Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Премахване на брада


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Виж какво приятел,

най-добре се постави на мое място и си решил да си махнеш брадата

и така ще знаем колко е най-добре да се казва

чакам отговора ти

Линк към коментар
Share on other sites

Абе вярно ли е че чрез йога мога да премахна брадата си.

Ама що питаш? Нали Бабаджи е можел да изчезва и пак да се появява целия? Една брада ли няма да може да си махне?

Линк към коментар
Share on other sites

Бабаджи е много напред :huh:

Нови

С всеки изминал ден лицето ми става по женско

Забележка - женското лице няма брада

Напред е, да. Важното е да знаеш че е възможно.

А ако лицето ти става все по-женско с всеки изминал ден, то най-вероятно вече си налучкал добър начин да се справиш с брадата си и не е необходимо да търсиш друг.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз щях да се притеснявам ако не ми расте брада и щях да търся начин да имам. :D Даже си мислех по едно време, че искам да ми е по - твърда, за да мога по - лесно ако реша да я оформя. Пич, щом си тръгнал чрез силата на мисълта да постигаш неща свързани с външния ти вид, няма ли да е по - лесно да се опиташ да се научиш да материализираш пари, ако материализираш достатъчно кинти ще можеш да си заплатиш всички тези промени, които желаеш. Е, за косата може би няма да ти помогнат парите, но за другите три неща сигурно ... По този начин вниманието ще ти е концентрирано само върху материализирането на парите ( и най - много още върху косата), тоест най - много върху две неща, отколкото върху четири : коса, зъб, ръст, брада. B)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Димитър :

Така като кажеш С всеки изминал ден окосмяването на лицето ми се смалява., винаги ще си имаш окосмяване по лицето.

Не е важно дали казваш смалява или увеличава, важното е, че имаш отношение към окосмяването. А щом имаш отношение към окосмяването, то си имаш и окосмяване.

Значи ли, че човек не може да се излекува от болест, посредством самовнушения ? Та нали има такива случаи.

П.п.: С брада или без брада по Пътя. :lol:

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Значи ли, че човек не може да се излекува от болест, посредством самовнушения ?

Болестта/болката е сеизмограф за истинност!

Иначе обсъждания" проблем" в тази тема не е заболяване, така че няма как да се лекува, - с внушения без внушения, с отношение или без отношение

.

Не е важно дали казваш смалява или увеличава, важното е, че имаш отношение към окосмяването. А щом имаш отношение към окосмяването, то си имаш и окосмяване.

Това според мен е път за преодоляването на не-малко проблеми - нито с любов нито с омраза, нито с приемане, нито с отричане, а с липса на отношение когато се укротят мислите.

Редактирано от Ивайла
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Методите за премахване на нежеланото окосмяване са много и разнообразни, могат да са както за временно така - и за трайно обезкосмяване.

- Бръснене: това е може би най-бързият, най-евтиният и най-разпространеният начин за премахване на нежеланите косми; не отнема много време, не е трудоемък и болезнен. Препоръчително е да използвате специален крем за бръснене, за да не дразните кожата. Някои кремове за бръснене омекотяват космите. Бръсненето не е ефикасен начин за обезкосмяване, защото след часове или дни космите са на лице - по-тъмни, по-дебели и по-здрави. всеки мъжки косъм има здравината на медна тел със същия диаметър. Бръсненето срещу косъма може да доведе до подкожен растеж на космите.Най-бързият и лесен начин за обезкосмяване. Разбира се, има и риск от болезнено порязване. Мъжете не трябва да използват дамски самобръсначки, а жените не трябва да използват мъжки самобръсначки, защото женските ножчета са създадени за по-леко окосмяване.

- Депилация: това е метод, при който се използва най-често азотна киселина под формата на кремове, за да се разгради външната част на косъма. Депилацията има ефект, подобен на този на бръсненето.

- Епилация: този метод представлява механично отскубване на косъма заедно с корена му, което е съпроводено с неприятно чувство на парене и средна до силна болка. За целта има уреди за домашно ползване, наречени епилатори, които разполагат с около 20 въртящи се дискови пинсети. Ефектът от епилацията трае до три седмици. При много хора епилацията има траен ефект след определен брой процедури, които обаче може да бъдат последвани от неприятни усложнения като: подкожни косми, фоликулити и тежки или леки възпаления на кожата в зависимост от общото състояние на имунната система на човека. Епилаторите са препоръчителни за обезкосмяване на краката. За бикини зоната и за гърдите при мъжете ще трябва да стискате зъби. Последните модели епилатори имат специални накрайници, които намаляват болката при изскубването на косъмчетата.

- Кола маска: този метод е трудоемък; при него космите се отскубват от корена заедно с луковиците - с помощта на смоли или силно лепкави субстанции, залепващи се върху окосмения участък и налагащи се върху тях ленти от плат. Методът има известен ефект след определен брой процедури, изразява се с по малко болка от механичната епилация, с подобни усложнения, но - по-слабо изразени. Можете да ползвате студена или топла кола маска вкъщи, но трябва да внимавате да не загреете прекалено много колата, за да не изгорите кожата си. Топлата кола маска разширява порите, което улеснява отстраняването на косъмчетата заедно с корените им. Ефектът от епилацията се задържа около две-три седмици, а косъмчетата израстват бавно и са все по-тънки и все по-слаби. Методът не се препоръчва при лесно раздразнима кожа, възпаления или при алергии.

- Лазерна епилация: това е начин на обезкосмявене, при който лазерен лъч се насочва към окосмена част на тялото, за да се абсорбира меланина в косъма, при което се отделя топлинна енергия, която унищожава фоликула на косъма. Лазерни вълни със специфична дължина осъществяват дълбочинно подкожно проникване, провокирайки унищожаване на структурата на косъма и възпрепятстване на неговото израстване. Лазерът действа директно върху меланина и луковиците. След тази процедура на мястото на стария фоликул е почти невъзможно да се появи нов косъм. Процедурата не е болезнена.След две-три процедури почти 80% от косъмчетата престават да растат. Ако се подложите на пет-шест процедури, ще си осигурите 10 години спокойствие. Като страничен ефект може да се посочи евентуалната поява на петна (пигментации) по кожата. Тъй като лазерът действа върху меланина (пигмента от чието ниво на съдържание зависи оцветяването на косъма), шанс за премахване на косъмчетата имат само хората с тъмно окосмяване. Процедурата не е препоръчителна, когато имате тен. До три седмици след нея не бива да се излагате на слънце. Епилирането с лазер трябва да бъде повтаряно, то не премахва окосмяването завинаги. Не трябва да имате косми, по време на процедурите.

- Фотоепилация: извършва се чрез насочване на мощен лъч светлинна енергия с висока честота към окосмения район на кожата, при което фоликулите на космите биват умъртвени. Както при лазерната епилация, ефектът на фотоепилацията се проявява след 3-4 процедури за 4-6 години без косми. Странични ефекти не се наблюдават. Пулсиращата светлина е с различна дължина на вълната, което позволява третиране както на светли, така - и на тъмни косми. Фотоепилацията позволява да се третират безопасно и ефективно всички участъци по тялото, дори деликатни и чувствителни зони като мустаци, брадичка, бузи, корем, слабини. Задължително е извършването на множество процедури, които са продължителни. Също както и при лазера, не трябва да имате косми, по време на процедурите. За пълен ефект трябва да направите 4-месечен курс, който включва по 6 процедури на месец.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

 

Бабаджи е много напред huh.gif

Нови

С всеки изминал ден лицето ми става по женско

Забележка - женското лице няма брада

Напред е, да. Важното е да знаеш че е възможно.

А ако лицето ти става все по-женско с всеки изминал ден, то най-вероятно вече си налучкал добър начин да се справиш с брадата си и не е необходимо да търсиш друг.

 

za tova premahvane na bradata sis jenski hormoni vqrnolie

Линк към коментар
Share on other sites

 

Да, хормонът върши чудеса и поради това ти предлагам направо операция за смяна на пола. По-добре действай радикално, и без това от естрогена ще спре да ти става...

Грешиш. Ако се взема в правилни количества няма риск от увреждане.

Аз съм виждал мъже с гинекомастия и пак им става на онези, поне те така си твърдят.

Доста от трансексуалните жени, който са приемали такъв хормон могат прекрасно да станат бащи , ако го искат.

Единствено леко сексуалното настроение ще се промени.

Като не знаеш, по добре не се меси.

 

mojeli daznam pravilnoto kollicestvo kak

se vzema

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Регистрирах се във форума, защото темата е супер интересна и особено ме вълнува!

По стечение на обстоятелствата през годините ми се налагаше да се бръсна абсолютно всеки ден, макар и да не съм имал кой знае какви косъмчета по лицето и нормално бе растителността да става все по-буйна и все по-бързо избуяваща, както и все по-твърда.

Вече достигнах една пределна точка, която изисква да се бръсна всеки ден, ако искам да бъда гладък. И проблемът не е там, че ще се обръсна, а в това че макар и да имам леко набола брада ефектът й е вече като на таралеж, което причинява дискомфорт болка на женичката! Все пак не би ми харесало да се бръсна през няколко часа, като знам, че така таралежът ще стане още по-агресивен!

Затова се оглеждам за траен вариант за отстраняването на тази лицева джунгла или поне да й направя радикален рестарт!

Фотоепилацията ми се видя доста подходящ вариант и бих го пробвал, а сега се въртят и едни реклами за трайно обезкосмяване чрез масло от яйца на мравки, та бих го пробвал и него.

А колкото до естрогена, сигурен съм, че върши добра работа. Чрез него и косата става яка, но е необходимо редовно да му следиш нивата, за да не преминеш половата бариера... Мисля, че в природата се среща естествено в зеленолистните храни под формата на фитоестроген.

Редактирано от Smelost
Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем сериозно .

Е те това сме мъжете , И главата си режем в името на любимата  :) .Но ме човърка въпроса ? Харесала ме е така , а ако и стана по удобен , сигурен ли съм че няма да ме остави ?

Линк към коментар
Share on other sites

Така си е, Александър!

Факт е, че първоначално ме хареса при отсъствието на таралежа, затова ще го гоня... Принципно й хареса на изглед, ала страни от допира с него!

В крайна сметка надали би искала да ме остави, както и аз не искам да върша такива глупости! Прекалено сме сериозни и двамцата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Най-добре е да се довериш на специалист в областта. Пробвай с лазарна епилация, аз използвам от години този метод на обезкосмяване и е страхотно! От опит мога да ти препоръчам https://incanto.center/service/lazerna-epilaciq-inkanto/ Пробвай поне консултация да си направиш, хората са много добри в това, което правят и ще ти помогната със сигурност :) 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Интересна ми е темата защото вече срещам мъже на по 40 г. потдържащи безкосмени тела .Е сигурно остарях като си мисля за това , като свръх абсурдно . Абсурдно е приемането и загубата на толкова усилия и време като за нещо полезно . Но така се възпитават вече , че е носрмално младежа да има физиономия на муджахидин , или на детско дупе . Не ми изглежда вероятно да е само от постоянните реклами , за супервида на лъскавото женско тяло . Но ето какво е казал Дънов по този въпрос : за в бъдеще ,

Quote

Тогава старите няма да имат бради. Сегашните им бради ще опадат. Понеже слухът на сегашните хора не е развит както трябва, те си служат с брадите, като с антени. В бъдеще слухът им ще бъде добре развит. Един мой приятел ми донесе едно радио без антени, без никакви пръти. Това показва, че старите работи отидоха вече. Както ще може без антени, така ще може в бъдеще и без бради. Ето, англичаните и американците искат да се освободят от брадите си, но не знаят как. Добре правят те, но като искат да се освободят от едно зло, налитат на друго. Те се бръснат всяка сутрин, вследствие на което излагат гърлото си на външния студен въздух и затова често страдат от гърлобол. Те трябва да се пазят. От хигиенически гледище е добре да нямат бради, но от здравословно състояние не е добре. Когато човек минава от старо положение в ново, той се натъква на някои нехармонични неща. Наистина, когато човек изхвърля старите работи навън, винаги се образува много прах, затова трябва да мине известно време, докато се създаде приятна, здравословна обстановка. Не е въпрос абсолютно да се откаже човек от старите си работи. Аз не говоря за формите на нещата, но за съдържанието. Съдържанието е важно. Казано е преди много години: „Новото вино трябва да се налива в нови мехове, а старото – в стари.“    Ще дойдем

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...