Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Музиката като ценност


Мозата

Recommended Posts

Споре вас, защо в нашата "мила родина" все повече се слуша Чалга?????

Според мен скоро ще се казваме Чалгария.................

Защо все по-малко хора слушат качествена музика?????Мисля,че хората в този сайт са достатачно интелигентни и не е нужно да обяснявам какво имам в предвид под качествена.......... :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ами водех доста спорове с мойте "приятелки" по тая тема и стигнах до едно тъпо,но все пак изглеждащо правдоподобно заключение.Хората са прекалено скапани,подтиснати от тежестта на живота.Изцеждат ги като лимони,в работата,в училището,в семейството,любовни мъки,треперене над някое контролно,депресий,подтискащи мисли от сорта на как ще си платят тока и т.н...чалгата според мен е начин да се разпуснат.Отцепват се и забравят напълно за проблемите си.Пеят си

цяла нощ пък на сутринта каквото ще да става...Има си и някой хора,които просто и се кефят,но мисля,че повечето гледат да избягат от сивото еднообразно ежедневие

и да се отпуснат с някое парче...аз лично НЕ съм привърженичка на чалгата даже съм и върл враг тъй като слушам метал,но да споделя и аз моите виждания :whistling::v:

Линк към коментар
Share on other sites

Никого не искам да обидя,но си мисля че българина не желае да култивитра интелекта си,защото и за това НЕЩО се изискват страшно много усилия и изобщо не се получава за месец,два.По повод на "цеденето" ще ти кажа че всеки си има проблеми.Но само с ядене,спане,плащане на сметки,просто не става.Това да развиеш интелекта си е в известна степен е и потребност

Линк към коментар
Share on other sites

Музиката и пеенето са нещо много важно в живота на ВСЕКИ човек.

Определения тип музика въздейства на човека. Например тук в портала има песни и музика за теглене, които много помагат на духовното развитие.

Чалгата обаче, като цяло спада към тази категория музика, която не действа добре на човека, а по -скоро го спъва.

Но все пак - по-добре музика отколкото насилие и агресия!

Може би чалгата е един вид отдушник за нещо натрупано в някои хора, канализиране на енергия, която иначи би била много по-разрушителна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здрасти!

Аз харесвам чалга ,но неодобрявам слушането САМО на такава музика!

Както знаете има радио и телевизиьднни програми специално за такъв вид музика и дори хората да не я харесват тя се слуша по-често защото я налагат на обществото.

Мисля ,че когато някоя жена изглежда добре и иска да стане певица ,но няма талант това е идялната възможност за нея!А в днешно време навсякаде има такива жени! ЗАЩО ЛИ ? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Чалга се слуша не само под формата на музика. Медиите масово се управляват от хора, които нямат вкус за истински духовна музика. Под духовна не разбирам само музика правена за възхвала на Бог, а и искрена музика от душата на човек, който има Голяма Любов. Такъв човек с каквото и да се захване излиза нещо пълно с Дух, което да повдигне хората. Например вчера слушах по Радио Христо Ботев 2 баби пяха - истинска музика - тази музика те пренася в истинската реалност, която може да усетиш на планината. Хората, които контролират медиите нямат вкус към истинската истина. Ако имаха, по всички радиа и телевизии щяха да рекламират Витоша, Рила, Пирин и т.н. и да пускат само такава музика и да говорят само за това как да се издигне народа над животинското. Това нещо ще стане рано или късно на тази планета и имаме уверението от Учителя, че то ще почне от тази територия на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

аз смятам че всеки има правото да слуша каквато музика му харесва та дори и чалга няма нищо лошо нали пак е музика важното е да достига дълбоко в сърцето му но наистина не е хубаво човек да не се ограничава само в един стил трябва да бъдем по отворени към музиката :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Има една специална музика. Тя носи Божествения Дух. Който има уши да я слуша и сърце да я пее става музика от плът и кръв, получава музикално тяло, живота му е музика, думите му са музика, делата са му музика, когато музиката свърши...

Линк към коментар
Share on other sites

PSYCHEDELIC trance :thumbsup1:

Това е истината

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сама по себе си музиката никога не спира - всичко е музика. Нашето отношение към света/към истинското ни аз определя дали в момента ни е приятно. Обичай ближния, обичай врага - да. След това идва обичай всичко и най-после идва обичай Него/Нея във човека, който гледаш. Затова където има 2-ма или 3-ма в Мое име там съм Аз и не вярвайте, когато някой ви каже Христос е тук или там. Всички се родихме вечно блажени с Духа на Любовта. А в момента колко и кои Го приемат, това е статистика. Истинския смисъл на живота е да се радваме на този Дух. Музиката идва от Божествения Свят за да помага за това.

С музиката на мировия Учител не се зомбираме, а се пречистваме. Тази музика ще спаси света, а не философиите - философиите без да искат носят разделение и фалшиво его. Оправдани са само за лечение - да обедиме някой че е прекрасен човек и живота е пред него, а истинската Истина я няма във философията. Тя е в музиката и в най-добрите музиканти - чистите носители на Любовта.

Хубав ден хубав ден ден ден ден

Светъл ден весел ден ден ден ден

Това е една детска песничка. Вдъхновена е от детския дух. Този дух го има в повечето детски песнички и най-вече в тези изпълнявани от дечицата на деня!

Всички същества се раждат научени да изпълняват заповедта на Господ - "обичайте се". Целта на живота на падналите души е да си върнат способността да се обичат.

Когато приемем музиката и танцът в името на нашето повдигане, повдигането на ближния и на всички наши братя и сестри и на всички наши приятели и на целия ни квартал и на целия ни град, тогава ще имаме реализация, ще повярваме, че от нас зависи колко скоро ще дойде века на Любовта на Земята.

Мислите зависят от настроението, а то идва с музиката и танците и любовта към ближния.

Линк към коментар
Share on other sites

Music doesn't lie. If there is something to be changed in this world, then it can only happen through music.

Jimi Hendrix

Музиката не лъже. Ако има нещо, което трябва да се променя в този свят, това може да стане само с музиката.

Джими Хендрикс

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!!!

Какво смятам за чалгата - зависи от това, което разбирате под думичката чалга. Ако имате в предвид поп фолк - не, не харесвам такава музика, но мога да стоя в стая, в която се слуша поп фолк, ако се налага. Просто в един момент съзнанието ми ще я изклиучи. Но ако става въпрос за киучек - колкото и да понасям, има си граници, ще си събера багажа и дим да ме няма...Направи ми впечатление едно изказване по въпроса с чалгата. Един човек ме попита: "Защо мислиш, че чалгата се слуша предимно( не казвам "само") от малки деца?". "Защо" -отговорих. Ами, защото чалгата е съвкупност от прости и лесно запомнящите звуци, незатормозяващи съзнанията на малките деца(респективно и на големите хора). Т.с. като сбор от такива звучения, мелодията лесно може да бъде възприета и от най-големите "музикални инвалиди" и после още по-лесно възпроизведена...Та така :hmmmmm: Сякаш хората в днешно време не искат да си правят труда да се затормозяват...Но щом като им харесва - нека слушат. Може би пък ние не сме прави и не можем да вникнем "по надълбоко" в нея.

Аз лично не се ограничавам с един стил музика. Естествено има един кръг, който не прекрачвам, но не защото така съм си наложила, а защото просто така се получава...Харесвам и по-спокойна, релаксираща музика(някоя тибетска или индийска мантра, ambient & chill out), както и по-раздвжени звукове - psy trance, африкански народни музики, електро, дори хаус отвреме на време... Просто музиката в днешно време е толкова разнообразна и задоволяваща толкова различни интереси...не разбирам защо сме тръгнали да разнищваме защо еди кой си слуша еди какво си...За всеки влак си има пътници в крайна сметка, нека ние си останем в този вагон ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Music doesn't lie. If there is something to be changed in this world, then it can only happen through music.

Jimi Hendrix

Музиката не лъже. Ако има нещо, което трябва да се променя в този свят, това може да стане само с музиката.

Джими Хендрикс

евала брато4ка и аз съм на това мнение (4е музиката не лъже) :thumbsup2::thumbsup::thumbsup1::v:

Моля пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравявам natural за мнението й за кючеците, но аз лично рядко оставам в стаята, когато пуснат поп-фолк. Преди месец едно момиче реши да ме покани на среща и да ме заведе в Планета клуб. Горката просто не знаеше, че това е фаталната й грешка. Съвсем учтиво й показах, че не винаги противоположностите се привличат. В последно време много харесвам индианска флейтова музика. В момента слушам MagieDerFloten и имам чувството, че се нося по водната шир и невидимите испарения от нея ме обгръщат, като с мантия. Аз не мога да слушам музика, която не събужда Доброто в мен. Твърде съм несъвършен за да си позволя да слушам несъвършена музика.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хайде и аз, като музикално-артистична везничка, да се включа !

Понасям всякакъв вид музика, с изключение на рап, траш и подобните каменно-метални експресионистични модели на музиката. Спрямо тях чалгата е цвете, нищо, че е месоядно цвете...

Безкрайно бях изненадана от себе си, когато след месец-два в чужбина ми попадна поп-фолк, аз си го пусках и слушах!!! Представяте ли си какво падение :))). Е, подбрах си някои парчета, защото повечето не стават - и то най-вече заради текста. И така ги редувах с БГ поп, рок, народни. Всичко родно ми беше станало мило - дори чалгата. Записите още ги имам, но си пускам тук, у нас, предимно една: "Дъжд от звезди" се казва. Нея дори съквартирантката ми чужденка хареса :)

Иначе музикалният ми вкус е свързан с мелодичния успокояващ ритъм, който може и да е по-забързан, ако имам нужда от загрявка:)

Иначе обичам да пея народни песни, предимно от Орфеевата планина родени. 1/2 родопчанка съм, то си ми е в кръвта.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Приятели, предлагам ви един цитат от книгата на Учителя Михаил Иванов "Любов и сексуалност", стр.24, който от пръв прочит може да ви се види неподходящ за темата, но ... :hypocrite:

"И сега, нека разгледаме другата философия – тази на материалистите и хедонистите и всички тези, които се интересуват само от този свят и мислят, че постиженията на съвременната наука ще удължат живота им. Може би тяхната философия е точно толкова вярна, колкото и другата! Така че нека разгледаме и двата подхода и да видим дали няма трети който е по-добър от двата.

Ако някой мисли само за земния си живот, за ядене и пиене и спане с противоположния пол, за трупане на богатство и разширяване на бизнеса си, за контрол на пазара по целият свят, нима той не служи на доброто? Разбира се, че служи. Той е като земният червей. Земните червеи са много полезни същества. Те приемат почва през единият си край, прокарват я през храносмилателната си система и я отделят през другият си край, така раздвижвайки я и правейки я по-полезна за растителното царство. Да, материалистите са като земните червеи. Те прекарват живота си мелейки, тоест прекарвайки през себе си инертна материя, насищат я със своята енергия и я подготвят за по-висша работа. Не говорете срещу материалистите. Те са много полезни, те трансформират материята като я прекарват през себе си. Създателят е подготвил най-различни работи за хората и тези, които избират такъв живот облагородяват цялата планета със службата си. Вижте земята – колко много материя има за трансформиране! И веднъж трансформирана – духовните хора могат да я използват и да работят с нея на по-високо ниво. Да, те също работят с материя, но с по-фина такава, с материята на мислите и чувствата, на свой ред подготвяйки я за по-висш клас същества. Така че има една цялостна верига от същества, които работят да трансформират материята: растенията работят за да трансформират минералната материя, животните работят за да трансформират растителната материя, хората трансформират животинската материя, и така нататък, докато стигнем самият Господ Бог. Вече съм ви обяснявал как Бог се храни с плодовете на Серафимите и Херувимите. Разбира се, това е просто образ който да ви помогне да разберете нещата." :D

Линк към коментар
Share on other sites

Връзката с темата е повече от ясна.

Когато се сблъскам с човек, който има начин на поведение и живот, които аз не бих следвала, просто коментарът ми е:"Ех, че ценностна система!:)" и винаги се усмихвам след тези си думи.......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Това, че все повече и повече се слуша такава музика, показва само едно - народът /или поне по-голямата му част/ има нужда от това. Дали носи удовлетворение или не в случая изобщо не е от значение. Това могат да си позволят в момента хората и това консумират. Ще дойде нов етап и нов стил и така до безкрайност.....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

BPM: Bionic Pulse Method

Psychedelic Trance forever!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Всичко мога да възприема, освен онази гнус, наречена ЧАЛГА !!! Даже и думата изглежда грозно като се напише... какво остава за слушането...

Може би се разпространява и насажда толкова усилено с цел народа тотално да изпростее, за да се манипулира по-лесно...какво мислите по въпроса ???

Редактирано от Зверчето
Линк към коментар
Share on other sites

Оставете всеки да слуша каквато си иска музика. В това е смисълът на свободата - да избираш сам. Когато сте си вкъщи, слушайте каквото ви се ще, както и по клубовете - има всичко за всеки.

Бих променила темата от 'Музиката като ценност' на 'Музиката като откровение'.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да бъдеш сигурна, че не преча на хората да слушат каквото си искат и не натрапвам музиката си на никого.......и уж е редно и на мен да не ми се натрапва......е да, ама не !!! От където и да мина чувам разни гнусни чалгарии....... от колите, от заведенията, от съседите, разни лапета по улицата си тананикат за някакви "сини прашки" и от каде ли още не ....въпреки, че не искам, няма ден, в който да не чуя чалга поне няколко пъти... а моята музика я чуват само близките ми и тези, които я харесват...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...