Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Guest Системен

Препоръчайте ми книги

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Моля препоръчайте ми книги, в който има йога за начинаещи. Вече знам към какво се стремя и искам да се усъвършенствам.

Нещо от рода на това - Даоистка вътрешна алхимия

Сподели това мнение

Ако търсиш книга за хатха йога, такава където се описват упражнения, асани и пранаяма, не мога да ти препоръчам нищо. Иначе е добре да започнеш с Йога сутрите на Патанджали. Само че си ги намери с коментари към тях, иначе нищо няма да разбереш. Бих те посъветвал да оставиш физическите упражненията и да минеш направо към упражняване на мисълта и медитация. Йога упражненията не са пригодени за физическата структура на европейците, а тя е различна от тази на индийците. Психиката също, но това е по-лесно преодолимо.

Сподели това мнение

Guest Системен

Е дай заглавие

Искам да упражнявам мисълта си и да медитирам

Редактирано от Системен

Сподели това мнение

Системата Архатик йога.

Замислена и разработена като синтез на различните видове йога, за ритъма и начина на живот на Европа,Америките, Австралия. Разпространена е и дава добри резултати в цял свят. Съпътстваща ( но не задължително) развитието на хора , занимаващи се със самолечение и лечение по системата Лечение с прана на Мастър Чоа Кок Сюи. Книга на български: "Чудеса на лечението с прана" Чоа Кок Сюи.

Много материали на всички езици - книги, CD , онлайн медитации, форуми на разл. езици и др.

Линкове:

http://sites.google.com/site/infopranabg/arhatic-yoga

http://sites.google.com/site/infopranabg/linkove

Тази медитация я има на CD с придружаващ български текст:

http://sites.google.com/site/infopranabg/m...planetary-peace

Останалите са на английски, а може на англ. + немски, вероятно и др. комбинации.

Моят съвет - поразрови темите във форума, ще срещнеш интересни мнения и предложения. Ето една полезна тема:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=297

Редактирано от късметче

Сподели това мнение

Петимата тибетци. И двете книги са интересни и подробно на достъпен език обясняват всяко едно упражнение, както и практики на медитация и релаксация. Тук ще намериш снимки на упражненията.

Много информация за книги по темата, както и съвети на практикуващи можеш да намериш тук, тук тук , а ако разгледаш по-обстойно сайта и използваш и търсачката му, можеш да откриеш и други неща. Успех! :)

Сподели това мнение

Здравейте,

Моля препоръчайте ми книги, в който има йога за начинаещи. Вече знам към какво се стремя и искам да се усъвършенствам.

Здравей!

Това, че вече знаеш към какво се стремиш е много хубаво!

И то на много млада възраст (предполагам към 26).

Бих искала да те питам, как се спря именно на йога? Това според мен е подходящо за теб, макар че си европеец :) .

Сподели това мнение

Guest Системен

Здравейте,

Здравей!

Това, че вече знаеш към какво се стремиш е много хубаво!

И то на много млада възраст (предполагам към 26).

Бих искала да те питам, как се спря именно на йога? Това според мен е подходящо за теб, макар че си европеец :) .

Ами стремя се към развитие.

Аз съм малко под 26г, но това няма значение. Всъщност не знам до каква степен ще ми помогне тази йога. Учителят ми ме е научил как да се предпазвам от болести само като използвам мисълта си. Дори и да бъда заразен с някаква ужасна болест като хепатит тя ще изчезне от тялото ми защото е невъзможно да съществува.

Почти всеки ден си стабилизирам тялото. Чакрите ми са в хармония благодарение на чистотата ми и любовта ми. И главно на душата ми.Преминах индиговите нива и вече съм злато. Слюнцето ме озарява и аз завършвам един голям цикъл в своето съзнание. Хората около мен са такива каквито аз искам. Аз просто им давам от моята енергия. Предполагам че в скоро време ще бъда обучен да лекувам болести по хората с алтернативна медицина.

Аз постигма детско тяло свободно от зли мисли само като медитирам.

Йогата ще ми помогне да се усъвършенствам и да стигна други нива.

Сподели това мнение

Заниманията ми с йогистки практики ще ми помогне да се усъвършенствам и да стигна други нива.

А ти към какво ниво се стремиш да достигнеш?

С какви видове йога се занимаваш?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this