Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Духовният път - семейството, кариерата, любовта


Светлето

Recommended Posts

Guest, благодаря ти за беседата, защото не я бях чела а е така истинска и вярна...

Мисля, че е много важно всике сам за себе си да разбере какви за задачките му в този живот и какво е най - важното за него. И аз познавам много хора, които гродят и семействата си и кариера и израстват духовно, доколкото позволяват възможностите им разбира се.....

Но въпроса ти е много краен, всмисъл такъв, че зависи до каква степен искаш да се отдадеш на кариерата си, на семейството си и на духовното си развитие...но коктж ние всички знаем един живот не е достатъчен за всичко, нали?

И така за това всеки има право да избира и ако иска всичките тези неща не виждам защо трябва да се раздвоява, просто не трябва да бърза и да ги прави на вмеднъж с най - голямата скорост на която е способен-)))))))) :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup1:

Всеки трябва да избере сам за себе си - семейство, кариера или любов, ако правилно разбирам въпроса ти.

Но за мен лично, този избор е някак си предопределен, тоест няма какво да се избира  :) . Ако успеем да изградим живота си на принципа на Любовта, това ще означава здрава, стабилна основа, на която да се гради всичко следващо като семейство, кариера и т.н. Тоест първото е Любовта - това без което всичко останало се обезсмисля. И тя присъства във всичко останало, няма нужда от жертви, от приливи и отливи. Определено не е лесно, не мисля и че съм успяла, но се опитвам Любовта да е движещата сила. А и ако успея прекалено бързо, ще трябва да си ходя, а обичам живота  :feel happy: .

С Любов и Усмивка очаквам и другите мнения по темата  :dancing yes:

Пословична е добротата и съпричастността на българина.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Май за пръв път пиша в този форум.

Темата ми изникна като търсих нещо за някой,който също като мен иска да пътува в Тибет.

Аз живея с моя приятел и нашата дъщеричка Йоана.Мечтаела съм си винаги да я имам.Понеже спорите пари ли са необходими за едно дете,нарушава ли се духовното израстване на човека,пречи ли то на мечтите и т.н. мисля че има какво да кажа.

1.Да,задължително са необходими пари или жилище за отглеждането на дете.Ние сме на квартира от София се преместихме в провинцията и много много ни е трудно,това ни изнерва и уморява колкото и да се опитваме да се борим.Но като дойде момента за наема и ако ги няма парите как да се чувства човек и какво да обяснява... <_<

2.Не не са необходими много пари или материални блага,повечето е необходима любов и желание,защото аз бях наясно със ситуацията когато исках това дете

3.Да променя се духовния живот когато има дете,защото не можете да повярвате колко болезнено си мечтая да се кача на Рила и Пирин,а не е възможно-няма кола,бебето е малко,няма много финанси и куп други пречки

4.Да едно малко дете изисква 1000% от вниманието ти,само за пример - една книга я чета 2-3 месеца,защото нямам търпение да става вечер и малкото като заспи да почета,лягам си и хоп заспала съм :sleeping:

5.Разбрах обаче,че детето учи на търпение и дава толкова много любов,че си заслужава всичко

6.И все пак не съм се отказала от непостижимите на този етап мечти

7.Можеше и още да попиша ама се събуди Джунглата :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Добре дошла сред нас Цвета!

Благодаря за споделените мечти и тревоги, радости и болки, за искреността и светлината.

А ето за това от сърце те прегръщам и целувам:

5.Разбрах обаче,че детето учи на търпение и дава толкова много любов,че си заслужава всичко

:thumbsup2: :thumbsup2:

Детето е нашият Учител! Бог ни го праща, за да разберем кое в "умните книги" е Истина, а кое - кухи фрази. То идва при нас, за да ни помогне да опознаем себе си и да намерим Божествената искрица - Любовта в душата си.

С дете в ръцете Духовният ни път придобива нови измерения, за които не сме подозирали, когато сме изкачвали Рила или сме черпили от мъдростта на Учителите на човечеството. Да, парите все не стигат, "бебето" ни "връзва ръцете и краката", "джунглата" :feel happy::thumbsup: ни опъва нервите и поставя на изпитание всички онези духовни качества, които сме смятали, че притежаваме....

Цвета, ако ще трябва да избираш дали да ни пишеш тук или да общуваш с "джунглата", няма две мнения - джунглата, разбира се! :rolleyes:

А ние тук ще сме много много щастливи, ако от време на време споделяш с нас радостите и тревогите си - за да вървим всеки по своя Път, но заедно! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Цвети, колко е голяма дъщеря ти? Моята също се казва Йоанна. Децата на три, четири години са вече самостоятелни и не е така трудно да се прочете книга, докато детето примерно също разглежда своя книжка или рисува.

Разходката в парка или до близка хижа, горичка е много приятно преживяване с децата.

Още една кола само би замърсила въздуха още повече. Ние предпочитаме колелетата.

Ако ли пък искате да стигнете по-далеч, има влакове и автобуси.

Всяка една разходка, всяко едно преживяване с детето е по-хубаво. Когато виждаш радостта в очите и чуваш звънкият смях и прегръдката на малките ръчички и устенцата, които казват "Мамо, обичам те" или "Мамо, искам само ти да ми се караш" ... Да събирате шишарки, да се гоните, да се гушкате. Споделената радост с детето е многократно по-голяма.

Естествено за едно семейство е необходимо жилище и добра заплата. Не спирайте да търсите начини и възможности.

Един познат някога беше казал, когато на света се ражда още едно дете, Господ винаги предоставя и възможности за отглеждането му.

Вярвайте в мечтите си и осъществяването им ще бъде по-скоро, но заедно с вашата дъщеря. Заедно на планина :3d_047:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Духовността, семейството, кариерата - всички са едно! Успех в самопознанието, успех в професията, успех в семейния живот! И са свързани! Петър Дънов казва - перифразирам: "Не търсете парите. Развивайте един организиран ум. Той ще ви донесе пари и всичко останало!" Първо, себепознанието и развитието. От това следва и семейният и социален успех и интеграция! Семейството може да пречи само при ексесивен сексуален живот. Според мен единствено това са имали предвид Учителите при изискванията си за безбрачие. Но - в наши дни и извън семейството развратът е норма...

Ако семейството спазва езотеричните закони, уважава един друг, то е прекрасно съжителство, допълване на битово, финансово, енергетично и л'бовно ниво! Според мен е много важно двамата да са горе долу на едно интелектуално и духовно положение. Да имат сходни хранителни навици също - например ако единият е вегетарианец, а другият не, става разминаване...

С момичето,с което живея, имаме квадрат между слънцата си и опозиция между луните... Наистина много различно възприемаме света, обществото, моделите на реакция. И това може да се изглади само като се остави лично пространство на другия и се живее със широко съзнание. При такава комбинация искрите обаче са неизбежни ... А и когато тя има пет планети в твоя осми дом - хм, само присъствието и предизвиква титанична трансформация. Гледам да си я насочвам за добро, макар и да е болезнена. Астролозите, дори добрите, като видят синастрията ни и казват, че не сме един за друг. Обаче динамичните аспекти са само гориво в огъня на развитието и дават най-много потенциал за работа! Аз друго и не искам ! Искам мощна трансформация. Приемам я и я желая! Гоьспод си знае работата - не случайно се събираш с някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Има смисъл в това, което пишеш Орлине. :thumbsup2: Преди години и на мен ми се казваше, че един човек изобщо не трябва да доближавам, но точно в него се влюбих и той ме промени за добро. Няма нищо случайно, щом имате какво да си дадете взаимно значи продължавайте...През очите на любовта всичко е прекрасно :thumbsup2:

Добре дошла и от мен Цвета!

Децата са най-хубавото нещо в този свят /поне за мен/. Бъди търпелива, само след една-две години ще имаш повече свободно време. Но това време с порастването и отглеждането на малкия човек изживявай пълноценно. Всеки миг е ценен.

И на мен много пъти ми се е искало да ида на Рила, да ида на разходка... но не съжалявам, защото когато детето ти те прегърне забравяш всичко.....

Нацелувай малката принцеска и не съжалявай за нищо... :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Благодаря ви за топлото посрещане!!!!!Веднага почуствах много любов,приемане и спокойствие!!!!

Когато малката джунгла Йоана(тя е на 7м и 12дни) спи,защото тя само тогава е кротка ще ви чета и ще се включвам!!!! :rolleyes: Давате ми много сила,да знаете!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

много имтересна тема...

аз мисля че всеки човек мисли над тези неща в един или друг етап...

моето мнение е , че ако човек има щастието да намери половинката си, с която взаимно да се отдадат един на друг...да се разбират ..и всеки да цени свободата на другия...да има между тях "истинска любов"-тогава може много лесно да с енамери хармонията и начина да се съчетаят тези три неща!

за съжаление финансовата независимост играе роля /в малка или голяма степен/ в жоеита на всички ни, но когато имаш опора до себе си...можете заедно да направите ВСИЧКО!!!

Редактирано от gies
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз искам да имам всичко ,и духовен път,и смеейство и любов и кариера. Мисля, че човек,трябва да мисли едновременно за всичко. Просто всяко едно от тези неща си имат мястото и времето в един човешки живот. Просто трябва човек да поиска да ги има и те ще дойдат.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да имам всичко ,и духовен път,и смеейство и любов и кариера. Мисля, че човек,трябва да мисли едновременно за всичко. Просто всяко едно от тези неща си имат мястото и времето в един човешки живот. Просто трябва човек да поиска да ги има и те ще дойдат.

:thumbsup: Нещо повече, САМО тогава, Ина, има истински успех, когато всичко гореизброено върви ръка за ръка...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Духовността, семейството, кариерата - всички са едно! Успех в самопознанието, успех в професията, успех в семейния живот! И са свързани! Петър Дънов казва - перифразирам: "Не търсете парите. Развивайте един организиран ум. Той ще ви донесе пари и всичко останало!" Първо, себепознанието и развитието. От това следва и семейният и социален успех и интеграция! Семейството може да пречи само при ексесивен сексуален живот. Според мен единствено това са имали предвид Учителите при изискванията си за безбрачие. Но - в наши дни и извън семейството развратът е норма...

Ако семейството спазва езотеричните закони, уважава един друг, то е прекрасно съжителство, допълване на битово, финансово, енергетично и л'бовно ниво! Според мен е много важно двамата да са горе долу на едно интелектуално и духовно положение. Да имат сходни хранителни навици също - например ако единият е вегетарианец, а другият не, става разминаване...

С момичето,с което живея, имаме квадрат между слънцата си и опозиция между луните... Наистина много различно възприемаме света, обществото, моделите на реакция. И това може да се изглади само като се остави лично пространство на другия и се живее със широко съзнание. При такава комбинация искрите обаче са неизбежни ... А и когато тя има пет планети в твоя осми дом - хм, само присъствието и предизвиква титанична трансформация. Гледам да си я насочвам за добро, макар и да е болезнена. Астролозите, дори добрите, като видят синастрията ни и казват, че не сме един за друг. Обаче динамичните аспекти са само гориво в огъня на развитието и дават най-много потенциал за работа! Аз друго и не искам ! Искам мощна трансформация. Приемам я и я желая! Гоьспод си знае работата - не случайно се събираш с някого.

страхотно написано чудесно искам и аз да вмъкна две думи ха ма не мога като написаното по горе искам ясно да кажа че когато си обичан и когато безрезервно даваш любовта си към съпруг съпруга или любима всичко във вселената се нарежда успешно в твоят семеен живот аз никога през моят 30 годишен брак не съм ходил НИКЪДЕ сам дори на кафе и мойта съпруга е смятам и за близък приятел дори след БОГ е ТЯ споделям и абсолютно всичко както и тя на мен дори ако не прозвучи просташко за което се извинявам когато се любим испитвам страста и любовта като през първата брачна нощ преди 30 години не мога да го напиша по възвишено от това което мисля за съпругата си не ми достигат думи и познания

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gifНай-прекрасната комбинация, която действа безотказно съм разбрала е:

на първо място е Бог, после съпруг/а, дете и всичко, и всички останали наща се нареждат

толкова естествено превъзходно, че и сух залък да хапнеш, все едно си се нахранил с елексир.

Кариера?

И улицата да мета, пак ми пее сърцето.

Семейство?

Божественото сплотява отделната личност с друга в едно семейство, едно общество, един народ.

Любов?

Просто си щастлив да виждаш другия щастлив.

Някой ще ми каже - "я не на мен тия" - сложила е розови очила, илюзии са тия работи.

Да, ама не са.

Илюзия е егоизмът, себелюбието, материалната изгода, алчността, пороците...

Трудности - ами да, има ги. В изобилие. Ама те са най-хубавото. Чрез тях виждаме колко сме пораснали, къде сме и колко много път има още градината с бурени да стане приказна градина с добродетели. На "оня свят" няма да питат с колко кръпки ми е палтото–а аз даже нямам кръпки, а е ново всяка година. Ще ида с едно сърце, душа и ум, които са изработили или не са определени качества.

Ако ме спъват малките камъчета, големите камъни ще ме смачкат. За това моята "тактика" е да се опитвам от големите камъни да се опитвам като скулптор да вая хубави статуи, а малките камъчета -и да ме спъват, аз си продължавам пътя, като си тананикам молитви, формули и песни.

"Ако всичко е черно, аз ще бъда бял" Йоганандаicon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Духовният път - семейството, кариерата, любовта

Замислих се защо хората тръгнали по духовен път често не създават семейства и деца.

Но разбира се работят, правят кариера и (твърде често) имат любим човек до себе си! :)

Толкова ли е трудно всичко?

Този вид "3 в 1" трудно ли се преглъща? :rolleyes:

Всички учители казват, че е минало времето на пещерите.

Разбира се големите духовни учители и техните най-близки ученици често не са създавали семейства. Но колко такива има в нашето общество?

А нали именно хора, ориентирани към духа и сърцето си биха обградили децата с повече нежност и биха им дали правилен мироглед. Мир се постига от миролюбци, а не от егоистични експлоататори.

Та се замислих дълбоко по темата.

Има конкретен повод.

Честитих на мой приятел новата година, а усещам болката на приятелката му. Те вече 9 години са заедно. Тя бе млада и красива като самодива. Но след определени години на жените им тиктака биологичния часовник.

И тя милата хем го обича, хем е свикнала с него , хем й се иска да отлети и да бъде майка.

Тя дълго бе безработна, но успяха да се отделят на квартира и се издържат сами.

Сега тя започна добра работа.

"Свекървата" пък си е истинска мечта, би помагала от сърце.

Не ми е работа да се меся. Но съм между чука и наковалнята.

Тя й се иска аз да говоря с него по темата и да му намекна.. а какво...

На него му се иска аз да я успокоя...

Та се замислих по темата... :hmmmmm:

Все пак семейство (с или без подпис) и отглеждането на деца не са задължителни, нали?

Но пък ние сме социални същества, с биологични инстинкти...

Дали кризата, несигурноста, финансите са истинско оправдание или .. има и друго...

а какво? :hmmmmm:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

" Поне на мен ми е невъзможно да съм винаги силно духовна, да съм в час професионално и да си нареждам добре лично-семейния живот. Винаги едното е за сметка на останалите."

Не е ли възможно, и трите неща всъщност да са част от Пътя, който човек трябва да извърви ? :hmmmmm:

В заглавието на темата, сякаш има някакво противопоставяне на професионалните задължения и семейния живот от една страта на духовното от друга...Бях чел за един йог, който се оплаквал че Учителят му го товари с разни къщни работи, вместо да започне да го обучава по същество в духовните практики. А Учителят му казал, че това също е част от обучението.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Семейството и децата не са задължителни за духовния път. Те са нещо като магистратура. Обаче нека не се разбира тясно съпруг, раждане, отглеждане на свои деца - под семейство се разбира по-широк кръг семейни отношения и работа с деца. Например в определени ситуации порасналото "дете" може да научи урока на родителя, полагайки родителски грижи за своите биологични родители или за други близки.

Интересно ми стана - тук съществува разбиране, че професията с всичките и изисквания, домакинската работа и всичката останала житейска проза се смятат за вън от духовния път, правилно ли съм разбрала??? Та това е все едно да четеш за сесия и да не се явяваш на изпитите.

Линк към коментар
Share on other sites

" Семейството и децата не са задължителни за духовния път." - Не съм казвал, че са. Но от цялостния Път на човека в различните му животи, сигурно са част. Сигурно няма начин от толкова много животи, поне в един човек да няма брак и свои деца и това да не е свързано с уроци.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми стана - тук съществува разбиране,

че професията с всичките и изисквания, домакинската работа и всичката останала житейска проза се смятат за вън от духовния път, правилно ли съм разбрала???

:rolleyes: Не знам къде има такова разбиране.

Принципно казано, Животът е единен.

Но и да му се иска на човек, понякога е много трудно да отдели достатъчно време и енергия за всичко и всички.

То душа щедро дава, от сърцето може любов да струй,

но имаме само 1 тяло и само 24ч. в едно денонощие, уви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Наблюдава се световна криза в духовното развитие, в семейната единица. Безлюбието завзема все по- големи върхове.

Икономическите кризи показват спада и в кариерното развитие на хората. На какво ли се дължи този цялостен упадък!?

Преди година, две си мислех, че само на мен ми прави впечатление тази промяна, но днес с хора 10 год по- малки и по- големи от мен коментираме едно и също. Хората се затварят, стават самостоятелни единици, семейството изчезва, християнството не се познава или се изкривява по "желание на клиента".

като гледам тази тема разпада започва точно по начина по който е подредено заглавието.

Не се почита никой клон от християнската религия, от това се губят нравствените основи и моралните устои на семейната единица, започва неуважение и към нея. Естествено когато се загубят тези двете основи на човешкия живот се търси заместител - на помощ идва кариеризма. рано или късно обаче той, с материалната си насоченост води човека до ново неудовлетворение или потъване в различни клонове на т.нар. порок. И тук идва изгубването на представата за любовта.

Много тъжно.

Много ми харесаха тези думи на д-р Мун

"

семейството е основното училище на любовта и основата за здравото психическо развитие на всеки индивид. "Истинското щастие се създава във връзката с другите и любовта е в основата на преживяването на истинска радост. А любовта се възпитава във семейството, чрез преживяванията ни като братя и сестри, като съпруг и съпруга, и като родител и дете. Всички тези взаимоотношения са в центъра на щастието. От семейството тези добродетели се разпространяват в обществото и са основата на мирния свят."

От друга страна стои част от друга статия, която ме потресе с точността си:

" Има народи, които са изгубили своята стръв за живот. И те не раждат деца. Има народи, които искат да живеят. И те следват на драго сърце библейската заповед „плодете се и множете се и напълнете земята и господарувайте над нея”. Първите са бездетни не защото са бедни. Напротив, много от тях са богати и благополучни. Те просто не вярват в бъдещето, не усещат тайнственото Божие обещание, в кръвта им не шуми тихият, кротък зов на живота. За тях светът е скучен. Всичко вече е видяно, всичко е познато... Те са изсмукали и изплюли плода на живота – и край. Време е да ги изместят другите, по-свежи и млади форми на човечеството, както изисква историческият закон.

Наскоро Андрей Кураев каза, че Европа създава култура на смъртта и че порокът убива самия себе си. Да, порокът е безплоден, а добродетелта е плодовита, това е разликата между тях. Добродетелта може да изглежда скучна – като някоя едра, самодоволна матрона с рояк дечица около полата си – но тя има бъдеще, а красивият, разголен порок – няма."http://www.center-religiousfreedom.com/bg/art.php?id=65

Незнам, но ми се струва, че ние влизаме точно в графата на народите, които не искат нищо.

Всъщност това го виждам в почти всички европейски народи, въпреки мааалко по- големия си материален стандарт.

Хубаво е да помислим какво оставяме на децата си, в какво ги превръщаме.

Линк към коментар
Share on other sites

didi_st явно някои хора виждаме това.И аз съм се замисляла,защо се получава.Имам приятели ,които ме карат надеждата да не изчезве ,че това наистина с чудо ще промени всичко .Интересно е ,че същите тези хора ,макар че са добре възприети от отсаналите не се вписват в обществото.Поради тази причина аз съм стигнала до извода,че хората са се отказали да обичат.Подтискат и търсят доброто в себе си и другите.Дано всичко това дойде момент в който ще се отприщи.Да всичко това избива в кариеризъм и материализъм

Линк към коментар
Share on other sites

Семейството е най- малката социална единица, тя дава мирогледа на едно същество.Мисля, че тя е много важна за социализацията на индивида в по- късен етап от живота му.Не си представям общество без семейство.Все по- често се натъквам на млади хора, които бягат от отговорността да създадат семейство.Не разбирам дълбоката мотивация за материален успех и кариера.Дали мъжката страна не е заплашена от увереното самочувствие на жената в двойката. Ванга споменава, че жената е преди всичко майка и домакиня, а след това е кариеристка!?Много са фини нивата, на които се крепи семейството.То не може да съществува без пари, но преди всичко е един безкраен процес на работа от страна на мъжа и жената, да преодоляват кризисни моменти. Да осъзнават необходимостта от търсене на щастието.Има един факт, че в едно семейство само любов не стига.Малко добро желание, позитивна нагласа и неробуване на предубедености, предразсъдъци, негативни нагласи.Дълбоката мотивация, че има много хубави моменти и възможности да извличаме по- голямо удоволствие от връзката.Кариерата не се отделя от пътя на духовното развитие, проблема е да се проявява гъвкавост, смяна на ролите в семейството и взаимно уважение между двамата партньори.След любовта в едно семейство, настъпва период на преоткриване на човека до теб.Да не се заблуждаваме, че след като свършат парите в едно семейство любовта излита през комина.Духовното израстване има различни пътища, Божия промисъл се проявява в различни форми.:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Нещо повече, САМО тогава, Ина, има истински успех, когато всичко гореизброено върви ръка за ръка...

Христос е казал на Мария - "Какво има между Мене и тебе жено"

Редактирано от не...
Линк към коментар
Share on other sites

Има един факт, че в едно семейство само любов не стига.

Зависи кой как разбира любовта.

Кой какво оценява като любов.

Истинската любов никога не остава безплодна.

От нея ще произлезе благоденствието на семейството.

Повечето млади двойки си пожелават да имат апартамент от едните родители, кола и вила от другите. Е, лошо няма, ако тези неща са налице. :)

Но нали тези придобивки са също плод на родителската любов към вас?

Защо се подценявате, че вие сте способни на по-малко любов?

Линк към коментар
Share on other sites

sad.gif Даа, звучи .... някак странно, когато чувам от млади скоро сключили брак семейства, че не могат да планират дете, докато не си купят кола и компютър. Много странно приравняване. Още по- странното е, че не детето е на първо място, а то е някъде назад в луксовете, първо има толкова други неща - работата, апартамента, колата, и т.н.
Линк към коментар
Share on other sites

Някой взима пари на заем, да се жени. Каква женитба е тази? Той свършил само първоначално училище и мисли да се жени. Според Божественото учение, човек може да се жени, след като свърши отделения, прогимназия, гимназия, университет, а след това и специализация. А тъй, с няколко отделения, или с няколко класа само, това не е човек за женене, за създаване на поколение. Женитбата е само за високонапреднали хора, умствено и духовно.

Основни правила на хигиената

Човек трябва да създава семейство когато е готов да поеме отговорност за друг човек и за поколението което ще създаде.

В основата на семейството трябва да стои любовта,а не материалното.

Духовния път не изключва семейството и кариерата,човек сам избира дали да ги има.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...