Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За нуждата от Учител или Наставник


Иво

Recommended Posts

Благодаря ти!

Наистина ни липсва Учителят Беинса Дуно!

Сънувала съм няколко пъти сънища, в които е присъствал образът му.

Последният път сънувах, че съм на Изгрева и усетих присъствието му!Беше прекрасно!

Какво благословение е било за всички, които са могли да го видят и да се посъветват с него!

Когато чета беседите имам чувство, че разговарям с него!

Благодаря на Небесата за този дар Небесен!

Линк към коментар
Share on other sites

В беседите се прави връзка с Учителя, това са част от неговите чудеса.Наистина разговаряш с Учителя, но вътрешно в себе си трябва да усетиш невиждана радост. Когато нямам книга и без беседа правя връзка с Учителя, като мисля за Него и какво би правил Той на мое място.А за сънищата може и напътствия да получиш, стига да искаш това. Може наистина да си живяла на Изгрева, и да си дошла да довършиш започнатото тогава.

Редактирано от Галатея
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Всъщност не ми липсва. Когато ми е трудно и колебливо, знам, че трябва сама да мина по моста, защото Той държи краищата от другата му страна и ме очаква там.(Креми!! Благодаря за прекрасната притча! Ако все пак някой не може да я разбере, мога да помогна)Когато ми е лесно и волно, знам, че не бива да го безпокоя, защото .... държи краищата на моста за други мои братя и сестри... Най-щастливо ми е, когато усетя някъде вътре в себе си усмивката му...
Линк към коментар
Share on other sites

Ако съм живяла съм забравила за дълъг период от време всичко! Имам идея какво може да накара човек да забрави! За щастие това вече не ме привлича!

Надявам се да мога да бъда полезна на себе си и на ближните си.

И да успея да реша задачите, заради които съм слязла на Земята.

С други думи Животът ми тук да има смисъл, а безсмисленото страдание да е останало в миналото

Чудесно е това, което казваш че с беседите се прави връзка с Учителя. Не един път съм чела с възторг беседа. Рано сутрин. И когато чета, моля се и пея животът ми се променя,

живея с въодушевление и трептя!

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Продължавай да четеш, да се молиш, да пееш и ще видиш, че ще получиш желаното, но трябва да е по Волята Божия. Имам пред вид да искаш, само това, което Бог е позволил.

Линк към коментар
Share on other sites

Реалният учител е в нас и ни учи постоянно посредством нашата интуиция, а истинския външен учител или истинско учение са само средство да се стимулират процесите за получаване на действителни отговори отвътре нашата Божествена същност. Ключът за прилагане на едно духовно учение е да не се ограничаваме в интелектуалното му разбиране,а да го използваме за достигане на интуитивно виждане извън интелекта. Това означава да сме способни да направим връзката с нашия вътрешен учител. Вътрешното разбиране ще ни даде сили да приложим външното учение и променим живота си, защото вътрешния ни учител е нашата Христова същност.

Линк към коментар
Share on other sites

Дзен казва: Всички велики писания и учения приеми за свой смъртен враг. Избягвай ги, защото трябва да откриеш своя собствен източник. Не бива да ставаш последовател, имитатор. Трябва да бъдеш автентичен индивид, трябва сам да намериш най-съкровената си същност, без водач, без напътстващи писания. Нощта е тъмна, но в яркия пламък на своето търсене не може да не стигнеш изгрева.

:feel happy:Докато не запалим малка свещичка вътре в себе си, никое учение няма да е за нас...

Линк към коментар
Share on other sites

Може би почти всеки, някога е мечтал да има до себе си Учител или Наставник. Той може да бъде в тяло, а може и да не е човек.

Това даже може да бъде извинение да не си усърден в ученето, защото си въобразяваш, че само с Учител в плът и кръв можеш да вървиш напред и да чакаш с години той да дойде.

Наистина много по-лесно е когато общуваш с някой, който да те насочва.

Тук обаче идва един малък проблем - ако не си развил вътрешния си Учител и този наставник в плът и кръв вече не е до теб, може да попаднеш в дупка, защото се е оказало, че той направо те е носил.

Бил е твоя "духовна патерица", без която ти не можеш.

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги има празнина, когато близък приятел е далеч. Но това е за известно време.

След време си спомняш хубавите моменти, разговорите и отново идва любовта, топлото чувство в сърцето.Но вече не е нужно дори да разговаряте както преди. Достатъчно е да изпратиш светла, радостна мисъл и пожелание и получаваш радост, мир , хармония...hypocrite.gif

Тук имаше изложба на гълъби, три дни птиците бяха затворени в клетки и хората ги разглеждаха. Не зная как ги отглеждат през другото време, но ме заболя като ги видях. Птиците, гълъбите имат нужда от простор, да летят, та нали затова имат крила , да се реят свободно във въздуха и да пеят.

Когато искаме да задържим някой до себе си или да го притежаваме може би го затваряме , както на тази изложба, бяха затворени гълъбите.

Когато обичаме безкористно даваме на нас и на хората, които обичаме криле и свобода.

За моят наставник си мисля, че ние си казахме почти всичко, което можехме да си кажем. Споделихме, обсъдихме, обменихме опит. Оттук нататък предстоят нови задачи, ново училище.

Пък и всеки има нужда да остане за малко сам, да премисли, да се усмихне и да продължи.

3d_044.gifДнес котката ни роди котенца. За първи път видях точно този момент на раждането. Тя живее на двора и досега винаги е скривала някъде малките.

Когато сме съпричастни към другите същества , когато ги обичаме и им помагаме или просто им се радваме, тогава Живеем. Поне за мен е така!

Поздрави на всички, благодаря за споделеното! Благодаря на новите приятели, които ми писаха!

От приятелството ще израснат крила angel.gif ( и ще хвърлим най-накрая старите патерици ) 60.gif

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Дзен казва: Всички велики писания и учения приеми за свой смъртен враг. Избягвай ги, защото трябва да откриеш своя собствен източник. Не бива да ставаш последовател, имитатор. Трябва да бъдеш автентичен индивид, трябва сам да намериш най-съкровената си същност, без водач, без напътстващи писания. Нощта е тъмна, но в яркия пламък на своето търсене не може да не стигнеш изгрева.

Ние следва да разглеждаме човека не само като индивид, но и като част от съвкупното човечество. Наистина важно е всеки да намери Учителя в себе си, но ако липсва обединяващата фигура, която да спои отделните индивидуалности в колектив, на какво ще заприлича човечеството тогава. Склонни сме да разглеждаме Учителя във връзка с индивидуалното развитие на ученика, но в действителност това е една малка част от действителните му функции. Всичко еволюира, не само отделният човек и съществуването на фигури, които да водят тази еволюция е неизбежно.

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят идва, когато ученика е готов!

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят идва, когато ученика е готов!

Или може би Учителя винаги до нас, но ние започваме да го забелязваме, когато очите ни се отварят за него.

В моя случай, когато се почувствах готова, започнах да търся учителя И го намерих, прозрях го, че е бил около мен от години, а не съм го усещала. И си намерих и друг учител - ей така от раз го разпознах в интернет!

При мен са учители - множоественно число. Уча се от хората в този форум - тях също наричам мои учители.:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, ето заел си се с отглеждане на котки и так явяват се.

Мисля си, че учител се появява тогава, когато си се наел да правиш нещо, което наистина има нужда от учител. Тоест, вече трябва да си тръгнал по пътя, да имаш ангажимента на целия си живот, несъзнавано да вървиш нанякъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Учител отвътре. А понякога и отвън. Всички се учим един от друг. Преподаваме си чудесни уроци.rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Учителя отвътре сигурно повечето го усещаме,но аз понякога имам нужда от съмишленик,от личен контакт на живо,човек с който примерно да споделиш някоя беседа или просто да тълкуваме заедно.За съжаление хората около мене не споделят моите идеи,това разбира се не означава,че нямам приятели,приемаме се такива каквито сме,а сме много различни на пръв поглед.Както и да е,дето се казва-всичко тече,всичко се променя-може и това положение да се промени някога.

Линк към коментар
Share on other sites

Учителя отвътре сигурно повечето го усещаме,но аз понякога имам нужда от съмишленик,от личен контакт на живо,човек с който примерно да споделиш някоя беседа или просто да тълкуваме заедно.За съжаление хората около мене не споделят моите идеи,това разбира се не означава,че нямам приятели,приемаме се такива каквито сме,а сме много различни на пръв поглед.Както и да е,дето се казва-всичко тече,всичко се променя-може и това положение да се промени някога.

Илен, защо не потърсиш братска група, към която да се присъединиш. Групите се събират, четат беседи заедно, пеят , споделят.

Успех!

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Питах вече,всеки казва,че незнае в града да има братска група.Града ни е малък,от него има хора следващи идеите на Учителя,но те отдавна не живеят тук.Все още издирвам,съвсем деликатно,проучвам-така да се каже,все си мисля,че ще открия някой с" моя акъл".

Линк към коментар
Share on other sites

Питах вече,всеки казва,че незнае в града да има братска група.Града ни е малък,от него има хора следващи идеите на Учителя,но те отдавна не живеят тук.Все още издирвам,съвсем деликатно,проучвам-така да се каже,все си мисля,че ще открия някой с" моя акъл".

И аз се питам как да се свържа с хора от Братството, живеещи в моя град ...

Линк към коментар
Share on other sites

Илен, Kashmir разгледайте този сайт http://www.panevritmia.info/where-do-we-play/ Посечени са местата, където се играе паневритмия в различни градове и има телефон за връзка, на който може да се обадите и да се интересувате за братските групи. Има и имейли.

Ако вашите градове не са включени в списъка може да се обадите или пишете на някой от отговорниците на групите, с радост ще ви помогнат и упътят!

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят идва, когато ученика е готов!

Или може би Учителя винаги до нас, но ние започваме да го забелязваме, когато очите ни се отварят за него.

Браво бе! Много хубав пост. Щях да напиша ама същото. Това е истината. Ние никога не сме оставени без надзор, подкрепа и вътрешни и външни напътствия. Бог постоянно ни говори, за съжаление, по-често това е монолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...