Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Здравейте!

Мое приятелско семейство, правят опити вече доста време да осиновят дете. Все не се получава, но сега силно се надяват, че ще успеят. Въпроса, който задодох на картите беше: Ще осиновят ли дете до края на годината?

Отговора беше - Колелото на съдбата+Рицар жезли+7пентакли

Аз мисля, че може би в момента имат реални шансове това да се случи, но като че ли тия 7пентакли ми казват, че може би няма да стане до края на годината,че е нужно още малко търпение и време. Не знам дали правилно тълкувам, помогнете :)

Май го публикувах два пъти, но толкова ми е зле компютъра, не знам в кой момент какво ще направи:)

По мое мнение няма да си осиновят дете до края на годината. Всъщност, картите не казват нито "да", нито "не" като окончателен отговор. По-натам може би ще има такава възможност, но зависи предимно от тях и техните усилия това да се случи. Това е най-важното!

Линк към коментар
Share on other sites

Рис, както ти казах, падат ти се предимно големи аркани, защото тепърва започвате да се опознавате с картите. Всичко си е нормално. Експериментирай на воля, но недей да гледаш на други, това е прекалено голяма отговорност, макар че е нормално да имаш интерес в тази насока, просто недей. Има време за всичко.

Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Сега си спомних, че на мен в началото непрекъснато ми се появяваше Императрицата, постоянно и за всичко. Това е картата, която ми е излизала най-често. След нея започна да се появява Висшата жрица.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

Бихте ли ми помогнали с една наредба, келтски кръст, въпросът е "Какво е довело до тази ситуация и как ще се развие тя в бъдеще?" Става въпрос за взаимоотношения (ex-boyfriend:) ). Няколко дена преди тази бях си редила 3 карти - Асо чаши, Умереност, 10 Чаши, допълнителна - Рицар на Пентакли, въпросът беше аналогичен, като сега се сещам и че в последствие 2 чаши се оказа, че е изпаднало преди да разбъркам картите и не съм го забелязала. Какво се прави в такива случаи... . Ето и картите:

1. Крал на Жезлите 6. Сила

2. 10 Пентакли 7. Колесница

3. 6 чаши 8. Кралица на Пентаклите

4. Смърт 9. Звезда

5. 7 Пентакли 10. Асо Жезли

Поздрави на всички!

angel.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Привет :)

Бихте ли ми помогнали с една наредба, келтски кръст, въпросът е "Какво е довело до тази ситуация и как ще се развие тя в бъдеще?" Става въпрос за взаимоотношения (ex-boyfriend:) ). Няколко дена преди тази бях си редила 3 карти - Асо чаши, Умереност, 10 Чаши, допълнителна - Рицар на Пентакли, въпросът беше аналогичен, като сега се сещам и че в последствие 2 чаши се оказа, че е изпаднало преди да разбъркам картите и не съм го забелязала. Какво се прави в такива случаи... . Ето и картите:

1. Крал на Жезлите 6. Сила

2. 10 Пентакли 7. Колесница

3. 6 чаши 8. Кралица на Пентаклите

4. Смърт 9. Звезда

5. 7 Пентакли 10. Асо Жезли

Поздрави на всички!

angel.gif

Здравей!

На първо четене ми правят впечатление няколко неща, само ще ги набележа. Налице е смяна на посоката и за това говори Смъртта. Твоето отношение е по-интересно, ти като че ли искаш на всяка цена да притежаваш този човек, да си с него, искаш да изпълниш неосъществени планове за съвместно бъдеще, устремила си се към тази връзка. Замисли се доколко тук играят роля твоите чувства и доколко - твоят егоизъм. Има някаква обща ориентираност към миналото, въпреки вече настъпилата промяна. Казвам ти го като наблюдение и без лоши чувства, на мен самата скоро ми се случи нещо подобно.

Развитието на вашата връзка е във ваши ръце. Аз не виждам някакви сериозни пречки нещата да се случат. Няма карти, които да индикират неразрешим проблем между вас, нещата просто са се стекли по този ред и това е естественото им развитие. Има по-скоро големи планове и някаква пасивност, която им пречи да се развият. Но всичко зависи от вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново, Lifetime!

Права си за абсолютно всичко, което си написала. Някъде из форума бях чела, че падне ли ти се Асо като последна карта- всъщност няма отговор, не е било подходящо време за задаване на този въпрос. Ти какво мислиш? Асо Жезли може ли даде някаква конкретност в отношенията?

Аз искам да ви питам и нещо друго. Имате ли си някакви лични ритуали, докато се занимавате с картите. Или пък придържате ли се към някакви общоприети. Чувала съм, че не бива да се палят цветни свещи по време на редене на карти, само бели. Палите ли си благовония, слушате ли музика. На едно определено място ли си редите картите винаги?

3d_010.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря отново, Lifetime!

Права си за абсолютно всичко, което си написала. Някъде из форума бях чела, че падне ли ти се Асо като последна карта- всъщност няма отговор, не е било подходящо време за задаване на този въпрос. Ти какво мислиш? Асо Жезли може ли даде някаква конкретност в отношенията?

Аз искам да ви питам и нещо друго. Имате ли си някакви лични ритуали, докато се занимавате с картите. Или пък придържате ли се към някакви общоприети. Чувала съм, че не бива да се палят цветни свещи по време на редене на карти, само бели. Палите ли си благовония, слушате ли музика. На едно определено място ли си редите картите винаги?

3d_010.gif

Ами асата, с изключение на Асо пентакли, са ниски карти. Не ти дават отговор на въпроса, просто ти казват, че може да стане така, може и иначе. При Асо жезли всичко е на етап идея, нищо повече, така че зависи от вас как ще се развият нещата, не е нещо велико като отговор :) Но това може пък да те радва от една страна, тъй като не запорира ситуацията!

За ритуали - аз лично нямам такива, по-приятно ми е да съм си в стаята, защото ми е светло и така се чувствам по-добре, но това не е задължително. Не паля свещи, не пускам конкретна музика, само ако ми се слуша нещо. Пия си кафе, пуша цигара понякога, нищо ангажиращо, за тези неща няма проблеми :) Всичко това е с цел да се изпълни единственото условие - да съм спокойна, когато гледам, да не товаря картите, да не им прехвърлям страховете или желанията си. Ако съм много напрегната по някаква причина, поемам си дълбоко въздух и тогава започвам, това би могло да се нарече ритуал в известен смисъл :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами асата, с изключение на Асо пентакли, са ниски карти. Не ти дават отговор на въпроса, просто ти казват, че може да стане така, може и иначе. При Асо жезли всичко е на етап идея, нищо повече, така че зависи от вас как ще се развият нещата, не е нещо велико като отговор :) Но това може пък да те радва от една страна, тъй като не запорира ситуацията!

За ритуали - аз лично нямам такива, по-приятно ми е да съм си в стаята, защото ми е светло и така се чувствам по-добре, но това не е задължително. Не паля свещи, не пускам конкретна музика, само ако ми се слуша нещо. Пия си кафе, пуша цигара понякога, нищо ангажиращо, за тези неща няма проблеми :) Всичко това е с цел да се изпълни единственото условие - да съм спокойна, когато гледам, да не товаря картите, да не им прехвърлям страховете или желанията си. Ако съм много напрегната по някаква причина, поемам си дълбоко въздух и тогава започвам, това би могло да се нарече ритуал в известен смисъл :)

Поеми си дълбоко въздух, изпуши една цигара, две дори, няма значение къде полагаш Таро, важно е на теб да ти е добре :) Сипи си едно питие, помисли, усмихни се. Важната си ти, а Таро просто те следва, това е съвет мен, картите са твоя проекция и ничия друга.

Таро е твоят хоризонт на очаквания и твоете небе, на което ти определяш параметрите. Дали ще е синьо, облачно, слънчево или мразовито. Усмихни се на това небе и то ще ти покаже звездите :)

Ти определяш правилата, ти си отговорна, ти си виновна, ти живееш, не някой друг.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже стана въпрос за ритуали и аз лично също нямам. Но съм забелязала нещо и го споделям с Вас, когато разполагам картите някъде навън и то особено, когато ме грее слънце и тях също, някакси усещането е по-силно, сетивата са по-отворени. Явно има значение това да си комуникират с външния свят.

Наскоро чух, че не се гледало вечер, според мен няма значение кога се гледа, но всеки си има своите усещания и нека прави нещата така както ги усеща. Това е важно!

Линк към коментар
Share on other sites

Жур споделям впечатленията ти! Винаги оставям картите си близо до прозорец и има разлика. Не мога да ти обясня сега точно каква. Имам прекрасна тераса със столчета и масичка. Там си гледам. Често вечер сядам на масата с една чашка ... нещо си :) цигара и картите... Луната е компанията ни! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Луната е компанията ни! :)

Да, Луната е наша сестра, че и майка, ако следваме езотеричните послания.

Таро обича Луната, много повече от Слънцето. Хранете картите си по Пълнолуние, там е техният дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Мое приятелско семейство, правят опити вече доста време да осиновят дете. Все не се получава, но сега силно се надяват, че ще успеят. Въпроса, който задодох на картите беше: Ще осиновят ли дете до края на годината?

Отговора беше - Колелото на съдбата+Рицар жезли+7пентакли

Аз мисля, че може би в момента имат реални шансове това да се случи, но като че ли тия 7пентакли ми казват, че може би няма да стане до края на годината,че е нужно още малко търпение и време. Не знам дали правилно тълкувам, помогнете :)

Май го публикувах два пъти, но толкова ми е зле компютъра, не знам в кой момент какво ще направи:)

По мое мнение няма да си осиновят дете до края на годината. Всъщност, картите не казват нито "да", нито "не" като окончателен отговор. По-натам може би ще има такава възможност, но зависи предимно от тях и техните усилия това да се случи. Това е най-важното!

Благодаря ти първо за сърдечното посрещане! Благодаря и че се отзова и ми помогна при тълкуването. Е няма как ще се налага още много пъти да искам помощта на всички ви, които имате и опита и уменията и знанията. Но не ми липсва желание да се уча(точно обратното). За сега се стремя, по картите, които се падат за деня, да ги опознавам. Защото мисля, че докато не преживееш всяка от картите няма как да ги разбираш. Например миналата седмица на различни въпроси ме преследваше 4меча. Толкова натрапчиво ми се появяваше или изпадаше,че си помислих че може да е индикация за болен човек. Е разбира се, така и стана. Човек от семейството ми се разболя. Гнойна ангина - нищо сериозно (надявам се ), но картите ми ме предупреждаваха 2-3дни преди да се диагностицира. И сега вече 4меча не се появяват. Исках да споделя това с вас, защото за мене е важно. Все пак това са първите ми стъпки и впечатления, а вече си имам и наблюденияthumbup2.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти първо за сърдечното посрещане! Благодаря и че се отзова и ми помогна при тълкуването. Е няма как ще се налага още много пъти да искам помощта на всички ви, които имате и опита и уменията и знанията. Но не ми липсва желание да се уча(точно обратното). За сега се стремя, по картите, които се падат за деня, да ги опознавам. Защото мисля, че докато не преживееш всяка от картите няма как да ги разбираш. Например миналата седмица на различни въпроси ме преследваше 4меча. Толкова натрапчиво ми се появяваше или изпадаше,че си помислих че може да е индикация за болен човек. Е разбира се, така и стана. Човек от семейството ми се разболя. Гнойна ангина - нищо сериозно (надявам се ), но картите ми ме предупреждаваха 2-3дни преди да се диагностицира. И сега вече 4меча не се появяват. Исках да споделя това с вас, защото за мене е важно. Все пак това са първите ми стъпки и впечатления, а вече си имам и наблюденияthumbup2.gif.

И аз преди си теглех всеки ден по една карта, но се отказах от това, но щом усещаш, че така ги опознаваш, го прави.

Понеже пишеш за 4 меча, поне според мен трябва да е в някаква комбинация, за да показва болест. За мен лично тази карта е как да кажа някакси "тежка" - така я чувствам. Когато ми се падне знам, че следва време в което се оттеглям от света, затварям се в себе си, самовглъбявам се, нямам желание да общувам с никой, искам да съм сама със себе си. И всичко това е резултат от голяма умора - психическа, емоционална. Тук смесих темите - това е по-скоро за малките аркани:).

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също доста време си теглех по три карти за деня, но се отказах, тъй като с времето забелязах, че значенията им се омаловажават с ежедневните въпроси. Глупаво се получава - Страшният съд например да е между картите ти за днес - тя не може да се осъществи за един ден. Нито тя, нито много други карти от изключителна важност.

Но въпреки това заниманието е полезно, защото натрупваш и впечатления, както в твоя случай с 4 меча. Не се съмнявай, че тази карта се е появила точно заради това - болестта ти и невъзможността да поемеш социалните си задължения заради нея. Продължавай с тази практика поне в началото, докато натрупаш повече впечатления!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,отново !!! :) Отново имам помощ за разтълкуването на картите,които ми се паднаха...въпросът ми е : " Да й се доверя ли ? " И докато размесвах картите..няколко карти изпаднаха..тези,които се плъзнаха и видях кои са...усетих,че са те...и няма смисъл да ги разбърквам наново..са

1. 3 мечове

2. 6 пентакли

3. XVII - Звездата

Аз ги тълкувам така..че се чувствам наранена..и се страхувам да й се доверя..не знам дали е правилно или греша..

И вторият ми върпос е : " От какво имам нужда... ? "

1. 10 мечове

2. 8 мечове

3. IV - Императорът

Тук нещо не мога да ги разтълкувам и да разбера значението им..и този Император накрая... :hmmmmm::unsure:

Редактирано от omen
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,отново !!! :) Отново имам помощ за разтълкуването на картите,които ми се паднаха...въпросът ми е : " Да й се доверя ли ? " И докато размесвах картите..няколко карти изпаднаха..тези,които се плъзнаха и видях кои са...усетих,че са те...и няма смисъл да ги разбърквам наново..са

1. 3 мечове

2. 6 пентакли

3. XVII - Звездата

Аз ги тълкувам така..че се чувствам наранена..и се страхувам да й се доверя..не знам дали е правилно или греша..

И вторият ми върпос е : " От какво имам нужда... ? "

1. 10 мечове

2. 8 мечове

3. IV - Императорът

Тук нещо не мога да ги разтълкувам и да разбера значението им..и този Император накрая... :hmmmmm::unsure:

Здравей. По първата комбинация според мен си се чувствала наранена от въпросната жена, но нещо ти е помогнало да излезеш от това състояние- неочаквано е било за теб. Според мен за каквото и да става на въпрос по-скоро трябва да разчиташ на себе си, а не да се доверяваш на друг.

По втората още като ти видях картите си помислих "от стабилност". Не знам за какво става въпрос, но си била в много тежко състояние, ако не се и намираш все още в такова състояние, не можеш да решиш нещо и имаш нужда от стабилност.

При всички положения се намираш в труден период. Пожелавам ти да излезеш по-скоро от него.

Успех.

Линк към коментар
Share on other sites

" От какво имам нужда... ? "

1. 10 мечове

2. 8 мечове

3. IV - Императорът

Тук нещо не мога да ги разтълкувам и да разбера значението им..и този Император накрая... :hmmmmm::unsure:

Вие трябва да положите края на своята несигурност и зависимост 10М+8М и да вземете живота си в собствени ръце.rolleyes.gif

(Извинявам се за лош български)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,отново !!! :) Отново имам помощ за разтълкуването на картите,които ми се паднаха...въпросът ми е : " Да й се доверя ли ? " И докато размесвах картите..няколко карти изпаднаха..тези,които се плъзнаха и видях кои са...усетих,че са те...и няма смисъл да ги разбърквам наново..са

1. 3 мечове

2. 6 пентакли

3. XVII - Звездата

Аз ги тълкувам така..че се чувствам наранена..и се страхувам да й се доверя..не знам дали е правилно или греша..

И вторият ми върпос е : " От какво имам нужда... ? "

1. 10 мечове

2. 8 мечове

3. IV - Императорът

Тук нещо не мога да ги разтълкувам и да разбера значението им..и този Император накрая... :hmmmmm::unsure:

За първия ти въпрос - искаш да й се довериш, искаш да се получат нещата, била си наранена, но и ти си допринесла за това по някакъв начин. Защо си толкова пасивна и толкова се страхуваш? Защо изобщо това е проблем на повечето хора, не само тези, които задават въпросите си тук, а попринцип? Защо сами си слагате ненужни спирачки? Обади й се, която и да е, потърси я, имаш 6 пентакли, болката рано или късно отминава и с твоята се случва същото, болката се отмива, бъди по-смела!

Втората комбинация честно казано ме обърка, по-точно въпросът. Не знаеш ли от какво имаш нужда? Имаш страшен проблем, не знам какъв е, но би трябвало да си даваш сама сметка от какво точно се нуждаеш и как да си помогнеш. Такива готови отговори няма да получиш, имай го предвид!

Линк към коментар
Share on other sites

Вие трябва да положите края на своята несигурност и зависимост 10М+8М и да вземете живота си в собствени ръце.rolleyes.gif

(Извинявам се за лош български)

Джема, здравей и добре дошла, би ли ни се представила? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички.3d_064.gif

С голямо удоволствие бих се представила, но не можах да намеря подходяща тема за това.

Редактирано от Джема
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички.3d_064.gif

С голямо удоволствие бих се представила, но не можах да намеря подходяща тема за това.

Това е подходящата тема :) Ако имаш желание, ще се радвам да споделиш нещо за себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много още веднъж !!! :):):)

А да попитам защо не се направи отделна тема..за картите на деня..след като си изтеглим картите за деня и напишем нашето си тълкуване..след това можем да дадем обратна връзка..Мисля си , че ще е полезна..защото по този начин ще можем да обменяме опит..да си даваме съвети.. :)Вие какво мислите.. :)

А ето моите карти за деня..не знам защо но напоследък много често ми се падат 10 мечове и 5 мечове..общо взето мечовете задължително присъстват..като че ли има някакъв сериозен проблем..но ми е много странно..защото преди време..когато се чувствах наистина много зле и имах проблем..картите не показваха такова нещо..а сега..мисля,че има нещо..все още останало от преди..но не чувствам абсолютно нищо..:31:

1. 9 мечове

2. 5 жезли

3. рицар пентакли

Аз ги тълкува така..че имам много страхове..и съмнения в себе си..че се чувствам напълно сама..изоставена..неразбрана..Може би ми предстои среща с тези страхове..Водя една много дълга .. вътрешна изтощителна битка ..която води единствено до тъпчене на едно място..

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти ,омен! Виж, аз се радвам ,че форума работи отново :) А относно тема за карти на деня ,това занимание предимно се използва при съвесем начинаещите с цел да се свикне с посланията на картите и да се изгради връзка с тях ,в този смисъл темата за анчинаещи е подходяща за постване ,а иначе има и отделна тема за малки аркани ,в която ако е необходимо може да се пише конкретно за някоя карта ,както е в този случай.Защо не погледнеш първият пост на Мона за малките аркани там ,доста е полезен :) .9 меча,5жезли и рицар пентакли ,аз съм съгласна с твоето тълкуване в общи линии си хванала посланието 9 мечове показсва твоята изключително натоварена психика и дори емоционалност в този период ,5 жезли -това нажежено безцелно лутане и буткане във всички посоки ,но оптимистичното тук е рицар пентакли ,който ти опказва стабилизацията и постигането на нещата ,които трябва да ти се случват през деня ти.Значи все пак успяваш на свалиш напрежението някак и да "отпушиш парата" :) УСпех ,мисли в тази посока,бъди по-последователна и подредена,дори педантична ,замести хаоса с порядъ,може само да ти е от полза!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви много още веднъж !!! :):):)

А да попитам защо не се направи отделна тема..за картите на деня..след като си изтеглим картите за деня и напишем нашето си тълкуване..след това можем да дадем обратна връзка..Мисля си , че ще е полезна..защото по този начин ще можем да обменяме опит..да си даваме съвети.. :)Вие какво мислите.. :)

А ето моите карти за деня..не знам защо но напоследък много често ми се падат 10 мечове и 5 мечове..общо взето мечовете задължително присъстват..като че ли има някакъв сериозен проблем..но ми е много странно..защото преди време..когато се чувствах наистина много зле и имах проблем..картите не показваха такова нещо..а сега..мисля,че има нещо..все още останало от преди..но не чувствам абсолютно нищо..:31:

1. 9 мечове

2. 5 жезли

3. рицар пентакли

Аз ги тълкува така..че имам много страхове..и съмнения в себе си..че се чувствам напълно сама..изоставена..неразбрана..Може би ми предстои среща с тези страхове..Водя една много дълга .. вътрешна изтощителна битка ..която води единствено до тъпчене на едно място..

Форумът е достатъчно добре направен като теми и да подчертая това е най-сериозния форум за ТАРО в България. Нека се замислим защо беше затворен.

И да не го превръщаме в разговорки. Аз съм тук защото ми е полезен и искам да се уча, а не съм примерно на друго място.

Според мен картите ТАРО са сериозно нещо и това да се гадае за деня с 1 карта или 3 карти е меко казано несериозно отношение към тях. В началото и аз подхождах така, но се отказах много бързо, защото ТАРО не е за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Форумът е достатъчно добре направен като теми и да подчертая това е най-сериозния форум за ТАРО в България. Нека се замислим защо беше затворен.

И да не го превръщаме в разговорки. Аз съм тук защото ми е полезен и искам да се уча, а не съм примерно на друго място.

Според мен картите ТАРО са сериозно нещо и това да се гадае за деня с 1 карта или 3 карти е меко казано несериозно отношение към тях. В началото и аз подхождах така, но се отказах много бързо, защото ТАРО не е за това.

Напълно съм съгласна с Жур! Верно, какви са тия карти за деня?

Всеки, който сериозно се занимава с Таро, още на втория месец е разбрал, че картите за деня са повече от глупост. При положение, че Таро показва човешки съдби, живот и смърт, болест и спасение, не е ли твърде несериозно тегленето на карти, които ще ми кажат, че ще изпусна трамвая днеска и някой си ще ме напсува... Таро не е някакво хоби, някакъв оракул, с които да си правите опити.

А, ти Омен, ако не се лъжа, пишеш в друг форум, където се обсъждат единствено и само карти за деня, така че за какво ти е тема и тук?

Сори ако поста ми се стори на някого груб, но не разваляйте и този форум, нека да има поне едно място в интернет пространството, където Таро си е Таро!

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...