Jump to content
Порталът към съзнателен живот

От къде да започна с окултизма?


Sunshine

Recommended Posts

Колко красота има в ученията на Розенкройцерите и Беинса Дуно...

Нима отричат трудът? Или Природата? Или добрата мисъл?

Нима общото благо може да означава нещо друго освен загриженост за ближния? За всички ближни?

Духът, Словото, Освобождението...

Ако разберете, че освобождението е върховно напрягане на цялостната ни същност за реализиране на Божията Воля, дали ще сте толкова настойчиви в преследването му?

С всяка следваща крачка пътят става все по-труден и по-труден и само чувството за единство с Духовната Йерархия дава сили да продължиш.

:feel happy:icon12.gif

Спасение, освобождение от Кармата.

Кармата е Божествен Закон. Вечен и неотменим. Без закона за Кармата Божията Воля няма как да се реализира. Също и без участието на човека. Но хората предпочитат някой друг да дирижира бъдещето им. А Бог ги е дарил с такива могъщи сили - не за да търсят спасение, а за да осъществят връзката между Материалния Свят и Божествения. Защото да се спасиш и заживееш в някакъв въображаем рай, докато съществува ад, където безброй същества се лутат в мъки и страдания е престъпление.

Нирваната на Буда означава нулиране на земната карма и свобода от прераждането в материално тяло. Това е едно много високо постижение.

Нирвана не означава отказ от съществуване = достигане на небитие.

Освободените от карма могат да помагат много по-ефикасно на човечеството което все още е останало в плен на илюзията.

Има един вид освобождение който се нарича на изток "Дживан Мукта".

Човекът живее във физическото тяло, но приживе е нулирал кармата си.

Неговият живот е изцяло в служба на другите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да! Човек който е постигнал нещо не е постигнал нищо, ако не помогне на другите след него.

Кармата е човешки закон. Връзката между материалния и Божествения свят я има, всъщност светът е един и е изграден, остава само да заживеем в него. Но за да се случи е необходимо да падне булото пред очите.

Линк към коментар
Share on other sites

Телекинеза, левитация и прочие неща- всъщност, те не съществуват, хората които ги практикуват, просто въздействат върху сетивата на останалите които са убедени, че са видели човек, реещ се освободен от гравитацията, или пък преместващ това или онова...

Подобни твърдения от учени е имало и преди век, по времето на Блаватска. Интересни описания има в нейните книги на демонстрации от индийци точно пред такива учени от Запада. Те, след това, нямало как да не признаят че са грешили, особено когато демонстрациите били направени пред погледите на многолюдна тълпа хора.

Разбира се, аз не съм била там, но това не ми дава право да отричам нещо, което най-малкото не разбирам.

Разбирането за това, че Земята е кръгла също не се е приело лесно на времето. Да не говорим и за други велики човешки открития. Но когато нещо е истина, то няма как да не се докаже във времето. Нека да не спорим и да не изказваме твърдения за неща, които не разбираме. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Третото око

Здравейте. Можете ли да ми помогнете със съвет или упражнение за отваряне на третото око?

Имам и един въпрос (знам че не е по темата но все пак...)

Възможно ли е с магия да си премахна шибаната депресия ??

Линк към коментар
Share on other sites

Не ти трябват нито магия, нито хапчета според мен, за да премахнеш депресията си.

По-скоро се замисли за начина, по който възпремаш света, себе си...

И във връзка с това се сещам за една мисъл на Емерсън "Дори и да обиколим света, в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием"

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е с магия да си премахна шибаната депресия ??

Не, няма начин. Но с магия може да си докараш нова.

Мисли положително. Знам, че и преди си го чувал, но друго решение няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се че може но се приготви за нещо като ''Шагреновата кожа''Наскоро почина един който беше вземал жена под въздействието на магия и там действа същия закон имаш човека но той после умира.А ти си плащаш.

Линк към коментар
Share on other sites

ОК то в края на краищата излезе че не съм имал депресия а просто не ми бяха затворили енергийните канали и от там нещо ме е треснало...

Та въпросът ми за третото око си остава. Аз съм пробвал не малко упражнения обаче не става. Как, какво да направя за да го отворя някой ако може да сподели ефективен метод (знам знам, при всеки човек е индивидуално, но все пак...), ще мина една голяма крачка напред.

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Equester защо искаш да пстигнеш нещо което за сега не ти се отдава очевидно?

Остави се на естественият процес.

Започни с нещо по просто например пречистване на тяло. мисли/изрази :P ...

"Нагази" в магията за да "оплескаш пейзажа" повече.

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Equester предполагам нямаш желание да се изгубваш в тъмнината на депресията, нито да си навличаш здравословни проблеми, нали...поне това не е естествен стремеж на човека :rolleyes: друг въпрос е защо го правим често несъзнателно, водени от нашето безумие :ph34r: ..

Третото око е една безкрайна "тъмнина", "бездна", където можеш да се изгубиш опасно, ако се опиташ да го "отваряш" така преднамерено. Открий светлинката отвътре първо, за да има с какво да осветиш Пътя си..Светлината е Съзнание..Развивай Съзнанието си, и остави чакрите да се отварят сами:-))) Но искрен съвет от мен е да не го правиш така принудително, защото можеш наистина да си навлечеш тежки проблеми. Отделен въпрос е колко фалшива информация те манипулира достатъчно силно, за да се хванеш на въдицата за "отваряне на чакри" и прочие. Това не е шега работа, тяхното отваряне и хармонизиране не се осъществява от нас (!), макар че има пряко значение от нашите усилия, но ако чрез преки напъни се опиташ да го направиш ти незнаеш и не познаваш кое е Най-добро за теб и посредиците са в кърпа вързани

Изследвай света ...като дете, с радост, вдъхновение...Света(целия този Безкраен свят в теб..)...както го разбираш...музика, изкуство, култури, духовни учения, науки, каквото-както те влече..Самото ти развитие, "Отвореност" на съзнанието гарантирано ще ти донесе и отваряне на чакрите, но поне ще бъде естествено, разбираш ли, съответно и безопасно :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Equester предполагам нямаш желание да се изгубваш в тъмнината на депресията, нито да си навличаш здравословни проблеми, нали...поне това не е естествен стремеж на човека :rolleyes: друг въпрос е защо го правим често несъзнателно, водени от нашето безумие :ph34r: ..

Третото око е една безкрайна "тъмнина", "бездна", където можеш да се изгубиш опасно, ако се опиташ да го "отваряш" така преднамерено. Открий светлинката отвътре първо, за да има с какво да осветиш Пътя си..Светлината е Съзнание..Развивай Съзнанието си, и остави чакрите да се отварят сами:-))) Но искрен съвет от мен е да не го правиш така принудително, защото можеш наистина да си навлечеш тежки проблеми. Отделен въпрос е колко фалшива информация те манипулира достатъчно силно, за да се хванеш на въдицата за "отваряне на чакри" и прочие. Това не е шега работа, тяхното отваряне и хармонизиране не се осъществява от нас (!), макар че има пряко значение от нашите усилия, но ако чрез преки напъни се опиташ да го направиш ти незнаеш и не познаваш кое е Най-добро за теб и посредиците са в кърпа вързани

Изследвай света ...като дете, с радост, вдъхновение...Света(целия този Безкраен свят в теб..)...както го разбираш...музика, изкуство, култури, духовни учения, науки, каквото-както те влече..Самото ти развитие, "Отвореност" на съзнанието гарантирано ще ти донесе и отваряне на чакрите, но поне ще бъде естествено, разбираш ли, съответно и безопасно :sorcerer:

:thumbsup:icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Могат единствено при силни предразположения от минали животи и много отдаден и балансиран живот от самото детство. Това естествено е много рядко възможно в днешно време. Трябва обаче да се има предвид, че нерядко се среща частичното отваряне, което по правило е небалансирано. Кундалини също обикновено се издига само частично, което може да доведе до някои проблясъци, но заедно с тях идват и доста сериозни проблеми. Лечението е чрез прекратяване техниките, които рязко вдигат нивото на енергията и преминаване към методи за хармонизиране на същите енергии и по-висока степен на осъзнаване. Чистото хранене и подходящата околна среда могат да помогнат значително. :feel happy:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добре...имам познати и приятели, бидейки на моите години или по-големи, които са в пъти по-...опитни (ментално нали) от 30 годишни практикуващи. Е, може и да преувеличавам, просто искам да кажа че едва ли ако ми навреди нещо нема да могат да ме...поправят. Не за друго, просто вече ми писна да съм енергиен донор на разни сукубуси, некви пичове от на Лорд Мардук колектива, и други подобни...същества. Просто ми писна да ми помагат, трябва да се науча сам да си спасявам задника. Освен това, когато ме помолят МЕН за помощ, на мене ми е бедна фантазията какво къде как и т.н. да правя. Единствения ми интерес е окултизма - незнам как изведнъж ми хрумна да се занимавам, но поне този ми интерес се е задържал в пъти повече от колкото някоя друга занимавка.

Между другото някой може ли да ми даде инфо, ако трябва ЛС, за Астралното ниво? А и верно ли че когато сънувам че умирам, после ей така от нищото се съживявам (като в комютърна игра), води до метаморфоза? Ако да, може ли малко инфо?

ПС: Много се извинявам ако ви се струвам нахален, нагъл направо, но просто прекалено много ми е натровена душата, и направо като побъркан се ровя из нета за въпросното инфо за което питам.

Линк към коментар
Share on other sites

Equester, ако трябва да съм искрена, направо ми е жал за теб. Оставил си се да те подхвърлят като кукла насам-натам, но явно и че ти сам си го търсиш. Това да зависиш от някой да ти "отвори-затвори" енергиините канали освен като нещо патологично, друго в него не виждам..

Изясни си първо мотивите за какво са ти потребни всички тези "способности"? Супа ли ще си вариш, контрол ли искаш да упражняваш, да манипулраш чрез "сила" или за да се защитиш от онези странните същества?

Щото ако е второто, първо се научи как да си "затвориш" чакрите като прекъснеш всички тези зависимости някой да разполага с теб по подобен начин. Докато някой така те "закърпва" енергийно(било то и...приятели, ехеее) ще бъдеш далеч от всичко, докато накрая не станеш съвсем зависим...

Линк към коментар
Share on other sites

Не може да има "затворени" чакри- то е като да има запушен кръвоносен съд- няма ли кръвоснабдяване, настъпва гангрена. Но може да има дисфункция на чакрите- също както при съдовете, може да има патологично разширение, или стеснение, може да има "шънтове" чрез аномални съдови връзки. Така и при чакрите имаме понякога хиперфункция, хипофункция, липса на връзки между отделните им нива на функциониране, може да има патологични енергийни връзки както между чакрите (човек често без да съзнава прави точно такива бели, каквито ромите правят- крадат енергия от някой енергиен канал като мятат кабел и си осигуряват "ток" за незаконната постройка, с всичките последствия от тези неща), може да има множество енергийни връзки с други хора, като посоката на енергийните потоци винаги е двустранна, но в определени моменти можеда има доминиращо "изразходване" без адекватно приемане, или обратното- абнормно приемане от някой, без адекватно отдаване към него. Възможностите са много, и на много нива- на физическо, на емоцзицонално, и т.н. Човек може да прояви разбиране към самия себ еси, да осъзнае потоците на енергията, без дасе занимава дали е негативна или позитивна, без да насочвая внимание към полюсите, да намери своята "срадина", чрез която да поддържа енергийна хомеостаза, тъй както е позната и на физическо ниво, само че пренесена и осъзната и на фино ниво.

Депресията е състояние, което в същността си протича на два полюса- най-често е така, редуват се депресивни периоди, с периоди на повишена активност, емоционалност и т.н., които са определени като маниакални. В определени случаи може да протече само на едения полюс, и това е най-често на нивото на сексуално-емоционално ниво, където доминират енергийните потоци, които създават движението, радостта, еластичността, пластичността, приспособимостта, подобно на водата, движението не предизвиква разруха и събаряне на препядствивята, но заобикаляне, намилане на пролуки и т.н., но в същото време тук може да се създадат "болнави" емоционални модели като вина, подхранваща страховете, активираща срам, тъга и т.н., и по този начин, енергията не се губи, но се поглъща от неизвестността на страховете, блокира се чрез изграждане на бентове и изкуствени язовири, което е функция на срама, движението когато спре, водата се застоява, започва да оформя едно блато и тресавище, в което тъгата и отчаянието че си затънал а края на блатото не се вижда...В такъв случай, най-честия порив е нуждата да се издигнеш, да можеш от "птичи поглед" да видиш местността, за да определиш местоположението си, да огледаш проблемите си отвисоко, а не като затънал в тях до кръста....Това всъщност представмлява стремежа към работас "третото око"- но, третото око от блатото те изпраща директно в открития космос...и вместо да видиш местността от където си "излетял", виждаш цялата планета, и дори не можеш да различиш поради наличието на атмосфера и какво ли не там още основните континенти...

Поради това, стъпките към третото око започват не от блатото, а от сърцевината на Земята, от там...Когато човек се спусне до своя център, и успее да закотви себе си така, че да усеща здраво връзката с този център, може да се върне в блатото, а от там, както в приказката за Джак и бобеното здърно, да намери стеблото и да се покатери и по-високо, но винаги да има контакт с това стебло, и да може в случай на нужда, да се спусне п онего и да отиде натова ниво, на което се чувства стабилно...

Така че, относно първите стъпки в овладяването на депресията са чисто физически- започваме да "имитираме" нормалния поток чрез движение- физическо движение- ходене, ако на някой му харесва може да тича, да кара колело, ролери, сърф, ролкови кънки...движение навън, на открито, без много хора, сред природата, да намери една хубава бреза, и да се свърже с нея обгръщайки я с ръце, и просто да я помоли да му помогне като го очисти и му върне жизнеността, радостта, емоционалното удовлетворение от самия себе си. Ако енергия му липсва на човек- борът е като бензиностанция- намират се борове на по 100-на години, които просто дори и без да ги докосва човмек, минавайки близо до тях усеща енергийния заряд, и вдъхвайки аромата им се зарежда...Ако на човек му е нужно умението да почива, да си осигурява покой, да бъде спокоен и непоклатим- дъбът е доста добър в тези "дейности"...Освен това, всяко едно камъче, скала, кристал....биха се отзовали и биха помогнали на човек, стига да бъдат помолени з асъдействие- но тук интелекта не върши работа, и мисловните формуляри тип "молба" не могат да накарат дървото или скалата да помогнат....Чувствата обаче са на почит, и се приемат- помоли дървото с чувство, и няма да ти откаже...

Когато изучаваме едно дърво, животно, кристал, и се свързваме с тях за да ни бъдат помощници, изучавайки техните качества, всъщност изучаваме самите себе си, и откриваме, че всичмко което е навън е само една проекция- отражение, на това, което е вътре...

А за това, що за лечебни въздействия имат въздуха, слънцето, луната, музиката, огъня..и т.н., всеки може сам да установи според това, какво са оставили те в съзнанието му, или пък, какво биха могли да оставят, ако се изгради връзка между тях и съзнанието- пак на принципа на чувството. Чувсдтвото е осъзнат енергийно-информационен поток с определена посока- посредника между мисълта и "външната среда" е чувството, иначе мисълта няма как да се прояви в кинетично състояние. Чувстнвото е впрегната енергия, натоварена с информация (мисъл) и насочена в определена посока.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре...имам познати и приятели, бидейки на моите години или по-големи, които са в пъти по-...опитни (ментално нали) от 30 годишни практикуващи. Е, може и да преувеличавам, просто искам да кажа че едва ли ако ми навреди нещо нема да могат да ме...поправят. Не за друго, просто вече ми писна да съм енергиен донор на разни сукубуси, некви пичове от на Лорд Мардук колектива, и други подобни...същества. Просто ми писна да ми помагат, трябва да се науча сам да си спасявам задника. Освен това, когато ме помолят МЕН за помощ, на мене ми е бедна фантазията какво къде как и т.н. да правя. Единствения ми интерес е окултизма - незнам как изведнъж ми хрумна да се занимавам, но поне този ми интерес се е задържал в пъти повече от колкото някоя друга занимавка.

Между другото някой може ли да ми даде инфо, ако трябва ЛС, за Астралното ниво? А и верно ли че когато сънувам че умирам, после ей така от нищото се съживявам (като в комютърна игра), води до метаморфоза? Ако да, може ли малко инфо?

ПС: Много се извинявам ако ви се струвам нахален, нагъл направо, но просто прекалено много ми е натровена душата, и направо като побъркан се ровя из нета за въпросното инфо за което питам.

Когато си готов вълвебната пръчица сама ще те намери.А започни да чистиш душата си. И запомни окултизма не е само опитности които величаят егото ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...