Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

А какъв е въпроса на които търсиш отговор?

Моля те опитай да ги тълкуваш ... хайде ! ;) Сподели мислите си и усещанията си за картите,които са ти се паднали!

реших да споделя още нещо мисля че той се бори със себе си ,но знаешли от какво най много се страхувам влюбеният човек тоест аз лесно се заблуждава или самозаблуждава и така самозаблуждавайки се зачиклям в страдание исками се да чакам да се боря но незнам дали си заслужава иначе искам

Линк към коментар
Share on other sites

Асо Жезли не значи,че някой смята да къса ,т.е. да се раздели с човека до него.Всичи Аса са просто начало и нищо зряло,сериозно.Това твое Асо в подредбата показва ,че връзката ви е съвсем в началото без да има някакво по-сериозно отношение.Това личи и в неговата 2 чаши,което значи просто начален етап на влюбване,т.е. той те първа ще започне да усеща чувства и привличане към теб.Всичко друго е наред при него.

Ти обаче много бързаш и искаш бързо да се развиват нещата.И да ... тук си права ,8 жезли значи и променливи настроения.

5 чаши показва,че си силно депресирана,унила и тъжна.Мислиш за загуба и ти е мъчно.

10 чаши е малко особена за мен.Всъщност ти искаш много ,но не правиш кой знае колко много!10 чаши показва желанието ти за връзка и за щастие с този човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отдавна не съм писала днес си изтеглих карти на въпрос който много ми хареса след като го прочетох вече тук ,има ли шанс да си възстановя приятелството със мъж ? толкова много този въпрос отговаря на моята действителнност , че нямаше как да не го задам когато го прочетох.значи паднаха се 8 жезли-обесения-2 жезли

така ясно е че много искам това да се случи , бързам, нямам търпение.Но обесения ми говори за забавяне , за неподвижност на ситуацията , май е необходимо верем и търпение.понеже знам че 2 жезли е преходна и свързана с избора като крайна карта не ми се видя отговарящя изтеглих още една допълнителна и тя е 10 пентакли , незнам как да изтълкувам картите без нея водят ли до отговор И какъв е отговора на Обесения.Според мен има някакъв шанс , но не е узрля ситуацията още .ако е някой страничен човек вероятно ще каже че незнам какво искам , че не проявявам инициатива , но не е така в действителност , да готова ъм да напрвя това което е необходимо за да възстновя това приятелство , това означава ли обаче че ще го приеме отсрещната страна?

Благодаря на тези които ще ми отговорят.

Мона тук е момента да те попитам нещо , какво мислиш за картите на Ленорман , не те ли привличат или си оставаш вярна на Тарото. Извинявай май не е тук темата , за това както намериш за добре така ми отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Новичка знам,че въпроса ти е към Мона за картите на Ленорман ,но ще си позволя да ги коментирам и аз.

Това бяха първите карти,които си взех,но това е едно опростено Таро,всъщност всички други карти за гледане са опростено Таро според мен.Ще видиш колко много си приличат ,дори и като наименование,например "Кулата","Звездата" и т.н. Занимавах се с тях около година и останах с впечатление,че нещо липсва и не всичко е точно.За това ги оставих и си взех Таро.Сега като посегна към картите на Ленорман отговорите са едни и същи,т.е. ако Таро ми е отговорило с "Не" и другите карти ще ми отговорят така.Преди не разбирах добре тези карти ,но след като започнах да изучавам Таро ... Ленорман ми стана елементарно!

Но всъщност какво значение има източника ... щом човек си има онова ,което е необходимо да има :) за тази цел!

Ако искаш точен и подробен отговор на въпроса си и един хубав съвет как да постъпиш,то начина е с Таро .Ако искаш да се луташ между неяснотии ,то това са картите на Ленорман!

Напоследък си мисля,че Таро е най-добрия приятел на човека преди кучето :) Та кой друг ще ти каже толкова истини в очите :P;)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!Днес попитах картите за една приятелка-дали ще забременее ,защото с приятеля и са решили,че вече е време за тази стъпка.Картите са;Паж на чашите,Паж пентакли,Силата и като допълнителна карта Колелото на съдбата.С този паж на чашите мисля,че някой от тях не е бил много искрен,но сега предстои ново начало.Силата-Ще имат някакви проблеми и тук идва колелото на съдбата,което май спира развитието.Демек като ги гледам картите,бременност няма да има .Моля който иска да изкаже мнение.Още съм много,ама много начинаеща и ще ми е от полза да видя и други коментари.

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна , здравея аз имам пет колоди таро , но сега съм на тема Ленорман те ми допадат , харесвам ги за мен те ми предават това което трбява да разбера ,но това каккто казваш няма значение как стигаме до познанието , некавсеки сам избира това което чувдтва най близко до себе си.

по добре ми кажи твоето мнение за обесеният + 2 жезли , за което ти благодаря разбира се!

Линк към коментар
Share on other sites

всесела коледа и от мен

моля за малко помощ за разгадаването на следните карти

1-стуацята в момента магьосникът-много ми е трудна за разгадаване особенно в комбинация с висшата жрица

2- какво мисли той- висшата жрица

3-неговият вътрешен свят-рицар на мечовете-тук съм объркана заради горните две карти

4- как изгелжда тои всъшност- колелото на съдбата- ясно е че явно става въпрос за ситуация в която нищо не може да се направи

5 как изглеждам аз -8 жезли - бързам сприхава съм

6 моят вътрешен свят дяволът- тази карта ме плаши особенно в комбинация рицар мечове

7 какво мисля аз за връзката -рицар мечове

Въпросът беше какви са мислите и чувствата на ...... към мен

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички :)

От около седмици чета във форума, но не намерих това което ме интересува: Вярно ли е, че при подреждане с три карти ако две и повече са обарнати отговора е "не" и обратното, ако две и повече са прави отговора е "да"?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички :)

От около седмици чета във форума, но не намерих това което ме интересува: Вярно ли е, че при подреждане с три карти ако две и повече са обарнати отговора е "не" и обратното, ако две и повече са прави отговора е "да"?

Здравей, няма и да го намериш, защото няма такова нещо. Обърнатите карти не значат не, както и правите. Всичко е въпрос на тълкуване на съчетанията. Дали е с 3 или 10 карти - няма значение.

Добре дошла :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ти благодаря Мона!

Аз съм съвсем "зелена" все още в гадаенето и тълкуването на Таро и този въпрос не ми даваше мира. Подреждах си няколко пъти карти и всеки път значението им противоречеше на отговора с обърнати и прави карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,от извесно време само ви чета и си записвам ,но ето че отново ще се престраша да напиша нещо тук.На въпрос каква е вероятноста до 2 седмици да бъдем отново заедно се получи:Асо пентакли,Асо жезли,смърт,паж на мечовете.Подредбата е отговор,коментар ,съвет,резултат

Още не усещам картите като вас и тълкувам по книга и по коментарите ви .Целта към която се стремя и желанията които очаквам да се осъществят са на път,открива се нова възможност,но ми трябва още мъничко търпение,някаква идея се ражда,която може би ще донесе промяна или неочаквано развитие,ще се сложи край и начало на нещо ,може би край на мъките .В крайна сметка май ще има пререкания,ще се завъртят интриги

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,от извесно време само ви чета и си записвам ,но ето че отново ще се престраша да напиша нещо тук.На въпрос каква е вероятноста до 2 седмици да бъдем отново заедно се получи:Асо пентакли,Асо жезли,смърт,паж на мечовете.Подредбата е отговор,коментар ,съвет,резултат

Още не усещам картите като вас и тълкувам по книга и по коментарите ви .Целта към която се стремя и желанията които очаквам да се осъществят са на път,открива се нова възможност,но ми трябва още мъничко търпение,някаква идея се ражда,която може би ще донесе промяна или неочаквано развитие,ще се сложи край и начало на нещо ,може би край на мъките .В крайна сметка май ще има пререкания,ще се завъртят интриги

Чакай, чакай :)

Имаш 3 основни карти, остави четвъртата: Ас пентакли, Ас жезли, Смъртта - това е твоето съчетание. Остави книгите и кой какво ти казва, какво е твоето усещане? Защо според теб Ас пентакали е 1-ва карта, Ас жезли 2-ра, а Смъртта - трета. Защо? Имаш две аса и един голям аркан, върху това се замисли; защо точно този аркан е трети, а не Светът или Императрицата?

Уточни се какво искаш наистина и го сравни с реалността; направи анализ и каквото остане е истината ...

Какво ти говори на средна позиция Ас жезли?

Ти май се страхуваш, ама много и не приемаш ли мечтата за реалност, помисли и напиши, без страх. Няма от какво, всеки е тръгнал от една малка стъпка :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да попитам как вие тълкувате тези карти 9 пентакли, Страшния съд и Паж чаши?

Въпроса ми е за отношения и по точно какво мисли той...

За мен са положителни - мирен период, възкресение и материална стабилност, но нещо ме тревожи Страшния съд и 9 пентакли....

Преди това ми се паднаха 6 пентакли /положителна карта/, Отшелникът и 5 чаши - самота, отдръпване и депресии...

Въпроса пак беше за отношения /заедно ли ще сме на Нова година/

Крал пентакли, Паж мечове, 9 чаши - стабилност и споделяне, удовлетвореност от отношенията, но защо интриги и слухове които пречат?

Линк към коментар
Share on other sites

Aсо пентакли начало на нещо още като я видях и ми трепна нещо ,същото се случи и с второто Асо,за мен това ми казва нещо хубаво че това което искам ще стане,защо смърта е на 3-та позиция? Не знам Мона,може би ме е стах ако се сбъдне мечтата ми,реалноста не отговаря на мечтите ми.

Ас жезли ми говори за някакво чудо което хем очаквам хем не

Редактирано от zlatna30
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам Мона,може би ме е стах ако се сбъдне мечтата ми, реалноста не отговаря на мечтите ми

Златна, ти сама даде началото на отговорите си ... И това е смисълът на Таро - при задълбочен анализ ни говорят за нашите страхове и дали си струва да бъдеш вятъра във вятърните кули на друг човек ... Той дали ще го оцени? Смъртта е огледало на страховете, но и на провала, но и той е заслужен. Както и на израстването, колкото и да е болезнено. Трябва да измислиш въпроси, твои, различни и да видиш как ще проработят картите ти в различни ситуации. Те са твои.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Мона с голямо притеснение се осмелих да пиша тук,дано съм все така смела.В крайна сметка излиза че отговора е положителен но отново ще бъда наранена,така ли да разбирам

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Мона с голямо притеснение се осмелих да пиша тук,дано съм все така смела.В крайна сметка излиза че отговора е положителен но отново ще бъда наранена,така ли да разбирам

Не мисли как ще бъдеш наранена, всеки е нараняван ежедневно и това е част от живота. Картите Таро ще ти помогнат да се стабилизираш. Ще ти помогнат да разбереш коя си и какво наистина искаш, затова не се страхувай да пишеш и да питаш. Има хора, които ще ти помогнат. Не си сама.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона благодаря ,че ме подтикваш да пиша .Попитах картите какво всъщност искам от този човек?Рицар чаши,9 пентакли,Асо жезли.

Този рицар дирекно си ми отговори на въпроса-разбира се че искам обич,любов,винаги това съм очаквала от него,а дали влюбения човек е той ?9 пентакли след него -като кармична карта си мисля че я харесвам не знам защо дали не е късметлийска карта за мен ,и ето го отново Асо жезли-чудото което очаквам.

п.п.напоследък много Аса ми излизат това значи ли нещо?

Редактирано от zlatna30
Линк към коментар
Share on other sites

Мона благодаря ,че ме подтикваш да пиша .Попитах картите какво всъщност искам от този човек?Рицар чаши,9 пентакли,Асо жезли.

Този рицар дирекно си ми отговори на въпроса-разбира се че искам обич,любов,винаги това съм очаквала от него,а дали влюбения човек е той ?9 пентакли след него -като кармична карта си мисля че я харесвам не знам защо дали не е късметлийска карта за мен ,и ето го отново Асо жезли-чудото което очаквам.

п.п.напоследък много Аса ми излизат това значи ли нещо?

Здравей и от мен.За мен асата показват ,че човекът е готов за (съответно боята която носи асото).Почвата е благодатна и ако семената на съответната боя попаднат на нея ,ще има добра реколта. :) На така зададения ти въпрос - ясно искаш го рицаря чаши, да попадне под обсега,в ръцете ти и да се зарази с плам и жар.Сега отделен въпрос е дали ще стане ,тъй като асото е последна карта, но всъщност ти не питаш това.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

А как ще коментирате Дявол, 8 жезли и Рицар на мечовете? Дяволът май е обърнат, или поне така падна.

При мен е някаква тенденция постоянно да изпадат карти.

Нещо като любовен е въпросът ми, но не конкретен. Чудя се дали да предприема едно действие, което според много мои приятелки е безрасъдно. (:

Както винаги, не си бях задала още въпроса, просто реших да поразмеся и изпаднаха.

Ако съдя по интернетските значения и това в книгата ми, мъжът няма да ме приеме добре (рицаря). Той ще ме отхвърли, ще ми се скара, etc. А 8 жезли е силното ми желание да направя нещо ново, да действам, да се освободя. Тълкувам го и като ирационално действие, твърде голямо желание, без особени съображения че може и да сбъркам.

Трудно ми да е разтълкувам цялостната картинка. Нещо за главния аркан тук?

Редактирано от SeekerOfAnswers
Линк към коментар
Share on other sites

А как ще коментирате Дявол, 8 жезли и Рицар на мечовете? Дяволът май е обърнат, или поне така падна.

При мен е някаква тенденция постоянно да изпадат карти.

Нещо като любовен е въпросът ми, но не конкретен. Чудя се дали да предприема едно действие, което според много мои приятелки е безрасъдно. (:

Както винаги, не си бях задала още въпроса, просто реших да поразмеся и изпаднаха.

Ако съдя по интернетските значения и това в книгата ми, мъжът няма да ме приеме добре (рицаря). Той ще ме отхвърли, ще ми се скара, etc. А 8 жезли е силното ми желание да направя нещо ново, да действам, да се освободя. Тълкувам го и като ирационално действие, твърде

голямо желание, без особени съображения че може и да сбъркам

Трудно ми да е разтълкувам цялостната картинка. Нещо за главния аркан тук?

Ми като цяло отговорът е -по-добре не го прави. Ти много се изскушаваш ,искаш да ускориш нещата,но като че ли ,но времето не му е дошло.Рицарят като ,че ли ще влоши нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...