Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни концерти


Светлата

Recommended Posts

Предлагам в тази тема да се предлага информация за концерти, които биха били интересни.

Поставям началото с акустичния китарен концерт на Zagreb Guitar Quartet 13.04.2009 от 19ч. Камерна зала България.

Тъй като обаче не намирам никакво инфо из българските културни гайдове не мога да кажа каква ще е програмата. Но поне жанра е ясен! :harhar:

КОНЦЕРТ инфо

Zagreb Guitar Quartet сайт на групата

http://www.myspace.com/zagrebguitarquartet

n7653343418_663822_6660.jpg

466081.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

И аз приветствам идеята. Бих могъл да предложа утре - Камерна Зала "България", концерт на проф. Атанас Куртев (пиано), който е и мой преподавател. Програмата включва Шопен - Соната No. 2 и Соната No. 3 и Лист - Соната h-moll. Мисля, че трябва да има и поне едно произведение на Скрябин (или "Поема на огъня", или "Поема на Екстаза", но не съм сигурен). Концертът започва в 7 вечерта.

Поздрави,

Флорестан

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Флорестан, надявам се да ни поканиш някой ден и на твой концерт :)

Ами например утре се оказа, че имам едно просвирване на материала си за изпита в консерваторията, така че ако някой няма какво да прави, може да заповяда. Иначе не ми се иска да го наричам точно концерт, защото първо публиката ще бъде много малка, второ има още да си работя материала за изпита, но залата можах да я запазя само за утре. До днес не бях и сигурен дали да каня когото и да било, но реших все пак да го направя. Надявам се да мога скоро да ви поканя и на нещо по-сериозно, само че засега нищо няма на хоризонта.

А за утре - ул. Академик Стоянов 6 (новата сграда на консерваторията, в зала "Димитър Ненов"), от 15:00 ч, улицата се намира между първата и втората спирка на тролея от Плиска в посока към Орлов мост, перпендикулярно на Цариградско; вход свободен.

Извинявам се за късното съобщение. И ако въобще някой има свободно време и му се идва, моля без цветя и бонбонки за утре, защото както казах не искам да го наричам точно концерт. А вече за по-нататък ще гледам да пиша.

Поздрави, Ф.

Линк към коментар
Share on other sites

Florestan, най-искрено съжалявам, че нямам физическа възможност да присъствам на твоето "просвирване", което скромно не искаш да наречеш концерт! :rolleyes: На какъв инструмент свириш? Надявам се да имам възможност да те слушам някой ден и ти желая успех и удовлетворение в утрешния ден! :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за хубавото пожелание. Свиря на пиано, а иначе за утре, май има защо да го наричам просвирване, тъй като до днес даже не бях сигурен какво ще свиря утре...

Линк към коментар
Share on other sites

:D Аааа, това май е нормално явление в работата на концентриращия музикант! Някак си усещам, че ще бъдеш блестящ! :thumbsup2: А пианото е "голямата ми любов" - то и хармонира и свири солово, толкова е богато и неизчерпаемо... Стискам ти палци и за утре, и за изпита в Консерваторията!!! :thumbsup2:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Ето един мой концерт, на който мога да ви поканя - ще имам рецитал утре (събота) в музея "Земята и хората" от 16:30. Програмата ще включва Шуберт, Скрябин, Дебюси и Васил Казанджиев. Вход свободен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Здравейте,

Още един мой концерт, на който мога да поканя - утре (събота) от 11:30 ще свиря програма с клавирни произведения на Франц Шуберт.  Концертът ще се състои в залата на Музикалната Академия на адрес бул. "Ев. Георгиев" 94.  Вход свободен.

 

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ще използвам възможността отново да поканя на концерт – този вторник (18.06) от 19:00 в залата на втория етаж на ул. Раковски 108 ще свиря заедно с нашия цигулар Владимир Атанасов, който дълго време живее във Франция. Ще изпълняваме произведения от френски и славянски композитори за цигулка и пиано – Пуленк, Балакирев, Сен-Санс, Масне, Скрябин, Дебюси, Виенявски.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

на Евровизия 2014 първо място спечели австрийски травестит с неопределен пол

 

 

25-годишната Кончита Вурст, всъщност мъж на име Том Нойвирт с женска визия, но и брада, който не се причислява към нито един от двата пола

 

Чудя се демократичната Европа с огромните й морални ценности не можа ли да избере ли някой друг за победител, който да е  полов

Направо е тенденциозен този избор, който ни се навира в очите,

да не говорим, че Евровизия се гледа и от деца - страхотен пример за тях за подражание

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, ние сме жалките явно

а Кончита е просто прелестен и възхитителен с женската  си визия, с брадата си и с тоновете грим

А освен това песента не е нищо особено

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм гледал останалите песни за да преценя дали е тенденциозен изборът. Тази песен специално я изгледах. Не е зле като цяло. Колкото до визията на певеца, то нещата са видни - клипът има два пъти повече нехаресвания, отколкото харесвания и това не е защото изпълнението е лошо, а просто защото на хората (не само в България, но и в Европа) като цяло не им харесва подобна визия.

 

Ето линк към самата песен.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Я да попитам, музиката на Чайковски харесва ли ви и защо тя е емблема за съвършенство?

Чайковски бил е хомосексуалист - бил е?

 

Да изреждам ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да са били хомосексуалисти, но не са се обличали като чучела

сега безполовите и другите с неясна полова ориентация си изграждат визия като някакви чудовища,

като палячовци и ни се натрапва, че така е много правилно

ако това е мярка за красиво, и за нормално...то ядрена война ще ни дойде точно навреме

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...