Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Здравейте.Направих подредба Късмет за 1 месец

1,2,3-минало-3 чаши,Кралица жезли,Кулата-хмм имало е радост и емоционално залитане чувствала съм се щастлива,но понеже не мисля много много, а действами това е довело до драматични проблеми

4,5,6-настояще-Смърт,8 пентакли,Императорът-страх,край и начало на промяна,давам всичко от себе си ще имам успех че дори и власт и контрол над нещо или някой,ако играя по правилата

7,8,9-бъдеще-Кралица пентакли,10 жезли,9 чаши-нужно е да контролирам желанията си,понякога целта не оправдава средствата,периода ще е труден,ще има борба,която в крайна сметка води до удовлетворение,самодоволство,радвам се на късмета си,но после ще съжалявам

10.-късмета-5 чаши-голям късмет няма що :(

Линк към коментар
Share on other sites

В тази тема искам да помоля някой от по-напредналите ако може да разясни повече подробности около позицията на картите.

Аз (а предполагам и други начинаещи) наблягам на гледането с три карти. Тази подредба обаче може да се окаже и неочаквано трудна, въпреки малкия брой карти - в сложни ситуации например, трябва да трансформираш куп факти в едно изречение, образно казано...

Често чета някой да казва, че определена карта на първа/втора/трета позиция значи нещо по-конкретно... Знам, че темата е необятна и всичко зависи от комбинациите, но все пак искам да попитам - имате ли някакви наблюдения за определени карти, че на различните позиции значат нещо конкретно? Като например, тази вечер разбрах, че Влюбените на първа позиция са вече направен избор, а скоро четох, че дворцова карта на втора позиция е конкретен човек. Или някъде бях попаднала и на интересна интерпретация на Умереността като първа позиция.

Пак казвам - знам, че всичко опира до комбинациите, но ако някой има конкретни наблюдения по въпроса, ще се радвам да сподели :)

Много полезен въпрос :thumbsup1: ,който ме напъва от извстно време.Това което мисля (макър ,че въобще не съм от тези от които очакваш компетентен отговор :D0 ,че научих е-дворцовите карти се тълкуват, като за човекът който пита ,когато са на средна позиция. От мойте си дневни подредби мисля ,че когато Кралска карта е на първа позиция -означава друг човек ,а на трета като качествата на боята в най-силния им аспект, като допълненив към подлега.

За влюбените от твойта подредба ,мисля ,че имам обяснение- подредбата от 3 карти априори означава -минало ,настояще ,бъдеще .на първа позиция би означавало ,че вече се е случило.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е дали нещо ще се случи или не .По-конкретно дали ще ми отговори ,дали ще се свърже с мен до края на деня ?

Страшен съд,9 меча,3 меча - при тези карти си казах АБСУРД ,но тя се свърза с мен !Поговорихме ... не бяхме се чували много дълго време!Чудя се защо ми се паднаха такива карти?Ето още един пример ,когато 3 меча не значи "Не" !

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е дали нещо ще се случи или не .По-конкретно дали ще ми отговори ,дали ще се свърже с мен до края на деня ?

Страшен съд,9 меча,3 меча - при тези карти си казах АБСУРД ,но тя се свърза с мен !Поговорихме ... не бяхме се чували много дълго време!Чудя се защо ми се паднаха такива карти?Ето още един пример ,когато 3 меча не значи "Не" !

Ами странно ,Деяна,но и на мен ми се е случвало понякога просто не показват буквално ,а трябва да се довериш на интуицията дали показват отговор точно на въпроса или дават детайли от ситуацията или някакво предупреждение.На мен например ,наскоро-преди скандала с Румяна Желева ми се падна на въпрос, дали ще стане еврокомисар, "Силата, 10 пентакли,3 чаши" ,което колкото и да си смуча от пръстите е доста еднозначно като послание ,но нищо от това не се случи...Понякога просто не познават??

Ето и две комбинации от мен ,ще се радвам на мнения .Въпросите са свързани с развитието на отношения с един човек .Първия въпрос е за по-дълъг период -общ план ,а втория е по-конкретен.

1) Справедливост, Глупакът , 7 мечове

2) 7 мечове,3 пентакли, 6 чаши

Какво значи глупака на 2ра позиция и кой е той?Дали съм аз :)) или това е едно начало на нови контакти и дори приятелство и взаимопомощ (7 мечове) .Притесняват ме малко и 6те чаши след 3те пентакли...какво мислите ?

Линк към коментар
Share on other sites

1) Справедливост, Глупакът , 7 мечове

2) 7 мечове,3 пентакли, 6 чаши

Какво значи глупака на 2ра позиция и кой е той?Дали съм аз :)) или това е едно начало на нови контакти и дори приятелство и взаимопомощ (7 мечове) .Притесняват ме малко и 6те чаши след 3те пентакли...какво мислите ?

Първите карти ми говорят за сериозна мотивация и решение да се следва/придържа /търси истината, втората комбинация я възприемам като чувство за вина в следствие на нещо казано/неволно изпуснато.

Линк към коментар
Share on other sites

1) Справедливост, Глупакът , 7 мечове

2) 7 мечове,3 пентакли, 6 чаши

Какво значи глупака на 2ра позиция и кой е той?Дали съм аз :)) или това е едно начало на нови контакти и дори приятелство и взаимопомощ (7 мечове) .Притесняват ме малко и 6те чаши след 3те пентакли...какво мислите ?

Първите карти ми говорят за сериозна мотивация и решение да се следва/придържа /търси истината, втората комбинация я възприемам като чувство за вина в следствие на нещо казано/неволно изпуснато.

Линк към коментар
Share on other sites

1) Справедливост, Глупакът , 7 мечове

2) 7 мечове,3 пентакли, 6 чаши

Какво значи глупака на 2ра позиция и кой е той?Дали съм аз :)) или това е едно начало на нови контакти и дори приятелство и взаимопомощ (7 мечове) .Притесняват ме малко и 6те чаши след 3те пентакли...какво мислите ?

Първите карти ми говорят за сериозна мотивация и решение да се следва/придържа /търси истината, втората комбинация я възприемам като чувство за вина в следствие на нещо казано/неволно изпуснато.

Благодаря ти за коментара , shopkata, но това ,което казваш по-скоро не е така :(

Имаш интересни идеи ,къде например в първата комбинация виждаш това сериозно решение или пък истина?? Тук дори няма дворцова карта...картите по-скоро показват много общо основите на една ситуация,дори обстоятелства или на какво се градят отношения.Жокера тук е 7 мечове,която се повтаря и в двете комбинации ,но на различно място.Това до което конкретно опира ситуацията (в комб.1) е това ,от което тя започва във въпрос 2 :) от 3те пентакли също може да се извадят някои предположения,но чак,пък чувство за вина-не би ми хрумнало ;) .

Линк към коментар
Share on other sites

1) Справедливост, Глупакът , 7 мечове

2) 7 мечове,3 пентакли, 6 чаши

Какво значи глупака на 2ра позиция и кой е той?Дали съм аз smile.gif) или това е едно начало на нови контакти и дори приятелство и

Благодаря ти за коментара , shopkata, но това ,което казваш по-скоро не е така sad.gif

Имаш интересни идеи ,къде например в първата комбинация виждаш това сериозно решение или пък истина?? Тук дори няма дворцова карта...картите по-скоро показват много общо основите на една ситуация,дори обстоятелства или на какво се градят отношения.Жокера тук е 7 мечове,която се повтаря и в двете комбинации ,но на различно място.Това до което конкретно опира ситуацията (в комб.1) е това ,от което тя започва във въпрос 2 smile.gif от 3те пентакли също може да се извадят някои предположения,но чак,пък чувство за вина-не би ми хрумнало wink.gif .

Минотавър ,ще се опитам да обясня реда на мисли ,които съм следвала. Аз свързвам Справедливостта със стремеж към истината,обективност ,преценяване за и против, изчистване от субективизма. Едно от значенията на Глупака освен наивитет ,невиност и чистота е поемане по някакъв път/себе си ,авантюра,неизвестното и .т./. За мене 7 меча може да е всичко друго но не и взаимопомощ и приятелство.По -скоро е като план за действие в посоката от предните 2 големи аркана категоричността идва от тях. Виждам,че няма кралски карти ,за това никаде не съм посочила ти или той /тя, а смо говора за насторения и тенденции-няма извършител на действието,а като цяло само на основите на връзката. Във втората комбинация ззабелязах ,повторението на 7 меча и както казах едно от значениетой за мене е придържане/следване на план за действие,също така и надежда за постигане на селта . 3 пентакли я свързвам с комуникацията, с дискусии, обсъжданя, словестна еквилибристика и ред други значениея, а 6 чаши е носталгия ,тъга ,съжаление за нещо станало или пропуснато. Това е мойта :lol:''логична нишка''.Тука също няма кралски карти и за това не съм използвала подлог целенасочено.Просто емоции ,като в първата подредба поради наличието на големи аркани ги приемам ,за сериозни и дълговременни ,които биха сложили отпечатък на връзката.

Линк към коментар
Share on other sites

7 меча ми излиза ,когато се опитвам да избегна кофликт,когато се тревожа да не се скарам с някои !

Понякога просто не познават??

НЕ ,няма начин ! Сега си обяснявам картите ,но не ми се говори! Таро си е много точно отново в отговора си :) Ние просто не сме достатъчно добри понякога в тълкуването!

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос лъже ли ме човека до мен за нещо касаещо утре вечер?

1.Дяволът

2.Луната

3.8П

4.Справедливост

Обърна се 10М от колодата,след като направих подредбата,това значи ли нещо?

Играя си с огъня ,дали не греша?Може би хрумването ми е лъжливо,фантазирам си,но до този дявол.. не знам,не бива да проявявам небрежност,да потърся грешките и да изясня неясните моменти.Търся справедливост,честност,сметките трябва да се изчистят,да преценя нещата преди да взема решение за някакво действие

Линк към коментар
Share on other sites

Кажи ми Златна това ,което ще става утре свързано ли е със среща или контакт,разговор някакъв ?Ако не ти е проблем ,за да съм по ясна моля те сподели какво очакваш утре да стане и в какво се съмняваш по-точно ?Не е нужно да изпадаш в подробности ,просто с една две думи !

Линк към коментар
Share on other sites

Кулата и Слънцето, на въпрос какво крие един човек от мен.

Първо започнах както винаги да си тегля три карти, излезна 10 жезли, после изтеглих заедно Висшата жрица и Императора и ги прибрах, за да изтегля само една и ми "изскочиха" Кулата и Слънцето.

Явно доста му е дотегнало и му се е "насъбрало" и иска да се освободи от всичко и да се порадва малко на спокойствие може би (Слънцето ми е малко лежерно :)), или пък да се освободи от зависимост и ограничения и да сбъдне свое желание, вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Кулата и Слънцето, на въпрос какво крие един човек от мен.

Първо започнах както винаги да си тегля три карти, излезна 10 жезли, после изтеглих заедно Висшата жрица и Императора и ги прибрах, за да изтегля само една и ми "изскочиха" Кулата и Слънцето.

Явно доста му е дотегнало и му се е "насъбрало" и иска да се освободи от всичко и да се порадва малко на спокойствие може би (Слънцето ми е малко лежерно :)), или пък да се освободи от зависимост и ограничения и да сбъдне свое желание, вие как мислите?

Според мен крие някакъв личен провал. Слънцето е архетипен образ на Бог, Бащата , егото. А изтеглените карти според мен говорят за ревностна защита на "разбулването" на нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен крие някакъв личен провал. Слънцето е архетипен образ на Бог, Бащата , егото. А изтеглените карти според мен говорят за ревностна защита на "разбулването" на нещо.

Звучи много интересно... Ревностна защита на "разбулването" на нещо, в какъв смисъл? Необходимо ли е да е провал? Или просто иска да опази някаква изобличаваща за егото му тайна, какво имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

Кулата и Слънцето, на въпрос какво крие един човек от мен.

Аз обаче не мисля, че този човек крие нещо от някого, и нито от себе си.

Кулата и Слънцето са много особени карти в комбинация, дори и не са за тази тема :) В някакъв етап от живота си, този човек се е вгледал дългоко у себе си и се е преоткрил или си е простил за нещо, което е извършил преди много години. Разбрал е истината и се е успокоил, т.е. намерил е изход.

Кулата и Слънцето приличат на следния сюжет: тръгнал си да търсиш едно нещо, забравяйки за друго, по-важно, и ненамирайки първото, ти преоткриваш онова, второто, което се оказва и по-ценно ... Това са много лични карти.

П.С. Друг случай на Кулата и Слънцето е, когато положението в семейството се променя, каквото и да значи това.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Моля за помощ при тълкуването на историята в подредба Келтски кръст. Въпросът е дали човек ще постъпи на работа в определено от него вече място, т.е и молбата е подадена.

1.Рицар на жезлите + 9мечове

2.Колелото + Асо пентакли

3.Смърт + 7мечове

4.10жезли + 9чаши

5.Дяволът + 6мечове

6.3жезли + 7 жезли

7.4мечове + Слънце

8.Кралица на пентаклите +Императорът

9.Рицар на пентаклите + Крал на мечове

10.Кралица на мечовете + Върховната жрица

Наличието на много дворцови карти тотално ме обърква. За мен има шанс да се случи и протекцията за това(препоръката). Моля те Мона и за твоето мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...