Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Ами жената за която става въпрос не е свързана със семейството,но за мен е много,много важна...И реално изпитвам много страхове да се срещна с нея,затова и тълкувам втората карта-6 мечове по този начин,понеже пред жената и детето в лодката има мечове-един вид защита,докато пък мъжът я управлява..не знам и аз може и да греша в това тълкуване. :) Благодаря ви отново на всички за помощта !!! :):feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами жената за която става въпрос не е свързана със семейството,но за мен е много,много важна...И реално изпитвам много страхове да се срещна с нея,затова и тълкувам втората карта-6 мечове по този начин,понеже пред жената и детето в лодката има мечове-един вид защита,докато пък мъжът я управлява..не знам и аз може и да греша в това тълкуване. :) Благодаря ви отново на всички за помощта !!! :):feel happy:

Омен, интересно, а для встречи нужна поездка??? или же Вы познакомились в интернете...

По картам Вы готовы встретиться, созрел :3d_063: Вы ждете подходящий момент или повод для встречи... может, даже ждете инициативы со стороны девушки (как бы ждете приглашения).

Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

Да,нужно е. :)Познаваме се лично..обаче е от друг град..и искам да се срещна с нея,но явно трябва аз да поискам тази среща от нея,когато му дойде времето. :)Благодаря,че се включи и ти !!! :):dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен. Ще ми бъде приятно да участвам и давам своите мнения и въпросчета. Подредбата е келтски кръст.

1-4 мечове обърната

2-асо мечове

3-асо жезли обърната

4-10 пентакли

5-кралица чаши

6-кулата

7-5 жезли

8-2 мечове

9-2 чаши

10-Кралица жезли обърната

Малко ме смущава асото мечове до кулата. Преди дядо да почине беше същата комбинация. Тук мисля че е свързано с жена. Как мислите вие? Благодаря предварително!!!

Линк към коментар
Share on other sites

black cat, какой вопрос Вы задавали, делая расклад? Хотелось бы увидеть Ваш анализ расклада. ;)

Редактирано от Наталья
Линк към коментар
Share on other sites

Привет и от мен. Ще ми бъде приятно да участвам и давам своите мнения и въпросчета. Подредбата е келтски кръст.

1-4 мечове обърната

2-асо мечове

3-асо жезли обърната

4-10 пентакли

5-кралица чаши

6-кулата

7-5 жезли

8-2 мечове

9-2 чаши

10-Кралица жезли обърната

Малко ме смущава асото мечове до кулата. Преди дядо да почине беше същата комбинация. Тук мисля че е свързано с жена. Как мислите вие? Благодаря предварително!!!

Здравей, в какъв смисъл Ас меча е до Кулата?

Кулата е на 6-та позиция, доколкото разбирам, а Ас меча е пресечна на 4 меча обърната?

Единственото смущаващо в тези карти е Кулата и Кралица жезли обърната и още нещо, да не би някой да пита дали му е направена магия?

N.B. Има отделна тема, само за Келтския кръст.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Мона много Ви благодаря. За магия не са ме питали. Не съм толкова навътре в нещата с таро картите. То може и да има но няма как да го видя. Начинаеща съм и на много места комбинацията кулата с асо мечове може да значи смърт. Това ме притесняваше, а колкото до магия не мога да коментирам :-))) Лек ден

Линк към коментар
Share on other sites

Мона много Ви благодаря. За магия не са ме питали. Не съм толкова навътре в нещата с таро картите. То може и да има но няма как да го видя. Начинаеща съм и на много места комбинацията кулата с асо мечове може да значи смърт. Това ме притесняваше, а колкото до магия не мога да коментирам :-))) Лек ден

Може да се коментира Ас меча с Кулата, ако се има предвид друга подредба, например от 3 карти, но не и при Келтски кръст. Асото пресича друга карта, а Кулата е на позиция за близко бъдеще. И по-скоро има отношение към 8-та и 10-та карта, както и с 3-та. Затова те и попитах.

Ас меча с Кула говори за напрежение, но няма индикация точно за конкретна смърт. Ако се падне в мое гледане, ще се поколебая да кажа: да, смърт е. Асото е слаба карта и не е събитийна карта, за разлика от Кулата, която е събийна, но липсва самото действие, което би могло да се изрази от някоя деветка или дворцова карта.

Споменах магия, тъй като комбинацията Кула с Кралица жезли обърната говори за сериозни проблеми в семейството, във фамилията и то заради неоправени в миналото и неизчестени отношения, но не казвам, че магия има, аз по принцип не вярвам в правенето на магии и на "чистенето" им.

Ако имаш време погледни темата за Келтския кръст.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като не зная къде да задам въпроса си, пиша в начинаещи:3d_146: ! Бих искала да зная на празниците добре ли е да се гледа или да ги изчакаме да отминат. Вярваща съм пък и имам малко бебче. Отностно асо пентакли мога ли да го сложа под възглавницата си при положение че малкия спинка при мен?

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като не зная къде да задам въпроса си, пиша в начинаещи:3d_146: ! Бих искала да зная на празниците добре ли е да се гледа или да ги изчакаме да отминат. Вярваща съм пък и имам малко бебче. Отностно асо пентакли мога ли да го сложа под възглавницата си при положение че малкия спинка при мен?

Black cat, това отношение към Таро е, меко казано, обидно. Съмненията ти, дали Асо пентакли би могло да бъде "вредно" по някакъв начин за детето, е направо абсурдно. Изобщо няма да го коментирам.

Преди Таро да ни допусне до себе си, трябва ние да го допуснем до нас. Подобна неоправдана скованост е абсолютно непреодолима бариера.

Понеже и други се интересуват от въпроса за времето на гледане, дали е ден или е нощ, пълнолуние, новолуние, дъга, празник, годишнина, пиянство или каквото и да е - значение няма. Таро си е Таро, то не е свързано по никой начин с нашите празници, вярвания и предразсъдъци. Вратите са отключени за всеки, който има силата да ги отвори и да види какво има зад тях.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Преди време зададох въпрос в таро онлайн и отговор не получих, надявам се тук да ми помогнете в тълкуването на картите.

Първия въпрос беше: изневерявал ли ми е картите които изтеглих са -3 чаши, Слънцето и 5 пентакли. Според мен отговора е Да.

Какво ще кажете за Слънцето?

Втория въпрос е: Има ли друга жена в момента която обича?- Рицар мечове, Светът и 9 мечове. Не разбирам посланието на Светът.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Преди време зададох въпрос в таро онлайн и отговор не получих, надявам се тук да ми помогнете в тълкуването на картите.

Първия въпрос беше: изневерявал ли ми е картите които изтеглих са -3 чаши, Слънцето и 5 пентакли. Според мен отговора е Да.

Какво ще кажете за Слънцето?

Втория въпрос е: Има ли друга жена в момента която обича?- Рицар мечове, Светът и 9 мечове. Не разбирам посланието на Светът.

Здравей!

Вероятно никой не ти е отговорил, защото мнението ти се е изгубило между останалите, сама виждаш, че темата провокира постоянен интерес.

За картите ти - 3 чаши, Слънце, 5 пентакли. Въпросът ти е излишен, не е проблема дали ти е изневерил или не ти е, вашите отношения търпят упадък и ти го знаеш. Оставам с впечатлението, че той е водещата сила, а ти се надяваш на него. Освен това приятелят ти е много дистанциран - без значение, че сте заедно, вие оставате разделени.

Рицар меча, Светът, 9 меча - в момента просто пазите статукво на връзка, без реално да имате съответстващите близки отношения. Ситуацията е съвсем компромисна. Между вас стои непреодолим конфликт, разочарование, притаен гняв дори и то от доста време. Има прекалено много неизказаност помежду ви, изгубили сте връзката на общуване.

Това мога да ти кажа аз по тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Направи ми впечатление (преглеждайки форума) тълкуването на една подредба от 3 карти, беше във връзка с взаимоотношения. Бяха се появили карти като 2 чаши и 10 чаши или Рицар на чашите, общо взето всички карти бяха от типа "положителни". Тълкуването много ме изненада- най-общо беше нещо като - не, няма да се получи. Прегледах и други подобни подредби и анализите им отново бяха същите. Както вече споменах, аз имам претенциите да съм абсолютен "неспециалист", но от както за първи път разгледах тези карти за мен 2 чаши е абсолютното олицетворение на любов (приятелство, дружба). Специално в моето любимо тесте (Артурово таро) тази карта ми е по слънчева от слънцето :))). Паж на чашите и рицар на чашите също често ги тълкуват като възможност за подмолни и подли действия и т.н., аз това го виждах по-скоро в паж на мечовете и дори 4 пенаткли... или поне в същите, но обърнати?! Даже карта като "Вселената" (Светът) бяха нарекли плашеща (не цитиам, но за да съм точна ще се наложи да прегледам отново всички теми, съжалявам). Знам че е добре картите да се тълкуват в комбинации, но въпреки това много се изненадах. Има ли източници, които да са ми в помощ при тълкуване на комбинации от карти? Аз имам някаква книжка, в която пише някакви подобни, но честно казано не се придържам към нея. И така, интересът ми към Таро си го има от много време, но нарастна неимоверно, откакто попаднах на този форум. Ще се радвам да науча нови и полезни неща от вас. Поздрави!

3d_041.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Привет отново!

2 чаши е хубава карта, но ниска. Ако няма стабилна карта до нея, тя почти нищо не значи, просто емоция, увлечение, влюбване, но това не е любов, нито обич. Чувството да се влюбиш е прекрасно, и нищо чудно, че ти е "по-слънчева от Слънцето" :) Рицар чаши може да се тълкува по хиляди начини, както и пажа, в зависимост от комбинацията и въпроса. А сбор от чаши (чието негативно тълкуване те е учудило) е един ужас :) Може да има различно проявление - обикновено трудно се предвижда една свръхемоционална реакция (както сигурно знаеш, чашите отговарят на емоциите). На мен ако ми се падне сбор от чаши на въпрос за някого, не бих му гласувала особено доверие.

За останалите карти можеш да намериш доста интересна и полезна информация, ако се разровиш тук. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Бяха се появили карти като 2 чаши и 10 чаши или Рицар на чашите, общо взето всички карти бяха от типа "положителни". Тълкуването много ме изненада- най-общо беше нещо като - не, няма да се получи.... за мен 2 чаши е абсолютното олицетворение на любов (приятелство, дружба).

Здравей! За адекватния анализ на комбинация от карти е много важен зададения въпрос, самата ситуация, за която се пита. В много книги и в интернет пространството се придава огромно значение на карти като 2 чаши, 10 чаши и се пишат суперлативи, които са меко казано абсурдни.

1. Относно 2 чаши виждаш, че това е ниска карта - т.е. тя сама по себе си носи потенциал. Ако говорим за любов - тя е поглед, който може да прерасне в нещо истинско и трайно, но може и трае един миг.

2. 10 чаши пък за мен не е нищо друго освен водопад от емоции, неконтролируеми, силни, често помитащи всичко разумно. Десетките като цяло са "кулминацията" на всяка боя, т.е. напрежението, което се е трупало от 1 до 10 тук е вече в крайна фаза ( тук говоря за чаши, мечове и жезли, пентаклите са по-особена боя).

3. Относно пажът чаши - нещата са несериозни, инфантилни и неузрели в своята цялост.

Това, което мога да кажа аз: При Таро главна роля играе опитът. И аз съм тълкувала 2 чаши като велика любов и щастие в моите подреби, но когато тя трае само 1 седмица, ти става ясно, че всичко прочетено е силно преувеличено, човек започва да се замисля и да открива истинското послание на картите.

Затова работи с картите, записвай задължително комбинациите, както и тълкуването, което имаш в момента. След време се върни и виж какво се е случило, доколко си била права.

Относно онлайн таро: Не съм фенка, липсват толкова важни неща, като контактът с картите, връзката с тях. В повечето сайтове се падат безумни карти, а обясненията към тях нямат никакъв допир с реалността. Попадала съм на сайтове (дала съм няколко адреса из някоя от темите), които са горе-долу адекватни, но са към 20% от истинското гадание с Таро. За сайта, който си дала бих му дала оценка 0, само заради факта, че дори не си избираш сам картите. Тълкуванията им даже не прочетох.

Желая ти успех!

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,днес получих своите карти Таро.Поръчах си колодата Картинен ключ-хареса ми много, затова избрах точно нея.Разгледах я и наистина това са си моите карти -допаднаха ми.Започнах да ги разглеждам и изпадна Императорът.Аз съм родена на 4.Мислите ли ,че това е мое суеверие,случайност или има някакъв смисъл и ако има ,какъв е според вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,днес получих своите карти Таро.Поръчах си колодата Картинен ключ-хареса ми много, затова избрах точно нея.Разгледах я и наистина това са си моите карти -допаднаха ми.Започнах да ги разглеждам и изпадна Императорът.Аз съм родена на 4.Мислите ли ,че това е мое суеверие,случайност или има някакъв смисъл и ако има ,какъв е според вас?

Когато вземеш картите си, започва процес на взаимно опознаване. Дали конкретната случка има значение или не, ти сама ще прецениш :)

Ще видиш, че в началото ще ти се падат при гледане предимно големи аркани и това е нормално. Определени карти ще ти се повтарят и сега и в течение на времето. Тук има теми за всички начинаещи, които искат да споделят първите си впечатления, а също и за повтарящите се карти. Ще се радвам и ти да описваш своите чувства и мисли при запознанството си с Таро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, радвам се че съм сред вас! Картите ги имам вече 27 дни и всяка сутрин тегля по 3карти за деня. Много ми е трудно все още, но се надявам и с ваша помощ да стигна до същността им. Близо една година се интересувах и четях за тях, докато не дойде момента, в който реших да си имам и аз карти. Взех си Универсалното таро на Уейт , не че другите колоди не ми допадат, но реших тази е моята. Обичам картите си от деня в който са при мен и ги чаках с нетърпение докато куриера ми ги донесе. :smile.gif

Извинявам се предварително, ако не пиша където трябва, но май ще ми трябва време за да свикна :)))

Редактирано от issa
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички, радвам се че съм сред вас! Картите ги имам вече 27 дни и всяка сутрин тегля по 3карти за деня. Много ми е трудно все още, но се надявам и с ваша помощ да стигна до същността им. Близо една година се интересувах и четях за тях, докато не дойде момента, в който реших да си имам и аз карти. Взех си Универсалното таро на Уейт , не че другите колоди не ми допадат, но реших тази е моята. Обичам картите си от деня в който са при мен и ги чаках с нетърпение докато куриера ми ги донесе. :smile.gif

Извинявам се предварително, ако не пиша където трябва, но май ще ми трябва време за да свикна :)))

Здравей и добре дошла! :)

Именно Таро за начинаещи е темата, където е добре да пишеш за начало. Тук е мястото да споделящ своите впечатления и емоции, свързани с първия ти досег с картите. А така ще имаш възможност да се ориентираш и в останалите теми във форума.

Поздравявам те за адекватния избор на колода, Тарото на Уейт е най-добрият избор като за начало, заради прекрасната му символика, макар че аз самата не работя с него.

Мисля, че няма нужда да ти казвам, да не се притесняваш да задаваш въпросите си, без значение какви са. Погледни останалите теми и ако има неясноти (а то неизбежно има), питай! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Мое приятелско семейство, правят опити вече доста време да осиновят дете. Все не се получава, но сега силно се надяват, че ще успеят. Въпроса, който задодох на картите беше: Ще осиновят ли дете до края на годината?

Отговора беше - Колелото на съдбата+Рицар жезли+7пентакли

Аз мисля, че може би в момента имат реални шансове това да се случи, но като че ли тия 7пентакли ми казват, че може би няма да стане до края на годината,че е нужно още малко търпение и време. Не знам дали правилно тълкувам, помогнете :)

Май го публикувах два пъти, но толкова ми е зле компютъра, не знам в кой момент какво ще направи:)

Редактирано от issa
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,днес получих своите карти Таро.Поръчах си колодата Картинен ключ-хареса ми много, затова избрах точно нея.Разгледах я и наистина това са си моите карти -допаднаха ми.Започнах да ги разглеждам и изпадна Императорът.Аз съм родена на 4.Мислите ли ,че това е мое суеверие,случайност или има някакъв смисъл и ако има ,какъв е според вас?

Здравей. Тъй като споменаваш за карта, която ти е изпаднала още в началото, когато си взела картите, се сетих как беше при мен. Още първият път когато ги взех изпаднаха Влюбените, но сигурно 3-4 пъти. Стори ми се странно, но след това стигнах до извода, че не е. Няколко месеца имах проблем, който беше свързан с това да направя избор. Няколко месеца течеше тази тенденция и наистина направих избор.

Всичко в Таро има значение и картите, които изпадат, както и тези които се повтарят.

Искам да ти пожелая успех в опознаването на Таро:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,ето и моите първи впечатления от Таро.Когато получих картите си бях с едни приятели.Проявиха голям интерес, макар че не приемат нещата сериозно,но все пак за първи път им се отдаваше такава възможност.Не знам защо ,но от вътре ми дойде,че не желая никой да се докосва до тях,а по принцип дори бих се зарадвала на такъв интерес.Естествено не им разреших и им ги разлистих на бързо ,но с моите две ръчички.Добре ,че съм си по принцип малко ....,та не ми обърнаха внимание на реакцията.Но аз...Снощи за първи път си гледах-може би защото познавам от части ситуацията не ми беше трудно да навържа нещата,но картите наистина "работят".По една незнайна случайност пробвах гледане с 4 карти:),усетих се чак след като ме попитаха какво съм използвала .И двете "гледанки" ми излезна 4-императорът,и два пъти ми излезна 5-висшия жрец.Третия път малко обърках нещата,защото това се използва за бърза проверка на хората,а аз зададах въпроса си относно съдбата,без да искам се залях с восъка от свеща,но картите си бяха абсолютно логични и точни.В третото раздаване не се повтори нито една карта.Невероятно изживяване и тръпка.Вярно при мен всичко става малко бавно и някак усещанията се размиват,защото първо прочитам значението на картата понеже не мога да ги възпроизведа в детайли тълкуването и,но дори толкова добри резултати не съм очаквала.Успех на всички дерзайте.От друга страна,започнах да осъзнавам колко сериозно е всичко,ако гледаш на друг човек.Как всяка една дума не на място или неправилно употребена може да се запечата в съзнанието му и да въздейства.На този етап аз мисля ,че не съм готова за нещо такова,макар че предизвикателството на експеримента за мен е огромно.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...