Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

Паж Жезли,3 Жезли,3 чаши

4 пентакли,Отшелник,Колело

Асо Жезли,Маг ,8 Пентакли

комбинации като Дявол,8 меча,8 чаши ; 8 чаши ,Отшелник ; 8 меча и Страшен съд.

Май е време да хвана Отшелника под ръка :) и пътя на 8 чаши :)

Деяна, подредих така картите, поради една причина: в нито една от тези комбинации няма карта на движението: нито 7 жезли, нито Светът, нито Ас пентакли (в комбинация с жезли). Има карти единствено на движението навътре: 8 чаши, Отшелникът, Страшен съд (като капак на всичко). Дори 8 меча говори за тотално неприемане на ситуацията, и освен това - от теб нищо не зависи, каквото и да правиш - Магът, като първа карта ... каквито и планове да се правят (за това ни намеква Магът).

Имаш много осмици - това говори само за едно - за преход: незабравена обида и емоционална рана, която не може да се замени с нова радост (порастването се случва по-рано, осмислянето, дори и да не го приемаш), 8-те са много гранични карти, това са карти на сбогуването - със старите модели и схеми на поведение. Ако едно нещо досега е било полезно, вече е вредно: това е съветът на картите, които ти се падат напоследък.

Изводът е: приеми ситуацията, ситуациите като ситуации, които не зависят от теб, престани да се виниш, че не можеш да ги промениш. Просто периодът е преходен и навлизаш в нова фаза на опознаване на себе си и на света.

Но не стигай до Страшния съд, тук той е предупреждение - да не насилваш себе си и случките да се случват :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за помоща !Ще опитам да постъпя така.

Pandora_by_Pygar_by_Abu_Hany.gif

Здравейте. Все още не мога да се оправя във форума. Ситуацията е много сложна. Да прави сте избор не е направен. Става въпрос за любовна ситуация. И сега осъзнавам, че ако бях направила такъв щеше да е голяма грешка. Да бих искала да науча повече за ситуацията, но как да постъпя. И много си права, че имаше безсилие пред обстоятелствата, страх и съмнения. Направо не мога да повярвам колко точно разтълкувано. Благодаря ти много.

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и когато не правим избор ,правим избор ! Това,което ти се случва сега може би е в резултат на този ти избор.Може би е трябвало да реагираш по някакъв начин,нооо не зная ... твоя си е ситуацията ,а аз мога само да гадая!

Жур при тези карти не виждам възможност за каквото и да е действие от твоя страна.Ситуацията само ти пречи и измъчва.

Аз в такива ситуации искам съвет от Таро как е най - добре за мен да постъпя.Можеш да попиташ какъв ще е резултата и как ще повлияят евентуални твои действия ,които смяташ да направиш... ако въобще може нещо да се направи.

Стискам ти палци по-скоро да излезеш от това ти състояние ,както е най-добре за теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Дори и когато не правим избор ,правим избор ! Това,което ти се случва сега може би е в резултат на този ти избор.Може би е трябвало да реагираш по някакъв начин,нооо не зная ... твоя си е ситуацията ,а аз мога само да гадая!

Жур при тези карти не виждам възможност за каквото и да е действие от твоя страна.Ситуацията само ти пречи и измъчва.

Аз в такива ситуации искам съвет от Таро как е най - добре за мен да постъпя.Можеш да попиташ какъв ще е резултата и как ще повлияят евентуални твои действия ,които смяташ да направиш... ако въобще може нещо да се направи.

Стискам ти палци по-скоро да излезеш от това ти състояние ,както е най-добре за теб!

Здравей. Да наистина трябваше да реагирам по някакъв начин, но просто не можех. Много вярно казано ситуацията ми пречи и измъчва. Ще послушам съвета ти и ще попитам картите. А относно ситуацията вече излизам от нея. Ще пиша пак.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна попитах картите за резултатът от ситуацията и се паднаха 6 мечове+3 чаши+2 мечове и изтеглих още една карта 3 мечове.

На въпрос "Какви ще бъдат действията на въпросния мъж спрямо мен изтеглих Рицар пентакли+2 жезли+3 жезли и още една 6 пентакли. Струва ми се ,че действията му няма да са много бързи, другите карти не ги разбирам. Тази ситуация няма нищо общо с първия въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

В първата подредба ,2 мечове пречи на 3-ка чаши.Крайният резултат изобщо няма да ти хареса .Ще се разочароваш много ! Възможен кофликт.

При втората подредба не виждам никакви действия от негова страна.Рицарят е хубава карта ,но правя връзка с 3-ка жезли и изчакване ,не бърза ! 6 пентакли показва ,че може би очаква ти да действаш или там някои друг да поеме инициативата !

Линк към коментар
Share on other sites

В първата подредба ,2 мечове пречи на 3-ка чаши.Крайният резултат изобщо няма да ти хареса .Ще се разочароваш много ! Възможен кофликт.

При втората подредба не виждам никакви действия от негова страна.Рицарят е хубава карта ,но правя връзка с 3-ка жезли и изчакване ,не бърза ! 6 пентакли показва ,че може би очаква ти да действаш или там някои друг да поеме инициативата !

Има нещо такова наистина не бърза. Правилно разгадано. Мерси. То всъщност аз направих първата крачка след дълго време, може би картите това казват, че е чакал аз да действам.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна попитах картите за резултатът от ситуацията и се паднаха 6 мечове+3 чаши+2 мечове и изтеглих още една карта 3 мечове.

На въпрос "Какви ще бъдат действията на въпросния мъж спрямо мен изтеглих Рицар пентакли+2 жезли+3 жезли и още една 6 пентакли. Струва ми се ,че действията му няма да са много бързи, другите карти не ги разбирам. Тази ситуация няма нищо общо с първия въпрос.

Жур,мисля по първата комбинация,че става въпрос за любовен триъгълник от който накой си тръгва по собствено желание и то за добро,което изглежда е изненадваща новина,другите двама които остават продължават да воюват.Като цяло -болка.Деяна е много права ,че няма да ти хареса резултатът :( .

Втората комбинация-пасивен човек (в случая мъж ,тъй като така е поставен въпроса),който не е сигурен дали е взел правилното решение ,гледа към миналото, чака нещо да му падне от небето.Както винаги и тука Деяна е много точна.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Деяна попитах картите за резултатът от ситуацията и се паднаха 6 мечове+3 чаши+2 мечове и изтеглих още една карта 3 мечове.

На въпрос "Какви ще бъдат действията на въпросния мъж спрямо мен изтеглих Рицар пентакли+2 жезли+3 жезли и още една 6 пентакли. Струва ми се ,че действията му няма да са много бързи, другите карти не ги разбирам. Тази ситуация няма нищо общо с първия въпрос.

Жур,мисля по първата комбинация,че става въпрос за любовен триъгълник от който накой си тръгва по собствено желание и то за добро,което изглежда е изненадваща новина,другите двама които остават продължават да воюват.Като цяло -болка.Деяна е много права ,че няма да ти хареса резултатът :( .

Втората комбинация-пасивен човек (в случая мъж ,тъй като така е поставен въпроса),който не е сигурен дали е взел правилното решение ,гледа към миналото, чака нещо да му падне от небето.Както винаги и тука Деяна е много точна.

Здравей. Този който си тръгва съм аз, и наистина мисля, че е за добро, но дали е триъгълник ще видя.

За втората комбинация ще продължавам да питам картите, ако може да ме насочите какво да питам картите ще съм Ви благодарна, за да разбера повече за човека какво мисли за мен, защото все още се уча и има още мнооого да уча. Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Каквото те вълнува ... това ! Няма рецепта ... Можеш да направиш "Партньорски" .Написан е в началото на темата "Карти Таро и ЛЮБОВТА " :3d_060: Много е интересна връзката между мислите,чувствата и поведението на човека,защото понякога играем роли ,а чувствата ни са много различни.Мислим едно ,правим друго ... ;) В подредбата можеш да видиш до колко са в синхрон неговите мисли ,чувства и поведение.... абе много е хубава подредбата !

Линк към коментар
Share on other sites

Получих предложение за работа и попитах Таро няколко въпроса свързани с работата.

Добра възможност ли е за мен тази работа - Крал Чаши,6 жезли и 5 жезли - тука ме обърква 6 жезли ,но 5-цата показва малки трудности ,а и това ,че аз не съм взела категорично решение все още ... лутам се !

Какви възможности ми предлага тази работа - 9 чаши,5 жезли,2 жезли - с 2 жезли е ясно ... никакви или много малки !

Исках съвет от Таро да приема ли тази работа - 9 пентакли,10 меча и Рицар Жезли - според мен Таро ме съветва да не бързам заради Рицаря в края.

Ще получа ли по-добро предложение за работа до края на Януари - Отшелник,Маг и Крал Пентакли - аз смятам ,че отговора е ДА !

Вие как мислите ,като извод от картите?Те са си свързани всичките и според мен ми казват да не приемам тази работа ,а да изчакам още.

Линк към коментар
Share on other sites

Добра възможност ли е за мен тази работа - Крал Чаши,6 жезли и 5 жезли - тука ме обърква 6 жезли ,но 5-цата показва малки трудности ,а и това ,че аз не съм взела категорично решение все още ... лутам се !

Съвсем наскоро си научила за това и това те е обнадеждило (затова говори 6 жезли), 5 жезли иска да ти кажа, че не си само ти в кюпа, а има и други за същата работа. Освен това, няма да мине така лесно, изисква се тест, изпит или друг тип задача. Но, според мен, картите са нестабилни, заради източника на информацията, а именно - Крал чаши.

Какви възможности ми предлага тази работа - 9 чаши,5 жезли,2 жезли - с 2 жезли е ясно ... никакви или много малки !

Предлага ти просто някакъв старт, не предлага нито сигурност. Това е нещо временно, докато намериш нещо по-добро. 2 жезли обаче може да упоменава и някакво развитие, но малко в по-далечното бъдеще или не точно в зимния период на годината.

Исках съвет от Таро да приема ли тази работа - 9 пентакли,10 меча и Рицар Жезли - според мен Таро ме съветва да не бързам заради Рицаря в края.

Има две възможности: или тази работа е извън родния ти град (дори и извън БГ), или ти трябва да потиснеш спонтанните си реакции и да изчакаш по-подходящо време. Освен това, комбинацията от 10 меча и Рицар жезли, ми говори, че си на предела на чакането и си мислиш, че ще се захванеш с каквото и да е, дори и с първата ти попаднало предложение за работа. НО, не бързай.

Ще получа ли по-добро предложение за работа до края на Януари - Отшелник,Маг и Крал Пентакли - аз смятам ,че отговора е ДА !

Със средна карта Магът - всичко зависи от теб. Т. е. на чужда помощ и подкрепа не разчитай. Така ще си планираш нещата (основна характеристика на Магът е ПЛАНИРАНЕТО),че и работа да си намериш,но и да получаваш добри пари за нея. Магът и Крал пентакли като комбинация са преход към един приземен начи на мислене, когато самият човек с обособява като самостоятелна единица и сам на себе си става семейство.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една подредба отново със средна карта Маг

4 жезли,Маг ,Кула - отново ли всичко си зависи от мен ?Странни са ми двете карти една до друга ,защото едната е създаване ,а другата разрушение !Въпросът е свързан с това ,че навсякъде удрям на камък ,та попитах защо така се получава ,т.е. защо нещата са в застой !

Колкото и пъти да попитам за работа 8 меча е последна.Имах комбинация Кула,4 пентакли - това са 2-ра и 3-та карта,първата не помня!

Попитах дали майка ми ще замине за чужбина .При нея също нещата все се провалят.

Картите й са - 9 Пентакли,Висша Жрица,Смърт

Някой има ли идея какво искат да ми кажат тези карти ,защото на мен нищо не ми идва наум,освен че така трябва да стане !

Линк към коментар
Share on other sites

Такаааа .... да си отговоря :) Кулата всъщност е разрушаване на стар модел на поведение и мислене ,които модел е погрешен и вече ненужен и до като не го премахна и не променя начина си на действие нещата ще продължават да се провалят.Нито един път не е лесен и нито едно решение не може да доведе до успех ако влагам прекалено малко усилия.Иска се акъл :)))) и повече усилия!

Подхода ми е грешен ,не друго ! Та това е ... сега като погледна картите си пак ... не знам как не съм се сетила,та то е толкова ясно!

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросите ми са свързани с жена ,човек с когото бих искала да оправя отношенията си ,да възстановя приятелството .Ето и въпросите и картите :

Има ли желание тя за отношения с мен?Иска ли да подържаме контакт?- 3 меча,Дявол,6 чаши

3 меча показва стар конфликт,което е така.Добре,че е 6 чаши в края и то след Дявола ,иначе едва ли щеше да има желание.Смятам,че иска да подновим отношенията си.

Какво мога да направя, за да подобря отношенията -Любовници,Крал Чаши,8 жезли

Съвета на Таро как е най-добре да реагирам - Колелото ,4 жезли,Сила

4 жезли и 8 жезли и в двата въпроса засягат мои действия ,следователно си мисля,че е добре да я потърся,да се свържа с нея,да говоря с нея,но Силата като крайна карта не знам дали не значи да се въздържа от това!

Има ли шнас да се зароди приятелство по между ни отново -Маг,Светът и 5 пентакли

Странно!Заради 5-цата не виждам шансове или ако има те са много малки и трудно ще стане ,а Магьосника пък показва,че не зависи от мен!

Какво мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросите ми са свързани с жена ,човек с когото бих искала да оправя отношенията си ,да възстановя приятелството .Ето и въпросите и картите :

Има ли желание тя за отношения с мен?Иска ли да подържаме контакт?- 3 меча,Дявол,6 чаши

Има болезнена връзка с миналото, копнееш за сродна душа.

Какво мога да направя, за да подобря отношенията -Любовници,Крал Чаши,8 жезли

Виж, изборът и отговорността са твои, чувството, което сега те е обзело - също, щото утре можеш да мислиш иначе и да ти е безразлична (Крал чаши); потърси я ти.

Съвета на Таро как е най-добре да реагирам - Колелото ,4 жезли,Сила

Силата говори за поемане на отговорност и за надвиване над собствения егоизъм на 3-та позиция. Освен това, Силата е винаги признак за реализация ... И сега е времето за връзка с нея: времето е дошло - Колелото на съдбата ...

Има ли шнас да се зароди приятелство по между ни отново -Маг,Светът и 5 пентакли

Да, няма шанс, не защото няма да говорите отново и общувате, а защото това е болезнено. Времето е минало за извинения :) И май ти ще поискаш нещо от нея, какво търсиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да сме си отново близки,ако ще и век да ми трябва!Търся близостта ,която имахме преди.

Благодаря Мона за помоща .Смятам,че и това е начин да учим Таро ,като обсъждаме картите.

Тук с теб двете май ще го превърнем в лична хронология.:)...а колко много шпиони по тоя свят голям! :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам нужда от помощ при тълкуването на съчетанията от следните карти. Помолих Таро за отговор с 3 карти. Въпросът ми е: каква тайна крие от мен партньора ми. Отговора е: 1)- Отшелника 2)- Страшния съд 3)- 7 мечове.

Всяка карта поотделно ми е ясна, но съм много затруднена да ги тълкувам в съчетание, а въпроса изисква точно това.

Мона, моля те за съдействието ти :) Както разбира се и всеки, който нещо му проговорят тези карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам нужда от помощ при тълкуването на съчетанията от следните карти. Помолих Таро за отговор с 3 карти. Въпросът ми е: каква тайна крие от мен партньора ми. Отговора е: 1)- Отшелника 2)- Страшния съд 3)- 7 мечове.

Всяка карта поотделно ми е ясна, но съм много затруднена да ги тълкувам в съчетание, а въпроса изисква точно това.

Мона, моля те за съдействието ти :) Както разбира се и всеки, който нещо му проговорят тези карти.

Доста сериозни карти.

Това е процес, който не е започнал отсега, бих казала година и най-силно е от около 3 месеца насам. И предполагам, че това е човек около или малко на 30-те години. Не мисля, че крие нещо от теб, просто той има проблеми - чисто психологически, възможно е да е преживял някаква загуба (от всякакъв род и вид), ти би трябвало да знаеш най-добре. Но пък и виждам желание за позитивна промяна напоследък, има амбиции и няма да се предаде. Според мен, отново го казвам - той не крие нищо, което ти подозираш. В момент на кръстопът човек се затваря, а мъжете в такива периоди не говорят много. По-скоро Страшният съд е за теб - защото ти се чудиш какво да правиш и как да постъпиш, дори ти се иска да избягаш. Но, трябва да преминеш през това.

Съдейки по картите, мисля, че имаш сериозно отношение към Таро и дазнаеш, от моя опит ако Страшния съд се падне на средна позиция, бурята вече е преминала и отнякъде се прокрадва и Слънцето вече. Имай повече вяра, независимо през какво преминаваш/те или ще преминеш.

И още нещо, ако ти е хрумнало да постъпиш в някаква степен, казано образно, минавайки с хитринки, за да разбереш нещо, не го прави :)

П.С. Ако имаше такава тайна, до Страшния съд, щеше да има или Дяволът, или Паж мечове. Има и други комбинации, но тези са най-ярките.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мона! Много разчитах на твоето включване. Единственото ми предположение виждайки тези карти беше, че тайна няма, но беше чисто интуитивно и хаотично. За това помолих за помощ. Слънцето наистина излиза и то често, не съм сигурна в силите си ще стигна ли до него, ще стигнем ли и двамата. Загубата беше сериозна и за двамата, но точно преди 3 месеца се разбра, че за него е и съдбовна. Отношенията са точно такива, както са описани от теб- моето бягство, неговите психологически проблеми, свързани със загубата (вината и отговорността за тази загуба е само и единствено негова- плод на негово доброволно решение )и всичко последвало след нея, годините му са 40. В последно време в подредбите ми излиза често и 9 пентакли. Пожелала съм си следващите 5 години от живота ми да се запознаем с нея :) За сега я усещам като пазител, долу горе по начина по който ти разбираш Асо пентакли, но времето е пред мен. Съчетанията, които споделяш с нас във форума са ми много полезни.

Замисли ме много дълбоко, благодаря ти още веднъж!

Линк към коментар
Share on other sites

Миналата нощ сънувах сън - три карти Таро.Върху първата бяха нарисувани подаръци,втората не помня,третата беше Колесницата .Глас ми каза "Време е да тръгваш,да пътуваш" .Щом се събудих сутринта свързах Колесницата с пътуването и си помислих,че е буквално значението.Попитах Таро следните въпроси

"Какво значи този сън за мен?" - 9 пентакли,10 меча,8 чаши - аха ... ето го пътуването.Колко добре е описано.Време е за 10 меча и 8 чаши.Има неща,които ще осъзная ,разбера и неща ,които е време да пусна,да оставя зад гърба си.

От няколко дена мислех за стари връзки и изпитвах ужасна тъга.

"Какво трябва и коя част от живота си е добре да променя или в себе си?" - Рицар Мечове,Императрица,5 Пентакли - тук се двоумях дали Императрицата и 5 пентакли е любовна комбинация или показва финансовите затруднения,а Императрицата е потенциал ,които не използвам.Така или иначе беше грешно и винаги ще носи трудностите на 5 пентакли.

И последния въпрос "Как да променя това?" - 2 чаши,Кула,3 чаши - да,доста чаши ,но ясно и точно.2 чаши са минали връзки за които тъгувах ,а тяхното време е отминало,време е за 8 чаши,а това осъзнаване е 10 меча.Кулата и 8 чаши също са свързани .Има начини на поведение ,които трябва да променя спрямо хората около мен иначе 5 пентакли ще продължи.Ако осъзная всичко това и го променя 3 чаши ще дойде,което значи освобождаване !

Ето това значи "Време е да тръгваш,да пътуваш!"

Толкова хубаво ... всъщност всичко,което написах е 10 меча!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен и аз съм начинаешта и има нужда от помощ за следните карти

използвах подреждане таро за влюбени, на което попаднах случайно в нета и от тогава не ми дава мира любопитство у мен колкото щеш, но в главата ми е мътилка.А искам толкова много да си отговоря на някой въпроси и те естественно са свързани с любовта ,та в това подреждане се падат

1-асо жезли-ситуацията в която се намираме в момента

2-тройка пентакли-неговата позиция

3-слънцето- вътрешният му свят

4 -двойка чаши -как изглежда той

5- 5 чаши -как изглеждам аз

6-10 чаши - вътрешният ми свят

7-8 жезлиюмоята позиция

И така докато си разсъждавам хиляди мисли минават през главата ми извън таро, мисля , че той не може да се реши ,но защо човек не може да се реши, когато липсват чувства, липсва му смелост можеби, незне какво иска ,ох момичета и аз незнам .Но ако трябва да си изпробваме границите на храбростта върху компромистни вариянти ,трябва да ви споделя,че да ет заболи от компромис е още по гаднооще повече , че никой не заслужава да бъде поставен на колене от човека на когото иска да отдаде цялото си сърце

Редактирано от juli22
Линк към коментар
Share on other sites

А какъв е въпроса на които търсиш отговор?

Моля те опитай да ги тълкуваш ... хайде ! ;) Сподели мислите си и усещанията си за картите,които са ти се паднали!

Линк към коментар
Share on other sites

А какъв е въпроса на които търсиш отговор?

Моля те опитай да ги тълкуваш ... хайде ! ;) Сподели мислите си и усещанията си за картите,които са ти се паднали!

ок Деяна

1-асо жезли - можеби е това че той е неориентиран незнам или иска да вземе решение дали да продължи или да скъса за винаги

2-3 пентакли можеби е решил да приключи да скъса завинаги незнам

3-слънцето на мен лично ми е доста позитивна или така я усещам ,но в този случей можеби неможе да скъса напълно или му трябва време, ох толкова съм объркана незная

4-2 чаши - изглежда влюбен ,но не е сигурен или по скоро непостоянен в чувствата ,аз мисля -той не се държи като влюбен човек или умело го прикрива и пак съм объркана и пак незнам

5- 5 чаши- много съм наранена разочарована не мога или не искам да го преживея подсъзнанието не може да се пребори, нещо такова ,но за мен е по лесно да ги тълкувам ,защото малко или много имам представа как се чувствам

6-10 чаши - можеби искам да се случи нещо хубаво , но уви не се случва и ми е трудно да я разгадая тази карта

7- 8 жезли какво мисля аз за връзката и сега докато пишех честно ми доиде на ум че имам променливи настроения можеби Деяна той си мисли че незная какво искам но пък и аз си го мисля същото за него незнам

моляте деяна кажими какво мислиш

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...