Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ден на мечтателя


solej

Recommended Posts

Предлагам 12 април да бъде обявен за Ден на мечтателя.

Хората могат да споделят помежду си своите мечти ,да ги нарисуват ,изпеят...

Нали мечтите са в основата на развитието на света.Разбира се ,те трябва да носят нещо позитивно за конкретната личност и за обществото.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Предложението не се приема категорично. Защото тогава всеки ден за мене ще е 12 Април. И какво ще правя когато 365 дни в годината са 12 Април? Представяш ли се каква суматоха ще настъпи? И без това този ден на мечтателя, си го празнувам всеки ден . А ако се празнува само на 12 Април, означава ли, че през другите дни не е позволено празнуването на този празник? :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Ами тогава всяка сутрин като отвориш очи се поздравявай с Честит 12-ти Април! :feel happy: . Това мисля е добро предложение :) )))

А останалите дни от календара?

По-добрият вариант с поздрава сутрин е : "Добро утро Мечо Пух! Днес пука ли ти за тези които искат да изпреварят Съдбата си? Не...!? Чудесно тогава! Ето ти едно гърне с мед! " Нали знаете Мечо пух как стъпва? - бавно, тежко, оглежда всяка съчка преди да я настъпи с лапичка и ако може да я прескочи съчката, прескача я, за да не стресне някой побратим позадрямал в горската дъбрава. Слънцето сутрин само за Мечо Пух изгрява, боровинките и малините само за него зреят... :))))

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро побратиме .... A-105.gif ..Най-хубавото нещо... ъъъ.... най-сладкото нещо освен гърненцето с медец е ..ъъъ... "кръгълчето" на Мечо Пух. Точно там от където излизат всичките слънчеви лъчи на "Слънцето". Как можа да забравиш "Слънчецето"!?

И стига си гушкал тази възглавница .... photo-6765.gif побратиме, я кое време стана!? Росата вече се вдигна от малините, хайде на закуска !!!

cool.gif

Ехх...мечтиии... -малини, Слънце, боровинки и пак Слънце... и търкууллл.. към медеца за десерт.

Само този пакостник да не срещам ...av-6765-1.gif, че пак ще измисли някоя гяволия.

Линк към коментар
Share on other sites

...благодаря за предложението, така ще си имам още един професионален празник :3d_097: . Вече май по-добре да не ги броя!

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро побратиме .... A-105.gif ..Най-хубавото нещо... ъъъ.... най-сладкото нещо освен гърненцето с медец е ..ъъъ... "кръгълчето" на Мечо Пух. Точно там от където излизат всичките слънчеви лъчи на "Слънцето". Как можа да забравиш "Слънчецето"!?

И стига си гушкал тази възглавница .... photo-6765.gif побратиме, я кое време стана!? Росата вече се вдигна от малините, хайде на закуска !!!

cool.gif

Ехх...мечтиии... -малини, Слънце, боровинки и пак Слънце... и търкууллл.. към медеца за десерт.

Само този пакостник да не срещам ...av-6765-1.gif, че пак ще измисли някоя гяволия.

Имам поздравче за теб:

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка:

Хвърчи — не е мушичка! Бръмчи — не е птичка!

Отгатна ли вече? Това е Пчеличка!

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка!

~~~

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка:

Медец — ох! — си ближе! И то — час по час!

Не е то Пчеличка! Това съм си аз!

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка!

— Така е! — каза Ийори. — Песни! Тра-ла-ла-ла, рим-тим-тим! И да събираме цветя! Май! Забавляваме се!

Изт. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Имам поздравче за теб:

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка:

Хвърчи — не е мушичка! Бръмчи — не е птичка!

Отгатна ли вече? Това е Пчеличка!

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка!

~~~

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка:

Медец — ох! — си ближе! И то — час по час!

Не е то Пчеличка! Това съм си аз!

Га-та-та, га-та-та, га-та-та, Гатанка!

— Така е! — каза Ийори. — Песни! Тра-ла-ла-ла, рим-тим-тим! И да събираме цветя! Май! Забавляваме се!

Изт. :feel happy:

И аз имам поздравче пак от същия иСточник:

га-га-га- гатанка:

..."Бухала живееше в Дъба, в прекрасен старинен дворец, по-голям от който и да е дворец, или поне на Пух така му се струваше, понеже там имаше и чукче, и звънец с връв. Под чукчето беше написано:

молим джвънете ако ис кате даот ворим

Под връвта на звънеца беше написано:

молим чукайте акони кой несе обади

Пух започна да се върти насам-натам, като се чудеше къде се е дянало гърнето, и си мърмореше…

Нещо такова:

Колко, колко смешно:

знам, че имах мед

в гърне с надпис MET.

Спал съм непробудно,

пък сега е трудно

да си спомня — будно —

где съм го загубил

това гърне с мед!

Смешно! Колко смешно!

Смешно! Колко смешно!

Три пъти вече си беше измърморил това с напевен глас, когато изведнъж си спомни: оставил бе гърнето в Хитрия Капан, за да улови Муслон. "

Ей това го пише тук ...

Линк към коментар
Share on other sites

...

Не е честно пък това го бях запазила за после. Хммммм

wallpaper_92-6.jpg

се

катери,

и

се

катери,

и

се

катери, и

както се

катереше, то си

затананика една

песничка.

Ето

каква

му

беше

песничката:

„Ах, не е ли смешно,

че обичам

мед?

Бръм… бръм… бръм…

Чудя се защо!“

Покатери се още

по-нагоре

и

още

по-нагоре, и

още

малко

по-нагоре,

и

се

сети за

друга песничка:

„А колко смешно би било, нали, мечките да бяха вместо тез пчели: кошера си щяха с мед те да напълнят

(ако пчели бяха мечките сами) в дънера, на ниско — да не качвам стълби!“

То се бе поуморило, затова изпя тази Оплакваща се Песничка.

Ето го, почти стигна. Само да се качи на ето… онова клонче…

Пррасс!!!

— Помощ! — извика Пух, като се блъсна в един клон, десет стъпки по-долу.

— … ако само не бях… — каза той, като полетя към друг клон, двадесет стъпки по-надолу.

— … исках само да… — заоправдава се Пух, като се превъртя презглава и прекърши клонче, тридесет стъпки по-ниско …

— … исках…

— … разбира се, то бе малко така… — допусна той, като бързо се провря надолу между шест други клончета.

— … всичко се случи поради… — реши той, като се сбогува с последния клон, обърна се два-три пъти във въздуха и бухна с разперени лапи в средата на една хвойна.

— … всичко се случи поради обичта ми към меда. Ох! Помощ!

Мечето изпълзя из храста, извади бодлите от носа си и започна пак да мисли. И първия човек, за когото се сети, беше Кристофър Робин."

Мммм да тук го пише :3d_147:

П.П. А това

молим джвънете ако ис кате даот ворим

Под връвта на звънеца беше написано:

молим чукайте акони кой несе обади

смятах да е следващият ми подпис :))))))

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

"Ами като не ти се занимава я виж, форум голям."

Сега пак ще се разсърди. :3d_168:

И ще стане лоша. :3d_158:

А толкова ми харесваха тези истории с мечета.

Линк към коментар
Share on other sites

................

Мечето изпълзя из храста, извади бодлите от носа си и започна пак да мисли. И първия човек, за когото се сети, беше Кристофър Робин."

Мммм да тук го пише :3d_147:

П.П. А това

молим джвънете ако ис кате даот ворим

Под връвта на звънеца беше написано:

молим чукайте акони кой несе обади

смятах да е следващият ми подпис :) )))))

:thumbsup2: Хе-хеее... разсмя ме! Весело е да мечтае човек. И аз много обичам да мечтая, точно като този Кристофър Робин. Хе-хеее.. хубаво е да мечтае човек. Виждам, че и ти обичаш много да мечтаеш .. :thumbsup: ... :3d_022: Къде по хубаво от това един мечтател, да срещТне друг мечтател!? Весело става като се съберат двама мечтатели. Единият си мечтае за гърненце с МЕТ, другият си мечтае Пух да направи ...ъъъ...търкуууллл... от Дървото. А този Кристофър Робин дали знае какво е "Дървото" за да го опише по-точно иначе мечтата му за търкуууллл.. от Дървото ще остане само мечта. Но Дедь Медведь много обича Медь и медь, затова сам си го правил. Пък ако някоя пчеличка му даде от нейния , еехххх... че сладкоо... :harhar: медь с палачинки опекани на така и на така... :3d_040:

Охххх.... ако знаете мечтатели, само как си мечтая да свършат постите вдругиден за да си направим в наШТа "Колибка" палачинки с медь за да блажи Дедь Медведь.... :3d_037:

ПП:

молим джвънете ако ис кате даот ворим

молим чукайте акони кой несе обади

</SPAN>

Линк към коментар
Share on other sites

Ехаааааа Янчо БиБиЯнЧо бубаланчооооо :3d_146: . Какви дървета!? Мечо Пух е на Луната и незнае как да слезе от там, но пък и не знае дали му се иска :))))) 13499860431923174592.GIF:))))

:hmmmmm: Чакай да видим какво съм подбрала:

„Стихове, съчинени от Мече с много малко Ум.

В понеделник, когато е топло, аз си мисля това-онова и най-често в главата ми чопли това Онова ли е и онова — Това.

Във вторник завей, завали ли — аз се блъскам кат птичка в кафез и се чудя и мая дали е… дали тез са Онез и онез — Тез?

Във сряда под облаче бяло се замислям и нямам покой — мисля де се е чуло, видяло кой Какво е и какво е Кой?

В четвъртък, щом всичко замръзне — всяко клонче със скреж е покрито … Мисля. Мисля… дорде ми омръзне, че които са Тез — не са тез, Които.

Във петък…“

C$

тук

Подпис:

молим джвънете ако ис кате даот ворим

молим чукайте акони кой несе обади :D

Линк към коментар
Share on other sites

„Стихове, съчинени от Мече с много малко Ум.

С това мече ще си станем първи приятели. :P Приятели в безделието.

Пролет.Две оси влезнаха през прозореца.Аз ги изгоних и те полетяха отново навън.

Това пък какво означава.Приемам всякакви мнения от ясновидци и гадатели.

Линк към коментар
Share on other sites

С това мече ще си станем първи приятели. :P Приятели в безделието.

Първи приятели да, но в безделието абсурд :3d_158: . На другото да отговарят ясновидците и гадателите :P:D

Линк към коментар
Share on other sites

Ясновидците и гадателите да си гледат работата... ъъъ... ясновиждането и гадаенето. То и без това само те си го знаят там нещото си.

Мечето не е тъпо.. това му е живота. Да си похапва медец, малини и боровинки. То няма такива сложни силогизми и еквибалистични премятания на мислещите се за умни хора. То, мечето просто си живее живота такъв какъвто му го е дал Дедь Медведь, простичко и доволно от малкото което има.

Пък това нещо наречено "безделие" Хмммм.... ми всеки си го разбира различно. За едни хора копаенето на картофи е "мислене", защото ако си спрат ръцете да не копат и спират да мислят, защото мисълта им се движи само когато копаят / просто навици на ръцете да въртят като с манивела мислите /. Други хора "мислят" с чужди мисли когато ги четат от разни книжки и филми. И после ги преразказват като техни си. Пък трети хора мислят само когато имат активно "безделие" на ръцете, краката и очите си. Казват, само тогава мисълта им не се разсейвала от разни неща, освен ако не са включили "компютърната програма" наречена навици.

Пък аз най-харесвам онази част от безделието на Мечо Пух, където е доволен от всичко около него .

Мечо Пух е на Луната и незнае как да слезе от там, но пък и не знае дали му се иска
Аааа..... Мечо Пух знае всичко. Даже знае как да слезе. Нали Ян Бибиян му е прошепнал в ухото за силата на дяволската опашка.... `сичкото дето трябва да си знае, си го знае Мечо Пух, че и повече , но като слезе какво ще прави на Земята? Амии.. да го карат да копае картофената нива на Кума Лиса ли? Но май по му е добре на Луната като че ли!?

Все пак благодаря за мечтанието!!!

Линк към коментар
Share on other sites

"Първи приятели да, но в безделието абсурд :3d_155: ."

Когато прочетох това толкова много,толкова много ми хареса.Смях се няколко минути,но основното е че го почувствах като нещо красиво.Ако думите можеха да говорят и да имат глас,то сякаш тези твои думи и дяволче накрая на изречението ми говореха.

Просто толкова много смисъл,толкова много приятни чувства,сарказъм се вляха в мен само от това твое изречение.Тук улучи десятката.

:3d_163::3d_163::3d_163::3d_163::3d_163::3d_163::harhar:

Шест човечета  и едно плезене защото ти пиша 6+ за тази мисъл.

Просто много ме изкефи.Някак какво повече да кажа.

Линк към коментар
Share on other sites

Да Томодаши прочетох я. Благодаря.

Ян sorry и благодаря за толерантността. Явно аз винаги съм в грешка. Това е няма повече какво да кажа. Свикнала съм.

http://www.vbox7.com/play:5de108d5

Линк към коментар
Share on other sites

Fut,краят на тази песен която ми даде трябва да се промени

Не е честно момчето да страда.Трябва да има и друг път по който да върви. :)

Това пък е за теб.Много сладка песен. :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Fut,краят на тази песен която ми даде трябва да се промени

Не е честно момчето да страда.Трябва да има и друг път по който да върви. :)

Това пък е за теб.Много сладка песен. :3d_139:

Томодаши :)

Преди години бяхме отишли пет приятелки на море през септември и въпреки, че времето не беше хубаво ние на инат не се отказахме от плажа и от водата :D . Накрая гласът ми беше пресипнал много здраво, но пък се хилех като за световно и беше заразно честна дума icon6.gif. В момента в който се засмеех се чуваше такъв звук, че цялата компания прихваше и не можехме да се спрем много дълго време. Тогава една приятелка каза, за смехът ми, че това било звукът на гъдела 3d_139.gif. Четейки този твой пост се чува нещо подобно в момента :) )))). Благодаря! :sorcerer:

Ето ти едно мечтателно емотиконче:

41000o3igemrdh1.gif

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...