Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любовта


maggee

Recommended Posts

Пришел к мудрецу человек и говорит: «Скажи мне, вот у меня три вопроса: какое время самое важное, какой человек самый важный, какое дело самое важное?»

Мудрец ответил: «Самое важное время – настоящее, потому что прошлого нет, а будущее еще не наступило. Самый важный человек – это тот, с которым ты имеешь дело в настоящем времени». «Какое дело самое важное?» Мудрец отвечает: «Любовь между тобой и этим человеком».

Игорь Калинаускас, "Жить надо!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Когато Бог не те обича и ти не можеш да се обичаш.

Нарочно на всеки е отредено да извърви различен път на усъвършенстване.Какво имам предвид.Ти смяташ че любовта е единственото нещо което ни дава Бог.Да ,ама не.

На мен Бог е дал едно единствено нещо,и постоянно иска да го изпитвам,страданието.Тои постоянно иска да страдам.Да страдам като се замисля колко е дал на другите хора и колко е дал на мен.Как на другите е дал крила,а мен ме е захвърлил в блатото на моята несърчност и несъвършенство.Не благодаря за уточнението че любовта била наи-силното чувство.Не е така.Наи-силното чувство е това което Бог е вложил в теб и което Бог иска да изпитваш.

Ако Бог иска да страдаш,никои на света,нито молитвите,нито религията,нито ученията,нито светлината ще могат да ти помогнат.Какво да направиш когато Бог иска да страдаш.Толкова много иска да страдаш че постоянно преплита гените,способностите и съдбата ти че само да страдаш.Просто го иска,да страдаш че си неспособен. :3d_168:

Кои съм аз,кои са хората че да се противопоставят на волята на Бог.

Мисля ,че улавям нотки на обвинение към Бога за твоето състояние...Таиш гняв,който не е справедлив.Трябвало ли е Исус да хленчи и да се сурка по гъз ,като дете пред сергия докато изпълни своите дела и дали ако е правил така ,изобщо щеше ли да остави всичко за света...Винаги преди да страдаш за нещо помисли, дали твоето страдание е по голямо от Исусовото и на това, пред очите на Бога да умъртвим Сина Божи.Замисли се ако Исус Беше жив истината щеше да живее с нас, здравето щеше да съпровожда нашето тленно тяло, справедливоста щеше да тържествува, човекът щеше да е свободен, защото щеше да е в по-добрите ръце от на майка си и баща си.Замислила ли си се, че докато ние спим дали Бог го прави....А всъщност той бди над всички денонощтно от време което е без край.....За нас е дошло това време от някъде и ние сме във времето в което имаме шанса да извършим най-великото си дело, миг и съберем и оставим най-доброто.....,защото това време ще отмине и мисля че трябва да мислим върху това време тук . Защото Бог е мислил и за тук, защото тук ще се берат плодовете, затова ни изпрати Възлюбения Си Син, в когото е Неговото Благоволение.Нали не очакваш да ни изпрати пързалка и да се веселиме? Да, весели се! Защото Синът Божи изкупи нашите грехове и никой нямя право никого да съди, защото вече сами се осъдихме, останало ни е едното разкаяние и преданост в молитвите си поне ...към Бога. А когато губим нещо, това означава че някъде там сме пропуснали Бога.

Редактирано от jolie
Линк към коментар
Share on other sites

Моля те не свързвай човешката дума любов с Бог.

Човек използва думата любов за да се вмъкне и обладае душата на друг човек.

Бог не ни казва как да постъпваме защото той не иска да ни обладае.Бог не иска да чувстваме любовта му.Бог иска да чувстваме чистотата му.Бог е по-чист и от ангел,той е над любовта.

Всяко същество може да използва любовта защото тя е елементарна енергия.

Бог не ни обгръща с тази елементарна енергия защото иска да сме свободни и да открием по-божествените енергии.

Една от тези по-божествените енергии е пренасянето на съзнанието на друго място и изпитващо чувствата на чуждо тяло.

Но това тук на Земята е почти невъзможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбираме ли Любовта?

Познаваме ли Любовта?

В съседна за момента тема ( http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry92109 ) намирам това:

имам нужда от много любов......

......ако някой знае добър хипнотерапевт - само това не съм пробвала.

Дали?

Или заместваме Любовта с авторитета на специалист, на диплома, на някого, одобрен от обществото?

Заместваме активността си с пасивността на хипнозата?

С Т Р А Х от действие, страх от неодобрението на околните, страх...

И забравяме, че за да получим, трябва първо да дадем. Не тази Любов , която ние си представяме, а такава , каквато е нужна на хората около нас.

Защото много са имащите нужда от Любов.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1:

Страхът да поемем отговорност за собствения си живат ни кара да търсим авторитети, някой, който да ни води... Някой, който да ни каже, как да живеем... И някой, който да ни е виновен после... По-лесно е ;) Когато не вярваме в себе си, когато не смеем да проявим любовта /първо човешка, а после Божествена/, все ще сме си мрънкащи и недоволни... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"Моля те не свързвай човешката дума любов с Бог."

Изобщо нищо общо няма човешката любов с това което искам да кажа.Аз говора за божествената любов. Бог е любов .А човек не познава любовта, дори отдавна не е живял в обкръжението на Бога и е забравил всичко. Той само обича или привързва или като кученце майка си.

При човек любовта идва за кратко и си отива,дори при най-силно влюбените.На тези които Бог ги дари да се влюбат силно те могат с малко повече от останалите до почувстват силата.Силата е в Любовта. Но мога да кажа че когато се говори за любов по -описание много си приличат,но няма нищо общо.Малко хора са я изживяли и са я възпяли,те знаят. А за Бог -непосилно ми е да опиша.

Когато спомиенавам Любов в нея не включвам интимността между двама разгорещени от страст полудели от нагон и да приключат бързо в ласки и търкане.Изключвам напълно това.Нищо общо.

Любовта е чиста и свята както Бог ни я дава.

Хората злоупотребяват с нея.

Редактирано от jolie
Линк към коментар
Share on other sites

Моля те не свързвай човешката дума любов с Бог.

Изобщо нищо общо няма човешката любов с това което искам да кажа.Аз говора за божествената любов,човек неумее да ползва любовта,тою само обича или привързва или като кученце майка си.

:rolleyes: Чак пък нищо общо... Иска ни се, но едва ли можем на този етап да се откъснем от антропоморфизма - той е налице и в повечето писания, вкл. в цитата ти малко по-горе, че Бог най-много страдал, защото любовта му била най-голяма.. това е пак позоваване на нашия опит, при който любовта се свързва със страданието; но на много места в писанията е дадена и друга гледна точка - че при истинската Любов няма място за страдание... Ако под Бог се разбира непроявената същност, вероятно е да е така по отношение на Нея, докато двойствеността да е налице в един вече навлязъл в проявлението творчески Ум?! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Моля те не свързвай човешката дума любов с Бог.

Човек използва думата любов за да се вмъкне и обладае душата на друг човек.

Бог не ни казва как да постъпваме защото той не иска да ни обладае.Бог не иска да чувстваме любовта му.Бог иска да чувстваме чистотата му.Бог е по-чист и от ангел,той е над любовта.

Всяко същество може да използва любовта защото тя е елементарна енергия.

Бог не ни обгръща с тази елементарна енергия защото иска да сме свободни и да открием по-божествените енергии.

Една от тези по-божествените енергии е пренасянето на съзнанието на друго място и изпитващо чувствата на чуждо тяло.

Но това тук на Земята е почти невъзможно.

Много ти благодаря за отговора, но съм на друго мнение.

1.Любовта не е елементарна.Когато видиш че Бог е Любов.Това е сигурен знак ,че си в градината на Бога,но само в градината за малко пак от любов. Нямя да продължа да говора на темата ,защото това е тайнство.

А за тези енергии и пренасяния всичко това си става по естествен път.

Когато си чист ,ставаш като мембраната на тъпанчето ,няма да ти обегне.

Линк към коментар
Share on other sites

"Любовта не е елементарна.Когато видиш че Бог е Любов."

Бог не е само любов.Ти искаш любов от Бог и той ти я дава.

Той е нещо по-съвършенно.Той е изцелителят,той е прочистващият от злото,той е светлината.Светлината не е любов,а чистота.

Светлината не е любов,а надежда.

Когато навсякъде има мрак.

Когато навсякъде има война и всeки е обхванато от лудостта да притежава,

всеки е обхванат от манията че Бог изпитва любов най-много към него и затова той ще оцелее,

тогава ангелите падат първи на бойното поле.Първи падат чистотата и надеждата за света.Те умират и загиват за да може с тяхната жертва Бог да ги вплете в жадните за любов и власт хора,изгубили невинноста си на бойното поле.

Така е и с човека.Първи на бойното поле още когато е дете падат чистотата и надеждата че има душа.

А любовта,тя само движи света,но не ти помага да се извисиш духовно,а да оцелееш,за сметка на ангелите.

Линк към коментар
Share on other sites

Ученикът отишъл при своя учител: "Аз търсих достатъчно дълго светлината — казал ученикът. — Чувствам, че съм близко да я достигна. Трябва да знам какъв е следващият етап." "Ти как се издържаш?" — попитал учителят. "Аз още не съм научил как да се издържам; моите родители ми помагат. Но това е дреболия". "Твоята следваща стъпка е да гледаш право в слънцето в продължение на половин минута" — казал учителят. И ученикът се подчинил. Когато изтекла половин минута, наставникът му го попитал дали може да опише пространството, което го заобикаля. "Аз нищо не виждам. Слънцето порази моето зрение" — отговорил ученикът. "Човекът, който търси само светлината, бягайки от отговорностите, никога няма да намери сиянието. И този, който гледа право към Слънцето, в края на краищата ще ослепее" — обяснил му учителят.

http://knigi.start.bg/article.php?aid=2157

Дали устремени към Любовта, към нещо по-висше /или заслепени от сивото ежедневие/ не пропускаме днес да се усмихнем и да погалим някое детенце?

Нека пуснем слънцето в сърцата си и да се радваме на всичко около нас :wub:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

"Любовта не е елементарна.Когато видиш че Бог е Любов."

Бог не е само любов.Ти искаш любов от Бог и той ти я дава.

Той е нещо по-съвършенно.Той е изцелителят,той е прочистващият от злото,той е светлината.Светлината не е любов,а чистота.

Светлината не е любов,а надежда.

Когато навсякъде има мрак.

Когато навсякъде има война и всeки е обхванато от лудостта да притежава,

всеки е обхванат от манията че Бог изпитва любов най-много към него и затова той ще оцелее,

тогава ангелите падат първи на бойното поле.Първи падат чистотата и надеждата за света.Те умират и загиват за да може с тяхната жертва Бог да ги вплете в жадните за любов и власт хора,изгубили невинноста си на бойното поле.

Така е и с човека.Първи на бойното поле още когато е дете падат чистотата и надеждата че има душа.

А любовта,тя само движи света,но не ти помага да се извисиш духовно,а да оцелееш,за сметка на ангелите.

Да , Ангелите-те са воините на Бога ,разбира се че те първи се впускат в битка,те винаги и по всяко време ще умрат за Бога.Това което казваш за Ангелите е така и за децата също, за жалост пораствайки това се случва.

Истина е ,че всеки иска любов от Бог, и не само това те искат всичко, дори самия Бог. Нищо дори няма да им е достатъчно, живеят жалки и нещастни ,злобни,хитри,завистливи и лукави,как да дойде Божията благословия там,този човек вече сам се е наказал като се е лишил от Божието присъствие.Но нека се замисли,преди каквото и да поиска, какво му оставя в замяна.Това което Бог очаква от нас е дарът с който Бог ни е дарил и да покажем пред него как го ползваме и развиваме и да се помолим за това,да ни напътства и продължим да се развиваме към по-добро.Той ще прецени и ще отреди по Негова воля,след като види и онова което ние дълбоко крием и складираме. Матея-6:19,20 Не напразно е дадена тази молитва-Отче наш,Който си на небесата,да се свети Твоето име! да дойде Твоето царство, да бъде Твоята воля,както на небето така и на земята. Това е истината, трябва да се молим за Бога.

Бог е любов.

виж:Матея-13:10,11

Изход-15:26

Матея-19:12,16

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Бог не е само любов.Ти искаш любов от Бог и той ти я дава.

Нищо подобно не се случва с никакво искане по никакъв повод - поне моят опит ми показва това. Бог е съзидателната енергия в човека, дяволът - обратното. За да получиш любовта на Бог, трябва ти самият първо да започнеш да го обичаш - тоест, да настроиш мислите си, чувствата си, цялото си същество на позитивна, креативна, щастлива вибрация - това, което наричаме щастие. Всеки човек познава това усещане - когато изпита желание да се научи да рисува и започне с бавни стъпки да напредва, когато изпитва желание да се научи да свири и изпод пръстите му излязат първите фалшиви тонове, когато се влюби и изпитва усещане на летеж, на любов, на хармония, на единение с целия свят - тогава човек обича, тогава обича всичко в света и Бог. Тогава и Бог го обича - хората казват, че лудите, пияните и влюбените Бог ги пази и това не е случайно.

Така че само с искане нищо не става на този свят. Човек не извърши ли реална стъпка към това, което иска - може да си иска цял живот и освен неудовлетворение от себе си (което ще се обърне и в неудовлетворение към целия свят) нищо друго няма да постигне.

Една хубава мисъл на М. Екхарт по този повод:

"... Някои хора си представят, че ще видят Бог, че ще видят Бог, като че ли стои отвъд, а те — отсам, но това няма да стане. Бог и аз: ние сме едно. Познавайки Бога, аз го приемам в мен. Обичайки Бога, аз прониквам в Него. И ако следователно аз се променя и стана като Бога и Той ме приеме в Себе си, тогава, живеейки според изискванията на Бога, между нас няма да има разлика ... "

Линк към коментар
Share on other sites

И камъкът разбира Любовта. Камъкът може да възстанови блясъка си само по закона на Любовта. Истинската дума, която определя понятието „Любов", днес е забравена. Всички хора търсят тази дума, искат да си я спомнят, да я намерят. Щом си я спомнят, щом я намерят, с това заедно те ще намерят ключа на живота. Всички кабалисти, навремето още, както и днес, търсят този ключ. Защо? Защото само този ключ е в състояние да оправи обърканото кълбо. Животът на съвременните хора е това объркано кълбо. </FONT> http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html 341815_fr.jpg

Редактирано от zlatnia56
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Ако искаме да сме обичани трябва да даваме обич. Това не е само най - добрия начин, но е и единствения начин. За да получим любов трябва да дадем любов, защото каквото даваме трябва да се върне. Ако аз те обичма аз се чувствам прекрасно, ако ти ме обичаш ти се чувстваш прекрасно. Този, който обича е този, който се чувства прекрасно. Затова искането да ни обичат отива в посокока, която никога неможе да бъде удовлетворена. Щастлив е този, който обича този, който дава. Даването е поведение. Ние винаги можем да направим едно поведение на любов, то е естествено за нашата природа. Някой хора които дават не дават обичайки. Те дават заради признанието, което те мислят, че ще получат от даването: "Виш ме, Аз се справям добре"

Най - голямото даване това е даването с разбиране, даването на мъдрост.

Ако дам на гладуващ човек ядене, след няколко часа той пак ще има нужда от ядене. Ако им да принципа как да произвеждат за себе си те никога повече няма да бъдат гладни.

Това нещо наречено любов е вашата естесветна природа. Цялата любов във вселената е вашата първоначална природа. Вие ще откриете, че щастието - вашето щастие - се равнява на вашия капацитет към любовта. А обратното вашите страдания се равняват на вашата нужда да бъдете обичани. Просто обичайте, обичайте, обичайте и вие ще бъдете много щастливи, здрави и проспериращи. Помнете трябва да се освободите от чувствата ви за не-любов. Опитайте го ще ви хареса.

Редактирано от PeaceMAker
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

здравейте.

много се говори за пътя на ЛЮБОВТА.

какъв е тои .в какво се състои ,

мога ли да прочета нещо по темата.

къде.

в какво се състои, според вас този път ,

ако трябва ,да го формулирате по- накратко, въз основа на вашият опит и знания 

Линк към коментар
Share on other sites

Чух веднъж следното определение от една йогини на любовта към Бога:

"Любов е когато знам че Бог е мой, и аз съм Негова."

Има голяма истина в това, защото в библията пише "Бог е Любов".

Следва че тя принадлежи на Любовта, и има Любовта.

Учителят казва, "Бог е в любовта".

Следва че който е близо до Бог трябва да чувства любов.

Следователно мисля, че който чувства любов няма как да сбърка.

Линк към коментар
Share on other sites

Чух веднъж следното определение от една йогини на любовта към Бога:

"Любов е когато знам че Бог е мой, и аз съм Негова."

Как може в любовта да се определя "твой","мой" .... Граници ... пуууу! <_<

Толкова сме далеч дори в разбирането за БОГ ,че за любов ми е тъжно да говоря!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек който е изоставил всичко свое за да търси Бога,

казва на Бог "Любими мой!", май любовта му не страда от прилагателното "мой", или ...??

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Бог е мой. Не поставям никакви граници, защото в мене няма граници. Щях да поставя граници, ако възприемах себе си като ограничен, но аз не съм. Аз съм Атман. Аз също съм Негов, защото аз и Бог сме едно.

П.П. Просто си разсъждавам от гледната точка на въпросната йогини.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

извинете ме ,

но все пак ,какво е любовта като духовна категория ,

като начин на живот ,

не само на теория, но и на дело.

чел съм доста книги, но в някои тя се изявява ...като определение поне за мен.

ще се радвам, ако споделите -опита си,  практиката и начинът на живот ...

приложението и в живота.

а то книги, все пак има много.

....мисля че  и аз имам някои от тях.

имам мое мнение естествено, но не мисля че е отработено до съвършенство .

затова ще се радвам,

да чуя и вашето..мнение.

приятна вечер.

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта на дело... Любовта е нещо, което ако го има съпътства всяко наше действие. Тя е нагласа, отношение. Не мога да си задам въпроса: Какво правя за да проявя любовта си? Тя просто присъства в отношението ми към света, към случващото се около мене. Няма нещо конкретно, което щом го правиш значи изпитваш любов, а ако не го правиш, значи не изпитваш любов.

Линк към коментар
Share on other sites

 Ние сме плод на Любовта. Щом съществуваме ,значи тя работи в нас . Щом има въпрос; като какво и как я възприемаме и до колко,значи ние не сме нейни ученици . Безброй прояви има Любовта ,безброй са пътищата ,по които може да се изследва .Много са и методите, които можем да приложим. На Земята сме ,защото сме загубили усещането си за онази пълнота и цялост, с които Тя ни дарява и затова, и страданието ни е дошло на помощ за да ни върне в Първоисточника ,от който сме се отделили .Любовта е непресъхващ извор, който трябва да бликне отново от нашето сърце във всичките ни прояви.Как ще го направите? Прекрасното е ,че всеки ще го направи по уникален и неповторим начин. Такъв е и замисъла на Твореца на нашата тринадесета вселена. 

Линк към коментар
Share on other sites

"Любовта е нещо, което ако го има съпътства всяко наше действие."

"Любовта е непресъхващ извор, който трябва да бликне отново от нашето сърце във всичките ни прояви."

Да. Най лесно се усеща на етапи, макар че може да е едновременно.

Първо можем да я усетим в музика в която тя присъства, в текстове от Учителя и други велики души.

Съпроводена е от топлина и вътрешна светлина в няколко центъра в главата и в областта на сърцето.

След това, можем да я усетим как минава през ръцете когато има допир до ръката на приятел или човек когото обичаме.

Накрая може да се почувства да извира през кожата на лицето, дланите и сърдечната област, а също цялото тяло.

Изобщо, любовта е даване. Хората които я получават се успокояват и често проявяват голяма доброта.

При даването на любов се усеща топлина, спокойствие, тишина и голямо смирение.

Такива са проявите на физическото ниво. Любовта може да достигне и до духовнота област.

Божията любов е най-чистата и преобразяващата от всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...