Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 2


Recommended Posts

name='Мона' date='Jan 5 2010, 22:25' post='102314']

Какво се надява да спечели тази жена с това?

Какво е очаквала или дълго е очаквала нещо?

Всичко ще е както трябва и когато трябва.

Първа бременност и то след размисли, дори самата тя е мислела за секцио ... Най-добре е да се успокои и да не мисли за нищо друго, освен за детето си.

[/q Какво е очаквала!?Те имат син на 14г и от много време ,както в повечето семейства,нещата не вървят гладко.И точно когато беше решила да се раздели с мъжът и,то се оказа ,че е бременна.Много се чудеше дали да задържи бебето,все пак не сме първа младост а и разликата между децата ще е голяма.Тази бременост ги зближи,защото той много иска второ дете,та може би тя това е очаквала,на това се е надявала и то се случи!Благодаря ти за отговора ценя много твоето мнение!Поздрави....

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е очаквала!?Те имат син на 14г и от много време ,както в повечето семейства,нещата не вървят гладко.И точно когато беше решила да се раздели с мъжът и,то се оказа ,че е бременна.Много се чудеше дали да задържи бебето,все пак не сме първа младост а и разликата между децата ще е голяма.Тази бременост ги зближи,защото той много иска второ дете,та може би тя това е очаквала,на това се е надявала и то се случи!Благодаря ти за отговора ценя много твоето мнение!Поздрави....

Да имаш син на 14 години и да забременееш след толкова време си е като да имаш бебе за пръв път, нали :)

какво е очаквала ли - очаквала е всички да се оправи.

Хайде, всичко ще е наред :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Здравейте,

Препоръчайте ми подходяща колода карти Таро и някакви книги. Чух че продавали с наръчници.Нещо на което мога да се науча.

Изискват ли се някакви специални сили за да може човек да гадае.Едва ли е нужно някакво ясновидство според мен, но искам да знам.

B)B)B)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Системен,аз също съм начинаеща и ползвам Таро на Уейт.Като литература-Самоучител по Таро наХайо Банцхаф и Таро по Албрехт Дюрер.Значенията по втората книга можеш да намериш тук-http://vampires-bg.net/

Трябва ти вяра :)

Линк към коментар
Share on other sites

Изискват ли се някакви специални сили за да може човек да гадае.Едва ли е нужно някакво ясновидство според мен, но искам да знам.

B)B)B)

С времето ще разбереш дали ставаш или не ставаш. Първоначално ти трябва упорство.

Картите Таро сами ще ти покажат дали те ще са твоя мост към познанието :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Изискват ли се някакви специални сили за да може човек да гадае.Едва ли е нужно някакво ясновидство според мен, но искам да знам.

B)B)B)

С времето ще разбереш дали ставаш или не ставаш. Първоначално ти трябва упорство.

Картите Таро сами ще ти покажат дали те ще са твоя мост към познанието :)

Имам умения да работя с енергия и телепатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.На въпрос как да разбера дали е готов да бъде отново с мен?

1.4 П

2.Паж на чашите

3.4 чаши

Казах си :май не зададох правилно въпроса затова направих нова подредба с въпрос -готов ли е вече да бъде отново с мен?

1.10пентакли

2.Колесницата

3.2 чаши

Сега като седнах по обстойно да разгледам подредбите и като препрочетох и значенията представени от Мона стигнах до следното:По първата подредба-Пажа чаши тук е конкретния човек,незрял с поведението си който в минал аспект се се представил като егоист,използвач и както казва Мона с което съм направо ошашавена ''моето си е мое и не го давам на никого'',пък ти като даваш защо да не се възползвам. И този уж влюбен паж в един следващ момент вече е обиден,неудовлетворен,на кого ли? :o

По втората подредба:Съсредочавам се върху Колесницата-коренна промяна в поведението,преодоляване на колебанията,вече не се страхува да рискува,ако преди е залагал на материалния аспект, то за напред ще сключи примирие след скарване и ще постави ново романтично начало

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да се включа и аз с въпрос за комбинацията Висшата жрица и 7 чаши - в тълкуванията на малките аркани от Мона пише за тези две карти, че заедно значат, че или сериозно ни лъжат, или ние сме лъжците.

В друго мнение видях, че 7 чаши заедно с Висша жрица, Влюбените и Папата например е прекрасна карта, когато се отнася за емоционални отношения.

Скоро ми се падна точно тази комбинация - как да я интерпретирам?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да се включа и аз с въпрос за комбинацията Висшата жрица и 7 чаши - в тълкуванията на малките аркани от Мона пише за тези две карти, че заедно значат, че или сериозно ни лъжат, или ние сме лъжците.

В друго мнение видях, че 7 чаши заедно с Висша жрица, Влюбените и Папата например е прекрасна карта, когато се отнася за емоционални отношения.

Скоро ми се падна точно тази комбинация - как да я интерпретирам?

Здравей, Lifetime, първо сподели как я интерпретираш ти самата?

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, благодаря ти за отзивчивостта!

Наистина трябваше да предложа и моя интерпретация, ще го взема под внимание в бъдещи мнения.

Ами чашите не са ми любимата боя, особено 7 чаши в моята колода си е чисто олицетворение на самозаблудата и самостоятелно 100% я приемам като такава. Комбинацията с Висшата жрица беше в контекста на три карти, изтеглени за деня, не е кой знае какво, но денят ми беше белязан от много емоционалност и важни за мен разговори (и особено един със също така важен за мен човек).

По-късно, когато се заех с разглеждането на комбинацията не я възприех като индикация, че някой ме лъже (аз не съм лъгала, така че не може да е това :D ). Шегата настрана, но вътрешното ми усещане спрямо картите беше много силно и не беше нито за самозаблуда, нито за неяснота. Може да прозвучи глупаво или наивно, но ги възприемам като олицетворение на много лично, дълбоко желание за близост, хармония, дори надежда за благоприятно развитие в различни отношения, някаква оптимистична вяра.

Може и да греша, просто това беше личното ми възприятие, ще съм благодарна за мнението ти!

Линк към коментар
Share on other sites

Може да прозвучи глупаво или наивно, но ги възприемам като олицетворение на много лично, дълбоко желание за близост, хармония, дори надежда за благоприятно развитие в различни отношения, някаква оптимистична вяра.

:) Кое е глупавото тук?

Прекрасно тълкуване на картите ти: поредно доказателство, че недостатъчно слушаме самите себе си и смятаме анализа на картите си за погрешен: имайте повече вяра в себе си и постепенно по-лесно ще тълкувате картите.

А Папата (или Висшият жрец) дава едно тотално спокойствие на душата и вяра, както и пълноценност - самите ние ставаме способни да помагаме и да даваме надежда, а така се ражда и любовта ...

Браво, Lifetime :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Може да прозвучи глупаво или наивно, но ги възприемам като олицетворение на много лично, дълбоко желание за близост, хармония, дори надежда за благоприятно развитие в различни отношения, някаква оптимистична вяра.

:) Кое е глупавото тук?

Прекрасно тълкуване на картите ти: поредно доказателство, че недостатъчно слушаме самите себе си и смятаме анализа на картите си за погрешен: имайте повече вяра в себе си и постепенно по-лесно ще тълкувате картите.

А Папата (или Висшият жрец) дава едно тотално спокойствие на душата и вяра, както и пълноценност - самите ние ставаме способни да помагаме и да даваме надежда, а така се ражда и любовта ...

Браво, Lifetime :yinyang:

Благодаря ти за хубавите думи!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването на следните карти:

І въпрос: Правилно ли е решението, което взех?

1. Любовниците

2. Х чаши

3. Крал на жезлите

ІІ въпрос: С. ще ми помогне ли да осъществя контакт с Л.?

1. Кулата

2. Любовниците

3. VІ мечове

Няма да пиша моята интерпретация, тъй като съм начинаеща и не успявам да свържа картите в едно цяло.

Благодаря :)

Редактирано от Anita03
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването на следните карти:

І въпрос: Правилно ли е решението, което взех?

1. Любовниците

2. Х чаши

3. Крал на жезлите

ІІ въпрос: С. ще ми помогне ли да осъществя контакт с Л.?

1. Кулата

2. Любовниците

3. VІ мечове

Няма да пиша моята интерпретация, тъй като съм начинаеща и не успявам да свържа картите в едно цяло.

Благодаря :)

Здравей! Ще се опитам да тълкувам. Аз предимно от втората комбинация мога да твърдя, че направеният избор е правилен и ще доведе до сериозно подобрение в бъдеще, нова надежда ще се появи в живота ти. Иначе за направения избор бих могла да кажа, че е направен под влияние на емоции и огромно желание за близост. Важна роля играе и някакъв мъж, според мен го чувстваш доста близък.

Във втората комбинация, картите не ти казват категорично "да", но е възможно да получиш помощта, от която имаш нужда. При всички положения ситуацията ще се развива добре.

Линк към коментар
Share on other sites

baby777, благодаря ти за отговора!

Бих искала само да отбележа, че 2-та въпроса са независими един от друг. Първият се отнася за личния ми живот, а вторият за образванието ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха, разбирам. Помислих, че въпросите са свързани, защото и в двата фигурират Влюбените. Пожелавам ти успех!

Отпускай се да тълкуваш и сама, никога няма да придобиеш увереност без да опитваш. А когато гледаш на себе си, веднага можеш да разбереш дали си на прав път в тълкуването.

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха, разбирам. Помислих, че въпросите са свързани, защото и в двата фигурират Влюбените. Пожелавам ти успех!

Отпускай се да тълкуваш и сама, никога няма да придобиеш увереност без да опитваш. А когато гледаш на себе си, веднага можеш да разбереш дали си на прав път в тълкуването.

baby777, най-искрено ти благодаря за отговора и съвета :)

Линк към коментар
Share on other sites

асо чаши,асо пентакли,асо мечове и пояснение Висша Жрица ! <_<

Имам само един въпрос !Толкова много Аса говорят ли за нещо сериозно или просто продължават да носят в себе си потенциал за развитие,както примерно ако бяха ми се паднали по едно асо в други подреждания ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :)

Ще се радвам, ако ми помогнете в тълкуването на следните карти:

І въпрос: Правилно ли е решението, което взех?

1. Любовниците

2. Х чаши

3. Крал на жезлите

Не съм сигурна доколко ще помогна, но ще опитам поне :)

За мен решението което си взела е правилно и изборът да се "отдадеш" на решението си е сложило край на самозалъгването и в бъдеще нещата ще се развиват само положително. Ако става дума за мъж /или партньор/ то картите за мен показват, че си го приела такъв какъвто е. Бих казала даже, че си загърбила егоизма.

Линк към коментар
Share on other sites

асо чаши,асо пентакли,асо мечове и пояснение Висша Жрица ! <_<

Имам само един въпрос !Толкова много Аса говорят ли за нещо сериозно или просто продължават да носят в себе си потенциал за развитие,както примерно ако бяха ми се паднали по едно асо в други подреждания ?

Ми и двете.Ползваайки потенцяла им ще разбереш /научиш нещо и ще имаш силите/куража да го понесеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,на въпрос до края на март ще започна ли работа се получи комбинацията:1.Луната 2.Колелото 3.3 пентакли 4.Крал чаши.Подредбата е отговор,коментар ,съвет,резултат.

Мечти..лутам се безцелно,не знам с какво да се захвана,а и ме е страх да е с нещо ново,ще има промяна на посоката,изненади,може би промяна на дейноста с която съм се занимавала до сега.Съвета тук е че имам нужното познание и ако преосмисля възможностите за евентуално съдружие ще постигна нещо.Като резултат вероятно ще срешна по възрастен мъж с когото ще осъществя взаимоотношения и той ще ми помогне да се развия професионално

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!Идвам с една радостна новина-приятелката ми роди днес и всичко мина успешно.Тогава когато ви писах бях направила подредби за всичките дни от седмицата,за да видиме кога ще бъде и картите за петък малко ме смущаваха,защото присъства и кулата,но ............днес е петък и малката Божидара е на бял свят,жива и здрава и майката е добре,и всичко е минало без услужнения.Картите за днес и бяха:9Чаши Кулата,Силата,поскрепени от 5Жезли.Поздрави от мен и пожелавам на всички много здраве и много щастие,и обичайте си картите и се учете да ги разбирате .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!Идвам с една радостна новина-приятелката ми роди днес и всичко мина успешно.Тогава когато ви писах бях направила подредби за всичките дни от седмицата,за да видиме кога ще бъде и картите за петък малко ме смущаваха,защото присъства и кулата,но ............днес е петък и малката Божидара е на бял свят,жива и здрава и майката е добре,и всичко е минало без услужнения.Картите за днес и бяха:9Чаши Кулата,Силата,поскрепени от 5Жезли.Поздрави от мен и пожелавам на всички много здраве и много щастие,и обичайте си картите и се учете да ги разбирате .

Даничка, да са живи и здрави и дай повече такива новини :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

В тази тема искам да помоля някой от по-напредналите ако може да разясни повече подробности около позицията на картите.

Аз (а предполагам и други начинаещи) наблягам на гледането с три карти. Тази подредба обаче може да се окаже и неочаквано трудна, въпреки малкия брой карти - в сложни ситуации например, трябва да трансформираш куп факти в едно изречение, образно казано...

Често чета някой да казва, че определена карта на първа/втора/трета позиция значи нещо по-конкретно... Знам, че темата е необятна и всичко зависи от комбинациите, но все пак искам да попитам - имате ли някакви наблюдения за определени карти, че на различните позиции значат нещо конкретно? Като например, тази вечер разбрах, че Влюбените на първа позиция са вече направен избор, а скоро четох, че дворцова карта на втора позиция е конкретен човек. Или някъде бях попаднала и на интересна интерпретация на Умереността като първа позиция.

Пак казвам - знам, че всичко опира до комбинациите, но ако някой има конкретни наблюдения по въпроса, ще се радвам да сподели :)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...