Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

Ники можеш ли да ми нахвърляш накратичко каква точно е философията на Сикхизма и за Гуру Нанак Нищичко не съм чела по въпроса и изобщо не съм запозната

А този филм съм го гледала но пак ще го гледам за да си го припомня

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Ники можеш ли да ми нахвърляш накратичко каква точно е философията на Сикхизма и за Гуру Нанак Нищичко не съм чела по въпроса и изобщо не съм запозната

А този филм съм го гледала но пак ще го гледам за да си го припомня

Привет! :rolleyes:

И аз не съм го разглеждал в дълбочина.

В нета може да се намери инфо, за който го интересува.

Ето, например:

http://www.mirbg.info/word.php?wid=375

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BA%D1%85%D0%B8%D0%B7%D0%BC

http://www.sikhism.ru/

http://www.sikhism.r...ikhov/index.php

http://ecovege.org/m...ite/76-sikhizym

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Кой има нужда да усеща, че е желан?

Кой има нужда да се вижда полезен?

Несъвършената природа, аз-а, егото.

ползвам твоето изказване :)

малко извън темата :) в този форум има съществено неразбиране за егото- първо трябва да го изградим и след това да го "премахваме", който не съзнава тази последователност няма как да надрасне желанието да е харесван, обичан, полезен ;

Значи ли, че колкото по- бързо се помпа егото, толкова по - добре, защото по - бързо ще се пукне ?

Линк към коментар
Share on other sites

Кой има нужда да усеща, че е желан?

Кой има нужда да се вижда полезен?

Несъвършената природа, аз-а, егото.

ползвам твоето изказване :)

малко извън темата :) в този форум има съществено неразбиране за егото- първо трябва да го изградим и след това да го "премахваме", който не съзнава тази последователност няма как да надрасне желанието да е харесван, обичан, полезен ;

Значи ли, че колкото по- бързо се помпа егото, толкова по - добре, защото по - бързо ще се пукне ?

Защо трябва да се изгражда нещо, от което така или иначе човек после трябва да се откаже ? Или откаже не е точната дума - ами по - скоро да надрасне, овладее ? То ако трябва да се изгражда, излиза че превръщането на един човек в надут пуяк е неотменима и неизбежна част от еволюцията му ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кой има нужда да усеща, че е желан?

Кой има нужда да се вижда полезен?

Несъвършената природа, аз-а, егото.

ползвам твоето изказване :)

малко извън темата :) в този форум има съществено неразбиране за егото- първо трябва да го изградим и след това да го "премахваме", който не съзнава тази последователност няма как да надрасне желанието да е харесван, обичан, полезен ;

Значи ли, че колкото по- бързо се помпа егото, толкова по - добре, защото по - бързо ще се пукне ?

Защо трябва да се изгражда нещо, от което така или иначе човек после трябва да се откаже ? Или откаже не е точната дума - ами по - скоро да надрасне, овладее ? То ако трябва да се изгражда, излиза че превръщането на един човек в надут пуяк е неотменима и неизбежна част от еволюцията му ?

:)

Пътят върви през метаморфозите посочени от Ницше : Камила - Лъв - Дете. Да се преодолее робската и нихилистична психика, да се осъзнаеш като лъв в собствените сили и да се превърнеш духовно в чистотата на дете.

Това го има във всяко учение, но това е само един път, а те са два общо.

Да речем, че в света има много хора, които са в позицията "камила", т. е. те мъкнат, влачат, бачкат, биват потискани, самите те считат себе си за нещо недостойно, и за нещо, което не заслужава щастие, любов. Често такива хора попадат в само-наказването, поради чувство за вина, което е дълбоко вменено.

Да речем, че има и друг вид хора, които са в позиция "лъв". Те са хищници, нали така!?! Така както в прайда, лъвът е тартор и егоист, особено, ако е мъжки. Надявам се Ницше да има в предвид мъжкия лъв, щото женския лъв - лъвицата е по-отракана, нищо че е черноработник (грижи се за прехраната, за лъвчетата и за утоляване на похотта и страстите на мъжкия лъв). Та да речем, че идеята има в предвид мъжкия лъв, в което лично съм убеден.

Какво прави този лъв през живота си? Ами той в началото е някой, който трябва да си извоюва първото място в прайда. Мъжките лъвове, когато отраснат и стигнат възраст, в която застрашават баща си (стария лъв), биват изгонени от същия и се скитат из саваната, докато не възмъжеят достатъчно, та чрез битка и себеутвърждение да се устроят в някой друг прайд, за сметка на тамошния бабаит (стар, изнемощял лъв).

И така довчерашното лъвче се превръща в тоталитарист, в монарх, в цар. Въпросното царуване е изпълнено ежеминутно с битки, с които същия този лъв постоянно се себеутвърждава, за сметка разбира се на "другите", и ако нещо е против волята му, то същото това нещо се запознава със зъбите на лъва, а и с неговите нокти. Чисто нещата приключват със смърт.

grin.gif

Та същото прави и човека, който се е озовал в позицията "лъв".

Знаеш ли какво обаче? Ницше никъде не споменава какво се случва и как от позицията "лъв" се преминава в позицията "дете". А това е твърде интересно.

То е свързано с падение, със смирение, с губене на битката! Това е много важно да се разбере.

Какво се случва в прайда. Тъй като прайда е част от този свят на промени и изменения, в който нищо не е трайно, то идва времето, когато този ти ми лъв - с царската и тоталитарна власт, губи позицията си и отпада от лидерското място, поради старост, немощ, болест. Не негово място пристига нов, млад лъв, който прогонва първия, така както прогонения прогони едно време своя предшественик. И какво имаме? Отново себеутвръждение, което не може да не е свързано с нечие падение, страдание, отпадане, болка!

Тук, в това време, когато стария лъв е отпаднал и отхвърлен... когато вече не е лидер, а отново трябва да се бори за своето оцеляване, но вече без помоща на прайд, тук е голямата възможност същия този лъв да израсте.

Точно и аналогично се случва с човека. В подобни моменти е възможността някой да премине в позицията "дете".

Пъзицията "лъв" е твърде опасна. Тази позиция в Дао се нарича "дракон". Там имат термин "отровен дракон", т.е. такъв който трови живота на "другите", за да централизира себе си и да бъде номер едно, сиреч на върха.

grin.gif

Не се ли случва същото в света ни?

Колко "камили" има? Доста са. Колко лъвове има (лично ги наричам "вълци")? Доста са.

Доста е на денят неговото му зло.

Голяма част от хората са се увълчили, в опит да издигнат себе си и то не поради друга примчина, а поради това, че не понасят да са в позицията "камила" (лично наричам тази позиция "куче"). Това са същите тези "лъвове", които ежеминутно си служат с нокти и зъби, за да покорят върха и да се задържат на него.

Това е нелепо, това е наивно! Твърде безрасъдно!

И така имаме един човек, който цял живот е бил в позицията "лъв". Умира в тази позиция, без да осъществи себе си на позицията "дете".

Да речем, че има превъплъщение (според мен няма и в това съм убеден).

Да речем, че има Закон, наречен "Карма", който се грижи за това всеки да си "сърба попарата, която сам е надробил", демек - всяко следствие да е поради някакви причина. Да речем, че този Закон е справедлив, но справедливостта му е дълбока, а не повърхностна и тя не обезателно е мигновенна. Понякога се "забавя" с години.

Та кога, според теб, един такъв "лъвски човек", едно такова "лъвче", ще си плати безчинствата, насилието, болката и страданието, които е предизвикал в "другите", дакато самото то се е движило в посока "нагоре"?

Та да речем, че има човек, който цял живот го е раздавал "лъв" и да речем, че този човек не смогва да осъществи детето в себе си. Да речем, че същия умира, без да постигне "детето", та даже и да не се сети за туй нящо. Тук, ако приемем условно, че има превъплъщение, че има "Карма" и че тя, като Закон, е справедлива, то следва този ти ми "лъв" да си плати зора, нал тъй!?

grin.gif

Какво се случва, ако приемем условно, че нещата се развият по този начин и ако допуснем всичко това за реално?

Ами преинкарнира се Духът (който му е кеф може да замени думата "Дух", с думата "Душа"), ражда се в ново тяло, обаче отново в позицията "камила", щото нали "Карма" е справедлив Закон, който според причината въздава следствието!?!

И какво се случва тогава? Ами същото - тази ти ми "камила" отново тегли теглото и успоредно с това роптае, протистира и недоволства срещу собствената си съдба, считайки същата за несправедлива и копнеейки живота и позицията на "лъв".

Тогава, ако някой друг я нахъса, то тази "камила" може да се превърне във въпросния "лъв" и твърде често се случва именно така. В повечето случаи този "лъв" продължава да бъде същия стра егоцзентрик, който да гледа към върха, тоест там където ще е абсолютен цар.

Докато съзнанието бе в позицията "камила", то освен че бе застрашено от всите "лъвове", е подложено и на терор от "другите" "камили", щото те също сакат да са "лъвове" и вървят в тази посока.

Га съзнанието се намери у позицията "лъв", то вече поне не е застрашено от "камили", нал тъй и може да ги трепа, ако случайно некоя от тях му се озъби!?! smile.gif

Каква голема борба, а? Какви масови опити за себеутвърждение! Какъв кръговрат!

И кога, според теб, "камилата" ще поиска да си бъде "камила", че да си износи най-подир товара (съдбата), който и е отреден, поради предишните "лъвски" изживявания?

Та пътищата са два. Така е - единя път е посочен и от Ницше и от безброй други агенти, но този път отново минава през смирението. Защо и как? За да разбереш това, ще ти разкажа историята на един мой приятел, така както той я разказва, метафорично.

Разправя същия (перефразирам):

"Въврях, вървя и се катерих към върха. По пътя имаше камъни, тръни, урви и зъбери. Имаше дъжд, пек... Ден и нощ се редуваха. Мраз и жега!

Много път извървях.

По пътя се срещах и с други пътници. Някои от тях ми помагаха, а други ме препъваха. Някои споделяха своя залък с мен, докато други искаха да ме окрадат. Разбойници също имаше. Понягока водех битки. Секох и бивах посичан. Рани имаше и кръв. Някои гноясваха, а други заздравяваха. Вървех много и стръмно ставаше. И студено! Въздухът бе малко. Едвам дишах. Нямах време за почивка! Исках да покоря върха, да се изкача най-горе! Ставаше все по-стръмно и опасно. Имаше срутвания, лавини. Имаше и трупове на неуспяли пътници. Все по-трудно се вървеше.

Почти стигнал до върха, аз вече не можех да ходя прав, а трябваше да лазя, да катеря. Понякога увисвах на някоя скала...

Накрая стигнах!

Бях на върха! Нямаше нищо над мен! Покорих всичко! Всичко!

Виждах целият свят като на длан. Всичко ми бе ясно пред очите. Огледах се. Други нямаше. Бях сам.

Нслаждавах се на своята победа. Това бе моят миг. Ах, колко дълго копнях за него!

Престоявах на върха и продължавах да се наслаждавам.

Незнам колко време бе минало, докато не започнах да се замислям за всичко това.

Незнам колко време бе минало, докато не прозрях БЕЗСМИСЛИЕТО, суетата! Бях сам. Бях уморен. Бях завършен.

Нямаше ваче какво да постигам, но въпреки това не бях удовлетворен, не бях щастлив, а нямаше други върхове! Нямаше какво да покорявам!!!

Тогава разбрах и усетих красотата на равнината, но гората, но реката и ромолящото поточе, на птиците и зверовете... на хората...

А бях сам.

Други нямаше и друго нямаше, освен връх, небе и далечна гледка.

Прииска ми се вече да слизам. Опитах, опитах и пак опитвах, но бе стръмно и опасно. Не можех да сляза. Този връх бе прокълнат! Аххх! Път за надолу нямаше! Уплаших се, ужасих се! Какво да правя сега? Защо ми беше всичко това? Как да сляза? Неща да съм тук! Защо ми бе да се катеря? Нима съм си мислел, че тук е щастието? Тук, където съм сам? Тук, където няма друг? Прокълнат връх!

Плачех и този плач премина във вой. Не можех да сляза, не можех! Толкова бе стръмно, че нямаше начин да оцелея. Смърта ми бе сигурна!

Тогава, в цялото си отчаяние, страх, треперещ, с пресъхнал глас и гладен, посивял и пребледнял, казах:

"Боже, ако те има, спаси ме! Смили се , Боже! Спаси ме!"

Тогава май чух глас: "Синко, отпусни се в моята прегръдка! Отдай себе си в рецете ми!"

Отдадох се, пуснах се... и полетях.

Не съм сигурен какво се случи по-нататък, но знам, че сега съм тук и ви разказвам това."

wub.gif

Та, братко, между позицията "лъв" и позицията "дете" има нещо, което се нарича смирение.

Лъвът не може да стане дете, докато е лъв. Лъвът трябва да спре да бъде! grin.gif

Сам човек, каквото и да прави, каквито и върхове да покорява, не може да се ощастливи. Винаги, покрай всички върхове, покорени дори от най-големите, има пропасти.

Човек сам не може да постигне щастието, но може да постигне връх, от който връщане няма и което пак да го застави да се отдаде, да се смири, да сведе гордата си глава, макар и "лъвска".

Та втория път, за който аз пиша, е директния, при който не търсиш върха, не търсиш да си номер едно, не търси катерене, покоряване... Това, за което пиша е директното отдаване и смирение. Не аз, а Той! Защо му е на човек да се качва на върха? Защо му е целият този труд?

Линк към коментар
Share on other sites

Пътят върви през метаморфозите посочени от Ницше : Камила - Лъв - Дете. Да се преодолее робската и нихилистична психика, да се осъзнаеш като лъв в собствените сили и да се превърнеш духовно в чистотата на дете.
Освен тези три категории, има ли и други ? Или това са чистите типове, а между тях има преходни ?

Да речем, че в света има много хора, които са в позицията "камила", т. е. те мъкнат, влачат, бачкат, биват потискани, самите те считат себе си за нещо недостойно, и за нещо, което не заслужава щастие, любов. Често такива хора попадат в само-наказването, поради чувство за вина, което е дълбоко вменено.
Тоест, камили отговаря на овце, плебеи.

Да речем, че има и друг вид хора, които са в позиция "лъв". Те са хищници, нали така!?!
Лъвове/вълци/експлоататори/елит. Може ли човек да не е нито лъв, нито камила, нито дете ?

Знаеш ли какво обаче? Ницше никъде не споменава какво се случва и как от позицията "лъв" се преминава в позицията "дете".
Сигурно като одъртее и отслабне. :D Децата са тези дето са будали, нали така. Така знам от твое мнение. :lol:

и отпада от лидерското място, поради старост, немощ, болест.
Познах. Както каза един преподавател, колкото и голяма маймуна да си, винаги ще се появи по - голяма.

Като споменаваш куче - има ли и тип кучета пазачи/цербери ? :lol: Дали пък би могло да се говори и за овчари, овце, вълци, овчарски кучета.

Интересни цитати, благодарско.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Дали пък всички хищници искат да са точно на върха, на върха много брули , пък и колко души могат да се съберат на един малък връх, дали и всички хищници са лъвове? Какво визираш под връх ? Дали всички тревопасни имат нрава на описаните по - горе камили... ? Себеутвърждаването може би не е задължително да преминава през тъпкане на другите и разкъсването им ( ако става дума за това да си принуден да се защитаваш, това е по - друго : ами те и тревопасните се защитават, а не са хищници, самозащитата не е хищническо).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Еехх, ама що си мислите, че само вие гледате към звездите.. през компютъра... Защо си мислите, че само тези с чистите дрехи са хората, дето гледат звездите. Този, който спи на улицата не ги ли поглежда повече от вас..

Пак ще помоля без нападки "вие и ние", няма никакъв смисъл. Тъй като не се познаваме, тези интерпретации на личностна основа съществуват само във вашето въображание и не отговарят на реалността.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Еехх, ама що си мислите, че само вие гледате към звездите.. през компютъра... Защо си мислите, че само тези с чистите дрехи са хората, дето гледат звездите. Този, който спи на улицата не ги ли поглежда повече от вас..

Пак ще помоля без нападки "вие и ние", няма никакъв смисъл. Тъй като не се познаваме, тези интерпретации на личностна основа съществуват само във вашето въображание и не отговарят на реалността.

Теодора,

Защо всяко мнение различно от твоето го приемаш като нападки ?

СИДЖЕЙ! Именно това горното е лична нападка, т.е. с лична насоченост и отгоре на всичко не е вярно. Тук в темата има куп други мнения, различни от моето, които не съм отразявала. А даже и да отразявам дадено мнение, отразявам МНЕНИЕТО; а не ЛИЧНОСТТА! Въпреки, че помолих да престанеш със заяжданията си, въпреки че трябваше да се намеси и модератор, ти продължаваш по същия начин!

Прието е човек да изказва мнение, без да се обръща лично към участник(ци) и без да ги квалифицира по какъвто и да било начин, както правиш ти и query в случая. Сега достатъчно ясно ли е?!

След 2012 година ще можем да пътуваме във времето. Това ще е върха на чудесата които ще можем да правим.

И така цялата сила и знание е достъпна за всеки, тя е в нас самите! Винаги се е писало, че опасно ценна информация да е в ръцете на “прост” човек. И какво става? Идва 2012 година. Може би тогава всички хора ще бъдат подложени на изпит, ако заслужават да носят силата (или знанието или както искате го наречете), то те ще живеят.

http://www.info2012....travel-in-time/

Амин! :feel happy:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Еехх, ама що си мислите, че само вие гледате към звездите.. през компютъра... Защо си мислите, че само тези с чистите дрехи са хората, дето гледат звездите. Този, който спи на улицата не ги ли поглежда повече от вас..

Пак ще помоля без нападки "вие и ние", няма никакъв смисъл. Тъй като не се познаваме, тези интерпретации на личностна основа съществуват само във вашето въображание и не отговарят на реалността.

Теодора,

Защо всяко мнение различно от твоето го приемаш като нападки ?

СИДЖЕЙ! Именно това горното е лична нападка, т.е. с лична насоченост и отгоре на всичко не е вярно. Тук в темата има куп други мнения, различни от моето, които не съм отразявала. А даже и да отразявам дадено мнение, отразявам МНЕНИЕТО; а не ЛИЧНОСТТА! Въпреки, че помолих да престанеш със заяжданията си, въпреки че трябваше да се намеси и модератор, ти продължаваш по същия начин!

Прието е човек да изказва мнение, без да се обръща лично към участник(ци) и без да ги квалифицира по какъвто и да било начин, както правиш ти и query в случая. Сега достатъчно ясно ли е?!

След 2012 година ще можем да пътуваме във времето. Това ще е върха на чудесата които ще можем да правим.

И така цялата сила и знание е достъпна за всеки, тя е в нас самите! Винаги се е писало, че опасно ценна информация да е в ръцете на “прост” човек. И какво става? Идва 2012 година. Може би тогава всички хора ще бъдат подложени на изпит, ако заслужават да носят силата (или знанието или както искате го наречете), то те ще живеят.

http://www.info2012....travel-in-time/

Амин! :feel happy:

И как съм те нападнала?! С това, че те "квалифицирах" във "вие" ли?! Не разбирам...

Защо направо не направиТЕ темата така, че да може само убедени във ВАШИТЕ вярвания да пишат в нея, че да не ви се пречкаМЕ с други мнения?!

Дай да се успокоим и да помислим. Ако вие се окажете прави- става така, както сте вярвали. Какво значение има, с оглед на бъдещето, какво сме спорили в тази тема?! Защо е тази бурна реакция ?! Но ако не стане така, както го вярвате.. какво ще стане с вас се питам... Пиша си мнението не защото съм 100% убедена, че съм права, а защото тук трябва да се пише и противоположното от време на време иначе отстрани изглежда доста недобре. Ето сега с последното вече може да напишеш, че съм ви "квалифицирала".

Повече по темата ВИ няма да пиша.

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами малко трудно ми е да поддържам дискусията, ако ми се трият мненията. Та исках да кажа, всеки да се вкопчва в каквото желае, но да спазва културата на общуване и правилника на форума. Включително и модераторите.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

... глупаците...

Обещавам ви, че тук няма никакви сатанисти и човекоядци. За последните не съм много сигурна.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

... глупаците...

Обещавам ви, че тук няма никакви сатанисти и човекоядци. За последните не съм много сигурна.

Без коментар!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

... глупаците...

Обещавам ви, че тук няма никакви сатанисти и човекоядци. За последните не съм много сигурна.

Без коментар!

Обидени ли има? Моля, не го вземайте лично. И въобще Зим пусна много интересни теми за тия неща.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му.

Съгласен съм, че всеки може да вярва в каквото си поиска, но не съм съгласен, че какъвто и избор да вземе, то никой няма право да го упрекне. За пример сатанистите, човекоядците и... да не изброявам.

... глупаците...

Обещавам ви, че тук няма никакви сатанисти и човекоядци. За последните не съм много сигурна.

Без коментар!

Обидени ли има? Моля, не го вземайте лично. И въобще Зим пусна много интересни теми за тия неща.

Не. Няма обидени. Просто се очудвам, какъв е тоя зор да се прави тая тема на нищо и то от тези, които я искаха. Знам, че това мнение ще замине в друга тема, но държа да посоча! Поведението ви е недопустимо. Показва много излишна енергия и то в негативна посока. На къде сте тръгнали с този товар,м?

Линк към коментар
Share on other sites

Не. Няма обидени. Просто се очудвам, какъв е тоя зор да се прави тая тема на нищо и то от тези, които я искаха. Знам, че това мнение ще замине в друга тема, но държа да посоча! Поведението ви е недопустимо. Показва много излишна енергия и то в негативна посока. На къде сте тръгнали с този товар,м?

Е, много добре тогава. На останалото не съм длъжна да ви отговарям, още повече че няма нищо общо с темата. Бихте могли да ми пишете на лични. М? Или пък да прочетете малко в линковете, които съм пуснала, за да можем да коментираме по същество. Ако ви е интересно разбира се. А, и - не съм аз тази, която "прави тая тема на нищо". Вие сте една от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Май наистина вярванията разделяли хората. Ако знаеха със сигурност и от лични наблюдения, нямаше да се джавкат. :lol:

Христоооо :D Ти се явяваш досущ един истински агент-провокатор.:DDD

що ти трябваше да ме даваш за пример,че аз да реша да си декларирам и аз вярванията, че после да се и дообеснявам...

Пък накрая на деня взех, че решх да "реагирам" на обидни думи към участници в дискусията... щото нали рефрена е, че едни обиждали, пък другите търпели и едни пишели по темата, а други спамели ...

Ей такива ми ти работи стават, като се поЯви провокатор... :DDDD

И изводът какъв е- само намираме работа на модераторите от сутрин до полунощ... :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ирина, като си се взела за ментор - поне чети. Името на Никола не е споменавано от мнооого време и никой не говори за него. Освен това десет пъти се каза, че неговия план е хубаво да се работи и въобще не се бъркаме там, освен в случаите когато някой недочел или неразбрал - иска да му се обясни разликата в плановете. И все се налага да се пишат едни и същи неща включително и едни и същи въпроси каквито преди малко е задала пак Ивелина - като иска пак да пиша “какво точно включва финния план”. Но нали точно същата, както и ти и Галя после - после ревете, че само се пишат страници и едни и същи приказки. Нещо не разбирам. Айде уточнете се дали ви сърби или боли. Четете ли за да разберете или само енергия ви трябва. Тричките - Ивелина, Галя и Ирина я си кажете каква е целта ви и как я следвате. И Иринке не се извинявай за твърдението си - че искам да съм разбран и одобрен. Разбира се, че като поствам нещо от сърцето си ще искам да е разбрано и одобрено. Какво нередно виждаш в това. Като всеки нормален човек - не мога да твърдя, че не се нуждая от одобрение и приемане. Не съм с крилца и не съм стигнал до пълна самодостатъчност. Но ще ти кажа, че одобрението ми също не е на всяка цена и не трябва, защото доста битки съм водил и водя в името на каузи, които съвсем не са търсили одобрения. Надявам се и ти и всеки друг да не го търси на всяка цена.

Линк към коментар
Share on other sites

Димитър, не разбирам защо толкова много подскачаш всеки път, когато някой спомене името ти (или името на Никола :harhar: ), както и ако изкаже мнение, което ти не харесваш?

Някъде с нещо да съм те засегнала? Да съм изказала някакво неодобрение към теб?

Не съм.

Защо тогава си позволяваш да ми сипеш разни класификации и етикети, както и да фамилиарничиш с мен? Защо всеки път държиш да си "на всяка манджа меродия" и да имаш последната дума?

Благодаря ти, все пак, че си прям и казваш в очите на другите какво мислиш.

Ако все пак си се почувствал настъпан по някакъв начин от мен - моля те, приеми извиненията ми!

Но, за мен е вече безпредметно човек да общува с теб, освен ако не мълчи и не те остави само ти да говориш (обаче, на това вече не му се казва общуване :D

Защото, ти от една страна не търпиш чуждо мнение и въпреки, че постоянно натискаш хората да те четат и да те разбират – ти самия явно не ги четеш внимателно и разбираш това, което на теб ти се привижда.

А от друга страна – имаш навика да изпадаш в обременяващи квелорантни фази, както и да употребяваш думи, чието значение явно и ти не знаеш – само и само, за "да отвърнеш на удара" (като думата `ментор`, например).

Пропускаш обаче, една съществена подробност: Че никой нито те напада, нито изразява несъгласие с теб. Това защо винаги пропускаш да го разбереш и изпадаш в ненужна параноидна защита? Чети бе, човек, чети по-внимателно - и виж, че хората са добронамерени :D

Ако опиташ да видиш сам себе си обективно отстрани – ще разбереш какво имам предвид. Ако, желаеш, разбира се..

Редактирано от Ирина - Horus - Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Ирина - макар и твоето его да подксача грубичко - може би си права за написаното, защото чувам нещо подобно втори път. Ще взема да почина малко, защото явно тъмното в мен доста взе да се изявява. Забелязал съм, че като се захване човек с много сериозни неща му се сипват такива предизвикателства и бушоните понякога прегарят. Съжалявам ако съм прекалил с каквото и да било.

По-здрави и по-силни в добрината да сме с времето пожелавам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Димитър, искам да ти благодаря за достойното ти поведение! Малцина са хората, които имат смелостта да бъдат открити и прями - и аз дълбоко ценя това.

Да, прав си - много често отстрани прямотата се приема за грубост.

И аз понякога съм груба (а и направо заядлива дори

:D )

Важното е човек да поема отговорност за нещата, които е казал или направил, както и да се извини ако неволно е засегнал някого.

Ти го стори - и аз сърдечно ти благодаря за тази достойна постъпка!

Желая ти много усмивки и светлина по Пътя пред теб. Нека в живота ти има само щастливи избори и нека всеки твой избор те прави щастлив!

Поздрави: Ира

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...