Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Утвърждения и молитви за деца


Recommended Posts

Родителите играят важна роля във възпитанието не само на съзнателния живот на детето, но и във формирането на неговото подсъзнание.

А както е известно: Подсъзнанието може всичко :)

Какви утвърждения, формули и молитви казвате за вашето дете?

А използвате ли силата на неговото подсъзнание и да повтаряте някои от тях заедно? Ако да, кои?

Моля споделяйте само своя личен опит

Ето две примерни:

"Господи, благослови моето дете! Запази го от всички злини и помогни да се развият всички дарби и способности, които Ти си вложил в неговата душа."

източник

"Молитва на детето

Подкрепяй ме, о Боже, Татко наш, във вси неволи да търпя и над съблазните всечасни да се въззема с чистота.

И хлебеца ми благославяй, и въздуха, и чистата вода; и съня ми дай детски - чист и сладък, да бъде силен и крепък в труда. И сърце ми младо, Творче Благи, изливай щедро Своята Любов, на вси страдующи да помагам и да възпявам пътя Ти нов. Ти Боже, Който можеш всичко и грижиш се безспир за мъничките птички и за целия земен мир. О, Боже, бди над мен от Своя слънчев свод. Прати, Боже, благословение над моя млад живот. Да расна, Боже, под Твоята благодат, под Твоята светал шир, да се събуждам с радост и да заспивам в мир. Амин."

източник

Интересни идеи за практическо приложение могат да бъдат намерени и в книгата

"Подсъзнанието може всичко: За деца от 3 до 12 години" от Дж. Кехоу

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Темата ме интересува, благодаря.

На каква възраст е удачно да започнем да учим детето и как обяснявате молитвата на най-малките?

И... правилно ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

"Подсъзнанието може всичко: За деца от 3 до 12 години" от Дж. Кехоу

Книгата наистина си струва да бъде прочетена и ползвана!

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави за хубавата тема!

infinfty1305,не бива да имаш притеснения кое е правилно или неправилно в случая.Ако родителят интуитивно изпитва потребност да сподели нещо съкровено като молитвата с детето си,в това няма нищо лошо.Та нали по този начин ще открехнем завесата към духовният свят за децата си...и за нас самите разбира се.И това е само един от начините.Нали се учим непрекъснато,пък и намеренията са по-важни.

За конкретно утвърждение за деца не мога да се сетя в момента за да споделя,но много често се опитвам да им помогна да променят отрицателни ,негативни модели на мисли,като ги заменят с положителни.Много е трудно, разбира се,като се знае какъв голям товар носим на гърба си от минали поколения пък и личен пример.

Аз бих добавила към прекрасната тема и мантрите.Ние тримата с децата ми това лято много често слушаме и си припяваме тази мантраhttp://www.youtube.com/watch?v=g263N4XzoZo

В началото не знаех защо съм така силно привлечена към тази мантра,но след няколко седмици отговорът излезе наяве.Няма случайни нещо,просто трябва да се отпуснем и да следваме интуицията си,а тя много често се обажда когато става въпрос за децата ни.

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

За да внушишъ нѣкому нѣщо, трѣбва думитѣ ти да иматъ сила. Често употрѣбяватъ думитѣ „внушение“, „хипнотизиране“. Какво е хипнотизирането? То е сила, която може да употрѣбите въ добра и лоша смисъль. Съ малка и съ голѣма доза може да произведете два противоположни резултата. Ако кажете на вашия синъ: „Ти ще бѫдешъ добъръ, синко,“ той наистина ще стане добъръ. Майка, като зачене, да каже: „Азъ вѣрвамъ, вѣрвамъ, че ще родя добро дѣте, радвамъ се, че ще бѫде добро дѣтето“ и т.н.

Радвайте се

Казвали са ми, че не е хубаво да се носят снимките на децата ни в портмонета и чанти, защото когато се притесняваме за тях, има опасност да им навредим с мислите си. Никой от нас не прави това съзнателно, но беседата "Радвайте се" е една от многото, в които Учителя ни помага да разберем как да се отърсим от тези излишни страхове и напрежение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Да, подсъзнаннието може всичко, а свръх съзнанието - още повече. :thumbsup:

Най-важно и да имаме спокойствие и любов, които по индукция децата ще усетят, изпитат и предадат на другите.

Псалм 91 и Добрата молитва са прекрасна комбинация! Цветните лъчи са магически!!!!

А Това, което може да се изкаже/внуши с думи, не е Дао.

Една приятелка чете вечер от Свещени думи на учителя (то избира страница), или извадки по теми (малките книжки, съставени от А. Керемедчиев).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Господи, благослови (детето ми) да ходи неуморно в пътя на Истината и Доброто, и всичките му чувства, желания, действия и постъпки да бъдат заквасени от живата Истина, която произтича от Духа на Любовта.

"Молитви, формули, песни", Изд. Бяло Братство, София 2009.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една молитва за малки деца и от мен. :)

"От главата до нозете

Аз съм образ Божи.

От сърцето до ръцете

Чувствам аз дъха на Бога.

И кога с уста говоря

Следвам Волята на Бога.

Кога Бога аз съзирам

Навсякъде,и в мама,в татко,

Във всички мили хора,

В животни и в цветенца,

В дървета,в камъните също,

Аз се не боя от нищо,

А любов изпитвам само

Към всичко що ме обикаля."

На моят син му чета от Евангелията. Понеже е малко холерик му чета това от Марко.Той е вече на 9. Започнах да му чета на 7, но после разбрах, че на децата до 9 им се четат в началото , или по-точно им се разказват истории от Сътворението и едва след 9 се запознават с части от Новия завет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Много ценни неща казвате!!! Благодаря ви от сърце!!! И моето дете ще ги знае тези молитви!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...