Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво би направил с 1 000 000 $ за България


Антикал

Recommended Posts

Ето как изглежда приблизително езотеричния университет - чудесно съчетание между природа и архитектура.

Харесва ли ви?  :rolleyes:

Много е интересно, но на коя планета е?

Тук на Балканите, трудно да се постигне такова изображение :P

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Привет :D ,

Много интересни изгледи от езотеричния университет. :)

Като ги разгледа човек, в главата му нахлуват мисли едновремено за приказните картини от "Властелина на пръстените":) и "Хари Потър". Изведнъж се озовава в "Света на Диска", където всичко е възможно. И ако само за миг се пренесе там - цялата суета завладяла света му се струва безкрайно излишна.

Даа, може и да се реализира :rolleyes:

....

:P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравей, Антикал :)

Хубава тема си ни задал, ще се присъединя към мечтите! :king:

И така. Моята мечта може и да ви се стори малко прозаична след всички тези мечти. Но все пак...

Под влияние съм на учението фън шуй, което изучавам в момента, но си мисля, че в него има много истина. Там се казва, че във вселената съществува естествена, хармонична, енергия, протичаща през нея, наречена Ци или "диханието на природата". Ци е положителната енергия, нахлуваща пространствено по улуци, сгради, домове, сърца...

За да се придвижва Ци свободно из нашата страна, тя трябва да бъде привлечена, уловена, канализирана по някакъв начин. Първият и основен принцип за това, задължителното условие е чистотата. Ето защо, ако имах $1000000 бих ги инвестирала в чистотата на България. Но не в еднократни кампании за почистване, а повече в създаването на култура по опазване на чистота, както и в изграждането на пречиствателни центрове, където събраните отпадни вещества да се преработват и по естествен път да се връщат отново в пиродата. Да има кръговрат, движение.

Ако сте пътували наскоро из стрната ни, няма как да не ви е направило впечатление колко много грозни, изоставени постройки има извън градовете (а и в самите градове също). Проекти, започнали с мисълта за "светлото бъдеще" и после изоставени по незнайни причини, разрушаващи се, натрупващи отрицателна, вредна Ци. Всички вещи, сгради, предмети, а в по езотеричен аспект, също мисли и чуства, които са ненужни, задържат в себе си вредна енергия. Тя се натрупва, отлага в нас, в домовете ни, в душите ни и ни потиска в мизерно съществуване.

Истината, скъпи ми приятели е, че България е мръсна! Градовете ни са мръсни, селата, горите, водите, почвите, умовете...

Трябва да се прочистим, преди да градим наново. Ако успеем да съчетаем акта на физическо прочистване с изчистване на душите ни, то неимоверно в нас ще започнем да усещаме положителни вибрации. На освободеното от застоя място ще се появят нови мисли, положителни, творчески и стимулиращи. Но чистотата ни е необходима, жизненоважна, задължителна!

И когато Ци нахлуе в нас и в нашата скъпа България, когато оживи нейните красиви кътчета, тогава вярвам, :hypocrite: наистина вярвам, ще започнат да се случват чудеса. Ще започне да функционира икономика на доброто, ще заобичаме децата на българия, ще научим повече за нашата история, за себе си чрез астрологията...

Може да създадем и езотеричния университет, Диляна ще води първата лекция :P , мен ме пишете за първия студент...Всичките ни мечти ще се изпълнят, стига да позволим на естествената сила на природата да проработи за нас. Не се изисква чак толкова много. Просто да се прочистим от старото и ненужното наследство от миналото, като махнем всички неща, които ни не трябват. Тогава Ци сама ще ни дойде нагости, ще се огледа в красотата на България и потокът от чудеса ще потече...

:sorcerer::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

:v: Здравейте!

Писахме по подобна тема - само че там паричките бяха 10 пъти повече май :1eye:

Обаче ми хареса - за ЧИСТОТАТА - значи всички редовно на "баня" :thumbsup2: задължително - физически и духовно!

Пост + Песен/Паневритмия +....кой каквото и както реши- на дело с достатъчно пари, но да е за Славата Божия и за благото на нашите души!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Бих направил академия която да проповядва ,

колко е хубаво да имаш малко материални играчки.

Бих проповядвал там че няма по-голяма радост от общуването 

и по-голямо зло от несподелената играчка.

Бих проповядвал,

че ако дете не се научи още от малко да цени повече приятелството,отколкото играчките,

повече общуването,отколкото жаждата за нови играчки,

то това дете е загубено.

Ако детето не осъзнае че живота,че живите същества са по-ценни,

от една яхта,от една кола,

че ако любовта не е по-велика в неговото сърце от алчноста,

то е загубено.

Тогава няма нито духовно извисяване,нито любов,нито бъдеще за човечеството.

Бъдещето на човечеството винаги е зависело от моралните и духовни ценности ,от любовта,

а не от материята и прекаленото имане.

Нима златото,нима славата на победителят ще купят погубените от него души?

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Забелязала съм един факт от живота, който искам да споделя с вас:

Всяка идея, която се нуждае от пари за реализацията си, всъщност може да донесе много пари (блага) чрез реализацията си.

Елементарен пример: Екскурзия в чужбина. Може да платите луди пари за нея, а може и да ви наемат като екскурзовод и да ви плащат за това.

Така че към последните няколко идеи - ако искате чистота, просто почистете снега пред къщата си. Няма директно да ви платят, но много вероятно ще си спестите навехнат глезен и всички произтичащи неудобства и загуби.

Ако искате добри деца, станете им учители. Малко плащат, но и за това има лек. :)

Ако искате добра обществена организация, на която да имате доверие, създайте я. Ако е истинска, хората сами ще започнат да влагат пари, труд и участие в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих създал условия за изграждане на Езотеричен Университет.

Всъщност ако не можем да си направим реален, защо да не си направен виртуален. Мисля че сме започнали вече.

Преди 5 години още двама души най-малко са се съгласили, че това е добра идея и я подкрепят. Каква е същността на един Университет - лектори и лекции, които да дават завършен продукт - добри специалисти.

Аз се възползвах от него и 2 години уча безплатно чрез Портала.( Но и не само).

За да върна жеста , тази зима ви поканих - пак безплатно - на лекция и практическо занятие по една езотерична дисциплина.

Значи мечтите се сбъдват, макар и след 5 години, по-важно е друго, за което милиони от никоя валута не помагат - да държим на тях и да сме с будни сетива.

Линк към коментар
Share on other sites

"Значи мечтите се сбъдват, макар и след 5 години, по-важно е друго, за което милиони от никоя валута не помагат - да държим на тях и да сме с будни сетива"

Мечтите се сбъдват и това е благодарение на интернет и общуването на хората на всякакви нива.

:3d_075:

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Аз бих изкупила много земеделска земя, бих я разделила на парцели по 10 декара, като един оставя за общо място. Бих извадила вода и бих осигурила средства за първите 2-3 години за семействата, които биха пожелали да се заселят там и да живеят природосъобразно.. Бих построила на общото място един общ дом за училище, библиотека, място за събиране, с книги, музикални инструменти, интернет и телефон. със соларно захранване.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Какво би направил с 1 000 000 $ за България

- финансиране на ин витро процудери, по - високи детски надбавки.

Всъщност, без по - високи детски надбавки. Един милион са крайно недостатъчни. Би било безсмислено да се дадат за това. По - добре или само ин витро, или само по - добри условия за спорт в училищата.Дайте да дам. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много ми харесва темата, за мен лично е много приятна и позитивна.

Това, което бих направил аз с 1 000 000 $ за България е:

  • Ще направя вело алея в моя град.

- Колоезденето е нещо, което много обичам и смятам, че може да даде много на един човек, особено млад. В България под този спорт се разбира само да отидеш до магазина. Определено бих направил една прекрасна вело алея и бих развил моята организация ''Колоездене Перник''. Като един грандоман, бих сложил рекламни пана на видни места из града, приканващи всеки да се качи на колело. Бих потърсил партньорство с някоя българска фирма производител на колела и бих се опитал да ги убедя да ми предоставят N броя велосипеди за благородна кауза. Кауза, която ще включва подаряването на велосипедите на заслужили младежи, които нямат възможност да си купят в момента байк, но много биха искали да спортуват. Трябва само да се измисли, как да се раздадат колелата в правилните ръце, може би конкурс за най-хубаво ЕСЕ на тема "Само ако имах колело, бих...".

  • Бих опънал големи шатри библиотеки за самопознание във всеки по-голям град.

- Представете си, влизате в една голяма шатра, и още от самия вход ви посреща релаксираща тиха музика, мирис на ароматни свещи, а когато насочиш поглед напред, виждаш много на брой удобни кресла и насядали хора с по книга в ръка. Таксата за вход е символична, колкото да има парички за назорника на шатрата и наема на земята.

  • Бих организирал креативни и позитивни мероприятия из България. Това, което сега правят в София с пианата на улицата е много хубаво!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...