Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Глобализацията - братство между народите или световно господство?


Иво

Recommended Posts

О да, религиозният фанатик, който кара жена си да ходи забулена и всеки да пада на колене по 5 пъти на ден много държат на братството, единството и обединеното човечество. 

 

Ами ще е тюрлю гювеч от естетики. Трябва да приемем, че има не само наша естетика. Глобализацията е чудесно средство да видим, че уж приемаме, но НЕ приемаме другия. Разкрива скелетите в гардероба ни и затова я мразим.

 

Проличава си много при уж "естестическото чувство". Не ни се ще да признаем, че всеки си го има по своя начин. Не можем да видим, че и обратната на нашата естетика ПАК е естетика!

 

Е, понеже всичко може да се глобализира, се глобализира и тесногръдието, но това е страничен процес.....

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

О, точно обратното! Точно глобализацията означава, че НЕ приемаме различното и налагаме на всички един начин на мислене, хранене, поведение, облекло... Как така ще си позвли той да ходи с чалма, а тя с фередже! Всички ще ходите с тениски и джинси! Децата ви ще говорят като героите на Монстър хай и ще се гримират като Барби, Младежите ще мечтаят да носят вратовръзки в някой офис....  

Линк към коментар
Share on other sites

О, точно обратното! Точно глобализацията означава, че НЕ приемаме различното и налагаме на всички един начин на мислене, хранене, поведение, облекло... ......  

 

Е, ако се чувстваш длъжна да го правиш, аз не мога да те спра. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Ами ще е тюрлю гювеч от естетики. Трябва да приемем, че има не само наша естетика. Глобализацията е чудесно средство да видим, че уж приемаме, но НЕ приемаме другия. Разкрива скелетите в гардероба ни и затова я мразим.

 

Проличава си много при уж "естестическото чувство". Не ни се ще да признаем, че всеки си го има по своя начин. Не можем да видим, че и обратната на нашата естетика ПАК е естетика!

 

 

 

 

 Естетиката в изкуството или модата е дълбок океан, особено в момента. Именно по тази причина съществува понятието "еклектика". Mainstream-a  в момента е еклектиката или съществуването на противоположни тенденции, и те са породени именно от мултикултурализма. Нищо не е в чист вид , всичко е смесица, сложна културна смесица. Това го казвам, за да те "въведа" в общия пейзаж на модния подиум, а ти от там нататък си вади заключенията. Далеч сме от "пуризма" на 90-те. Съществува минимализъм, но той е примесен с техно кутюр, както и с явлението на архитектурната мода.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Интересно ще ми е, ако някой сподели впечатления относно това :

ПРОТОКОЛИ НА ЦИОНСКИТЕ МЪДРЕЦИ

Вярвам, че ще ми бъде полезно, защото, аз поне не намирам голяма разлика между протоколите, съвременната ситуация в западното общество, към което преди 30-ина години се наблъскахме, и наличието на  процес на глобализация .

Линк към коментар
Share on other sites

В 27.04.2009 г. at 21:23, Иво каза:

Дали това е начин за реализиране на пророчеството за братство между народите, за справедливост и взаимопомощ , при която силния служи на слабия?

Или е прикрита форма на желанието на големите корпорации и световните икономически сили за световно финансово и психическо господство?

Или може би полярно взаимодействие между двете?

Поне от"Протоколите на ционските мъдреци" излиза, че процесът на глобализация е по-скоро второто?!

Но, ако се абстрахирам от чувството за отнета свобода на национално ниво, то естествено е "третото". Теза+противотеза=синтеза. Илюминатите са го приели за отправно, а пък Хегел го популяризира.

Това, което ми клони обаче към "второто" е несправедливото разпределение. Как се стига до баби и дядовци с 2 лв. на ден в "периферни" държави и разточителство в държавите, в които са центровете на управление.

Ако това е моделът на "единствената космическа държава" - то това не е нищо повече от Държавата на Хегел, под управлението на ционистките кръгове.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен пък прекалено точно ми описват социалните процеси в "присъединените" страни от Източния блок. Особено нашата, повече от век след това!!!

Напълно вероятно е това да е "разработка" на руските тайни царски служби, които през 1901 г. да са били все още царски, което се променя 1917г. А пък от 52 човека в Централния комитет на КПСС само двама не са евреи.

Още повече пък и доказаната му фалшивост от англичаните "още през 1921 г. от лондонския вестник "Таймс"(уикипедия)". Така както без доказателства, наскоро английската посланичка размаха пръст по БНТ, че ТРЯБВА да ги подкрепим по тезата им по случая "Скрипал", без представени доказателства

Но все пак в протоколите се пише и за Базелския конгрес, на който са представени.

Ето ти една интересна статия за събития във финансовия свят от тази година 

Базел-3: Революция, която отново никой не забеляза

Линк към коментар
Share on other sites

"Но сега всички най-големи държави, притежатели на злато, ще преоценят своите златни и валутни резерви. Това са Германия, Италия, Франция, Русия, Китай и Швейцария - държави, в които златните резерви надвишават 1 хил. тона. Забележка - в този списък я няма Великобритания. Запасите ѝ са под 1000 тона. Експертите подозират, че може би не случайно датата на излизането на Великобритания от ЕС съвпадна с датата на „Базел-3”. Увеличената финансова мощ на лидерите на Европа, Германия и Франция е способна напълно да завърши разгрома на Великобритания на европейския континент", от статаята.

Това пък ми прилича на измамените от ционистите англичани,  които се опитват да "прережат" "свободните" финансово-икономически връзки с останалия свят, за да могат да ограничат щетите от Базел 3. Макар че Австралия все още ги подхранва, а тя е в подем.

Руснаците май удържаха интифадата с украйна, но знае ли се. Наскоро гледах клипче за посрещането на новия президент на футболния клуб "Металист" Харков. Познай кой е - Натан Ротшилд !?!?!!?!:o

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

А пък няма и месец и нещо след решенията от "Базел-3" ("ЦК на Политбюро") се събира на среща и "изпълнителното тяло", за уточняване на стратегическия план за изпълнението на решенията.

Среща на клуба "Билдеберг" май, 2019г. 

Както се казва "Историята се повтаря, но като фарс" или "Открийте 10те разлики". Единствено мащабът вече е интернационален, а не национален. Мечтата на Коминтерна - "свобода, братство, равенство".

Всички сме "зелени", но "по-тъмнозелените" трябва да бутат разваления автобус, както се случи в ЮАР след апартейда.

Механиката на възпроизвеждането е следната:

Светът се превръща в едно "глобално село". Село, в което "мечът на страха" винаги ще черпи сила от "психозата на тълпата", за да възпроизвежда моделът "жертва-агресор", чийто продукт е самият "меч", който пак овоековечава, затваря цикъла на "господар-роб" (дава практическо "безсмъртие" на ролята на "господаря", за заемането на която отново ще си продължава "битката" между лобитата)

При 500 000 умряли от усложнения след грипни инфекции за сезона 2018-2019, сега при 40 000, което си е "под рамките" на нормалния средногодишен резултат, от "мухата направиха слон". Те така се "захранва меча", само че чак след един-два месеца ще се усетят резултатите, а до година ще се "видят" и реалните цели и резултати - да се стагнира икономиката, за да може "някои" да си "нулират задлъжнялостта", а "капиталодържателите" да изкупят на безценица бизнеси, даващи независимостта на средния ешелон, окрупнявайки все повече корпорациите си.

Десоциализация, която да насочи масите за "облъчване" от медиите, поради намалените възможности за реална комуникация. Социалните платформи вече се превърнаха в генератор за "фантасмагории", мании и "заразяващи психози", които вече "захранват" процеса в обществото, довеждащ го до безлична "тълпа", а тя за сметка на обществото се управлява доста по-лесно. Не е нужно да се "обясняваш" - просто "заповядваш" чрез разпространяването на прости послания. Примери: "Ние сме във война", "Чака ни смърт", "До една седмица ЩЕ БЪДАТ ИНФЕКТИРАНИ еди колко си човека"( не че броят на заразените с вируса ще достигне еди колко си, по-важно е внушението). Тълпата възпроизвежда внушеният страх като психоза. Ступорът е следващата фаза, при която каквото и да се предложи ще бъде "прието" като "Грижата на добрия стопанин", а самият "стопанин-пъдар" ще си трупа точки за следващите "избори" на стадото, което да го преизбере, докато самото стадо(тълпата), така и няма да усети как е задлъжняло още повече към "новите господари", на които иска-не иска служи и "пъдаря-стопанина-овчаря", а "господарите" си стоят удобно, "неосветени" в сенките, където "тълпата" никога не би ги видяла и съответно да ги "помете" в транса на неразумния танц на необмисляното разрушение на революцията.

Елементарно възпроизвеждане на феодалното робство, но прикрито "зад паравана" на "Новият либерализъм в демократичните общества", за което радее "великият отворен общественик" Дж.Сорос.

Не че в Русия е друго.Там обаче действат по олигархическият модел, при който феодалите, "изпълнителите" са олигарси.

А в Китай - там пък уж комунизъм,  ама си е прикрит тоталитаризъм с елементи на идолопоклоничество към образа на "Председателя". "Крайната цел на партията е осъществяването на комунистически обществен строй. Китайската комунистическа партия се ръководи в своята дейност от принципите на марксизма-ленинизма, идеите на вожда Мао Дзъдун и теориите на председателя Дън Сяопин." Да, но миналата година забраниха шаржове на сегашния гл.секретар, а вече и пожизнен ръководител - Ху Дзинтао. А и повсеместно върви идеологизирането му. Малко като Ким Чен Ун в НДР С.Корея. Пък и повечето хора смятат Китай за Шанхай и Пекин, ама като се "излезне" извън урбанизираните територии е пълна трагедия, което говори за копи-пейст на западния модел, все още. Надявам се да се оправи това, при положение, че китайците са основния "крадец на ноухау" в света, поне белким го трансформират през конфуцианството. При него поне има прекрасна традиция: "Интересно е, че представата за държавата-семейство влияе на представата на Конфуций за закона като нещо ненужно. Той смятал, че законът е излишен, когато има добър владетел. Той възпитава народа с добър пример и въздейства чрез добродетелност и благопристойност (礼). От тогава в китайската политическа мисъл се появява представата за двата различни принципа на управление: чрез 礼 – правилата за благопристойност, които въплъщават цялата традиционна система от нравствени и културни ценности и чрез 法 fă – законите, които означават безусловно и жестоко регулиране"

Само че тази традиция изисква нравствеността и културата да са в хармония, за да се избягва излишна педантичност и фанатизъм. А пък в съвременният постмодерен свят, определено "надъхваното" консуматорство е лишено от критичност към проявата на фанатизъм, щото са с една и съща основа - манията и фикс-идеята. 

Християнството и Ислямът пък, така както са били оформени като религии, са просто "деца" на ултрафанатичното юдейство. За "късмет"( или по-скоро - старателно контролирано) основните идеи в тях са били старателно "заразени" с фанатичното юдейско "поставяне над всички"(с което юдеите си оправдават ампутацията на хуманното спазване на Справедливостта и Уважението, при завземането на нови територии, защото са гонени от всякъде и съответно нямат собствена земя). Така наместо "разговорът с Бог в теб чрез Христа" или "Откровението на Аллах чрез Мохамед в теб" са се превърнали в "смирения християнин" и "войнстващия мохамеданин", и "двамата" в непрестанна борба за "правата вяра". А тя борбата ражда конфликтите, а не уважението. А пък това е станало не за друго, а заради опитите на владетелите да увековечат статуса си и този на наследниците им чрез "наместването" им в образа на "владетеля", който е носителя на "божата власт на земята". Същият е и мотива на властолюбците, прикрити зад "образа" на Църквата или Имаматът.

Така че глобализацията ми клони изцяло към втората теза

В 27.11.2019 г. at 15:02, kipenzov каза:

Или е прикрита форма на желанието на големите корпорации и световните икономически сили за световно финансово и психическо господство?

Или може би полярно взаимодействие между двете?

Но не искам да "изключвам" синтетичното трето - полярното взаимодействие .

Да, но при положение, че както се вижда няма "нищо ново под Слънцето", то и "синтетичното трето" пак ще си е старото трето - А то кое е? Някой може ли да ми даде предложение?

Щото аз виждам само садо-мазото на колективно ниво, което е далеч-далеч от предпоставките за достигане до Синархия?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами съвсем нормално е да "настръхнеш" - все пак очите ти се отварят за по-големите процеси, касаещи света. (аз поне като прочетох "Световната конспирация" и "Тайните протоколи" на проф.Никола Николов,1996г., половин година бях в тотална "дупка", а 10ти клас купон отвсякъде, а пък не спирах и да мисля за глобалния контрол и илюминатските фамилии, хихи - пълен екшън)

Въпросът в дискусията е, че всичко е част от движението и посоките, а те са вече наднационални и в крайна сметка крайните субективни оценки са спомагащи за някаква по-широка оценка на самият процес на глобализация.

Тя дискусията би  могла да е интересна, но ако на крайните оценки, който аз поне си правя труда да давам (като на никой не му се влиза в ролята на "черната овца", за мен това не е проблем B)), се противопоставят балансиращи полярни оценки. А от учението на Дънов не е като да няма възможност да се синтезират подобни оценки. 

Ти какво мислиш Серена? 

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Хареса ми как се "подредиха" цифрите...

6868,  2х 68, 6+8=14=1+4=5 , 2х5=10

Под знака на 10, което си е ново начало на 1цата , ще взема, както обикновено в живота ми, сам да си изкарам контрааргументите, да си се "самобичувам"(както една по-интуитивна съфорумничка правилно ме усети като човек) :3d_139:

Така или иначе, "скованите от догмата" сърца, блокирали синтетичния капацитет на умовете,  няма да си позволят да изкажат "контрата" на мемата за световната конспирация, или пък дори и да могат ще подходят с игнориране, удобно заемайки "готованската" позиция на "ай ти"-специалисти. (България е на първо място в света по "ай ти"-специалисти, "ай ти го свърши, че на мен не ми се занимава")

Самата противотеза на тезата за световната конспирация може и да бъде посочена по прост начин.

Първо е добре да има описание на полето на дискусията на темата. Истинното твърдение е, че има наличен световен процес - глобализацията.

Второ, за да може да е по-плавно приложен методът на "теза-противотеза-синтеза", трябва просто и кратко да спомена тезата на световната конспирация, която така или иначе е налична в началото на темата.

"Прикрита форма на желанието на големите корпорации и световните икономически сили за световно финансово и психическо господство"

И вече методологично правилно е времето за противотезата. Кратката и простата й форма е:

"Необходим етап от съзряването на човечеството, защото всички обществени процеси в западната цивилизация недвусмислено показват едно незряло общество, издигнало несъзнателно в общественото си съзнание егоцентризма под формата на "европоцентризъм". Това съответства на поведение на младеж. А от психодинамиката на развитието вече може да се изведе и "нормалността" на случващото се - просто обществото се развива и влиза в постмладенческия период, в който "широкото поле на мечтите" се стеснява от обективните истини за резултатите от младежките пориви, но без дългосрочна стратегия какво са се прави."

А за тези, които си мислят, че това не е противотезата, ами мислят за антитезата, ще споделя и антипротивотезата, която най-кратко се явява отрицанието на предноописаната противотеза.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Според мен едно добро интервю с дух . Подробностите са без значение .

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Бях изненадана приятно от интервюто. Следя Арестович от доста време - преживя сериозна еволюция. Научи важни уроци. Чест му прави, че признава грешката си публично. Би било изключително полезно за нашите евроатлантици да се вслушат в опита му. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...