Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Здравей,

Извинявай, но страшно ме издразни ето това

Крал пентакли заобиколен от пики
.... Няма пики! Има Мечове, Пентакли, Чаши и Жезли! Относно питането ти ... няма конкретика, т.е. няма конкретна комбинация. Ти ни пишеш за една карта и ни задаваш въпрос на които няма как да ти се отговори. Напиши цялата комбинация с конкретните карти и ще ти се отговори!

възможно ли е да се види броя на смъртните случаи

Склонна съм да мисля, че ако това се "види" с Таро, то ще е по-скоро от вътрешното ти усещане и не чак толкова заради конкретна комбинация. Понякога стигаме до отговора, които е верен с помоща на Таро, но не заради комбинацията. Сложно е да ти го напиша. Ако знаеш без да знаеш ще разбереш след време! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна благодаря ти много, че отдели време и за мен - начинаещия :3d_137:.Зная че са мечове, но книжката която преглеждам ги наричат пики и просто механично съм го написала.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Моля за помощ при тълкуването на историята в подредба Келтски кръст. Въпросът е дали човек ще постъпи на работа в определено от него вече място, т.е и молбата е подадена.

1.Рицар на жезлите + 9мечове

2.Колелото + Асо пентакли

3.Смърт + 7мечове

4.10жезли + 9чаши

5.Дяволът + 6мечове

6.3жезли + 7 жезли

7.4мечове + Слънце

8.Кралица на пентаклите +Императорът

9.Рицар на пентаклите + Крал на мечове

10.Кралица на мечовете + Върховната жрица

Наличието на много дворцови карти тотално ме обърква. За мен има шанс да се случи и протекцията за това(препоръката). Моля те Мона и за твоето мнение.

Тази подретба е стара, но смятам за честно и полезно да дам обратна връзка. Въпростният младеж не започна работа на мястото за което бе реден Келтският кръст и то е супер естествено при появата на Колелото+Ас пентакли на 2-ра :) Решението за тази работа наистина е било взето прибързано от страх, съмнение, дори недоверие в собственият си потенциал, т.е като единствено възможно решение.... от дистанция на времето това бе пълна глупост. Този човек работи в момента и е доволен от това което прави и работата му е коренно различна от тази която желаеше първоначално. В онзи период основната му цел е била просто промяна...адско желание за промяна, тотална промяна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на въпрос до края на март ще започна ли работа се получи комбинацията:1.Луната 2.Колелото 3.3 пентакли 4.Крал чаши.Подредбата е отговор,коментар ,съвет,резултат.

Мечти..лутам се безцелно,не знам с какво да се захвана,а и ме е страх да е с нещо ново,ще има промяна на посоката,изненади,може би промяна на дейноста с която съм се занимавала до сега.Съвета тук е че имам нужното познание и ако преосмисля възможностите за евентуално съдружие ще постигна нещо.Като резултат вероятно ще срешна по възрастен мъж с когото ще осъществя взаимоотношения и той ще ми помогне да се развия професионално

Ех Златна30, намери си работа и не даде обратна връзка хахахахаа

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на въпрос до края на март ще започна ли работа се получи комбинацията:1.Луната 2.Колелото 3.3 пентакли 4.Крал чаши.Подредбата е отговор,коментар ,съвет,резултат.

Мечти..лутам се безцелно,не знам с какво да се захвана,а и ме е страх да е с нещо ново,ще има промяна на посоката,изненади,може би промяна на дейноста с която съм се занимавала до сега.Съвета тук е че имам нужното познание и ако преосмисля възможностите за евентуално съдружие ще постигна нещо.Като резултат вероятно ще срешна по възрастен мъж с когото ще осъществя взаимоотношения и той ще ми помогне да се развия професионално

Ех Златна30, намери си работа и не даде обратна връзка хахахахаа

обратна връзка:по тази комбинация-не до края на март не започнах работа,а чак през юни

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Намерих интересна подредба за личността на човека. Реших да я пробвам:

Р. на жезлите Обърната - Същността на личността

2мечове - какво най-много го радва

7 чаши Обърната - какво най-много го дразни

Ас пентакли - за какво мечтае най-много

2 пентакли Обърната - тайната която скрива

Ас жезли Обърната - от какво се бои

10 чаши Обърната - тайни сексуални желания

5мечове Обърната - до колко обича да лъже и мами

4мечове - доколко е честен

9жезли - до колко е зъл

Отшелника Обърната - добротата му

Луната Обърната - съвестта му

Бихте ли могли да ми обясните как да тълкувам 4мечове и 5 мечове в този случай. Някои от картите немога да ги формулирам като отговор...

Линк към коментар
Share on other sites

Намерих интересна подредба за личността на човека. Реших да я пробвам:

Р. на жезлите Обърната - Същността на личността

2мечове - какво най-много го радва

7 чаши Обърната - какво най-много го дразни

Ас пентакли - за какво мечтае най-много

2 пентакли Обърната - тайната която скрива

Ас жезли Обърната - от какво се бои

10 чаши Обърната - тайни сексуални желания

5мечове Обърната - до колко обича да лъже и мами

4мечове - доколко е честен

9жезли - до колко е зъл

Отшелника Обърната - добротата му

Луната Обърната - съвестта му

Бихте ли могли да ми обясните как да тълкувам 4мечове и 5 мечове в този случай. Някои от картите немога да ги формулирам като отговор...

На прима виста виждам един недоверчив, несговорлив, прикрит и дори страхлив човек, но с големи амбиции. Това от картите, без изобщо да се съобразявам с позициите, които са определени.

За мен тази подредба е странна, позициите са формулирани елементарно, като от някакъв лексикон за таро на подрастващи.

Тук това няма общо с теб - видяла си я, станала ти е интересна, но позиции от типа (доколко е зъл), са неприемливи за таро. Откъде я имаш тази подредба? И по каква схема се реди, имайки предвид, че позициите са 12.

Според мен, ако сама формулираш позициите, ще ти е много по-интересно, забавно и по-лесно.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Подредбата я намерих тук http://karti-taro.com/opisanie2938 . Колкото до това дали е зъл, добър или лъжец както и за съвестта му и на мен ми се вижда странно, но от друга страна и интересно.Човекът е точно такъв, какъвто сте го описали. Интересна личност е. Благодаря ви за вниманието Мона.:3d_103:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,от съвсем скоро се занимавам с картите Таро,имам колодата на Уейт,сега минавам само да се впиша във вашите редици,защото мястото ми е май тук при начинаещите,а аз първо минах през комбинацийте, надявам се и аз да ви бъда от полза...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,от съвсем скоро се занимавам с картите Таро,имам колодата на Уейт,сега минавам само да се впиша във вашите редици,защото мястото ми е май тук при начинаещите,а аз първо минах през комбинацийте, надявам се и аз да ви бъда от полза...60.gif

Рози, добре дошла! :)

Радвам се, че си се присъединила към нас! Не се стеснявай да задаваш въпросите си и да даваш свои идеи, това се отнася и за всички останали новодошли! :)

Като начало бих те посъветвала да опознаеш темите, за да ти е по-лесно да се ориентираш в тях и да могат в последствие да се получават хубави, подредени дискусии! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Реших да задам въпрос към картите си,но не мога да ги разтълкувам..трудно ми е понеже постоянно имам усещането,че отговорите мога да си ги нагласявам така както на мен ми харесват,според това каква е реалната ситуация,а не според това какво ми показват самите карти...вие имали ли сте такова усещане и как се справихте с него ?Надявам се някой да ми помогне и в разтълкуването !!!

Какво ще се случи ако не отида на терапия ?

1. Светът

2. 6 жезли

3. Страшният съд

4. 8 мечове

Ето какво точно ми се падна !

Редактирано от omen
Линк към коментар
Share on other sites

Реших да задам въпрос към картите си,но не мога да ги разтълкувам..трудно ми е понеже постоянно имам усещането,че отговорите мога да си ги нагласявам така както на мен ми харесват,според това каква е реалната ситуация,а не според това какво ми показват самите карти...вие имали ли сте такова усещане и как се справихте с него ?Надявам се някой да ми помогне и в разтълкуването !!!

Какво ще се случи ако не отида на терапия ?

1. Светът

2. 6 жезли

3. Страшният съд

4. 8 мечове

Ето какво точно ми се падна !

Здравей! :)

Всеки влияе на картите си в един или друг период, но когато става въпрос за здраве, физическо или психическо, Таро е безотказно.

Относно твоите карти, съветвам те незабавно да отидеш на терапия. Страшен съд и 8 меча говорят за натрапливости, параноя, и преобладаващо депресивно състояние. В такъв случай терапията е неизбежна, колкото по-рано се диагностицират подобни психически явления и се работи върху тях, толкова по-бързо настъпва успех. Твоите карти са предупреждение какво ще се случи, недей да чакаш!

Бъди смел(а), изправи се срещу себе си, ще видиш, че всичко ще бъде наред! Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Реших да задам въпрос към картите си,но не мога да ги разтълкувам..трудно ми е понеже постоянно имам усещането,че отговорите мога да си ги нагласявам така както на мен ми харесват,според това каква е реалната ситуация,а не според това какво ми показват самите карти...вие имали ли сте такова усещане и как се справихте с него ?Надявам се някой да ми помогне и в разтълкуването !!!

Какво ще се случи ако не отида на терапия ?

1. Светът

2. 6 жезли

3. Страшният съд

4. 8 мечове

Ето какво точно ми се падна !

Согласна, с Деспи!

Возможно сейчас Вы этого не ощущаете , Но думаю, что без лечения возможен рецидив болезни.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така мислех..особено при последната карта..Много благодаря за отговорът !!! :):):)

Иначе тарото,което използвам и много си го харесвам,от което са и снимките - The Pictorial Key. :)

А иначе имам още един въпрос,до колкото знам мечовете представляват интелекта,а пентаклите,жезлите и чашите какво представляват ?

Линк към коментар
Share on other sites

И аз така мислех..особено при последната карта..Много благодаря за отговорът !!! :):):)

Иначе тарото,което използвам и много си го харесвам,от което са и снимките - The Pictorial Key. :)

А иначе имам още един въпрос,до колкото знам мечовете представляват интелекта,а пентаклите,жезлите и чашите какво представляват ?

Започва се от Жезлите. Те отговарят на елемента огън и съответстват на действията и импулсите. Като знаеш това можеш, например, лесно да охарактеризираш темперамента и характера на Крал и Кралица жезли, да ги съпоставиш. Така е и при другите бои.

Следват ги Чашите - тяхна стихия е водата. Отговарят на емоциите.

Мечовете са трети и ти си прав(а), те олицетворяват въздушните стихии, тоест интелекта.

Пентаклите са последни, те са земя. Това означава, че засягат съвсем реални, материални ценности.

Тарото ти е красиво :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime,благодаря ти много за разясненията !!! :):feel happy:

Докато си гледах за друг въпрос,тълкувах ги,но сега пък не мога да преценя кое от двете тълкувания е вярното или и двете може да означават...

въпросът е това,което искам да уча, моето призвание ли е.. ?Паднаха ми се 4 пентакли,2 жезли,6 чаши и паж пентакли. И аз ги тълкувах така,че съм се вкопчила силно в това..и не искам да погледна за друг вариант или алтернатива..че има известно колебание дали това наистина е,но това е моето призвание,това ще ме удовлетворява напълно..и че ще давам и получавам..че чрез тази професия ще мога да се реализирам,че ще се издигна и духовно и материално...Но понеже втората карта ми е 2 жезли..я тълкувам и по друг начин,че може би трябва да помисля и за друг вариант,който може да ми донесе удовлетворение и реализация..Вие как мислите ?Благодаря предварително за отговорите !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime,благодаря ти много за разясненията !!! :)60.gif

Докато си гледах за друг въпрос,тълкувах ги,но сега пък не мога да преценя кое от двете тълкувания е вярното или и двете може да означават...

въпросът е това,което искам да уча, моето призвание ли е.. ?Паднаха ми се 4 пентакли,2 жезли,6 чаши и паж пентакли. И аз ги тълкувах така,че съм се вкопчила силно в това..и не искам да погледна за друг вариант или алтернатива..че има известно колебание дали това наистина е,но това е моето призвание,това ще ме удовлетворява напълно..и че ще давам и получавам..че чрез тази професия ще мога да се реализирам,че ще се издигна и духовно и материално...Но понеже втората карта ми е 2 жезли..я тълкувам и по друг начин,че може би трябва да помисля и за друг вариант,който може да ми донесе удовлетворение и реализация..Вие как мислите ?Благодаря предварително за отговорите !!!

Здравей отново!

От една страна гледането с четири карти е странно и непривично за мен, три са напълно достатъчни. От друга самият ти въпрос към картите е малко некоректен и едва ли можеш да получиш сериозен отговор на него. Имам предвид, че що се отнася до занимание, човек сам решава. А и е рано да се говори за призвание в конкретна област - това са изключително редки случаи на също така изключителни карти, в зависимост от сферата, за която се отнася въпросът ти.

Опитай с въпрос от рода на "какви са ми перспективите във еди-какво-си", да получиш по-ясна представа. За мен поне, картите ти са отразили твоето състояние и отношение по въпроса - вкопчила си се, както каваш, в идеята и вече си взела решение да направиш точно това. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime,благодаря ти много за разясненията !!! :):feel happy:

Докато си гледах за друг въпрос,тълкувах ги,но сега пък не мога да преценя кое от двете тълкувания е вярното или и двете може да означават...

въпросът е това,което искам да уча, моето призвание ли е.. ?Паднаха ми се 4 пентакли,2 жезли,6 чаши и паж пентакли. И аз ги тълкувах така,че съм се вкопчила силно в това..и не искам да погледна за друг вариант или алтернатива..че има известно колебание дали това наистина е,но това е моето призвание,това ще ме удовлетворява напълно..и че ще давам и получавам..че чрез тази професия ще мога да се реализирам,че ще се издигна и духовно и материално...Но понеже втората карта ми е 2 жезли..я тълкувам и по друг начин,че може би трябва да помисля и за друг вариант,който може да ми донесе удовлетворение и реализация..Вие как мислите ?Благодаря предварително за отговорите !!!

Omen, скажи пожалуйста, обучение платное?? и в какой сфере. Я думаю, что твоя профессия связана с финансами или законом. :P извини, если ошибаюсь.

по твоим картам ты сомневаешься и не можешь решить, боишься сделать неправильный выбор. Ты хочешь материальной отдачи от профессии в будущем.

Паж Пентаклей лишь подчеркивает - что свой выбор ты сделаешь! и пойдешь исследовать для себя новые горизонты! :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам защо се обърнахте към картите Таро, кое ви накара да си купите колоди, кое ви накара да потърсите отговори на въпросите си в тях?

Как се случи любовта ви към Таро, и дали е любовта, дали е споделена, колко често казвате на картите, че ги обичате и им благодарите ... Те не са инструмент за осъществяване на желания, а част от най-съкровената ни същност, затова какво беше вашето начало с тях?

Ако можете да отговорите точно на тези въпроси, ще знаете какво правите с картите, дали можете да бъдете уверени, че те ще ви помагат ... Т.е. картите Таро за вас ключ ли са или нощен кошмар :)

Ако искате картите Таро да бъдат ваши помощници, просто ги обичайте, дори и да ви дават безумни съвети от гледна точка на разумността, следвайте ги - след време, ще разберете, по-добре ще е за вас, та - защо се докоснахте до света на Таро?

Въпросът е стар, но реших да отговоря на него. Аз много отдавна имам интерес точно към таро, но едва миналата година имах огромното желание да си купя карти Таро и след около сигурно месец вече ги имах.. В началото и аз започнах с типичните "любовни" въпроси. Постепенно разбрах и разбирам, че таро е преди всичко да мога да разбера себе си.

Аз ги обича и им благодаря. Има вечери, когато преди да заспя ги взимам в ръцете си и започвам да ги разглеждам една по една, ей така. От скоро има и карти, които "преживявам" и усещам като послание. И вече мисля, че личният опит в Таро е много важен.

Понякога се чудя защо ми дават някакви отговори, които аз не очаквам поне като развитие, но се убеждавам, че таро знае как да ми отговори и да наблегна там, където е необходимо и важно за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,благодаря ви отново за отговорите !!! :)

Но отново имам въпрос,който не мога да разтълкувам,не знам защо ми е толкова трудно да ги разчитам,чета от книгите и форумите какво е значението на самата карта,но са много общопонятни,а и често не винаги самото описание не съвпада с моето и като трябва да ги навържа с другите карти..и става една,до никъде не стигам..Вие как се научихте да ги разтълкувате ?Как се свързвате с тях ? :)

А иначе въпросът,който зададох към тях е :Готова ли съм да се срещна с нея ?

1. 10 пентакли

2. 6 мечове

3. рицар чаши

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,благодаря ви отново за отговорите !!! :)

Но отново имам въпрос,който не мога да разтълкувам,не знам защо ми е толкова трудно да ги разчитам,чета от книгите и форумите какво е значението на самата карта,но са много общопонятни,а и често не винаги самото описание не съвпада с моето и като трябва да ги навържа с другите карти..и става една,до никъде не стигам..Вие как се научихте да ги разтълкувате ?Как се свързвате с тях ? :)

А иначе въпросът,който зададох към тях е :Готова ли съм да се срещна с нея ?

1. 10 пентакли

2. 6 мечове

3. рицар чаши

Здравей. Ами то в Таро няма лесно, на мен също ми е трудно, но продължавам. В началото е така не се притеснявай, то май при всички е така.:) Важен е личния опит, но той се придобива с времето.

А какво е твоето тълкуване на тези карти? Като предлагаш твое тълкуване след това ще видиш примерно къде грешиш, ще ти е от полза.

А според мен ти искаш или се надяваш отношенията ти да тръгнат в нова посока с тази жена. Струвами се , че е свързано с пари, покупка някаква или нещо такова. Мисля, че не си готова да се срещнеш с нея, подхождаш емоционално към тази среща, поне засега. Но каквото и да решиш аз ти пожелавам успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ами първата карта 10 пентакли много ме озадачи,тъй като не е свързано с нищо материално..тълкувам ги иначе,че вътрешното ми решение е да се срещна с нея,страхувам се от това..и затова съм сложила защити пред себе си,за да не бъда наранена и въпреки страхът съм се отправила към тази среща..и до колкото виждам именно емоциите ме подтикват към това..Но не мога да определя дали това е готовност за срещата,обикновенно не знам защо..картите ми дават отговор за моментното ми състояние,но не и за конкретния въпрос,аз ли не ги формулирам правилно въпросите.. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Омен!

Тази жена свързана ли е някак с твоето семейство?

Иначе за мен си добре настроена, наистина доста емоционална, но в теб не виждам страх и отбранителни импулси по картите ти. Зависи от какво естество ще е срещата ви. Ако е приятелска или семейна моето мнение е, че си готова.

Линк към коментар
Share on other sites

Бейби вероятно е права, а е възможно просто да търсиш опора в тези отношения. 6 меча - твоите надежди, Рицар чаши - твоите вълнения, страхове. Това е просто емоционалното ти състояние, не виждам пречка такава среща да се осъществи :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...