Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Мозата

Самозаблудата

Recommended Posts

Не познавам човек , който да се учи по някакъв друг начин освен от грешките си и опитността си

Виждал съм такива хора. Единият е от Русия, математик, Артьом се казваше, когато го познавах беше млад студент. Обикновен, на ръст под средния. Но много смел.

И може би в това е тайната - от смелостта идва спокойствието, а спокойният може правилно да мисли. :):smarty:

Сподели това мнение

Да руснаците са известни със своята смелост, често граничеща с глупостта.

Страхът е нужен в малки количества, за да се пази животът. Самосъхранение!

"Който е срещу живота, той е срещу Мене.”

Наистина има хора, които се учат и от чуждите грешки, а има и хора, които са спрели да грешат.

Поздрави!

Сподели това мнение

има и хора, които са спрели да грешат.

:hmmmmm: Може би... Аз за съжаление не познавам такива...

Виж познавам доста хора, които смятат, че никога не грешат по принцип... :D Или хора, които се опитват да убедят другите, че са застраховани от грешки.

За мен лично няма грешки и вина - има опитности и уроци... :)

Сподели това мнение

То страхът си е голямо шубе!

Както и с мен, Донче, както и за мен.

Ами аз започвам да проглеждам, ама още премрежвам, защото инак ще ослепея. :huh:

Има такива, Донке, има. :)

Ако си сгрешила какво от това?

Ако си виновна какво е това?

Всичко това е илюзия. Защо е тоя страх? :blink:

Редактирано от Синева

Сподели това мнение

:D Грешно ли схващам, че се тълкува като страх утвърждението, че няма грешки и вина? :D

Всъщност е обратното: Когато тези понятия владеят съзнанието ни, неизменно водят за ръка страха и старанието да бъдат предвидени и предотвратени или признати и изкупени някакви грешки.

Понятието "грешка" води до смисловия "грозд - кластер" - вина, наказание, изкупление, както и до опозицията -правилно. (Думите с негативни значения са "злоупотреба със словото".)

Когато тези понятия са вклинени в съзнанието ни, умът ни рано или късно, явно или скрито от нас, започва да ги търси и намира не само у себе си, но най-вече у другите.

Според мен не страхът, а Любовта (безусловната) е тази, която трансформира понятието "грешка" в "опитност и урок". :angel:

И сега си мисля за темата - ами не е ли самозаблуда, ако наречем някоя своя опитност - грешка? Та нали и тя ни е от Бог "осигурена" и за нея благодарим повече отколкото за покоя... :hmmmmm:

Сподели това мнение

:D  Грешно ли схващам, че се тълкува като страх утвърждението, че няма грешки и вина?  :D

Всъщност е обратното: Когато тези понятия владеят съзнанието ни, неизменно водят за ръка страха и старанието да бъдат предвидени и предотвратени или признати и изкупени някакви грешки.

Понятието "грешка" води до смисловия "грозд - кластер" - вина, наказание, изкупление, както и до опозицията -правилно. (Думите с негативни значения са "злоупотреба със словото".)

Когато тези понятия са вклинени в съзнанието ни, умът ни рано или късно, явно или скрито от нас, започва да ги търси и намира не само у себе си, но най-вече у другите.

Според мен не страхът, а Любовта (безусловната) е тази, която трансформира понятието "грешка" в "опитност и урок".  :angel:

И сега си мисля за темата - ами не е ли самозаблуда, ако наречем някоя своя опитност - грешка? Та нали и тя ни е от Бог "осигурена" и за нея благодарим повече отколкото за покоя...  :hmmmmm:

Няма нищо (никакво тълкование), защото всичко е илюзионна действителност.

Да тълкуваш илюзията като урок, грешка, опитност и вина, е нашата детска наивност.

:sorcerer:

"Не" знам защо, ама почти винаги реагираш като "попарена", като чуеш за болка, вина, грешка, съд, оценка и ги заместваш с по-"меки" думи.

:ph34r:

А всичките думи и всичката "наша действителност" е илюзия.

Така че - споко.

Редактирано от Синева

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега
Sign in to follow this