Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защита срещу магии?


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Дали не го пускаме самите ние?

За преди седмица наистина не съм се замислила... тази ескалация като че ли е повече от седмица, на вълни.

Но ето , вчера се е решило затворници да чистят улиците на София. Не съм против хората, изтърпяващи наказание. Обаче дори хора, които нямат провинение и свободно се разхождат из града, не могат да гарантират 100% за ежесекунден абсолютен контрол върху мислите и чувствата си. Какво остава за хора, които вече са доказали, че трудно се контролират в някакъв момент. Защо те биват подложени на изкушението да престъпят правилата? Може ли някой управляващ да гарантира 100% за липса на инцидент в тази ситуация? И пак ние, обществото, сме подложени на изпитание и мълчим - къде от криворазбрано чувство за демокрация ( и те са хора), къде от слепота ( точно на мен няма да се случи).

Не сме ли се омаяли сами?

Така е от 20 години ... а и повече. Предпочитам да се реагира предварително, а не след това да се прави статистика.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което наричате "лошия дух" никога не е било в бутилка, за да бъде след това изпуснато, че и да си мислим кога и как ще се прибере обратно в бутилката след време :) .

Този "лош дух" си съществува и си действа. Да, може да се каже/забележи, че действа на вълни, на примък и на отмък, тук при нас, в материалния план и това е така, защото видимите събития тук, на Земята са едно отражение на събитията в духовните светове. А там, в тези други, невидими за повечето хора светове, всички Учители от ранга напр. на П. Дънов и Р. Щайнер са описвали как текат процеси на надмощие ту на едните, ту на другите сили и енергии. Нещо повече - периодично част от лошите духове биват "разчистени" от по-високите нива и ги "заточават" на по-ниски. И когато това по-ниско ниво се окаже това, на което се намираме ние ... ами значи е дошъл нашия ред да ги разчистим и изпратим на още по-ниско такова или по-лесно обратното - да се изкачим ние на по-високо ниво. Ама докато си съжителстваме на едно ниво с тях, добре е да проявяваме колкото можем будност, да се стараем да се поддържаме чисти и хармонични, да не се поддаваме на различни изкушения, за да не поемем и ние към едно по-ниско ниво ...

И интересно защо така се тълкува излизането на Адам и Ева от Едем?!

Да, това е едно много съществено събитие в нашето развитие като хора (нямам предвид само съвременния ни вид и облик), но първо това никак не е толкова лошо, грешно и т.н., а по-скоро бих го нарекла необходимо и закономерно и второ никак не ни е за сефте, както се казва - такива преходи в развитието ни е имало и по-рано, много преди да станем подобни на това, което сме в момента.

Нека да постна още веднъж цитата от Учителя, даден по-горе от xameleona:

Често съм говорил за Адам и Ева, но криво сте ме разбирали. Много казват: „Отде дойде тази Ева в рая, че развали цялата работа.“ Това е неразбиране на нещата. Вие трябва да благодарите на Ева, на тая царска дъщеря, че внесе толкова много знание.

Нещо подобно мога да дам и от Р.Щайнер, но в момента не мога да намеря лесно цитат.

Линк към коментар
Share on other sites

Защита срещу магии?

1 Който живее под покрива на Всевишния, Той ще пребъдва под сянката на Всемогъщия...

"Пазете се от посещение на разни духове. Това са неприятели от векове. Не ги допускайте да ви влияят чрез хората, за да не ви атакуват от невидимия свят.

Учителят

Ограждайте се: „Със Светлина и мир, с Истина и чистота!“ Със светли мисли и формули, не им обръщайте внимание и като се почувствуват пренебрегнати, духовете ще ви оставят на миа. Това са все изпитания."

Изт.

Което означава, че някои изпитания са допуснати, но никога повече от това което можем да понесем и това е според Божествения план и според Неговите дълбоки намерения. А иначе когато си с Бога и Той с теб от какво има да се защитаваш!? Молитвата е най- върховната привилегия която е дадена на човека, но също и свободната воля му е дадена, така че ако не се обърнеш към Бога и той няма да се намеси заради свободната воля и по този начин ще бъдеш атакуван т.е. оставяш вратата си отворена. Затова са дадени защитите и молитвите, а иначе Кристиян е прав че това което човек сам може да си направи никой друг не може. Чистотата в мислите, чувствата и постъпките и контрола над въображението е друг много ключов момент. Поздрави!

~~~

"...не им обръщайте внимание и като се почувствуват пренебрегнати, духовете ще ви оставят на мира." Много важно е вниманието, всъщност най- важно е то хванат ли ти вниманието спукана ти е работата...борбата всъщност е точно там да бъде хванато вниманието.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

.......

........

А иначе когато си с Бога и Той с теб ........ Молитвата е най- върховната привилегия която е дадена на човека, но също и свободната воля му е дадена, така че ако не се обърнеш към Бога и той няма да се намеси заради свободната воля .Поздрави!

Съгласен на 100%.

Казано е кратко, точно и ясно в подчертаното и повдигнато в цветно за видимост!!!

Няма повече какво да се добави, освен.... "който си го може- може си го". Молитвата която Бог чува, имам впредвид. Само затваряш очи и ... "Боже, моля Те, искам това и това ...! " Ето там е "препъни камъчето" - как и защо Бог ще чува избирателно, Той /Бог имам впредвид/ не знае ли, че трябва да поиска разрешение от началниците на Земята. Ще чува Той молитвите на който си иска, хаа..м-ха ..!! ?? Ми ако почне така да изпълнява молитвите на който си иска през главата на земните началници, какво ще стане с рекета, шантажа, какво ще правят тогава честните разбойници? Как ще се издържат? :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ми ако почне така да изпълнява молитвите на който си иска през главата на земните началници, какво ще стане с рекета, шантажа, какво ще правят тогава честните разбойници? Как ще се издържат? rolleyes.gif
:P

В тази връзка ще допълня-ако нямаме нужда от защити, то някои хора без работа ще останат. "Ако признаем, че Бог е Един, няма да има хляб за нас..."- думи на египетски жрец от някакъв филм :feel happy:

Имаме ли връзка с Първата причина, значи имаме Вяра и няма от какво да се страхуваме. "В живота на ученика, всичко, което среща по пътя си е за негово добро!" ;) Дори да чуваме нашепванията ноа злото, трябва ли да му обръщаме внимание? Когато то разбере, че не се интересуваме от него, ще си отиде :harhar::feel happy:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Духовете се опитаха да се докоснат дори до здравето ми. Но Господ е, който всичко преодоля". Петър Дънов, 64 стр. от Завета на цветните лъчи на светлината.

Тези думи "ми звучат много силно' и са тема за размисъл за мен. Тука сякаш се съдържа "преодоляване" на егоистичното съзнание. То много неща може да си стори, но са недостатъчни.

mecholari аз пък продължавам да си мисля за това :) . Знаем че този свят лежи в лукавия:

1 Йоаново 5:19

Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

И този свят си има княз - владетел т.е. този свят е свят на полярностите, на добро и зло, на тъмнина и светлина... Светът на дървото за познаване на добро и зло т. нар. сътворен свят:

Йоан 12:31

Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън.

Йоан 14:30

Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на този свят. Той няма нищо в Мене;

Затова там където се явява голяма светлина в същото време и на същото място се групират/ концентрират и тъмните сили, но какво казва Учителя: "Но Господ е, който всичко преодоля"

Затова:

1 Петрово 5:8

Бъдете трезвени, будни. Противникът ви, дяволът, като рикаещ лъв обикаля, търсейки кого да погълне.

и т.н...

п.п. :hmmmmm:Мммм спомни си за доверието и не се бори със злото още по малко пък с начините които описваш по- горе :). Начинът е чрез молитва, смирение и пълно доверие в Бога... :thumbsup::) ))

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

... Молитвата която Бог чува, имам впредвид. Само затваряш очи и ... "Боже, моля Те, искам това и това ...! " Ето там е "препъни камъчето" - как и защо Бог ще чува избирателно, Той /Бог имам впредвид/ не знае ли, че трябва да поиска разрешение от началниците на Земята. Ще чува Той молитвите на който си иска, хаа..м-ха ..!! ?? Ми ако почне така да изпълнява молитвите на който си иска през главата на земните началници, какво ще стане с рекета, шантажа, какво ще правят тогава честните разбойници? Как ще се издържат? :rolleyes:

Ми къде забравяш покаянието и обръщението??? А иначе Той е платил с кръвта си за тези които се покайват и се обръщат от стария си път, за тези които имат желание и стремеж да се пречистят напълно и да бъдат нови хора... На такива хора молитвата е в съгласие с Божията Воля:

2 Коринтяни 5:17

За туй, ако е някой в Христа, той е ново създание старото премина; ето, [всичко] стана ново.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

"Духовете се опитаха да се докоснат дори до здравето ми. Но Господ е, който всичко преодоля". Петър Дънов, 64 стр. от Завета на цветните лъчи на светлината.

Тези думи "ми звучат много силно' и са тема за размисъл за мен. Тука сякаш се съдържа "преодоляване" на егоистичното съзнание. То много неща може да си стори, но са недостатъчни.

mecholari аз пък продължавам да си мисля за това :) . Знаем че този свят лежи в лукавия:

1 Йоаново 5:19

Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия.

И този свят си има княз - владетел т.е. този свят е свят на полярностите, на добро и зло, на тъмнина и светлина... Светът на дървото за познаване на добро и зло т. нар. сътворен свят:

Йоан 12:31

Сега е съдба на този свят; сега князът на този свят ще бъде изхвърлен вън.

Йоан 14:30

Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на този свят. Той няма нищо в Мене;

Затова там където се явява голяма светлина в същото време и на същото място се групират/ концентрират и тъмните сили, но какво казва Учителя: "Но Господ е, който всичко преодоля"

Затова:

1 Петрово 5:8

Бъдете трезвени, будни. Противникът ви, дяволът, като рикаещ лъв обикаля, търсейки кого да погълне.

и т.н...

п.п. :hmmmmm:Мммм спомни си за доверието и не се бори със злото още по малко пък с начините които описваш по- горе :). Начинът е чрез молитва, смирение и пълно доверие в Бога... :thumbsup::) ))

Кое прави този свят (физическия) подвластен на лукавия, чийто символ е пентаграма обърната с върха надолу? 5 сетивни органа...

Петте ни сетива са тези, благодарение на които съзнанието ни "анимира" понятието "този свят"...

Кога сетивата не оказват влияние на съзнанието- при загуба на съзнание, или при заспиване...Всяка защита от определени най-общо като "тъмни" сили, представлява частично изключване на съзнанието, така че определени сетивни възприятия да не бъдат "анимирани"...

При все това, има надеждна и ефективна защита от магии- писано е, че при определени условия човек дари и да изпие нещо отровно, дори и да бъде ухапан от отровни змии, ни най-малко ще пострада- въпросът е в това, че за егоистичното съзнание тези условия са неизпълними - затова, в диалектимеското битие, в което полярното егоистично съзнание е на власт, акциите на магиите винаги ще си останат високи...

Някой е толкоз смотан, та не може да изрази чувствата си към друг- вместо да се напъне и да се научи, поръчва си магия за "любов", друг умник вместо да се конкурира, поръчва магия за съсипване на бизнеса на конкуренцията, трети пък, в пристъпна треска на омраза, ревност, завист, злоба- вместо да глътне горчивото хапче и да пебори треската, поръчва магии- за раздяла, за болест, за смърт...Затова на магиите и магЭсниците акциите са високи- предлагането зависи от търсенето...

Но, преди всякакви защити, магията трябва да бъде диагностицирана, локализирана, и да бъде проследена до нейния източник- всичко това представлява съвкупност от прояви, които, точно както в медицината биват симптоми, синдроми, или направо обособени "магически болести".

Линк към коментар
Share on other sites

... Молитвата която Бог чува, имам впредвид. Само затваряш очи и ... "Боже, моля Те, искам това и това ...! " Ето там е "препъни камъчето" - как и защо Бог ще чува избирателно, Той /Бог имам впредвид/ не знае ли, че трябва да поиска разрешение от началниците на Земята. Ще чува Той молитвите на който си иска, хаа..м-ха ..!! ?? Ми ако почне така да изпълнява молитвите на който си иска през главата на земните началници, какво ще стане с рекета, шантажа, какво ще правят тогава честните разбойници? Как ще се издържат? :rolleyes:

Ми къде забравяш покаянието и обръщението??? А иначе Той е платил с кръвта си за тези които се покайват и се обръщат от стария си път, за тези които имат желание и стремеж да се пречистят напълно и да бъдат нови хора... На такива хора молитвата е в съгласие с Божията Воля:

2 Коринтяни 5:17

За туй, ако е някой в Христа, той е ново създание старото премина; ето, [всичко] стана ново.

Много сериозно:

Нищо не съм забравил, просто тук не е темата за това, само съм го оставил за .."когато му дойде времето". Дори не мога да го забравя това за което пишеш. Опитвал съм. Да повръщаш кръв от болка причинена от "добри хора" не се забравя никога. Пролятата невинна кръв Христова е много Свято Нещо - Тя е кръвта на изкуплението от Греха. Някои неща "влизат" в Интуитивното тяло като "вграден опит" и се "помнят" во Веки Веков. Тези който се покайват са като взрив от атомна бомба - толкова силно светят. Няма начин Бог да не ги види и да не чуе молитвата им. Абсурд! Покаянието също е свето нещо, много свято нещо.

Но, преди всякакви защити, магията трябва да бъде диагностицирана, локализирана, и да бъде проследена до нейния източник- всичко това представлява съвкупност от прояви, които, точно както в медицината биват симптоми, синдроми, или направо обособени "магически болести".
Предполагам , че става за по-малко от един миг психометричната диагностика и прочие подробности / Даже може да се поназнайва в предварение някакво още преди самото й извършване- колкото е нужно, според случая и Волята Му/. За който си го може обаче.

Другите... "хвърлят боб" или ... се взират в кристалната топка.. . Други пък четат трактати и правят хороскапи... дали би.. или не би е така? После пишат рецепти и прочие причудливости...

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Явно си пострадал. Да забравиш може и да не можеш, но да простиш с Божията помощ и Сила това е най- великото освобождение и изцеление което може да се случи въобще, в противен случай ти се обвързваш още по дълбоко и въртележката не ще има край... Не каза ли Господ на кръста - " Прости им Отче защото те не знаят какво вършат ?" ( по спомен). Господ ни е оставил велик пример за това как трябва да Го следваме и да постъпваме. Да се покаеш, да се обърнеш и да простиш, на всичко, на всички, на себе си дори... и да се молиш за враговете си това е което ще те освободи завинаги от връзките и от оковите. Господ дойде за грешниците нали, за Него е скъпоценна всяка една душа. Знаеш от писанието че нашата борба не е срещу кръв и плът (по спомен), но пък и "боят"/"битката" не е наш а Божий. Така, че аз не те познавам но бих искала душата ти да възвърне огнените си крила. Поздрави! Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Чела съм за защита с формули-мантри в доста книги. Такива формули, доколкото зная, са използвали и българските богомили. Интересни ми се сториха тези, които предлага Петър Димков. Например:"В името на Отца и Сина и Светаго Духа, каквото ми мислиш, на теб да се върне. Амин."(тази формула се повтаря три пъти с поглед в духовното око). Други пак от него:"С каквато гозба ни гощаваш, с такава и теб гощаваме. Откъдето си дошъл, там да си отидеш. Амин."; "В името на Отца и Сина и Светаго Духа, да изчезне злото от къщата ми. Амин."

Ето една, която му е служела за защита и ограда, когато се движи по улицата:"Господ ми е задна и предна стража и ме пази от всякакво зло." И обяснява, че злото напада винаги отзад, затова се казва първо "задна", а после "предна стража".

Всички формули са от книгата:"Чудесата на Петър Димков"-Яков Янакиев;София;2009г.

Колкото до тези, които препоръчва Петър Дънов, аз харесвам много тази:

"В името на Божията Любов, в името на Божията Мъдрост и със силата на Словото Божие да се махнат всички лоши помишления и зли духове."(Докато се изговаря формулата, ръцете са пред устата със свити пръсти и след изричането се разтварят пръстите с едно духване "Хуу", ръцете се разтварят с жест като да пъдиш нещо лошо, напред, настрани и надолу.)

Петър Дънов-"Здраве и дълголетие чрез силите на живата природа";изд. Астрала;2002г.

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата също е вид патерица с която си помагаме,както и ритуалите са патерици за нанасяне на щети.

Господ няма да ни помогне да не ни блъсне кола с молитва към Него,а ние трябва и се учим,че на червено не се пресича,че като има коли,които минават пак не се пресича и тнт.

Най-изявените магьосници осъзнават,че най-висшата магия е мисълта(всичко идва от мисълта и намерението)

Няма лошо да вярваш,че нещо ще помогне(това помага,когато трябва),но всякакви помощни средства са като да си мисля и да вярвам,че свеща убива лошата енергия и да използвам свеща за да се защитя(лошо няма),после какво правя когато нямам свещ или другите методи за подпомагане не помагат....ще трябва сама да си помогна.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е казано, но разделяш нещата иначе съм за мисълта и намерението :thumbsup: пъки молитвата не е начин да те накара да спреш да спазваш законите :) ))) като не спазваш правилата колата ще те блъсне като стой та гледай и с молитва и без молитва. Така че Бог е Бог на ред... и т.н... много се е говорило по тези въприоси в другите теми, а молитвата е патерица докато не ти помогне да организираш живота си и докато самият ти живот не се превърне в молитва което включва и нещата за които си споменала, но дълга и широка... Поздрави и приятен ден!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Maгията на мисълта е много силна. Много внимавам какво си мисля за другите хора. Защото ги превръщам в такива, за каквито ги мисля. Защото понякога мислите могат да се чуват много силно. И се "превръщат в окови". Това е нещо като да си "умираш да се подмажеш" на някого и същия да сподели, че хората обикновено това правят когато го срещат.

Линк към коментар
Share on other sites

Молитвата също е вид патерица с която си помагаме,както и ритуалите са патерици за нанасяне на щети.

Предполагам, че Авиана има предвид молитвите за защита. Силата на мисълта е от голямо значение, но не смятам, че молитвата е само „патерица“. Молитвата е нашето свързване с Бог, Създателя... Всеки Го нарича със свои думи. Другото свързване е медитацията.

Когато човек се свързва с Първопричината на нещата, то той влиза в Божествената реалност, а там магиите нямат сила. :)

Молитва не е само механично повтаряне на определен ред от думи.

Колкото до силата на мисълта – наистина е важна. Във връзка с това ми се иска да цитирам и тук днешната мисъл на деня:

Мисъл на деня – 19 март 2009 г.

Хора със силна и светла мисъл влияят на онези, чиято мисъл е слаба и лишена от светлина. Бог създал света, създал светлината и привидно се отдалечил от хората, оставил ги свободно да се развиват, да мислят, да търсят причината за създаването на Битието. Но хората се ограничават едни други. Всеки иска да се наложи по съзнание, по мисъл и чувства на другите – да им покаже, че е по-силен. Ученият иска да наложи мисълта си на всички хора, религиозният иска да наложи своето верую на другите – да им покаже, че е на прав път.

Из Трите родословия, УС, 22 септември 1935 г.

Линк към коментар
Share on other sites

...Когато човек се свързва с Първопричината на нещата, то той влиза в Божествената реалност, а там магиите нямат сила. :)

Е има ли по- висша магия от Любовта :feel happy::sorcerer: ?

Права си:

Всеки Го нарича със свои думи.
:thumbsup:

За мисълта която е за днешния ден - :3d_041::3d_044:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Когато си слагаш защита ти декларираш своя страх от това да не ти се случи магия, която "не желаеш" да ти се случи. Самата мисъл за защита, самото действие да правиш защита привлича магията или нещо друго което "не искаш" да ти се случи. Щом мислиш, че ще ти се случи магия ти я привличаш и познай какво става. Тя ти се случва и никаква защита поставена не действа против нея, а я привлича.

dimitar, принципно си прав, защото крадците влизат най-вече в заключени и силно укрепени домове, но това не значи, че не трябва да заключваме, нали ?

...

Какво имаме в себе си, което може да бъде откраднато? Заключваш, ако те е страх, че нещо може да ти бъде взето. Ако нямаш нищо, което представлява интерес за крадеца, за какво да заключваш? Говоря в преносен смисъл.

То ако говорим за защита от магии, това предполага самите ние да станем магьосници. Защитата от магии включва същите методи, като самата магия. От друга страна, ако една магия е свързана с енергия, която не може да ни въздейства, защо да се защитаваме? Чрез самата защита ние ставаме податливи на съответното въздействие, ние приемаме стълкновението с насочената към нас енергия и ако защитата ни е достатъчно силна ще го отблъснем. Но не е ли по-добре просто да се разминем с това стълкновение? Магията ще се привлече към нас, ако намери в нас нещо сходно с нейната природа.

:angry: А какво казва УЧИТЕЛЯТ по въпроса?

Не беше ли нещо от рода на:" Когато му обръщате внимание то(проблемчето=магиите в случаят) расте и става значимо??? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрав към всички, интересуващи се от темата, засега само на немски и английски език:

J.W. von Goethe

Der Zauberlehrling

(Й.В. Гьоте "Чиракът на магьосника " - мой превод на заглавието. Надявам се ако някой знае за превод на български в нета, да помогне.

Класиката - магична смес от реализъм и чувството за хумор, което ни спасява ;) )

http://german.about.com/library/blgzauberl.htm

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

"Имаш черна магия от майка и дъщеря правена - да нямаш късмет в любовта, близки хора да те напускат, да не ти върви в работата, да ти е тежко на душата, лоши мисли да ти идват..." (Из репертоара на ясновидките-развалячки на магии) :P Вие вярватели в тези думи, които освен внушение не представляват нищо друго? Е, разбира се - загуба на пари и време. :angry:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Идеята за настоящата тема е от следното мнение :

...

Има и едно малцинство, което може (или се е добрало до информация как) да направи по-сериозно енерго-информационно въздействие. Хубаво е да се знае, че това енерго-информационно въздействие или т.нар. магия няма как да се "развали". Развалянето става посредством изработване на коригиращо въздействие, което да анулира въздействието на първото. Така, предполагам, става ясно, защо "развалянето на магиите" е много по-трудно от "правенето". Човекът, който би могъл да направи точното коригиращо въздействие, би трябвало да вижда добре какво е било изходното положение на нещата и какво е било потенциалното им развитие. Иначе рискува да се намеси уж за добро по един крайно неподходящ начин.

Доста хора спрягат тази тематика - магии и защита от тях !

Нека тук да поогледаме нещата от гледна точка на защитата ...

1. Знаете ли някакви сигурни начини за защита от магия ?

2. Човек може ли да се справи сам със направената му магия или трябва да ползува специалист за това ? Вашето ЛИЧНО мнение ...? Личен опит (ако има)? Примери? ...

3. Как най-ефикасно се отстраняват авто-магиите ? Има ли такива изобщо...? Имате ли наблюдения в тази насока ?

4. Можем ли да погледнем от позицията на "положителното мислене" за магиите ? Лични размисли в тази посока ...

Поздрави!

п.п. Честит празник (8-и март!) на всички, които празнуват и уважават този ден ! Любов, топлина и хармония за всички ... :)

Постоя

Магията означава въздействие.Всеки човек е подложен на всякакви такива постоянно,но всеки реагира различно защото еднакви хора няма.Ако мен нещо ме плаши, друг същото това нещо не му прави впечатление.Страхът поражда автомагиите-освободим ли се от него,освобождаваме се от автомагията.Техники за освобождаване от страха има много(и за всеки"вкус"! :D ).Обидата,омразата,завистта и всички подобни "екстри" пораждат магиите.И неволно насочени към човека,те проникват в енергийната му система и причиняват различни увреждания.Методики за справяне с този вид въздействия също има много.Когато човек не може да се справи сам,трябва да потърси адекватна помощ според личната си ценностна система.Повярвайте,всичко може да помогне!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

1. Знаете ли някакви сигурни начини за защита от магия ?

2. Човек може ли да се справи сам със направената му магия или трябва да ползува специалист за това ? Вашето ЛИЧНО мнение

...? Личен опит (ако има)? Примери? ...

3. Как най-ефикасно се отстраняват авто-магиите ? Има ли такива изобщо...? Имате ли наблюдения в тази насока ?

4. Можем ли да погледнем от позицията на "положителното мислене" за магиите ? Лични размисли в тази посока ...

Сори, че възкресявам стара тема, но ми стана интересно.

Първо да дам едно малко работно определение за магия: метод за отдалечено/индиректно въздействие посредством невидимия свят.

1. Знаете ли някакви сигурни начини за защита от магия ?

Каква е най-добрата магия? Когато трансформираш себе си така, че това, което искаш, да се получи от само себе си.

Коя е най-добрата защита от магия? Когато трансформираш себе си така, че всяка получена енергия, включително и негативна, да

я използваш за творчество и за излъчване на любов.

Пак опира до начин на мислене и начин на въприемане на света. Никола нарича това будност и контрол на емоции, мисли и т.н.

Аз го наричам осъзнаване и трансформация или промяна на световъзприятието или стабилно поддържане на събирателната точка

(както я рабира Кастанеда). Казвам стабилно поддържане, което означава поддържане и нощем, докато спим, което пък обяснява

предимствата на осъзнатото сънуване и осъзнатия сън изобщо.

Как транформираме негативната енергия в положителна? Ако сме маг, използваме принципа на върколака. Ако не искаме да стигаме

дотам, то това си е описано много добре и в учението на Учителя :) "Ако те ударят по едната буза, обърни другата", отвръщай

на злото с добро, ако ти направят лошо, отвърни с усмивка и добро. За всяко лошо нещо, което ти правят, отвърни 77 пъти с добро и повече няма да ти го правят.

Отгледайте в себе си състрадание и съчувствие. За всяко лошо нещо, което някой ви прави, изпитайте състрадание към него, за

жестокостта, на която се подлага, за да прави лошо. Това състрадание ще ви позволи да изпратите любов към него, т.е. да

преобразувате насочената към вас лоша енергия в добра.

Следващото важно нещо е прошката. Простете на себе за всяко нещо, което се сетите, че ви причинява вина. Простете мислено на

всички хора, които сте обидили преди и през деня. Вижте в метода Силва е описан добър начин как се прави това.

Какво се получава като страничен ефект от горното. Някой го наричат тунел на реалността. Това е твоето пространство в

реалността, където може да има хора и събития, които са характерни за тази реалност. Ако създадете такъв тунел, че в него да

нямат място обирджиите като същност, светоусещане и т.н., то никой няма да ви обере даже престъпниците да живеят в съседния

апартамент. В нечии тунели на реалността живеят и дракони ....

Какво е желанието за защита? Точно поставяне на себе си в състояние на жертва. Откажете се да бъдете жертва. Така ще се защитите и от джебчиите в градския транспорт, не само от магии. В йосиф.нет в описанията за минималните неща, които да знаем е описано бегло състоянието жертва. Може някой друг да даде линк към подробен материал как да отлажем да сме жертва?

И тези ритуали за прогонване и защита не си мислете, че са безопасни. Един прост ритуал за очистване може да ви докара двудневен як световъртеж особено, ако сте с по-силна енергетика.

Но пък разбирам, че на даден етап на развитие на човек тези ритуали са единствено достъпни. Но и тогава можете да изпозвате с голям успех молитви, поклонения и по-безопасни не-енергийни ритуали действащи предимно на несъзнаваното и чрез външна за вас енергетика (залагане на морска сол например, обхождане със свещ)

Последно за защитата. Най-добре се вижда енергийната атака (дори мислите идват при вас под формата на енергия) като развиете ясновидството си. Освен това трансформацията може да я насочите така, че да ви позволява и въздействие върху невидимия свят, т.е. да магьосничите, но това е свързано с кармата ви и не всеки маг да бъде е писано било.

2. Човек може ли да се справи сам със направената му магия или трябва да ползува специалист за това ? Вашето ЛИЧНО мнение

...? Личен опит (ако има)? Примери? ...

И за "яката" черна магия. Мнооооого рядко се случва. И то магията е на принципа на минималното усилие. Никой няма да ви направи магия за смърт, за да заеме позицията ви във фирмата, ако може да ви направи магия да искате да идете на друга работа. Понякога тези магии имат нужда от минимално енергийно въздействие, за да е задоволен поръчителя и няма нищо да усетите, дори няма да усетите дискомфорт. Истинската магия не се прави наведнъж с голям удар и пата-кюта, а се прави на незабележими стъпки....така както умната жена внимателно подготвя мъжа си да купи нов диван и накрая той дори е доволен от това :)

Както казах "яката" черна магия мнооооого рядко се случва и ако ви се случи, и болезнено я усещате, то може трансформацията ви да не е достатъчна и единственото спасение е бързо изтичване при бял "як" маг.

Как се усеща магия за смърт (истинската действа до няколко дена). Яко сърцебиене, световъртеж, повръщане, невъзможност да стоите прави и всичко това без никаква предистория.

3. Как най-ефикасно се отстраняват авто-магиите ? Има ли такива изобщо...? Имате ли наблюдения в тази насока ?

Атомагиите или мисъл-формите, които създаваме. Ами сменяме мисленето. Прекарваме по-дълго време в немислене. Абе сменяме мисленето и това е. Ако усетите негативна мисъл, веднага я заменяме с положителната и положителната я повтаряме поне толко пъти, колкото е идвала негативната. ПОмагат и молитвите и утвърждаванията.

4. Можем ли да погледнем от позицията на "положителното мислене" за магиите ? Лични размисли в тази посока ...

Положитеното мислене само по себе си не помага.

Зависи какво мисли несъзнаваното. А това вече е дълбока работа свързана със авто-психо-анализа, преглед, рефлексия и самонаблюдение, промяна на егото. Така се създава истинско пложително мислене.

П.С.

Никола, ако искаш някой да ти направи магия, то иди във достатъчен брой сайтове на врачки, естрасенси и магове, регистрирай се във форума с истинското си име, рождена дата и снимката ти за аватар и почни да пишеш как тези лъжат, че няма магия, че всичко е на самовнушение и т.н. Почни да пишеш и статии в съответната специализирана преса както директно давай имена на фалшиви врачки, ясновидци и т.н.

Гарантирам ти, че след време ще усетиш въздействие :):):)

Но това няма да стане, нали? Защото трябва доста да измениш тунела си на реалността. А ти не го искаш. И затова ще си защитен :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

granat1, подкрепям написаното от теб и широтата на твоето разбиране и толерантност :thumbsup2:

БожидарЗим, определенията ти за магията са доста праволинейни и ограничени.

Магията е ни повече, ни по-малко - предизвикване на промени (всякакви), в съответвствие с Волята ни (нашата, а не на "невидимия свят"). Всичко друго е следствие.

Тук във Форума, сме разгледали тези въпроси достатъчно компетентно - да не се повтарям.

Личният опит, който описваш, и съветите, които даваш - също се базират на прекомерно вглеждане в последствията и заобикаляне на същността и първопричината.

Ще си позволя да перефразирам Учителя, който казва, че най-добрата защита е Истината и причината за всичко лошо, което ни се случва - това е липсата на Истина в отношението ни към себе си, другите и света като цяло.

Докато вътре в нас не засияе Пентаграма с всичките си лъчи (добродетели) - всичко друго е все едно да си играем сами да си правим боклук и да си го чистим постоянно.

Не случайно Пентаграмът се поставя като основа и символ на Магията. Целта му е ограждаща и призоваваща. А истинската същност на Магията - познание и посвещение.

Всичко друго - са празни приказки от булевардни книжки, амбиции на нездравото его и самонавлечени последствия от некомпетентност.

Линк към коментар
Share on other sites

Здрав разум, здрава научна скептика, сърдечна любов като състояние на съзнанието, себепознание, когнитивна, афективна и хормонална хармония! Това са защитите!

Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, определенията ти за магията са доста праволинейни и ограничени.

Магията е ни повече, ни по-малко - предизвикване на промени (всякакви), в съответвствие с Волята ни (нашата, а не на "невидимия свят"). Всичко друго е следствие.

............

Ще си позволя да перефразирам Учителя, който казва, че най-добрата защита е Истината и причината за всичко лошо, което ни се случва - това е липсата на Истина в отношението ни към себе си, другите и света като цяло.

.............

А истинската същност на Магията - познание и посвещение.

Всичко друго - са празни приказки от булевардни книжки, амбиции на нездравото его и самонавлечени последствия от некомпетентност.

Най-сърдечен привет Чебурашка,

Абе аз не съм маг, а ти взе да ми тълкуваш писанията като личен опит ..... тц тц тц

Но все пак има някои несъответствия и сигурно съм длъжен към теб да ги спомена бегло.

Ами аз казвам през невидимия свят, не че от там идва волята...е тя волята и от там може да дойде, но уж си викам дай да дадем малко по-широко определение да не се засягат хората, а какво се получи:)

И това за волята. Ясно е, ама тя волята само проблеми създава. Колкото повече воля, по-зле. За грандиозна магия е достатъчна волята необходима да сготвиш една манджа само май. Повече вреди. Като подправки в повече.

Сега, като каза Истината и се сетих за един пасаж от "Майстора и Маргарита": Пилат пита Исус: "Каква е Истината", а Исус му отговаря: "Истината е, че в момента те боли главата..."

Та това за Истината е ясно, но си мислех, че нещо по-земно и за практика се търси, а не далечните абстрактни неща.

А това "А истинската същност на Магията - познание и посвещение." Ами да, ами да. Това разбирам аз под трансформация, ама никой не е длъжен да ми знае термините все пак :)

А за егото си права. Яко ме тресе. Та искам да те попитам. Ти лично, би ли ми дала енергия, Истина и Любов в борбата с егото ми? Би ми дала, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар :D

Единственото ми персонално уточнение към теб, беше да не представяш Магията праволинейно и ограничено. Намирам това за подценяване нивото на останалите потребители тук. Все пак сме сред свои в този Форум и нека наричаме нещата с истинските им имена ;)

Макар да си прав, че за повечето хора понятия като Истина, Любов, Мъдрост, Правда и Добродетел - да са просто абстрактни понятия. Оттам и неразбирането им и грешките им.

Приемам забележката, че мненията трябва да са разбираеми и съветите приложими за всички. Просто изхождам от личните си параметри и проявявам известно професионално изкривяване, боравейки с набор от специфични понятия и очаквайки да ме разберат.

Иначе, кодовото ми име е Дискретност. :D

Нямам навика да нахалствам и обикновено си стоя в килера, хрупайки от бурканите с карфиол.

Ако някой има нужда от мен (или от карфиола) – моля, да ме повика с песничка ... или както направи ти, с чувство за хумор - за което ти благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...