Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Не спирам да мисля едно и също.. дайте ми съвет !


Recommended Posts

Здравейте, четох много теми в този форум и най-накрая се реших да споделя и моя проблем. От 2 месеца редовно ме преследва чуството че всички около мен ме мислят за гей и това найстина ме подтиска и ме кара да се чуствам като гей. Имам си приятелка, когато съм с нея забравям за това чуство и се чуствам напълно нормално, но когато не сме заедно отново изпадам в това състояние. Не мисля за момчета и нямам секс фантазий с тях. Просто това че приятелите ми ме мислят за гей толкова ми се е набило в главата че не спирам да мисля за това. Незнам как да реша този проблем и да накарам другите около мен да не ми мислят за такъв. Щом погледна някой в очите винаги си мисля че ме мислят за обратен и всякаш найстина ставам такъв. Моля дайте ми съвет, защото ако продължавам така може найстина да стана обратен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, anonym55,

поздравявам Ви за решителността да споделите Вашите мисли и терзания. Понякога наистина се иска кураж за това. 

На първо място бих искала да кажа, че много хетеросексиални хора (мъже и жени) често поставят под въпрос сексуалната си ориентация. Така че поставянето под въпрос е нещо нормално.

От друга страна у всеки човек има както мъжка, така и женска част като 'пропорцията' между тях е различна при различните хора. Има жени, които притежават доминиращо мъжки качества, има и мъже, които са доминирани от своята женска страна. Но дори и у най-големия 'мачо' или най-женствената девойка има и другото, обратното. В тази връзка - може би Вашите приятели виждат у Вас Вашата женска част. Обикновено мъже, които имат трудност да си намерят приятелка, стават обект на коментари от страна на обкръжението, че са хомосексуални. И когато нещо се повтори убедително няколко пъти и от различни хора, дори в началото да си убеден, че не е така - започваш да се съмняваш в себе си и да се питаш 'Хм, може би наистина съм гей?!?'... Така сме устроени :)

Вие сте споделил, че имате приятелка и когато сте с нея нямате съмнение относно своята сексуалност. Не сте споделил как точно хората около Вас Ви вменяват чувството, че се гей, защото има (макар и малка) вероятност идеята, че другите Ви мислят за хомосексуален, да идва от Вас, а не от заобикалящите Ви. Бих препоръчала консултация със специалист, тъй като в един разговор на живо това би станало ясно. Ако коментарите идват от другите пък - психологът ще Ви даде насоки как да се справите с тях и как да накарате другите около Вас да не Ви мислят за 'такъв', което е и Вашия основен въпрос

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Всъщност ти имаш натрапливата мисъл , че другите те мислят за гей.

Във форума има доста писано за натрапливостите и ако го прочетеш може би ще ти е от полза.

Проблема е, че няма универсалана рецепта.Иначе бих ти я дал с удоволствие.

Ако до месец , два не успеш да се справиш, най- добре е да потърсиш психотерапевт.Не мисля, че от професинална гледна точка случая ти е сложен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравей аноним55,

от това което споделяш разбирам, че те тревожи това, което другите мислят за теб.

Вярваш ли че някой може да те накара да мислиш нещо, което ти не желаеш? А дали така наречените твои приятели не избиват собствените си комплекси като мислят теб за гей? И дали те наистина мислят така или ти само така вярваш, защото се усещаш по-различен от тях? Може би си по-чувствителен, по-впечатлителен, по-внимателен, отколкото са приятелите ти? Може би се страхуваш да им го покажеш, да бъдеш себе си пред тях, защото ще ти се подиграят? Дали пък докато не се събирате с тези твои приятели вие всички заедно не се подигравате на добре облечените и спретнати мъже като ги наричате - "Глей го па тоя Гей как се е зализал!" и да мислиш, че ако си спретнат, чист, мил и нежен и към теб ще се отнесат така. Може би само пред приятелката си си позволяваш да покажеш своето истинско аз. Как се чувстваш когато го правиш? Добре? Ако е така тя е щастливка! Всеки мъж трябва да може да е и малко Гей така ще бъде цял, а не някаква жалка мачовска отрепка.

Какъв всъщност е мъжа Гей. Какво означава за теб един мъж да бъде гей? В нашата страна да си гей все още е анатема. Но това не е правило, а по-скоро резултат от многото проблеми в обществото. Връзката мъж-мъж винаги е била значима и регламентирана в много култури и цивилизации(в древна Гърция например). Гей не е само сексуална ориентация но и култура на поведение!

Има едно предаване по канал Джитиви или Фокслайф, което дават от 15 часа, не съм сигурна точно гледаше го моята дъщеря, казва се "Великолепната петорка" - това са петима мъже с хомосексуална ориентация. Гледай го! Може би ще ти даде отговор на много въпроси, които тук не си задал.

Бъди щастлив! :)

Здравейте, четох много теми в този форум и най-накрая се реших да споделя и моя проблем. От 2 месеца редовно ме преследва чуството че всички около мен ме мислят за гей и това найстина ме подтиска и ме кара да се чуствам като гей. Имам си приятелка, когато съм с нея забравям за това чуство и се чуствам напълно нормално, но когато не сме заедно отново изпадам в това състояние. Не мисля за момчета и нямам секс фантазий с тях. Просто това че приятелите ми ме мислят за гей толкова ми се е набило в главата че не спирам да мисля за това. Незнам как да реша този проблем и да накарам другите около мен да не ми мислят за такъв. Щом погледна някой в очите винаги си мисля че ме мислят за обратен и всякаш найстина ставам такъв. Моля дайте ми съвет, защото ако продължавам така може найстина да стана обратен.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте ,нов съм в форума .И аз като автора на темата четох из форума и даже си мислех да пусна нова тема но попаднах на негово споделяне на проблема си .Този проблем който е описал при мене е от повече време но общо взето гледам да не обръщам внимание ,но идва един момент когато тази мисъл заема връхна точка в съзнанието ти и тогава се започваш да си задаваш въпроса?Разликата между мен и автора на темата ,е че той поне си има приятелка и приятели ,ако наистина са такива.Вярно е че като погледнеш някой в очите просто усещаш едно негативно излъчване или казано с други думи те мислят за гей.Просто се усеща .

Линк към коментар
Share on other sites

Усеща се по какво? Ти телепат ли си? Или другите са такива?

Линк към коментар
Share on other sites

Доколко е обективно чувстването ти? Казвали ли са ти, че ходиш или се движиш или говориш като гей? Ако да, те доколко обективни са били - понякога някой просто иска да нарани друг. Ако никой не ти е казвал това, откъде знаеш, че би се държал като гей? Ако невербалният език на тялото ти е хетеро, какво би накарало другите да те мислят за гей? Според теб няма ли някакъв шанс всичко да е само в главата ти? Чувал ли си, че мислите, че може да си гей и че другите може да те мислят за такъв обикновено се дължат на комбинацията от повишена тревожност плюс обич към жените/хетеро нагласа? Когато имаш нужда от жена, но по някаква причина си без приятелка и това ти липсва, е естествено да се роди тревожност и собственото ти подсъзнание да произведе нормални защитни мисли за хомо нагласа. Не защото си хомо, а именно защото не си, но имаш нужда от жена и подсъзнанието, което работи на огледален принцип, произвежда подобни нормални мисли. целта им е да те защити, да те подтикне да си хванеш приятелка! Това са абсолютно нормални мисли. Ако обаче ги приемеш за ненормални, ги проектираш върху другите по механизма "четене на мисли" - струва ти се, че те четат мислите ти, а ти техните, което е пълна илюзия...

Помисли по горното...

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...