас колкото и да е странно, преобладават втория вид, и най-често те са тип самодейци-аматьори, и единствената причина поради която магията им "сработва" е наличието на емоционална нишка, която го свързва с жертвата.

От друга страна пък, не съм срещал досега по-страшна магия от тази, която човек сам си направи...Често се започва с прости неща- намерение за "защита" - въпреки че няма конкретен източник, който да се явява "нападател", има много хора, които са емоционално лабилни и които изпадат в емоционална параноя, че в този свят човек не е защитен от "злите сили", и така се започва- формули за защита, тук-там разни ритуалности, има достатъчно "мат`риал" из интернет за разни методи за енергийни защити...

И така, най-чести и най-тежки са случаиоте на автомагия- в преобладаващия брой случаи тя дори не е осъзната, а пир проява на симптоми- кръгът от заподозряни е гоям, и при по-реактивния тип личности, това е момент, в който и най-некадърната врачка може да ги убеди, че имат магия- и това наистина е така- но източникът на магия за "врачката" не е угодно да бъде клиента й...А и колкото сензитивен да е човек, произхода на магията е като обонятелна следа, която избледнява с всяка изминала минута...

Това кото човек сам може да си направи- никой друг не е в състояние да му стори...

Нужно е да познаваш това, което те напада- да познаваш врагът си изключително добре, за да моеш да се защитиш от него по най-добрия и ефективен начин. Но първо трябва да разбереш кой всъщност е врагът...Най-често той е вътре в нас...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че т. нар. магии имат за цел да повлияят на подсънанието ни. Страхът в нас е достатъчна преспоставка да има влияние от някого. А може и просто от внушението, че някой ни е направил магия да излезем от релси... Сещам се за "Четирите споразумения" на Дон Мигел Руис-можем да повярваме, но можем и да не повярваме...

Този човек (дето хипотетично ни е направил магията) също е божие творение и щом Бог е допуснал да прави разни тъмни неща, значи си има своето място (разбира се злобата, завистта и желанието да имаш чуждото щастие не са нещо божествено, те са си чисто човешки, нисши инстинкти...).

А кой и от какво се страхува-и аз ще попитам-от себе си ли да се страхуваме? От нас самите кой да ни защити и дали трябва? Може би е добре да благодарим на тези, които са решили да са ни "врагове", защото са само изпитание за Любовта ни... И просто да им кажем-"Прости им Господи, защото те не знаят какво правят!" На Земята сме, за да се учим и да израстваме-съзнателно или безсъзнателно... А не да воюваме-на астрално, ментално или физическо ниво... :angel::smarty:

Сещам се и друго-ако познаваме себе си, ще знаем дали има чуждо въздействие, коя мисъл от къде идва... дали от светло място или от тъмно... :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Духовете се опитаха да се докоснат дори до здравето ми. Но Господ е, който всичко преодоля". Петър Дънов, 64 стр. от Завета на цветните лъчи на светлината.

Тези думи "ми звучат много силно' и са тема за размисъл за мен. Тука сякаш се съдържа "преодоляване" на егоистичното съзнание. То много неща може да си стори, но са недостатъчни.

Линк към коментар
Share on other sites

"Духовете се опитаха да се докоснат дори до здравето ми. Но Господ е, който всичко преодоля". Петър Дънов, 64 стр. от Завета на цветните лъчи на светлината.

Тези думи "ми звучат много силно' и са тема за размисъл за мен...

Имам въпрос към Еси. Еситкее спомняш ли си нашия разговор точно по този въпрос? Ще ми бъде интересно мнението ти :) . Поздрави!

п.п. Може да го обсъдим отново. Явно нито един разговор не е случаен. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Защо аз сега правя това? - Защото както казах виждам, че "лошият дух" е излязъл от бутилката и прави големи поразии! Най-вече включвам и наблюдения в духовни общности и среди където, всичко може да се "оправдае" по перфектен начин и и все друг да ни е виновен... Мъчно ми е! Затова пиша... Знам,че личните последствия за мен може да са тежки, но не се притеснявам много за това.

Убеден съм, че най-големите поразии (в духа на темата!), човек може да си ги направи сам и то с активната помощ на "приятели",...

Никола, мисля че си прав по отношение на „лошия дух“. Колкото до магиите – казах какво мисля за тях. Но тук според мен става дума за нещо много повече от магиите. Те са просто частен случай на този лош дух.

Оценявам положително това, което казваш и се мъчиш да правиш в тази тема. Личи си, че си искрен и добронамерен. Друг е въпросът, че работата с която си се захванал е доста трудна и опасна. И като включим неразбирането на голяма част от пишештите (и аз се включвам тук), става доста сложно...

:)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

виждам, че "лошият дух" е излязъл от бутилката и прави големи поразии!

....магиите. Те са просто частен случай на този лош дух.

И като включим неразбирането на голяма част от пишещите (и аз се включвам тук), става доста сложно...

:)

И аз се включвам към не-всичко-разбиращите ...

Тогава да конкретизираме за "лошия дух".... и въобще кога (след Адам и Ева) е бил в бутилка?

Линк към коментар
Share on other sites

Често съм говорил за Адам и Ева, но криво сте ме разбирали. Много казват: „Отде дойде тази Ева в рая, че развали цялата работа.“ Това е неразбиране на нещата. Вие трябва да благодарите на Ева, на тая царска дъщеря, че внесе толкова много знание. Тя направи една малка погрешка и когато Господ я попита защо сгреши, тя се оправда със змията. Като запитали Адама защо сгреши, той се оправда с Ева, като казва: „Господи, аз мислех, че тя знае повече от мене, но тя ме увлече.“ Господ му отговорил: „Че тя от тебе излезе. Аз от тебе взех ребро и направих жената.“ Адам и Ева се оправдали със змията, мислили, че тя е по-учена от тях, а всъщност, тя ги излъга. Щом змията ви е излъгала, аз ще ви поставя в борба с нея. Тя ще нарани петата на мъжа, а жената ще ѝ смаже главата. И тогава питам жените: От какво има да се плашите в света? Жените постоянно се оплаквате от мъжете, а те са ваши бащи.

Имаше някой человек

Жената да смаже главата на змията :hmmmmm: Интуицията (плод на дясната хемисфера-Ники :thumbsup:) ще помогне на човека да се справи със змията-изкушенията. :feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Тогава да конкретизираме за "лошия дух".... и въобще кога (след Адам и Ева) е бил в бутилка?

Да, наистина още от Адам и Ева е вън от бутилката, но понякога действието му се засилва. Късметче, ето какво аз имам предвид (за Никола - не мога да говоря :) ): Преди седмица май, изведнъж се получи една концентрация от безмислени убийства - не само в България, но и в световен мащаб. Не вярвам това да не ви е направило впечатление или да сте си го обяснили с някаква кармична обремененост и да сте се успокоили.

А, какво се разбира под „лош дух“ - мисля, че всеки си има някакво обяснение тук. Учителят казва; „Злото е нееволюирало добро“. Съгласна съм. Но понякога ми е доста трудно да го приема това нееволюирало добро. B)

Май пак излязах извън темата на Никола? Тя е конкретно за магиите. Но все си мисля, че трябва да бъде по-обща - за защита от тъмнината, която понякога доста се сгъстява. :(

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се включвам към не-всичко-разбиращите ...

Тогава да конкретизираме за "лошия дух".... и въобще кога (след Адам и Ева) е бил в бутилка?

:3d_043:

Ами да помислим мъничко /колкото можем естественно/ !?

"Лошият Дух" е изпуснат като че ли при "падането" ? Значи евентуално ще се прибере в бутилката при Изкачването Горе.

Може би!? :feel happy:

Въпрос!

Как да Го познаем? Конкретно?

Защото това "лош-добър" или .. "добър-лошо" ще е като топче за "пинг-понк" в устите на различните хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Май пак излязах извън темата на Никола? Тя е конкретно за магиите. Но все си мисля, че трябва да бъде по-обща - за защита от тъмнината, която понякога доста се сгъстява. :(

По-горните постинги имаше "нашествие" на много мнения срещу разни защити.

Интересно ми е, дали ще се съгласят с тебе Ани, тези които се обявиха твърдо срещу защитите!? :3d_138: Ще наблюдавам. Но май попаднах на много ценни зрънца от разсъждения. За сега ще ги премълча, за да порастнат в "тишина".

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...