Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Библията и алкохола


Търсач

Recommended Posts

Даааа..говори Дънов за Едната Жена, но кой ли я разпознава?

А когато дойде Духът, вие ще имате една жива, положителна опитност, навсякъде и всичко ще изпитвате и ще разбирате какъв е смисъла на Живота. Това е Духът. Той, когато дойде, ще свидетелства, а вие ще бъдете смели, решителни, с всички хора ще се справите. Защото няма да говорите вие, а Духът във вас ще говори. Как ще говори? Вашата душа ще бъде проникната с тази Божествена Любов и когато тези думи излизат от устата ви, те ще отварят вратите навсякъде. Така ония, които искат да ви бият, по-малко ще ви бият, а след това и те ще се обърнат към Господа и ще почнат да Го славят. Тъй че, опасни хора сме! Никой няма да остане ненаказан. И те ще дойдат и ще слугуват на Господа тъй, както и вие.

Необходимо е да пристъпите и да приготвите сърцата си за Духа. А сега само духове имате, аз ги виждам – много духове имате, но тия духове аз ги наричам душички. Те са душички и духчета, които ви обикалят. А когато дойде Великият Дух, всички тия душички и духчета ще служат само на Този Единия.

Божествената любов се проявява, когато нашия Дух, който е в сърцето се събуди и се издигне и свърже над главата. Тогава и се получава тази "жива, положителна опитност". Божествената Любов е качество на Духът в нас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Даааа..говори Дънов за Едната Жена, но кой ли я разпознава?...

Божествената любов се проявява, когато нашия Дух, който е в сърцето се събуди и се издигне и свърже над главата....

Не знам, ти си знаеш, ти си по техническата част :3d_146:

Действай по фунтанелата и се не бой. За едно голямо ЧАО, (не че не ми е приятно но ми се налага наистина да поработя върху други неща сега и няма да имам това време за да обръщам толкова внимание), та за едно голямо ЧАО ще те поздравя с балада зо комуниста на ромски:

По шарото чалаф, в устата ни лаф, а той лилав.

"Не човек а ламаринтес" гръмнал агентът фашист.

Млък бе ... КОМУНИСТ!

Хай поздравки и Чао, нали все пак сме на лАфЧе тук :3d_139::3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Шира бре, какво вино... :D

Не обичам дългите цитати, трудносмилаеми са, предпочитам да ми разказват, така по-лесно възприемам. Но и аз нека веднъж да цитирам... -

"Ни одна из наших мыслей, не в состоянии понять Бога, и никакой язык не в состоянии определить Его. То, что бестелесно, невидимо и не имеет формы, не может быть воспринято нашими чувствами; то, что вечно, не может иметь временных границ; следовательно, Бог невыразим. Правда, Бог может сообщить нескольким избранным способность подниматься над естественными вещами, дабы приобщиться к сиянию Его духовного совершенства, но эти избранные не находят слов, которые могли бы перевести на обычный язык ощущение и бесплотное видение, повергнувшее их в трепет".

Има ли нужда да превеждам...?

Линк към коментар
Share on other sites

Да бе шира, кръкай си я ти. Като ша е гарга да е рошава. + поемам цялата отговорност за огромните цитати и за това че темата се превърна в мини библейско училище. Не че не продложих на ЛС да изпратя линкове де, ама карай да е весело. После пък трябваше да давам обяснения и по другите теми аджеба защо цитирам и т.н... въртележката е страшна (тъкмо това си говорехме с един приятел по скайпа в момента). То не е нито нещо да кажеш, нито да си замълчиш, к'вото и да предприемеш все угода няма. ьТака че нЕмА сми. Всеки по пътя си.

Иначе цитатът е много хубав.

Е :feel happy: аз ще продължа да се обменям с тези с които съм на едни вибрации, лично, там където всичко е на мястото си и думите и споделеното Слово и мълчанието и музиката и поезията. Най- добре за всеки е до общува с тези с които е в единство.

Линк към коментар
Share on other sites

"Ни одна из наших мыслей, не в состоянии понять Бога, и никакой язык не в состоянии определить Его. То, что бестелесно, невидимо и не имеет формы, не может быть воспринято нашими чувствами; то, что вечно, не может иметь временных границ; следовательно, Бог невыразим. Правда, Бог может сообщить нескольким избранным способность подниматься над естественными вещами, дабы приобщиться к сиянию Его духовного совершенства, но эти избранные не находят слов, которые могли бы перевести на обычный язык ощущение и бесплотное видение, повергнувшее их в трепет".

Бог не може да бъде разбран, чрез мислене, затова трябва да отидем отвъд мислите.

Някой смятат, че за да се достигне Бог трябва да се отхвърли всичко от нашето съзнание -Не това, не това, не това. Тогава то остава празно и само тогава може да чуем гласа на Духът.

А иначе цитати много. Проблема, е че тези които са писали нещата и тези, които ги четат сa c различни нива на съзнание.

А Айнщайн ни е казъл, че проблемите появили се при едно ниво на съзнание, не могат да се решат на същото ниво на съзнание.

Редактирано от Търсач
Линк към коментар
Share on other sites

Търсач... аз предпочитам да не слагам определения и рамки, нито на Бог, нито на хората, които Го търсят...

Да и да искаме не можем. За всеки влак си има пътник. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

E вие може и така да предпочитате, но все пак има хора които имат нужда да им бъде обяснено човешки и не толкова превъзвишено в началото, пък и Словото ни е дадено за това :). Аз в началото задавах буквално хиляди въпроси, с часове с дни съм ходила и питала... Обръщали са ми огромно внимание и с търпение, грижа и любов са се отнасяли към мен и не само към мен, а към всички. Да не говорим за духовната подкрепа, това да знаеш, че каквото и да се случи, дори през нощта ще можеш да се обадиш по телефона и да кажеш, имам проблем, моля ви помолете се за мен и да знаеш, че има кой в този час да застане на колене заедно с тебе и да извика към Бога. Да знаеш, че винаги ще има кой да се отзове на нуждата и проблема ти, това да усещаш и да знаеш че никога не си сам, е те това няма как да се обясни нали? Това знам аз, към мен и към душата ми по този начин са се обръщали, посрещани сме били с топлина, уют и търпение, затова знам от малкия си личен опит че Бог колкото и да е Възвишен в същото време може да се събере и в едно малко човешко сърце, и да обърне внимание на нуждите на най- дребното същество и на всеки който Го зове. Е, Бог общува и с високо развитите същества, но ръката на Безграничния не се е скъсила, нито пък Бог е тесногръд така, че както се казва Бог е Все и Во все и в ограничението и в безграничното и отвъд неизговоримото. За всекиму според степента му и най- вече Той е Сърцевед :). Пред него няма как да се скрием и прикрием с нищо, но има и едно друго положение, че каквото и да направи Любовта то е все на място. Но, това е, всеки сам себе си трябва да изпита за да разбере как стои, нали и да се моли иначе може да си говорим до безкрайност, плодовете са важни :):feel happy:.

ОБРЪЩАМ СЕ С ОГРОМНА МОЛБА КЪМ ИВО ДА ИЗТРИЕ АКАУНТА МИ В ПОРТАЛА!

С много светли чувства към всички вас. Мир и светлина по пътя!

Линк към коментар
Share on other sites

Бог не може да бъде разбран, чрез мислене, затова трябва да отидем отвъд мислите.

Някой смятат, че за да се достигне Бог трябва да се отхвърли всичко от нашето съзнание -Не това, не това, не това. Тогава то остава празно и само тогава може да чуем гласа на Духът.

Мисленето, както и всяко друго средство ни дават определено специфично разбиране за Бог. За пълно разбиране на Бог е необходимо да се съчетаят всички средства, включително и мисленето. Да се отхвърли всичко от нашето съзнание... Съзнанието на камъните е далеч по-празно от нашето, но камъните нямат разбиране за Бога. В йога като се говори за отиване отвъд мисълта се предполага, че преди това е постигнат пълен контрол над мисълта. Затова се започва с концентрация. Всяко нова способност на човека започва от предходната, има я за основа, а не я отхвърля.

Линк към коментар
Share on other sites

В йога като се говори за отиване отвъд мисълта се предполага, че преди това е постигнат пълен контрол над мисълта. Затова се започва с концентрация. Всяко нова способност на човека започва от предходната, има я за основа, а не я отхвърля.

99% от хората не може да се контролират своите мисли. Това означава, че те нямат кононтрол над себе си.

Знаете какво означава това. :3d_099:

Концентрацията включва участието на нашето Его, т.е. това е сщо задънена улица. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Не, концентрацията не е задънена улица. Тя е просто етап. Без нея не можеш да достигнеш състоянията на медитация и самадхи. Всяко равновесие има нужда от център около който да се хармонизират енергиите. Разпиляността в която и да е област от живота е вредна и не води до никъде.

99% от хората не може да се контролират своите мисли. Това означава, че те нямат кононтрол над себе си.

Доста оптимистичен процент. Може би ако добавиш 2-3 деветки след десетичната запетая ще е по-точно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, концентрацията не е задънена улица. Тя е просто етап. Без нея не можеш да достигнеш състоянията на медитация и самадхи. Всяко равновесие има нужда от център около който да се хармонизират енергиите. Разпиляността в която и да е област от живота е вредна и не води до никъде.

Kонцентрацията сама по себе си е правене.

Ето мнението на Шри Кришна в Бхагават Гита:

“3.27. Всички действия от трите свойства – гуните природни – се извършват, ала човек, от егоизма заблуден, си мисли “действам аз”.

Следователно правене на концентрация не води до никъде. :rolleyes:

По правилно е да се използва неутралния термин "Наблюдаване", който дава резултат.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...