Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

Според мен,тъй като човек живее в общество,живота му е свързан и пряко и коственно с хората около него ,а и въобще,трябва да прави компромиси.Но когато нещата опрат до компромис с достойнството,тогава цялата ми същност се противопоставя и не ми позволява да стигна до този момент.Няколко случая съм имала в моя живот в които са ме докарвали до такъв избор и естествено не мога да го направя,его ли е,какво е ,незнам,но такъв компромис ми е непосилен.Наблюденията ми,обаче показват,че всичко е много индивидуално и границите за всеки са различни.

Така е, човек трябва да има някакво достойнство, някакво дъно от което да не пада по-надолу. За един това може да е просешка тояга, за друг може да е двустаен апартамент и т.н. Но наистина под определено ниво е унищожително за душата.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Пиша направо тук, че да не си правят труд да ми местят мнението. Може и да го изтрият, не е важно за мене.

Искам да споделя гадното усещане, след като прочетох някои неща тази вечер след работа.

Горделивостта е грозна. Да считаш себе си за нещо, а другите - за безправни и недостойни дори да мислят и споделят.

Къде и в кого е грешката, според вас?

Щом нося и купувам дрехи, имам право на мнение. Който създава дрехи, ако не му ги харесват и купуват, ако не харесват вложеното от него в дрехите, нямат значение всичките му квалификации и с кого се познава. Който е музикант, завършил академията, а не харесват музиката му, напразно е всичко. Вчера един уличен музикант ме развълнува с изпълнението си повече от всичко, което съм чувала досега. Беше вълшебен момент, бях в приказен свят!

Има неуки художници, които са гениални, чиито картини лекуват! А един горделив човек като ти каже "Добър ден, не си за тука, низък червей!" просто те разболява. Аман му за квалификациите!

....

Още не ми е минало!

Сещам се за един прекрасен човек, обущар, който много ми е помагал в духовно отношение.

Той казваше: "Аз имам образование СВИШЕ!"

За какво му е на човек висше образование, ако няма елементарно възпитание и обижда хората, с които влиза в досег.

Нали знаете, че горделивостта се наказва след време. Осъзнайте си грешката, за ваше и всеобщо благо.

Възпитано щеше да е да изпратя това на лични. Но понеже и обидите не бяха на лични, значи мястото на отговора е тук.

Да не си помислите, че съм много проста, и аз съм си направила труда да уча доста, но не се считам по тази причина за нещо повече от едно малко дете, през чиито очи ме гледа Бог. Нито за нещо повече от човека, с който вчера се разминах на улицата и си говореше сам. Нито за нещо повече от жената, която бръкна в кошчето за отпадъци на спирката, извади храна оттам и започна да се храни...

Замислете се, моля ви се, за да не бягаме аз и други хора за пореден път оттук.

Линк към коментар
Share on other sites

Пиша направо тук, че да не си правят труд да ми местят мнението. Може и да го изтрият, не е важно за мене.

Искам да споделя гадното усещане, след като прочетох някои неща тази вечер след работа.

Горделивостта е грозна. Да считаш себе си за нещо, а другите - за безправни и недостойни дори да мислят и споделят.

Къде и в кого е грешката, според вас?

Щом нося и купувам дрехи, имам право на мнение. Който създава дрехи, ако не му ги харесват и купуват, ако не харесват вложеното от него в дрехите, нямат значение всичките му квалификации и с кого се познава. Който е музикант, завършил академията, а не харесват музиката му, напразно е всичко. Вчера един уличен музикант ме развълнува с изпълнението си повече от всичко, което съм чувала досега. Беше вълшебен момент, бях в приказен свят!

Има неуки художници, които са гениални, чиито картини лекуват! А един горделив човек като ти каже "Добър ден, не си за тука, низък червей!" просто те разболява. Аман му за квалификациите!

....

Още не ми е минало!

обущСещам се за един прекрасен човек,ар, който много ми е помагал в духовно отношение.

Той казваше: "Аз имам образование СВИШЕ!"

За какво му е на човек висше образование, ако няма елементарно възпитание и обижда хората, с които влиза в досег.

Нали знаете, че горделивостта се наказва след време. Осъзнайте си грешката, за ваше и всеобщо благо.

Възпитано щеше да е да изпратя това на лични. Но понеже и обидите не бяха на лични, значи мястото на отговора е тук.

Да не си помислите, че съм много проста, и аз съм си направила труда да уча доста, но не се считам по тази причина за нещо повече от едно малко дете, през чиито очи ме гледа Бог. Нито за нещо повече от човека, с който вчера се разминах на улицата и си говореше сам. Нито за нещо повече от жената, която бръкна в кошчето за отпадъци на спирката, извади храна оттам и започна да се храни...

Замислете се, моля ви се, за да не бягаме аз и други хора за пореден път оттук.

Като видя Истината в думите на някого, не мога да не го подкрепя ,права си! Права си!...Аз също правя дрехи,....не се чуди,...имам образование "свише". Не са елитни, но от близо 10 години аз и още един до мен носим дрехи направени лично от нас. Пък имаме кваливикация "Дизайнер"....Абсолютно всеки има право на мнение...Какво е модата според мен?.....Модата е личния ти вкус, онова което харесваш..... Аз съм индивидуалист....Зачитам моето мнение, зачитам мнението на другите....Не понасям, и не приемам, налагания, рамки, стилове....Ето оформихме една друга позиция....нищо повече....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кхм, ако има някоя сестра тук на 18-30 г., руса копринена коса, с кожа като кадифе, спортен или елегантен тип, ангелско лице, благороден характер, да не пуши и да не се дрогира, да обича класическа музика... да ми пише на ЛС. :3d_146:За цвета на очите нямам особени претенции, стига да не е черен или кафяв. :feel happy:

Канел, познавам такъв ангел. Много точно описание. Може би ти си ангелът за нея, ако е рекъл Господ.

:angel::angel:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Кхм, ако има някоя сестра тук на 18-30 г., руса копринена коса, с кожа като кадифе, спортен или елегантен тип, ангелско лице, благороден характер, да не пуши и да не се дрогира, да обича класическа музика... да ми пише на ЛС. :3d_146:За цвета на очите нямам особени претенции, стига да не е черен или кафяв. :feel happy:

Канел, познавам такъв ангел. Много точно описание. Може би ти си ангелът за нея, ако е рекъл Господ.

:angel::angel:

:)Куки,доколкото знам,не е хубаво да сватосваш хората - поемаш голяма отговорност и при всеки конфликт ще бъдеш виновна ти.

Само Бог има право да събира хората!:)

Линк към коментар
Share on other sites

И аз имах същото притеснение. Прилича на сватосване, но не е. Нямам никакво намерение да информирам приятелката си. Може да се случат на едно и също място по едно и също време, на някое общо събиране. Дали ще се запознаят, си е тяхна работа. Да не изключваме варианта, че може би не случайно аз писах, той писа, той търси, аз познавам. Може пък така да е трябвало, не зная. Бог използва хора, в края на краищата. Ще сгреша и ако не позволя да бъда използвана. Страх ме е да не сгреша в единия или другия случай. Освен това нито аз познавам Канел лично, нито той - мене. На едно общо събиране няма да имам представа кой е.

:)

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Няма смисъл да съм с човек, ............ чиито близки и приятели не ме приемат. Това е реакцията на Света и Бога относно връзката ни. Случвало се е дори аз самата несъзнателно да правя неща против такава връзка, въпреки че съзнателно съм я желаела. Не е случайна традицията да се събират двама души, само ако родителите им ги благословят.

Според мен в някой случай може да е така. Но в други - не.

Понякога родителите одобряват само образовани, красиви, богати кандидати, без те и детето им да са такива. Имат си хората лични виждания и мечти и искат да ги осъществят чрез децата си.

Преди години, когато езотериката и философията бяха едва ли не шантави работи много родители се противопостявяха, ако децата им се занимават с паневритмия, чи гун, йога. ..

А ако детето им има партньор, който има такива приятели - леле мале какво става, какви шпионизми и интриги се завихрят...

Това може да се приеме като изпитания за всеки един поотделно и за силата на връзката между двамата.

='късметче' timestamp='1301816798' post='141852']

Човек може да преоткрива и човека до себе си много пъти - защото всички сме в развитие.

Това е дори по-трудното - да махнеш от очите си пелената на ежедневието и рутината.

Всеки получава своята си съдба и своите си уроци.

:thumbsup2:

Кхм, ако има някоя сестра тук на 18-30 г., руса копринена коса, с кожа като кадифе, спортен или елегантен тип, ангелско лице, благороден характер, да не пуши и да не се дрогира, да обича класическа музика... да ми пише на ЛС. :3d_146:За цвета на очите нямам особени претенции, стига да не е черен или кафяв. :feel happy:

Има поне една такава форумка и дано ти се обадиииии. Не си ли я открил вече?:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Представям си общо събиране и много нежни /руси/ ангели в него.

Какво приятно объркване, а Канел?

:angel:

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Eх, Канел, а ти какво предлагаш ;) ?

Аз ли? Ами предлагам няколко неща, но най-необикновеното от тях е едно шише с нитроглицерин. Тоя нитроглицерин се казва „тайната на Антихриста". Ако някой е готов да гръмне заедно с мен, мога да му кажа кое е въпросният Другар, но все пак не е желателно. Ако ли не, Анти ще пречука само мен, което всъщност не е лош вариант.

Канел, познавам такъв ангел. Много точно описание. Може би ти си ангелът за нея, ако е рекъл Господ.

:angel::angel:

Благодаря, аз съм го намерил вече. :feel happy: Но така или иначе кой не обича ангелите, може да му хвърля едно око. А скоро, ако е рекъл Господ, и на други. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Ах, ти-и! Айде да не е чак толкова скоро виждането на другите ангели, ако е рекъл Господ!

:thumbsup2:

Благодаря, kuki, но бих те помолил да не кроиш шапките на другите. Само аз си знам какво е бремето на тая, пък и други, тайни. :3d_123:

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност е така. Аз просто се шегувах. Не биваше да се засягаш. Ти започна пръв. Когато се шегуваш, трябва и да носиш на майтап.

Нали знаеш, който търси, намира. Усетих, че ти стана неприятно, затова те моля да ме извиниш!

Не кроя шапки, просто ти пожелах дълъг живот, ако е рекъл Господ.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

а Бай-ганьовщината е на почит и в този форум същото се забелязва. Всички се мислят за таланти, което говори за неправилна, нереална оценка, субективна и пристрастна. Както в онова състезание Мюзик Айдъл/показателно беше, колко хора без никакъв певчевски талант се явяват и с претенциите за такъв. Така е и в останалите области и в работата./

Ти го каза, и също се мислиш за талант-пророк в случая, а аз не се смятам за талант. :sorcerer:

Модераторска бележка: Това и следващите мнения, свързани с него, са преместени от тук.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали Цвета е талант- пророк в случая ама ти първо Максиме намери отговора на въпроса -Кой съм аз?От многото ти постове и обяснения и гуро дето си ги обиколил явно файда няма.Дерзай.

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали Цвета е талант- пророк в случая ама ти първо Максиме намери отговора на въпроса -Кой съм аз?От многото ти постове и обяснения и гуро дето си ги обиколил явно файда няма.Дерзай.

Тук са се нароили много нови хора, и отношенията са започнали да стават много наострени...което е жалко. Никой не познава себе си, и именно този въпрос е смисълът на живота, не някакво "развитие".

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали Цвета е талант- пророк в случая ама ти първо Максиме намери отговора на въпроса -Кой съм аз?От многото ти постове и обяснения и гуро дето си ги обиколил явно файда няма.Дерзай.

aiia, защо така иронизираш Максим?

Няма да му ставам адвокат, също така всеки от нас си има недостатъци, но такъв пост няма принос към темата, в която е пуснат и е насочен лично срещу участник :(

П.П. Намирам "Кой съм аз?" за много смислен и важен въпрос; пряка перифраза на завета - "Познай себе си!".

П.П.П. Макс, може да е обратно - новите хора да са привлечени от новата/променена атмосфера.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

а Бай-ганьовщината е на почит и в този форум същото се забелязва. Всички се мислят за таланти, което говори за неправилна, нереална оценка, субективна и пристрастна. Както в онова състезание Мюзик Айдъл/показателно беше, колко хора без никакъв певчевски талант се явяват и с претенциите за такъв. Така е и в останалите области и в работата./

Ти го каза, и също се мислиш за талант-пророк в случая, а аз не се смятам за талант. :sorcerer:

Модераторска бележка: Това и следващите мнения, свързани с него, са преместени от тук.

И друг път не ми извъртай думите! За трети път го правиш! Доколкото знам е подсъдимо/това не е заплаха, а част от закона, доколкото знам и който следва да го спазваш/

Да не ти куца българският вече или не ти са ясни понятията?

Казах "пророчески дарби", не "пророк" и ако не разбираш от понятия си, преговори си ги, виж си тълковния речник!

И не виждам нищо лошо в това, което съм казала! Нищо че според твоето мнение трябва да се срамувам от дарбите, които имам, защото тя не е само една/държа да отбележа/! То по принцип всички дарби идват от Светия Дух и когато получиш единствения дар Светия Дух, можеш да притежаваш всички дарби! Виж си за по-подробна информация 1Кор.14

Има дарби които се получават преди кръщението, както Петър когато е ходел по водата с вяра. Има и дарби, които идват след това.

За твое сведение не се срамувам от тях! Благодарна съм на Бог за тях! Казваха, че срамът бил от дявола. Та замисли се, защо се срамуваш поради моите думи?

На тебе ти се вижда срамно човек да говори за дарбите си, защото ти ги приемаш като личностни и се гордееш с тях, навярно и точно затова те ще бягат от тебе!

А на мен ми е ясно, че не са мои, нито за моя слава/от където следва, че ти искаш да славиш себе си с божиите дарби/.

Те са от Бог! И Бог може и камък да направи да проговори, ако няма подходящ човек затова, подходящ проводник!

Теб дарбите те впечатляват, защото още си едно голямо бебе в духовния свят, поради егоистичната ти природа, която не дава място на другата в теба! Мен дарбите не ме впечатляват. Приемам ги като част от пътя и знам, че не са всичко и че са временни. Защото когато дойде съвършенното, това което е частично се прекратява, остават само трите - вяра, надежда и любов/Коринтяни/.

Та какво още искаш да обсъдим за дарбите и какво не ти е ясно и какво още те смущава в думите ми?

Мисля, че само човек, който съди, може да получи подобни смущения.

Питай ще ти отговоря, ако искаш и с цитати от Библията ще ти приведа като доказателство, думи на пророци и апостоли !

Още ли има нещо, което да те смущава в думите ми? Да, имам пророчески дарби на моменти, не мога да го отрека, защото така ще нараня, Този, Който ми ги е дал!

И ако ти се смущаваш от тези мои думи, мисля, че нещо в тебе не е наред!

В това си мнение не се смяташ за талант, а в другото си мнение се смяташе за Бог, така говореше и се разпореждаше какво да правя и как да слушат тебе, не мене, все едно съм на заплата при тебе!

Та на коя от всичките ти противоречиви същности да вярваме? Нали знаеш откъде произхождат крамоли, зависти и др. подобни? Не се налага да цитирам известни източници, предполагам ще се сетиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Незнам дали Цвета е талант- пророк в случая ама ти първо Максиме намери отговора на въпроса -Кой съм аз?От многото ти постове и обяснения и гуро дето си ги обиколил явно файда няма.Дерзай.

aiia, защо така иронизираш Максим?

Няма да му ставам адвокат, също така всеки от нас си има недостатъци, но такъв пост няма принос към темата, в която е пуснат и е насочен лично срещу участник :(

П.П. Намирам "Кой съм аз?" за много смислен и важен въпрос; пряка перифраза на завета - "Познай себе си!".

П.П.П. Макс, може да е обратно - новите хора да са привлечени от новата/променена атмосфера.

А, можеш ли да ми цитираш поне едно мнение на Максим, което да не е насочено лично срещу участник?

И какво да се чудим после - каквото си посял, това и пожънал!

Линк към коментар
Share on other sites

Към Диана-гледам Цвета ти е отговорила.Няма какво да добавя повече.Към Максим-Радвам се че съм от новите хора които са се нароили.Дай Боже повече такива.Новите хора не са наострени.Те не понасят миризмата на мухъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Eх, пак силни думи. Мухъл ... ? Така ли мислиш наистина? Защо?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Много добри приятелки се обиждат...

http://vbox7.com/play:a2ab4dc1

http://vbox7.com/play:705b8a35

Има и мъжко обиждане, но не е за показване...

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Мълвата в България следва човека по петите му, където и да отиде.

Ако вярваш на това, ще те следва. Аз не вярвам и не ме следва. Изобщо вече не ме интересува дори каква мълва ще мълвят хората за мен. Все ми е тая. Нито ме хранят, нито ме поят, нито живот са ми дали.

ПП И все пак мнението ти беше малко манипулативно - "бягат само страхливците" - тук не става въпрос за страхливци ...

ПП За мен също е най-важен човекът, който търси помощ, да я намери ... иначе не бих изобщо участвала в темата и не бих изобщо писала

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Мълвата в България следва човека по петите му, където и да отиде.

ПП И все пак мнението ти беше малко манипулативно - "бягат само страхливците" - тук не става въпрос за страхливци ...

Не е манипулативно.

В поста ми е написано съвсем ясно: "Моето лично мнение, с което не ангажирам никого е, че само страхливците бягат."

Да, аз мисля, че бяга само този, който се страхува от нещо или някого.

Линк към коментар
Share on other sites

Щом ти мислиш, че това момиче е страхливка - жалко за тебе. Човек, който изживява по този начин нещата - няма нищо общо със страхливците и тя изобщо не мисли да бяга, както прочетох.

ПП Не че съм пророк, но Бог е милостив и нещата ще се наредят за нея от самосебе си/чрез /познат/ човек. Само трябва да изчака малко. Всичко ще се нареди.

А ти Пламъче търсиш своята си слава.

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...