Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на съдбата


ris_78

Recommended Posts

"Знаем ли всъщност какво са Любовта и Светлината"

Честно ли e на едни хората да дават само любов и светлина,а на други като мен да дават само злоба и тъмнина.Аз ли съм наи-голямото зло на света?И всичко това е откакто се помня. :huh:

Аз съм бил енергиен вампир голям,направо съм чудовище.  :P Толкова голям вампир съм че съм дори срамежлив и стеснителен.

Ужасно голямо зло съм,аз съм виновен за проблемите на всички хора по света затова никъде не ме приемат.Ужас и малките кученца не се плашат от мен,а за хората съм бил зло. :harhar:

На мен ми се върши нещо ,а никой не ми позволява да върша каквото и да е и все ще ми се скара и ще вика.Как пък нито един стеснителен човек в която и компания да съм бил не е казъл че съм зло,а все ме мисли за добро.

Кученцата ми се зъбят и си играят с мен,котките също,стеснителните хора ме мислят за добър,а ти ми казваш че съм зло.

То не си личи че съм толкова добър и че съм ужасно глупав,но много бързо всички го разбират.

Нека първо се представиш какъв характер съм.Утре ще ти пиша за объркаността ми и за това от колко много способностти съм лишен.

Толкова ли не разбра че обичам любовта,а любовта ме мрази.Че обичам светлината,а светлината ме мрази.

Това е моята тъпа съдба.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ха-хах, мислиш си, че съдбата ти е тежка... Може би животът ти трябва да стане още по-тежък за да разбереш колко грешиш. Когато човек не иска да се промени, съдбата го принуждава. Съдбата не можеш да победиш. Можеш да се научиш да разбираш посланията и. Тогава, вместо враг, съдбата ще ти стане приятел.

Какво си променил в себе си през последните пет години?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да работя.Знам го от три годишен.

Какво да направя като съм по-слаб физически,по-малко издръжлив,по-малко пъргав и на всичкото отгоре много глупав.

Просто не ставам за нищо,просто съм различен от другите хора.

Предполагам, не толков различен, както този щастлив човек( вж. видеото) :

http://truden.com/article666.html

Линк към коментар
Share on other sites

късметче,като си толкова отворена да те попитам каква физическа работа работи този човек.Или смяташ че работи само умствена.

А ако си толкова тъп че не можеш и умствена да работиш?

Как можеш да наемеш някого на работа след като знаеш че има поне 10 по-добри кандидати от него?След като знаеш че е ненадежден кандидат.

Аз искам да разбера докъде ще стигне лошотията и злото в хората.

Не ме интересуват парите,бъдещето,интересно ми е докъде ще стигне човешкото безумие,алчност и наи-вече злото в него.

Удари плесница на доброто,унищожи доброто.И бъди част от злото.Това ви е философията.Не благодаря от такива съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

Oтворена?

Отворен е светът и възможностите в него.

А за теб времето ми е заключено.

Писах и пиша не за тебе, а за другите, които ще те четат.

Но ако ти се иска да те смятат за тъп, редактирай си поне изреченията - да са по-неграмотни.

А ако вземеш да твърдиш и че си неграмотен, че не можеш да пишеш и четеш, ще настъпи пълна веселба във форума... Все пак 1. април мина.

Толкова.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Хей Томодаши,

я стига си мрънкал! Ти много добре знаеш ценните качества, които притежаваш и с право въобще не си лишен от самочувствие. Това се чете във всяко твое съобщение. Но наистина имаш проблем и той, според мене, е само един : само искаш (любов, светлина, внимание, оценка от близките, обществена оценка....(а тези неща никой не ги "дава", те си идват сами), а и за миг не се замисляш да даваш. Ако забравиш за себе си, ако спреш, както казват руснаците, "заниматься интелигентским самокопанием" (да се ровиш в себе си) и започнеш да помагаш на хора, които много повече от тебе се нуждаят от помощ, без да чакаш благодарност, отплата или каквато и да било оценка - тогава въобще няма да имаш време да изливаш цистерни с чернилка и обвинения към всичко и към всички. И ще бъдеш щастлив просто защото си полезен. А това, което ти наричаш вътрешен глас, който ти казва да не работиш, въщност е най-обикновен мързел.А от това "какво да направя като съм по-слаб физически,по-малко издръжлив,по-малко пъргав и на всичкото отгоре много глупав.Просто го знам." направо ме напуши на смях. С твоя бърз ум би могъл да сътвориш чудеса, дори и да си толкова слаботелесен, колкото твърдиш. Както много добре знаеш, работата не е само с мотиката, въпреки че и една мотичка няма да ти се отрази зле - и физическият труд носи голямо удоволствие и е по-зле от всяка медитация изпразва тлавата от черни мисли. Сигурно си бесен, когато четеш написаното от мене, защото не знаеш, че в един период от живота си и аз съм хленчела по подобен начин заради "неудачи" в личния си живот, страдах от хроническо безсъние, по цели нощи се питах "защо само за мене е така" (това, което ме различаваше от тебе е само, че нямах проблеми с работата - винаги съм работила и учила с удоволствие). В един момент дотегнах на самата себе си и направих една много важна стъпка: осинових дете от дом. И всичко си дойде на мястото. След 40-тата си година си харесвам и живота, и себе си - такива, каквито сме. Вече 15 години отглеждам дъщеря си. Никак не е лесно. Голямо предизвикателство и голяма отговорност е, но пък забравих що е безсъние, защото нямам време да се озърна, и, какъвто и проблем да изникне, се опитвам да се справя, без да се питам "защо точно на мене...". Обикновено успявам да разбера какво не правя както трябва, понякога не мога да разбера, лутам се, терзая се, но терзанията ми вече не траят с месеци, а най-много до 3 дни или 3 часа. Но това му е интересното на тази наша удивителна съдба, наречена живот.

Горе главата, приятелю! Самият факт, че толкова много мислиш и анализираш, вече представлява голяма крачка напред. Използвай "атома за мирни цели" и ще си намериш сам посоката. Никой не е в състояние да изживее твоя живот вместо тебе, нито да го направи по-добър или по-лош. Прочети "Чудните приключения на барон Мюнхаузен", хвани се като симпатичния барон за косата и се измъкни сам от блатото. Ти можеш.

с обич и светлина

Нели

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...