Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да открия себе си


Guest Системен

Recommended Posts

Как да открия себе си. Как да разбера кой съм. Кой съм аз - как да се открия.

Това е най-сериозният въпрос на света. Търси! Словото казва - "Който търси - намира"... Само търси... Няма универсална рецепта; търси по своему... Намери Душата си; нататък е лесно...

Учителят казва, че в същия момент, в който откриеш себе си - ти ще откриеш и Бога...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Как да открия себе си. Как да разбера кой съм. Кой съм аз - как да се открия.

Това е най-сериозният въпрос на света. Търси! Словото казва - "Който търси - намира"... Само търси... Няма универсална рецепта; търси по своему... Намери Душата си; нататък е лесно...

Учителят казва, че в същия момент, в който откриеш себе си - ти ще откриеш и Бога...

Това означава ли че след като се намеря ще намеря и пълният капацитет на вярата си.

Исус Христос казва Който търси - намира

В кое време да търся - минало, настояще или бъдеше.

Имам някакви записи за предишен живот, но са запечатани. При мен живота започна на 5г, преди това нищо не си спомням.

Да открия себе си означава ли да прегледам целято си земно пътуване като на карта. Библията ще ми помогне ли с нещо.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Не очаквай готова рецепта от някого по този въпрос, защото никой не може да извърви пътя вместо теб. Единствено ти самия. Задавай си въпросите "кой съм аз, каква е целта на моето пребиваване тук, от къде идвам, къде отивам..." И не очаквай да получиш отговор. Просто да бъдеш с тези въпроси има смисъл. Наблюдавай тишината, която остава като отговор на всички тези въпроси. Наблюдавай в настоящето, миналото вече си е отишло, а бъдещето още не е дошло.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

На глас ли да си ги задавам тези въпроси и да очаквам отговор от подсъзнанието ми ли

кой съм аз, каква е целта на моето пребиваване тук, от къде идвам, къде отивам..

Линк към коментар
Share on other sites

Доста трудна задача е веднага да откриеш себе си.

Нормалният път е първо да си отговориш на всички въпроси касаещи другите и устройството на Света и тогава автоматично да стигнеш до себе си.

Всичко това следва от набирането на достатъчно външна опитност.

И така, колкото и да търсиш другаде, накрая пак ще стигнеш до себе си и ще разбереш, че всичко, което си търсил е било скрито вътре в теб.

Важното е: Всеки сам да извърви своя трънлив път до Голгота, т.е. до себе си.

:)

Редактирано от paparosko
Линк към коментар
Share on other sites

На глас ли да си ги задавам тези въпроси и да очаквам отговор от подсъзнанието ми ли

кой съм аз, каква е целта на моето пребиваване тук, от къде идвам, къде отивам..

Не бе пич, така ще прегракнеш и ще изглеждаш в очите на окръжаващите като пълен хахо, затова е по-добре да си ги запишеш въпросчетата на MP3-ка и да си ги въртиш нон-стоп, даже и като спиш, така по-бързо и без да будиш излишни подозрения, ще навъртиш нужните обороти с въпросчетата, та да ти дойде по-бързо и отговорче... ама дали ще дойде и то по MP3-ката незнам...

Редактирано от albatross_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Системен, стига с тези глупости! :angry: Съсредоточи се върху новото си зъбче. Има фея на зъбчетата, но има и Бог на зъбчетата. Като стигнеш до него, Той ще ти отговори на всички въпроси. Ако искаш да направиш кладенец, трябва да копаеш на едно място 50 метра, а не на 50 места по един метър.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

На глас ли да си ги задавам тези въпроси и да очаквам отговор от подсъзнанието ми ли

кой съм аз, каква е целта на моето пребиваване тук, от къде идвам, къде отивам..

Не бе пич, така ще прегракнеш и ще изглеждаш в очите на окръжаващите като пълен хахо, затова е по-добре да си ги запишеш въпросчетата на MP3-ка и да си ги въртиш нон-стоп, даже и като спиш, така по-бързо и без да будиш излишни подозрения, ще навъртиш нужните обороти с въпросчетата, та да ти дойде по-бързо и отговорче... ама дали ще дойде и то по MP3-ката незнам...

е, така ама хич няма да стане.

АЗ си купих книгата на Пол Маккена, ама нищо не стана

желязна самоувереност

Линк към коментар
Share on other sites

Как да открия себе си. Как да разбера кой съм. Кой съм аз - как да се открия.

Това е най-сериозният въпрос на света. Търси! Словото казва - "Който търси - намира"... Само търси... Няма универсална рецепта; търси по своему... Намери Душата си; нататък е лесно...

Учителят казва, че в същия момент, в който откриеш себе си - ти ще откриеш и Бога...

Това означава ли че след като се намеря ще намеря и пълният капацитет на вярата си.

Исус Христос казва Който търси - намира

В кое време да търся - минало, настояще или бъдеше.

Имам някакви записи за предишен живот, но са запечатани. При мен живота започна на 5г, преди това нищо не си спомням.

Да открия себе си означава ли да прегледам целято си земно пътуване като на карта. Библията ще ми помогне ли с нещо.

Библията помага на християните; добро помагало е, но е само външно... Обаче пък е безценно - помага да научиш категории, с които да се разбираш с другите вярващи и да подреждаш нещата вътрешно, у себе си... Да следиш напредъка си, защото целият Път - окултно е описан там...

Ти трябва да търсиш вътрешно, със сърцето си. "Ще Ме потърсите и ще Ме намерите, когато Ме потърсите с цялото си сърце..."

Когато човек търси "с цялото си сърце" и е отдаден на каузата си сто процента, Бог му праща помощници, така че - не може да се заблуди по никакъв начин... Искреността и отдадеността са основополагащи; следвай тогава само вътрешното си чувство..."Всички ще бъдат научени от Бога" - казва Словото. Което ще рече , че сам Господ, Святият Дух ни учи индивидуално, вътрешно, един по един... Когато вярваш в това - то работи за теб...

Външно - ние само споделяме това, което всеки един от нас, вътрешно, е научил (от Бога); не се учим един друг, защото само Бог може да те научи на духовните (небесните) неща... Нито един човек няма достъп в "тайната стаица" (в главата ти), където "вечеряш" с Господа и Той те учи...

Не вярвай, че външно "плът и кръв" могат да те научат на небесните неща; даже и да имаш Учител - и той , ако е истински, ще ти сочи Господа, а не себе си... Сочи ли ти себе си - значи е лъжеучител и самозванец и лъже първо себе си, а чак после и тебе...

Откровение 3:20

Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене.

Яденето - окултно - означава усвояване, разбиране, тълкуване на идейния смисъл на дадено Учение... Това е личен въпрос - между тебе и Бога... Случва се в степента, в която вярваш. "Ще ти бъде, според вярата ти..."

Бавно напредваш и този напредък става видим с годините. Смиряваш се, "старият човек" у тебе започва да се смалява... Идват опитности, които ти показват ясно, че си на Пътя... Самият ти ставаш еволюция; схващанията ти за света започват да се променят; променя се и отношението ти към хората; идва покаянието и след това всичко останало, което Бог е предвидил за теб...

Някъде бях срещала Учителят да казва , че цялото търсене и откриване на Бога отнема двадесет години... Дънов е казал всичко - но трябва да имаш поглед, за да го разбираш; той се изказва окултно и от позицията на виделината (вътрешното, положително знание), за разлика от светлината(външното , отрицателно знание). Затова хората го четат с години, но не могат да го разберат вътрешно и да извлекат една полезна стройна система от знания, лично за себе си...Знанието им няма корен; идеите им не вързват плод и затова всяка лекция им се струва сама за себе си - нещо, което не е право; всичко у Дънов е в една брилянтна логика и взаимовръзка; обаче ключът идва отгоре...

Търси виделината... Търси идейния смисъл на нещата... Не се плъзгай външно, по повърхността ... Сложи тази мисъл за виделината и идейния смисъл - в ума си и постоянствай в нея... Първоначално натрупваме някои външни понятия ( от отрицателното знание), от които по-късно се чистим, защото те вече са изиграли ролята си и са ненужни... Идва ролята на солта, която чисти...

Успех! Не си сам; Господ е с теб и благославя Пътя ти; само не се плаши от трудности, които също не закъсняват; те са нещо нормално по Пътя...

И най-важното - започни да търсиш, от позицията на Душата... Кажи си: "Аз съм Душа; аз искам да позная и да опитам Баща си"... Душата е Синът; личността - има друг баща, който е временен...(Това е вярно и буквално и окултно)...

И така - търсейки Бога - ще откриеш себе си и намирайки себе си - в същия миг - ще откриеш и Бога...

Редактирано от velinavasileva
Линк към коментар
Share on other sites

На глас ли да си ги задавам тези въпроси и да очаквам отговор от подсъзнанието ми ли

кой съм аз, каква е целта на моето пребиваване тук, от къде идвам, къде отивам..

Не бе пич, така ще прегракнеш и ще изглеждаш в очите на окръжаващите като пълен хахо, затова е по-добре да си ги запишеш въпросчетата на MP3-ка и да си ги въртиш нон-стоп, даже и като спиш, така по-бързо и без да будиш излишни подозрения, ще навъртиш нужните обороти с въпросчетата, та да ти дойде по-бързо и отговорче... ама дали ще дойде и то по MP3-ката незнам...

е, така ама хич няма да стане.

АЗ си купих книгата на Пол Маккена, ама нищо не стана

желязна самоувереност

Виж сега, някои йоги медитират по 10-20 часа на ден в продължение на десетилетия и всичко това със същата цел да открият себе си. Някои успяват, други – не.

Как да откриеш себе си. Изолирай всичко това, което не си ти. Разграничи се от него. Започни с тялото, усещанията, желанията, чувствата, навиците, мислите – всичко това трябва да осъзнаеш като не-аз, а азът е който стои зад тях, който не се променя, и остава незасегнат.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

За да намеря себе си няма ли да е по добре да изляза от тялото си

Като излезеш от тялото си, хептен пък се отдалечаваш...

Виж, най-добре е да си наемеш частен детектив да вземе да те намери, па да ти покаже кой си, къде си и защо си... :rolleyes: - и това е съвсем сериозно. Най-добрия частен детектив когото познавам е интуицията..но трудно може се свържеш с нея да си запишеш приемен час...Но, ако застанеш на едно място и имаш търпение- скоро покрай теб ще се мине целия свят, така че- просто когто се появи това, което търсиш, хващаш го на тясно и се пазарите на каква цена ще ти свърши работа...

Цената най-често е постоянна, и доколкото съм събрал впечатления от себе си и от други хора, интуицията за да издири кой си, да те намери и доведе до същността ти, иска човек да плати с живота си...И какво пък- плащаш с живота си..в крайна сметка за да намериш себе си- изгодна сделка е това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Как да открия себе си. Как да разбера кой съм. Кой съм аз - как да се открия.

Седни в тишина и спокойствие, вземи една тетрадка и молив и си задавай въпроси и им отговарай и пиши.

Задай си въпроса - как да открия себе си? И започни да пишеш своите си мисли и разсъждения. Задай си следващият въпрос и така отново и отново.

Сам в разсъждения и мисли, сам със себе си ще откриеш отговори на своите си въпроси.

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно споделям това, което каза Станимир. Изследвай себе си, и разграничи всичко преходно в теб, всичко което ти не си-тяло, чувства, емоции..., и тогава ще видим какво ще остане. Каквото остане, това си ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...