Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Духовният път - семейството, кариерата, любовта


Светлето

Recommended Posts

Настояваме почти за едно и също , казвайки го по различно . А за кариерата , мисля , същноста и е: възможност и практическа реализация на личните си качества и тяхното развитие . А това се случва , когато обичаш себе си , обичаш работата си и е подпомагано от любовта в семейството . Ако умееш да поддържаш любовта в сърцето си , то всичко което правиш ще носи твоя любовен отпечатък .

Пп

Виж ,,Реалното в любовта" У.С. Днес е публикувано от Розалина .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ок, благодаря. Ще прочета :).

Но все пак аз мисля, че не може да се съвместят поне така както аз разбирам любовта в семейството и кариерата. Едното ще е на преден план и  за мен това е семейството :). Да, би било чудесно да намериш поризванието си в работата и да отдаваш и там любовта си, но пак ще е за сметка на тази в семейството ..донякъде :). Но всеки знае за себе си :).

Но аз говоря да отдаваш любовта си в семейстото, а не да я получаваш от него :)... Така, че няма да ми помогне за кариера, а и не я търся...Поне при мен е така :)

Редактирано от Roamy
Линк към коментар
Share on other sites

Много интересни разсъждения! Благодаря! 

Мисля, че думата кариера се разбира по различни начини. Авторката на темата едва ли е имала предвид правене на пари и/или заемане на важни постове. По-скоро, както отбеляза Александър, има предвид професионална реализация. Моят личен опит показва, че семейството, децата и професионалната реализация биха могли да се съвместят хармонично - стига човекът наистина да не се "пъне" да печели пари, слава и почести, а да помага на обществото си по най-добрия начин, на който е способен. Професионалната реализация наистина отнема време от семейството, но голямото количество време не винаги гарантира по-големи ползи и особено по-пълноценна любов. Добрият пример е далеч по-важен от непрекъснатото присъствие и "висене над главата". 

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, говорим за едно и също..просто нямам желание да се развивам и да изкачвам стъпала в света може би :) никога не съм имала :). Ок се чувствам да съм си по-скрита, да не се качвам в света и т.н :))). Не ми е интересно :). Обичам да съм свободна и независима, доколкото мога :), а една кариера и изкачване и развитие доста те ограничава :), Но пък на кой както му харесва :))). Въппрос на избор. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...