Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Ок , извинявам се за въпроса..но все пак като начинаеща..не знам..все още се уча кое е правилно и кое не е..Сега вече знам.

Иначе в друг форум за таро не пиша..поне не се сещам за друг..!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Омен, знаеш ли, на мен ми трябваха месеци и то не малко, за да започна да пиша в този форум, който е повече от сериозен. Първо се запознах с темите, а те са много и обхващат много страни на ТАРО . Това е много полезно, щото Таро тук е обяснено в дълбокия си смисъл. След като човек изчете някои от темите или го усеща или не.

Сама ще се убедиш, че карти за деня е трудно да се тълкуват. Пример как ще тълкуваш ако ти се падне Отшелникът като карта на деня - тя е бавна, как? Освен да се пригоди за преживяванията през деня, за друго не се сещам! И оттук не води ли това до самозаблуда за значението на картата?

А до това кое е правилно или не е , е въпрос на усет и убеденост. Важното е какво е то за теб. Няма лесни начини, няма лесни отговори, няма лесно в ТАРО. Затова към него трябва да се подхожда сериозно, според мен.

Лек ден на всички!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, omen, исках само да ти кажа, че тегленето на карта за деня Е единствения начин да научиш картите, ако си начинаеща. Вярно, значението им ще е много по-плитко, отколкото в нормално гледане за по-широк диапазон от време, но все пак ще е истинското им значение. Друг начин няма. Книгите няма да ти помогнат, не можеш да научиш картите само от гледанията на свои въпроси, защото реално погледнато един-единствен човек няма толкова много проблеми и въпроси, които може да зададе. Да гледаш на други хора на етап, в който още не си научила значенията, също е абсурдно.

Тегленето на три карти наистина идва в повечко, но една на ден е достатъчна, за да ти даде по-ясна представа и повече нюанси за значенията. Хората тук (които са основната причина да спра да пиша в този форум) в момента, образно казано, се опитват да те научат на таблицата за умножение като ти се карат как може да не знаеш какво е това логаритъм и колко е корен квадратен от четири. Тегли си карта за деня, записвай си я в дневник и после описвай какво ти се е случило накратко. Така ще намериш своите собствения значения на картите, а след време, като ги сравниш, ще видиш, че са просто нюанси на това, което и другите виждат.

Ежедневното гадаене за изучаването на таро го има и като препоръка например от Джоан Бънинг в "Ръководство по таро", която иначе ще срещнеш като препоръчана книга в темите тук. Този форум е наистина най-сериозния на тема таро в България, основно заради опита на Мона, който е нещо изключително. Но да се определят хората с обиди от сорта на "оскучали домакини" само защото още се учат... и след това същото неправилно определение (подобна дума "оскучали" не съществува в българския език) да се повтаря в хор от двама, трима потребители като по команда... съжалявам, но това вече не е сериозно отношение.

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям, Жур тук.Но е вярно и че отнякъде се започва със запонаването с картите.Наистина карти без конкретен въпрос се тълкуват трудно ,атова има тема а "тренировки" там идеята ми беше точно тази ,да не се говори за карти а деня а за всякакви лесни въпроси ,т.е. достъпни ,на които може да се види бързо развитието и всеки да си направи изводи за себе си,Аз лично не съм си гледала с по 3 карти за деня, правила съм го но по някакъв конкретен проблем напр. Как ще мине еди коя си задачана работа или какво ще стане днес с ...еди какво си нещо и така постепенно гледането за деня се обезсмисли и премина в гледане на конкретни "малки" въпроси.Това за около 8-9 месеца ми беше мноиго полезно мисля ,че така започнах да разбирам картите си по-добре ,но всичко става естествено и постепенно.Човек няма как да се научи ,ако не се загуби няколко пъти ,ако не се откаже дори или ,ако не се отчая.Само след като паднеш можеш да се научиш да ставаш и да цениш истински значимото от плявата. Успехи!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Четох и реших да се включа /и аз като черна станция/.

Тъй като съм впечатлена от голяма част от пишещите в този форум, ви моля за съвет и малко помощ. На въпрос: „ще се влоши ли здравословното състояние на Х до края на годината?” , се падат Рицар чаши, 9 мечове, Асо мечове – обърната. Според мен /със скромен опит съм/, отговорът е да, ще се влоши, но съвсем не ми е ясен Рицарят на чашите на първа позиция.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да разбера как така определяте, че се караме. Аз в началото също грешах за темите в които пишех, далеч съм от мисълта, че това не се случва и сега, но приемах критиките, не се обиждах, щото няма от какво, има хора, които знаят повече от мен, с повече опит - Факт.

Защо не се пише в темата, която засегна "оскучалите домакини", въпреки че е написано по друг начин, то е в друга тема, но там никой не отговори. И защо обсъждаме това, към нас нямаше ли лични нападки и обиди, ама дайте сега само това да обсъждаме. Несериозно е !

Линк към коментар
Share on other sites

Анел,това първите ти карти ли са,които теглиш за този въпрос? :)

Минотавър , да , първите карти са за този въпрос . Иначе съм питали други неща или подобни въпроси като - какво е отношението му към мен, и други подредби за взаимоотношения. Но от 10 дена не бях пипала картите и ги помолих за по - ясни отговори.Ще се радвам да се включиш с коментар .

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...