Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Първи стъпки във вегетарианството - моля за съвет


Recommended Posts

Здравейте. От 2 месеца съм спрял месото и започнах да слабея. Около 3 килограма загубих вече (При ръст 178 от 67 паднах на 64, 20-годишен съм). Опитвам се да спазвам правилата за хранене, дадени от Учителя, включително пия топла вода на гладно. Проблемът е, че и докато ядях месо си бях доста под нормата, ходя от години на фитнес, винаги съм искал да качвам килограми и сега като се топя ми е страшно неприятно. Истината е, че дори в момента ми се реве. Може ли някой да ми обясни докога ще продължава това слабеене и какво да правя, че да обърна тренда и да започна да качвам килограми? Един приятел ми каза, че той също е минал през това когато е ставал вегетарианец и организмът се чистел от налепите по червата и различните отрови. Има ли повод да се притеснявам? :)

Редактирано от Крисчън
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Крисчън! Неизбежно се минава през този стадий. След време стомахът,и цялата храносмилателна система ще се пренастроят, но трябва време. Вегетарианството е голяма философия, трябва задълбочено експериментиране, точно кои храни специално за теб ти влиаят добре. За всеки човек е специфично. Ако никога не си качвал килограми, значи структурата на тялото е такава, но мускулите определено могат да се развият със фитнес. Захарта е проблем за стомаха.

Плодовете са много важни, медът(ако е истински),зеления боб,сладката царевица,ядките(фъстъци,орехи,бадеми,лешници), семената(пшеница,белен слънчоглед)

За млечните продукти и яйцата е въпрос на личен избор. Има такава разновидност на хранене която ги изключва по хуманни причини (веганство)

Така че, чети експериментирай, кое ти влияе добре, уповавай се на интуицията си, не само на "писаните правила"....

Пожелавам ти успех в този, нелесен път.....но един ден ще знаеш, че си е струвало усилията.

Линк към коментар
Share on other sites

Би трябвало да отслабнеш, стига да не се опитваш да заместваш гладът за месо с ядене на промишлени количества другра храна. Този глад постепенно ще мине, ако имаш воля.

Успех! thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Нямаш повод да се притесняваш,стига да не чувстваш вътрешно желание да ядеш месо и да го подтискаш.Ако се си постигнал вътрешен баланс с махането на месото,няма от какво да се притесняваш,продължавай да спортуваш,хапвай повечко банани,ядки и мед.

Линк към коментар
Share on other sites

За да постигнеш по-пълноценен белтъчен състав от растителен произход, добре е да съчетаваш зърнени с бобови култури /например ориз с леща, но комбинациите са много/ и редовно да хапваш ядки и кълнове. Голяма част от зелените листни зеленчуци също са богати на белтъчини.

Аз много обичам тофу - това е соево сирене. Харесала съм си и една рецепта за основно сирене от кълнове /семена и ядки/, която не съм опитала още. Сега нямам време да я напиша тук. Може да се намери в интернет, вероятно.

Линк към коментар
Share on other sites

За вегетарианството като избор бих добавила, че не е просто приемане на безмесна храна.Това е вътрешно усещане за това какво ти носи удоволствие при храненето.Бобът и яйцата заместват месото.Например при спирането на месната храна се освобождава много енергия и трябва да се осмисли как да се оползотвори, в каква насока.За себе си когато спрях месната, като количество поемах много зеленчуци и сурови плодове.Мисленето ми бе такова, че няма да ме насити растителната храна.Но се нормализира всичко.Виждам , че Крисчън се тревожи за теглото си.Това не е фатално, че се отслабва.Може да е друг проблема.Например при усвояването на храната значение имат жлези с вътрешна секреция, освобождаване от токсините, генетична структура на тялото.Има хора, вегетарианци, които са с едро телосложение всичко е до наследствени фактори .:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...