Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Може ли с утвърждения да стана по-висок


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте хора,

интересувам се възможно ли е с утвърждения да стана по-висок.

Примерно всеки ден да си казвам нещо от рода - С всеки изминал ден раста на височина или С всеки изминал ден ставам все по-висок

Утвържденията са фрази, който си повтаряме с цел да въздействаме на мислите си. Силата на утвърджението идва с повторението.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте хора,

интересувам се възможно ли е с утвърждения да стана по-висок.

Примерно всеки ден да си казвам нещо от рода - С всеки изминал ден раста на височина или С всеки изминал ден ставам все по-висок

Утвържденията са фрази, който си повтаряме с цел да въздействаме на мислите си. Силата на утвърджението идва с повторението.

Ако считаш, че височината ти е проблем, така е много вероятно да го задълбочиш. Възможно е, но първо трябва да приемеш височината, която имаш в момента, а не да си зависим от нея и от това дали с утвърждаванията ще станеш по-висок или не.

Линк към коментар
Share on other sites

Oпределено да. Стига да си уверен.

Най-добре го формулирай като вече случило се." Днес съм 2 мм. по-висок от вчера."

После - точно къде искаш да се издължиш - краката, торса или общо?

От значение е и възрастта - растежът ти още може да не е спрял, откъде знаеш за колко см. си програмиран?

И да знаеш кога да спреш. :)

Има и други практики.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Височината ми е напълно нормална за човек. Фигурата ми е на младо момче и смятам че мога да стана още малко по висок. Растежът на момчетата по принцип спира на 23г.

Какви са другите практики. Аз се сещам за хормонален път с растежен хормон, но е много скъпо.

Линк към коментар
Share on other sites

Височината ми е напълно нормална за човек. Фигурата ми е на младо момче и смятам че мога да стана още малко по висок. Растежът на момчетата по принцип спира на 23г.

Какви са другите практики. Аз се сещам за хормонален път с растежен хормон, но е много скъпо.

Лично - нямям нищо против срещу любознателността на младите хора и желанието им за промяна, но ако ви е интересно - вижте какво казва Библята , по въпроса за собствеността на телата ни. Идеята е - че те не са наши. Аз не коментирам тази идея - добра ли е, или е лоша; огорчава ли ни - или не... Но - това е факт; телата ни са Божия собственост, а не наша. В зависимост от мисията, която човек е приел, при настоящото си въплъщение - Бог му дава и съответното тяло, което тяло всъщност принадлежи на Бога; както впрочем и всичко на Земята. Тялото се дава на човека за временно ползване и след като уреченият срок изтече - отнема му се това тяло. Разбирам чудесно, че звучи шокиращо - но е така; християнинът знае, че тук, на Земята - няма своя собственост, а всичко видимо принадлежи на Бога... Затова трябва да се разпореждаме с материята, от позицията на добри настойници на Божиите неща... Което не означава непременно, че идеята да се порастне - чрез утвърждения - не е добра... Обаче - може би не е нещо, което трябва да погълне енергията ни през доста дълъг период от време, когато сме нормално високи и има толкова други интересни и належащи, бих казала животоспасяващи каузи наоколо... Нали човек - все пак - не знае колко време ще остане като гост на Земята; не е ли по-разумно, докато е тук - да уреди небесните си работи първо - а след това да получи всичко останало. Това включва и ново тяло; Бог го е обещал...

Яков 4:14

когато вие не знаете какво ще бъде утре. Що е животът ви? Защото вие сте пара, която се явява, и после изчезва.

1 Коринтяни 15:38

но Бог му дава тяло каквото му е угодно, и на всяко семе собственото му тяло.

1 Коринтяни 6:19

Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си.

1 Коринтяни 3:17

Ако някой развали Божия храм, него Бог ще развали; защото Божият храм е свет, който храм сте вие.

Желая успех във всичките ви начинания...

Линк към коментар
Share on other sites

може би ...има толкова други интересни и належащи, бих казала животоспасяващи каузи наоколо...

Желая успех във всичките ви начинания...

Определянето на интересните каузи е строго индивидуално.

Определянето на належащите също и зависи най-вече от лично изстраданото в този живот ( за съжаление, но факт).

А един човек с добро самочувствие ( и доволен от външния си вид) е много по-полезен за животоспасяващите каузи, които често изискват силно присъствие в общественото пространство, воля, устременост, убедителност - все неща, вървящи ръка за ръка с доброто самочувствие.

Дали да променяме себе си, природата около себе си, начина си на живот... все неща, древни като Ева и ябълката.

Аз бих заложила на малко изменения принцип "Не прави на другите това, което не искаш да правят на теб."

Т.е. ако не се причинява вреда, къде е проблемът?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Височината ми е напълно нормална за човек. Фигурата ми е на младо момче и смятам че мога да стана още малко по висок. Растежът на момчетата по принцип спира на 23г.

Какви са другите практики. Аз се сещам за хормонален път с растежен хормон, но е много скъпо.

Въпреки това, написаното от мен в предния ми пост си остава. Ако започнеш да мислиш прекалено интензивно за увеличаване на височината ти, рискуваш това да се превърне в мания и привързаност. А интензивната мисъл е необходима за постигане на резултат. Освен това в какви срокове очакваш резултати? Година, десет, следващото прераждане? Само после да не поискаш да бъдеш по-нисък. Съдбата често си прави подобни шеги за да осъзнаем безсмислеността на някои от желанията ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм със Станимир (и други). Като станеш 1,90 да не срещнеш после някое миньонче и да се влюбиш в него, та да трябва да се сгъваш на две да я целунеш ;)

Животът наистина си прави шеги.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Мен ме интересува дали утвържденията ще подействат.

Пък и мен ме кефят високите мадами. А като си сложат големи токчета и оправят прическата стават доста високи.

Линк към коментар
Share on other sites

Че кво, високите мадами ще се навеждат да те целуват, кво толкова. Ако Мохамед не отиде при планината, планината ще отиде при Мохамед :D Всичко е самочувствие.

П.П. Имам един приятел доктор в Германия. Той си беше паднал по една сестра дето му беше много висока. И обмисляше да й скъси краката, за да му пасне. Не знам какво е предприел в крайна сметка, но после чух, че се хванал със съседката.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Незнам ама ти нищо не каза. Моята цел е да стана висок защото така ще се харесвам и ще имам самочувствие, а не за да се правя на мачо. :3d_091:

Акцелерация е термин използван главно при човека с да се подчертае по-бързото развитие на младото поколение. Днешните деца съзряват по-бързо и са леко по-високи от тези преди половин век. С две думи акцелерация означава ускоряване темповете на развитие при един индивид.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Има една формула за универсален растеж, дадена от Учителя. Трябва да се произнася в спокойно състояние с голяма увереност.

„Любовта ме озари. Душата ми разшири, духа ми укрепи и благост в мен всели. Ще стана светъл и ясен като Слънцето.“

Да се произнася по 1000 пъти на ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Тази формула я знам. Но мисля че този учител нищо смислено не е казал.

Не е ли по добре човек да бъде обучен от хора, който знаят какво да правят. Например аз се уча от последователи на Картакея, който е на 400г, а не от някакъв смъртен говорещ с Бога.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази формула я знам. Но мисля че този учител нищо смислено не е казал.

Не е ли по добре човек да бъде обучен от хора, който знаят какво да правят. Например аз се уча от последователи на Картакея, който е на 400г, а не от някакъв смъртен говорещ с Бога.

... а той колко висок е?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Физически е висок колкото нормален на ръст човек.

Духовно е висок много.

Владее ясновидство, левитация и т.н. Освен това лекува почти всички болести.

Линк към коментар
Share on other sites

Физически е висок колкото нормален на ръст човек.

Духовно е висок много.

...ааа ето разковничето, слънце ;)

... не залита по високи мацки ...

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

представи си едно дърво.За да се развие хармонично, трябва СТВОЛЪТ му да подава на всички клони едновременно и достатъчно на всички.

Стволът е праната, а пъвият възел (разклонение) това са чакрите. Те подават енергия на всички структури. Т.е. овладей пранаяма (наука за дишането), която не може да се овладее без асаните (йога позите) и без упражняване на обикновените физически упражнения. Всичко е много посто.

Линк към коментар
Share on other sites

начи дишаш и така овладяваш сички там чакри

от тук си готов и към левитацията

демек сички високи мацки - юруш към теб

и така постигаш 3 в 1!

Редактирано от Еси
Линк към коментар
Share on other sites

Тази формула я знам. Но мисля че този учител нищо смислено не е казал.

Не е ли по добре човек да бъде обучен от хора, който знаят какво да правят. Например аз се уча от последователи на Картакея, който е на 400г, а не от някакъв смъртен говорещ с Бога.

Системен, твоят учител не е ли смъртен?

При всички случаи, пожелавам ти истински успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Тази формула я знам. Но мисля че този учител нищо смислено не е казал.

Не е ли по добре човек да бъде обучен от хора, който знаят какво да правят. Например аз се уча от последователи на Картакея, който е на 400г, а не от някакъв смъртен говорещ с Бога.

Системен, твоят учител не е ли смъртен?

При всички случаи, пожелавам ти истински успех!

Ами доколкото знам е смъртен, поне той иска да умре като човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...