Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

red shoes, добре дошла сред нас, радвам се, че моите анализи за Таро, са ти от полза. Всяко начало е трудно, но ти не преставай и не се отказвай. Пиши и не се притеснявай, че си начинаеща: има достатъчно теми, в които можеш и трябва да участваш. На добър час :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на Х към У?

3 Пентакли + 3 Чаши + Императрицата. Като ги наредих, видях, че Императрицата е 3 поредна аркана (не знам дали това има значение). Може би става въпрос за някаква среща, излизане. Императрицата най-вероятно показва, че всичко това ще доведе до нещо хубаво, някакво добро начало.

Пропускам ли нещо? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са намеренията на Х към У?

3 Пентакли + 3 Чаши + Императрицата.

Това са отношения от сравнително скоро време -Императрицата е на трето ,а не на първо място(затова) ,а и показва ,че е необходимо време докато Х успее да дефинира намеренията си към У по-ясно.Засега е просто приятелство ,м/би малко флирт,може да има и среща ,ако сте колеги ,но засега сте в началото на каквото и да е,от вас зависи какво ще стане иска се и време. Ти какво мислиш? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласна с теб :thumbsup: . Като погледнах картите първата ми асоциация беше: ново запознонство, с възможност за нещо повече. Но тези хора се познават от 2 години, затова се обърках с тълкуването. Може би ще се върнат в началото на отношенията си... Въпросът беше какви са намеренията на единия към другия, не знам как да разбирам подобен отговор. Може аз да не съм задала ясно въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :3d_046:

Мона, благодаря ти за ценен опит да споделите. Аз почти нямат опит в здравеопазването, но не искате да разберем причината за безплодие, моята приятелка, тя изпитва това. Задължително помощ Мастър :3d_050:

Защо на бременност не се появят? 6 pentakli + Дявола + Сила

Вероятно някои зли връзка, страст е причина за сегашната ситуация ... нито прекомерни physicality, въпреки че е трудно да се каже за приятелка ...

Трябва ли шанс да станете майка? Колелото на съдбата + 6 пентакли + Глупак

по мое мнение, съдбата се усмихна, скоро ще дойде Бременност, след дългото чакане . Вие трябва да се отпуснете и да даде в ръцете си ...

с най-добри пожелания :3d_066:

Редактирано от sibylla
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :3d_046:

Мона, благодаря ти за ценен опит да споделите. Аз почти нямат опит в здравеопазването, но не искате да разберем причината за безплодие, моята приятелка, тя изпитва това. Задължително помощ Мастър :3d_050:

Защо на бременност не се появят? 6 pentakli + Дявола + Сила

Вероятно някои зли връзка, страст е причина за сегашната ситуация ... нито прекомерни physicality, въпреки че е трудно да се каже за приятелка ...

Трябва ли шанс да станете майка? Колелото на съдбата + 6 пентакли + Глупак

по мое мнение, съдбата се усмихна, скоро ще дойде Бременност, след дългото чакане . Вие трябва да се отпуснете и да даде в ръцете си ...

с най-добри пожелания :3d_066:

Здравей, sibylla и добре дошла :)

Честно казано, не мога да те разбера какво питаш и какъв е въпроса ти. С българският език ли имаш проблеми или ... За да улесним взаимно задачата си, трябва да се разбираме. Разкажи нещо за себе си :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера сделала расклад Высшая Жрица. И была очень удивленна. На позиции 9 - появилась сама карта Жрицы.

Мона, подскажите пожалуйста как это понять правильно?

Вопрос был о поездке, как она пройдет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте и от мен! :P От много скоро се допитвам до картите таро и то онлайн,защото нямам карти,а и преди да попадна на тои форум въобще не съм и предполагала какви са им възможностите.Благодаря,че ви има от вас разбирам колко полезни могат да бъдат те.Имам много и различни въпроси,но те са за други теми.Сега въпросът ми е за големите аркани:при подреждане с три карти се паднаха:крал на чашите,двойка мечове,жреца ,а въпросът ми беше;има ли друга жена освен мен в живота на конкретен мъж?Крал на чашите-тайна за миналото му? момента за истината още не е дошъл?И Жреца.Моля ви дайте мнението си?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Привет на всички ! ще се радвам да се запозная със хората във този форум! Преди няколко месеца купих карти таро (друиди и уика) беше на шега а и от любопитство от тогава прочетох доста неща разгледах и други колоди и сега започвам да разбирам какво несметно духовно богатство носят те! Моето пътеществие в света на таро едва започва и се надявам че хората тук няма да ме оставят сам в това наченание!!!

С уважение:Сет

Добре дошъл/дошла Сет, мнението ти е преместено тук в тази тема, тя, освен че е за начинаещи е и за хората, които за пръв път пишат в този форум, освен ако нямат по-специфични проблеми и мнения за анализ.

Мона

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Има едно нещо ,което не доумявам.Въпроса ми свързан със сексуален проблем ,но не ми се иска да го споделям .... При въпрос какво мога да направя ми излиза Виша Жрица,Отшелник,9 чаши .

9 чаши е крайния резултат и това е супер .Явно Отшелника е начина ... но не мога да направя връзката .Не разбирам посланието на Отшелника по моя въпрос .

Много моля за малко помощ.

Благодаря !

Отшелника те предупреждава да си предпазлива с решенията си и ако се отдръпнеш получаваш 9 чеши!

на здраве :D:D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. От доста време чета форума Ви и реших и аз да се включа. Интересувам се от карти Таро, но все още съм начинаеща и много неща не са ми ясни, но с Ваша помощ се надявам, да навляза в картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. От доста време чета форума Ви и реших и аз да се включа. Интересувам се от карти Таро, но все още съм начинаеща и много неща не са ми ясни, но с Ваша помощ се надявам, да навляза в картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че съм нова в този форум бих искала да Ви попитам какво според Вас означава следната комбинация от 3 карти Влюбените+Папата+Императора. Въпроса е какво ще се случи между мен и въпросния човек. Използвала съм цялата колода карти. Според мен е някакво обвързване, което съдя по Папата, Влюбените ми говорят за някакъв избор, но не съм сигурна. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването ще се радвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че съм нова в този форум бих искала да Ви попитам какво според Вас означава следната комбинация от 3 карти Влюбените+Папата+Императора. Въпроса е какво ще се случи между мен и въпросния човек. Използвала съм цялата колода карти. Според мен е някакво обвързване, което съдя по Папата, Влюбените ми говорят за някакъв избор, но не съм сигурна. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването ще се радвам.

И според мен е избор, свързан със задълбочаване на отношенията. Но, съдейки по Императора, май той ще е водещата фигура и човекът, който образно казано определя правилата. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Императора като човек ли да го разбирам? Ако можете кажете ми повече за тази карта-не я разбирам. Извинявайте , ако навлизам в друга тема от форума.

Линк към коментар
Share on other sites

Императора като човек ли да го разбирам? Ако можете кажете ми повече за тази карта-не я разбирам. Извинявайте , ако навлизам в друга тема от форума.

Императорът е символ на стагнация по-скоро, на самоконтрол, който не позволява естествения ход на събитията. Аз лично хич не обичам да го виждам, най-малко пък на последно място. Но всичко се променя.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че съм нова в този форум бих искала да Ви попитам какво според Вас означава следната комбинация от 3 карти Влюбените+Папата+Императора. Въпроса е какво ще се случи между мен и въпросния човек. Използвала съм цялата колода карти. Според мен е някакво обвързване, което съдя по Папата, Влюбените ми говорят за някакъв избор, но не съм сигурна. Ако можете да ми помогнете в разтълкуването ще се радвам.

Мисля,че трябваше да пишеш в темата за Главни Аркани,но както и да е . Не смятам ,че става въпрос за избор ... Влюбените е на първа позиция ,което значи ,че ако е имало възмоност за избор ... вече е направен.Императора е кофти карта ...(т.е. бележи кофти ситуация или човек).Възможно е този човек за които питаш да е Императора ,да иска да те контролира и да не ти дава свобода на избор.Хубавичко прецени човека за когото питаш и наистина ли смяташ ,че е подходящ за теб !

Линк към коментар
Share on other sites

Имам нужда от помощ при тълкуването на келтски кръст. Отдавна не съм пипала картите и днес си гледах онлайн и ето какво ми се падна (заедно с моите малки коментари):

1.Смисълът на проблема- Луната - това са моите опасения и страхове, че нещата няма да се задържат дълго в сегашния си вид.

2.Допълнителните обстоятелства - Императорът - това е силното ми желание за успешен завършек.

3.Това, за което си мисля- Умереност- трябва да намеря баланса;

4.Това, което чувствам -Отшелникът - търся вътрешния си мир все още, духовната промяна в себе си;

5. Причина за възникване на ситуацията - 5ца жезли -шанс, но и конкуренти, трябва да се боря;

6.Тенденции за развитие - Асо пентакли- успех, задоволство, щастие;

7.Моята гледна точка- 2ка чаши - любов;

8. Гледната точка на околните - 2ка чаши - любов;

9. Това, от което се страхувам- Луната- да не би пак да бъркам..

10. Оговорът на въпроса -2ка чаши - любов;

Честно казано за първи път ми се падат такива карти. Знам, че в реално гледане няма възможност 3 пъти да се падне една и съща карта. Ще ви бъда много благодарна за помоща.. icon_e_smile.gif

Въпросът беше- ще се задържи ли положителното развитие в отношенията ми с...?

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано всичко изглежда наред .Освободи се от страховете и илюзиите на Луната .Само за Асо Пентакли не знам какво да ти кажа .На мен лично за любовни въпроси и като краен резултат не ми е предсказвало хубави неща .Обикновено следва конфликт или раздяла! За 5-ца жезли също бих искала да добавя нещо ... Тази карта показва едни малки пречки ,които могат да те влудят ,съвсем безобидни са но много дразнят.Така,че може би има малки неща в него или по принцип в отношенията ви които те изкарват извън релси или просто те дразнят .В по общ план като погледнеш нещата са наред ,само тези мънички нещица ....:)

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували следната комбинация - 9 пентакли,Дявол,Любовници на въпрос Ще замина ли за .... до 5месеца !

9 Пентакли,Дявол и Любовници е краен резултат.Напоследък често се показва Дявола в комбинация с 2-ка чаши ,9 Пентакли или Жреца също и Асо Пентакли . Колелото на съдбата също често присъства в подредбите ми .

:huh: Странно ми е защо ми се появяват любовни карти на въпрос за път в чужбина ! Е верно,че там ме чака един господин ,но все пак ... :P

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера имах малък конфликт с един човек и той ми наговори неща, които много ме засегнаха. Подозирах, че не са истина и попитах картите дали той е бил искрен с мен, казвайки ми тези думи. Отговорът беше: Крал жезли (обърнат) + 9 чаши + Паж мечове. Въпросният паж за мен е символ на неискреност и преструвки.

Според вас какво ще рече тази комбинация? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Вчера имах малък конфликт с един човек и той ми наговори неща, които много ме засегнаха. Подозирах, че не са истина и попитах картите дали той е бил искрен с мен, казвайки ми тези думи. Отговорът беше: Крал жезли (обърнат) + 9 чаши + Паж мечове. Въпросният паж за мен е символ на неискреност и преструвки.

Според вас какво ще рече тази комбинация? :)

Според това, което си написала и комбинацията, ...с голяма увереност може да се каже, че човека ти е казал - истината, само истина и цялата истина. :) Подобно поведение обаче, да е искрен, е неприсъща и нехарактерна черта за този човек. До момента са ти казвани полуистини, които в голяма степен са те заблуждавали.

Това е и причината да си предубедена и да смяташ, че сега е неискрен и навярно, че лъже.

Може би е по важен въпроса, би ли могла да понесеш казаната ти истината и да я преосмислиш или би се задоволила с полуистини, които са ти по приятни за чуване и може би по-изгодни за настоящият момент.

Имам съмнение обаче, че няма да чуеш в прав текст и в пълнота, както в случая, отново подобни истини.

Така си мисля...Затова използвай момента и ..."сменяй курса"... Вятъра не ти е попътен. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера имах малък конфликт с един човек и той ми наговори неща, които много ме засегнаха. Подозирах, че не са истина и попитах картите дали той е бил искрен с мен, казвайки ми тези думи. Отговорът беше: Крал жезли (обърнат) + 9 чаши + Паж мечове. Въпросният паж за мен е символ на неискреност и преструвки.

Според вас какво ще рече тази комбинация? :)

Според това, което си написала и комбинацията, ...с голяма увереност може да се каже, че човека ти е казал - истината, само истина и цялата истина. :) Подобно поведение обаче, да е искрен, е неприсъща и нехарактерна черта за този човек. До момента са ти казвани полуистини, които в голяма степен са те заблуждавали.

Това е и причината да си предубедена и да смяташ, че сега е неискрен и навярно, че лъже.

Може би е по важен въпроса, би ли могла да понесеш казаната ти истината и да я преосмислиш или би се задоволила с полуистини, които са ти по приятни за чуване и може би по-изгодни за настоящият момент.

Имам съмнение обаче, че няма да чуеш в прав текст и в пълнота, както в случая, отново подобни истини.

Така си мисля...Затова използвай момента и ..."сменяй курса"... Вятъра не ти е попътен. :)

Благодаря ти за отговора :) . Аз по принцип съм човек, който винаги е предпочитал истината пред всяка красива лъжа и съм достатъчно силна да я понеса.

Относно човека не си особено прав, защото на него му е присъщо да бъде искрен през цялото време. Никога не ми е казвал полуистини, винаги е бил максимално честен и съм 100% сигурна в това. В момента обаче отношенията ни са обтегнати и подозирам, че той иска да ме нарани. Затова и си помислих, че тези думи са казани именно с тази цел.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!!!На същият като по горе въпрос-дали конкретен човек е бил изкрен излязоха следните карти:10Пентакли,5Пентакли и Луната.Луната почти категорично ми казва ,че не е изкрен,но как бихте тълкували първите две карти,които са напълно противоположни!

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен!!!На същият като по горе въпрос-дали конкретен човек е бил изкрен излязоха следните карти:10Пентакли,5Пентакли и Луната.Луната почти категорично ми казва ,че не е изкрен,но как бихте тълкували първите две карти,които са напълно противоположни!

Здравей! Начина, по който аз си тълкувам нещата: Човекът, за когото питаш е имал много стабилна почва под краката си, все едно за какво точно се отнася, бил е сигурен в себе си и в случващото се около него. Но в момента се намира в изключително тежка ситуация, лута се в своя свят, страда. Според мен картите не ти казват дали въпросният човек е искрен с теб, но Луната много ясно говори, че човекът не е наясно с реалната ситуация, страда от заблуди, много е объркан. Той преди всичко не е искрен със себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...