Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бълнуването


Recommended Posts

Здравейте на всички

Искам да споделя следния проблем с вас ,ако може да ми помогнете с нещо

Моята приятелка много бълнува.Ама като Ви казвам много значи много

За съжаление зная за какво говориш, защото мъжът ми е същия. Аз имам много здрав сън и се събуждам само ако светне лампата или започне да блъска по леглото. Иначе не го чувам.

С него ходихме да се консултираме с психиатър. Той препоръча следното:

- никакъв шоколад или подобни след 18:00 вечерта, за да не се превъзбужда нервната система.

- никакви цигари, те също влияят зле.

- масажи на главата.

- снимка на главата - забравих точно какъв тип, за да се види дали евентуално това не е предизвикано от някакви физиологични изменения на мозъка (е, при него нямаше такива).

Като цяло чувствителните хора са така. Да, наследствено е.

Просто гледай да я предразполагаш максимално. Да създаваш положителни емоции, но не и силни емоции, защото това отново намира отражение в съня.

Крайният вариант е, да спите в отделни стаи. В крайна сметка ти не си длъжен да разваляш твоя сън, за това че тя не може да контролира нейния, но първо се опитай да и помогнеш максимално.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Като малка много бълнувах. Дори понякога сядах на леглото и провеждах цели разговори, често на френски език и то много правилен, съвсем смислени, придружени с ръкомахане, често в такива моменти се събуждах и се заливах от смях. Който има такъв проблем, нека не го разглежда като проблем. Да го възприеме откъм смешната страна, всъщност, това си е особен чар. И така, постепенно, като не се вторачвах в бълнуването си, а се смеех на себе си отстрани, то отпадна естествено и неусетно и сега си спинкам спокойно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

често съм се хилила на сън веднъж си спомням че сънувах шоуто на Слави и съквартирантката ми каза че съм се кискала на сън на вицовете

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте.Темата е много интересна.От много време бълнувам.Вече съм свикнал с това.Според мен бълнуването е израз на силата с която са свързани съзнателните и подсъзнателните мисли на човек.Замислям се за следното:

Човек има емоции и ги изразява.

Изпитването на емоции и изразяването им в даден момент се насищат максимално и следва някакво отпускане.

Откакто бълнувам често забелязвам,че има промяна в поведението ми.Много по спокоен и умерен съм.

Възможно ли е,при мен това насищане да става в съня?

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

А възможно ли е обратно - тъй като се опитваш да промениш поведението си, да бъдеш по-спокоен и умерен и поради това не изразяваш всички емоции в будно състояние, затова "се налага" да ги изразиш в съня си, чрез бълнуване?

Линк към коментар
Share on other sites

sOLINGEn

Здравейте.Темата е много интересна.От много време бълнувам.Вече съм свикнал с това.Според мен бълнуването е израз на силата с която са свързани съзнателните и подсъзнателните мисли на човек.Замислям се за следното:

Човек има емоции и ги изразява.

Изпитването на емоции и изразяването им в даден момент се насищат максимално и следва някакво отпускане.

Откакто бълнувам често забелязвам,че има промяна в поведението ми.Много по спокоен и умерен съм.

Възможно ли е,при мен това насищане да става в съня?

Ех, душко златна. Бълнуваш, защото подтискаш своите силни емоции. Не ги! Дай ги навън, впрегни ги в нещо красиво, оригинално и смислено.

Тогава ще спреш. И като помиришеш възглавницата, просто ще заспиваш.

Без сън.

Защото твоят сън ще се сбъдва на яве.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

А възможно ли е обратно - тъй като се опитваш да промениш поведението си, да бъдеш по-спокоен и умерен и поради това не изразяваш всички емоции в будно състояние, затова "се налага" да ги изразиш в съня си, чрез бълнуване?

В началото точно това се опитвах да направя,да променя поведението си.Бях прекалено буйно дете,изразявах всяка своя мисъл и емоция без никакви притеснения.Но по този начин създавах много проблеми на родителите си,а и на себе си.И така започнах да пуша цигари,след това да бълнувам.Може да се каже че от едната крайност съм стигнал до другата,''благодарение'' на тези два фактора.Осъзнавам че трябва да спра пушенето и да търся други начини да уравновеся поведението си и е крайно време да действам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, душко златна. Бълнуваш, защото подтискаш своите силни емоции. Не ги! Дай ги навън, впрегни ги в нещо красиво, оригинално и смислено.

Тогава ще спреш. И като помиришеш възглавницата, просто ще заспиваш.

Без сън.

Защото твоят сън ще се сбъдва на яве.

Благодаря,душице,за този съвет! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз бълнувам много често и много бурно. Честно казано като ми казват както съм бълнувал на другият ден ми става леко неприятно, защото имам чувството че правя нещо грешно.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам от близките ми и от бившия, постоянно бълнувамОбикновено съм се карала, смяла и говора ми,чест е неразбираем.Но в редките случаи, когато се е разбирало , то съм говорила , на английски и един път на немски. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Един път разпитвах един братовчед ми докато бълнуваше и той ми отговаряше. :D Дори обясняваше какво се случва в съня му. :D Все едно беше под хипноза.По - добре човек като бълнува да го прави неразбираемо ...

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Един път бях на екскурзия и бяхме отседнали в хотел и през ноща казаха че съм крещяла с цяло гърло и съм удряла с юмруци стената.После съм паднала на земята и съм продължила да крещя докато не ме събудили.Освен това те ме попитали какво става и аз съм казала "Мри" :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересна и вълнуваща тема.Бълнуването е проблем, който свързвам с дълбока емоционалност.Имала съм такива моменти в детството си.По- късно съм имала моменти, когато неволно вдигам ръка по време на сън, всичко е несъзнателно.Сега, когато са минали много години от тези случки имам много ясни сънища.Но явно е свързано с овладяване на емоциите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Скорошно бълнуване ... бяхме в Австрия с приятели ... и по едно време съм казъл на английски Give me my telephone ... луда работа! Явно съм имал някаква реална нужда от телефона, я да се обадя, я да си навия алармата ( което е доста реално, може би съм се сетил насън )

Според мен бълнуването е изява на емоциите ... тоест превъзбуда от изминалия ден ...

Иначе още от малък си бълнувам и то често ... сега спя сам в стая и не знам какви ги върша, но понякога се сещам че съм правил разни неща ... дори скоро ми се случи така че да бъде преместен даден предмет на друго място от което го бях оставил ... явно съм го преместил насън ... или в просъница ...

:) Като цяло е интересно и си е свързано със сънищата ... физическа изява на сънищата ...

пс. Павлета ... тоя номер с ръката го правя и аз ... и си го осъзнавам ... мн интересно какво значи ?

Редактирано от Radon
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ами не знам .. аз като бях на 9 бълнувах.. поне така казваше майка ми и съм говорела някакви несмислици и съм се кръшкала ама и аз нз точно за какво..то не чи някой знае.Аз мисля,че като човек бълнува не е мн на добре..:huh:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

и аз да се включва в тази тема...

и аз много бълнувам, смея се, ходя и правя различни неща на сън....

това са ми го казвали сестра ми, приятеля ми, колежка.....

чупила съм си крак в сумнамбулстването си....

обикновено след сън с бълнуване се чувствам много отпочинала, хубаво наспана......

и аз винаги съм се чудела на какво се дължи бълнуването и сумнамбулстването...дали е чисто физиологична дейсност...или има връзка и с другите тела на човека...?:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...