Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мантра за Учителя


Recommended Posts

Мантра на Учителя

Някога група млади хора пееха една мантра, която наричаха Мантрата Беинса Дуно.Тя имаше огромна духовна сила.

Чували ли сте я скоро и къде? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Очаквах някой да ми пише за мантрата,но явно или потребителите са много млади/това е прекрасно/,или тази тема за тях е маловажна.

Преди около 20 год. тази мантра беше едно от най-силните духовни ''оръжия'',с които младите хора в Бялото Братство разполагаха.Тя помагаше за връзка с други светове,''потушаваше''конфликти,беше духовния GSM при нужда...

За нея една добра българска ясновидка каза ,че има огромна духовна сила и ако се пее концентрирано, може да ''запълни'' доста години напред в нашата духовна еволюция.

Аз имах мелодията ,но нямах текста.Но Духът много бързо реши и този мой проблем.Вече разполагам и с оригинално изпълнение ,макар и не от онова време /Тогава нямаше съвременна техника и развит интернет/. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Очаквах някой да ми пише за мантрата,но явно или потребителите са много млади/това е прекрасно/,или тази тема за тях е маловажна.

Преди около 20 год. тази мантра беше едно от най-силните духовни ''оръжия'',с които младите хора в Бялото Братство разполагаха.Тя помагаше за връзка с други светове,''потушаваше''конфликти,беше духовния GSM при нужда...

За нея една добра българска ясновидка каза ,че има огромна духовна сила и ако се пее концентрирано, може да ''запълни'' доста години напред в нашата духовна еволюция.

Аз имах мелодията ,но нямах текста.Но Духът много бързо реши и този мой проблем.Вече разполагам и с оригинално изпълнение ,макар и не от онова време /Тогава нямаше съвременна техника и развит интернет/. :P

МОЛЯ ТЕ , ДА Я СПОДЕЛИШ

Линк към коментар
Share on other sites

Текстът ,музиката и спомени за създаването и ползването на Мантрата можете да намерите във форума на http://www.bratstvoto.net .

Предлагам ,който иска ,от днес до 21 август 2009 г. ,да си я пее ,свири ,слуша /по колкото пъти иска/....После нека споделим емоциите и преживяванията си през този перод.

Ние ,които някога я пяхме ,усещаме ,че Мантрата и Духът ,който ни свързва с нея,ни ''бутат'' да я използваме отново.Усеща се и някакъв малък духовен импулс ,който ни кара да работим за реализация на някои наши проекти/поне в няколко братски сайта/.

Ако тази Мантра наистина ''влезе ''във вас ,тя ще е една от последните духовни практики,които някога ще забравите.

Ще ви помага в трудни моменти /не само в будно състояние , но и когато спите/.Дори нещо повече- тя може да е и едно от първите неща ,за които ще се сещате ,когато се събудите.

А нали имаше едно такова духовно упражнение от Учителя? Задачата беше да проследяваме първата ни мисъл

след събуждане и да си я записваме. :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

За първи път чувам за мантрата на Учителя и бих желала да я пея до 21 август. Не можах обаче да я открия в сайта на братството.net. Би ли обяснила точно къде е или дай точен линк на самата мантра, за да мога успешно да се включа в това начинание.

Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Който е чел нещо в http://www.bratstvoto.net ,може би си спомня ,че на входа има музика.Това е мелодията на Мантрата на Учителя.Успях да открия и оригиналното изпълнение /песен/.То е на много популярен потребител на този форум.За жалост ,още нямаме съчетани песен и музика.

Обяснението на изпълнителя ,текста и музиката ,можете да откриете като направите следните стъпки: http://www.bratstvoto.net ; ''добре дошли''; горе вдясно ''форум '';''други''/над видео/.

Линкът ми стигна до тук: http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

Ако нещо не ви е ясно ,можете да ми пишете.

--------

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Често, когато съм в хармония със себе си, ми идват някои музикални мотиви. Тази мантра ми хрумна някъде в края на 80 -те години на миналия век. Редовно я пеехме с търновските приятели и усещахме върху себе си изключителната й вдъхновяваща сила, божествените й вибрации. Ръцете ни започваха сами да се отлепят от тялото и да се повдигат нагоре с длани към небето. Спомням си един ден отидохме при наша приятелка - ясновидка - Денка от Стара Загора. Изпяхме пред нея мантрата, за да призовем Учителя. И тогава се даде едно откровение, че пеенето на тази мантра ускорява човешката еволюция - ако се изпълнява половин час, това се равнява на 6 месеца духовна работа! Борислав Русанов

borislavil от форума

източник

Линк към коментар
Share on other sites

Най-важните дни в кампанията''Мантрата на Учителя'' ще бъдат 11.07; 12.07; 19.08; 20.08; 21.08.Тогава можем да пеем в конкретни часове заедно.

Ако някой иска, нека направи духoвното упражнение на Борислав.В продължение на един месец може да пее по 15 мин. Мантрата сутрин и вечер.Ще имате чудесни ,а може би и чудни резултати.Kойто не вярва ,може да пише на borislavil. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поради понятни причини, бях решил тихомълком да участвам в тази кампания, но се случиха някои неща, дадоха се някои знаци, които ме накараха да разбера, че подетата инициатива от Solej не е просто негова приумица, а наистина Божествен импулс, който имаше потвърждение и от други места. Първо ми се обади Solej и ми каза, че отгоре са го подтикнали да започне работа по разпространението на Мантрата, защото тя била много мощно средство и оръжие за борба със Злото. Помоли ме да напиша няколко реда за нея и аз ги написах, но не исках да участвам по никакъв друг начин. Той ме попита дали може да публикува и в Портала написаното от мен за www.bratstvoto.net, но аз му казах, че няма смисъл, защото който има интерес, ще влезе в гореспоменатия сайт и ще го прочете. Каква беше почудата ми, когато малко след това погледнах в Портала и... видях обяснението си за Мантрата. Махнах с ръка и си рекох:"Карай, явно такава е Божията воля". Но... се оказа, че думите ми, както и самата Мантра не са били вкарани в Портала от Solej, а от някой от модераторите на сайта. Но не беше само това - същия ден разбрах, че независимо един от друг още на двама приятели им е хрумнала идея, свързана с Мантрата. Единият е свищовлия и понеже е подготвил презентация за свищовския период на Учителя, ме помоли да му дам разрешение да използва Мантрата като музикален фон. Вторият приятел, който живее в Пловдив, помолил друг приятел - музикант, да му направи нотен запис на Мантрата, за да го дадял за разучаване от определена група. А тази нощ имах съновидение как, заедно с още няколко човека, чакаме на гишето на гара, за да си купим предварително билети за влак, който трябва да тръгне след няколко часа. Запявам Мантрата на Учителя и ми се дава да видя какво е нейното въздействие върху съзнанието ни, как го извисява и създава у нас Образа на Бъдещия Човек. Не мисля, че е необходимо да разказвам каквито и да било чудеса, свързани с използването на Мантрата. Ще кажа просто като Свами Вивекананда: " Не вярвайте - опитайте и вижте!" И ако някой от вас има по - особена преживелица през този период, нека сподели тук във форума за насърчение на другите. За себе си едно от нещата, които мога да кажа е, че до голяма степен книгата ми "Евангелие на Любовта" е плод на тази Мантра. Бъдете благословени!

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено след силно преживяване трудно се пише,трябва да отшуми и после да дадем думата на нашия приятел мозъка-преводача на сърцето,и той да се изкаже.

Мантрата е това пре вживяване,но то не отшумява вече ден и не мога да го чакам повече-трябва да споделя и аз нещо.

Усещането ми беше същото,когато преди 5 години видях Паневритмия в интерпретация на хора и се вживях.Сякаш това не бе нищо ново,не го виждам за първи път,сякаш съм в кръга,а гледам отвън.Никога не съм спирал да играя и да съзерцавам танца,едновременно.Закъснял съм за Паневритмия или пея АУМ.Необикновена Любов от пръв поглед.Това бях/ме Аз/ние.

Стана и нещо друго.

Започнах веднага да пригласям на записа и отидох,не знам защо,в другата стая и пеейки пуснах мойта чупанарка/стария ми комп-подарък от Борката/.Той бързо зареди и пуснах пак през него мантрата и отново започнах да пригласям,гледайки през прозореца.То няма кой знае какво да се види,коли на паркинга и високата плътна дъсчена ограда на комплекса,висока около 2 метра.

В този миг ми минава мисълта,че наистина тази мелодия изгражда и дава подем,да тя е за новите хора!И след това виждам две ръце се хващат от другата страна на оградата,след секунда още две,....и още две...станаха 6.С голяма лекота 3 бели момчета с бели тениски и черни гащета я прескочиха и тръгнаха към моя прозорец.В последния момент се разделиха и ...всеки по пътя си.

Това вече беше множко,потекоха ми сълзи/първо дясната/.

С това не се свърши.

Може би най-силно ми въздейства изпълнението.То ме грабна от първата нота.Защо?

Учителя на много места все казва ,че духовното пеене е тихо и то излиза от дълбочината на сърцето.Най трудно се пее тихо.

А ние като научим нещо от някоя песен и все се силим да пеем мощно.Да,но в бетона жито не покълва.

Разбирам Бориславил,че му е неудобно в тази ситуация.Самоизявата не е от отличителните черти на Ученика.Но таланта се дава да се изяви и укрепне,мисля.А талант имаме всички,затова и Учителя е взимал на куп учениците в ОКК и ги е учил да пеят.Всички можем да пеем и ще пеем.

Тази мантра и това изпълнение дава кураж! То обръща силата ни навътре-към тихото,дълбоко,бездънно,междуатомно пеене.За това пеене Галктиката е една теснотия.

То ни помага да се върнем в себе си.

Ами,...това е.

Мир,Любов,Светлина.

Дамян.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се за теб,приятелю,че си преживял една космическа радост.Но и съжалявам ,че не си бил с мен , Borislavil и група приятели, през далечната вече 1988 г.на Рила.Там щеше да чуеш една космическа хармония от звуци ,изразени чрез пеене на медитативните песни на Учителя и на някои мантри като ''Беинса Дуно'' и ''Господи ,обичам те''.А чрез тях щеше да докоснеш до ''светлите същества''.Но това се постига само при пълна хармония на хора ,музика и...обстоятелства.

Повярвайте ,много неща от беседите на Учителя са реалност.Но трябава да си настроите антените за тях.А едни от най-мощните средства са музиката ,молитвите и формулите.Разбира се,пеенето на на Мантрата днес не е същото .Професионалните заболявания си казват думата/ларингити ,фарингити/.Но ...дълбочината на чувството се е запазило.И то се усеща.

Съжалявам само за това,че много от песните и мантрите ще се ''загубят'.'Макар че днес няма оправдание.Вече има много качествена техника.

Искам да завърша с поредното си въпросче.Чувал ли е някой мантрата''В изпълнение Волята на Бога е силата на човешката душа''?Тя може да се пее в ритъм дори тогава,когато се движим.

Много радост и хармония за всички!

Кампанията продължава.

''Гатанките''също.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за тази вълшебна музика и за всичко, което сте писали.

Преди години, вече може би 3-4, за първи път бях пред компютър и исках да потърся нещо за Братството. Написах в търсачката - 'братството' и излезе този сайт http://www.bratstvoto.net/. Музиката беше прекрасна и сякаш Учителя ме посрещна, въведе ме в един вълшебен, приказен свят. За него не мога да разкажа, пожелавам на всички да го 'видят'.

После намерих и Портала и съм тук сред приятели.

:smarty::angel:

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за добрите думи!

Много се радвам ,че сме донесли радост и сме ''отворили врататите'' към духовни приятелства и срещи с великото дело на Учителя!

Вие ни давате сили да продължаваме!

Макар че не е леко.Често се налага да сме философи,психолози ,лекари ,та дори и музиканти...Но явно можем да носим товари.

Надявам се ,че ще помагате в трудната ни мисия.

Нека започнем с кампанията''Мантрата на Учителя''! :):):)

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Кажете малко повече за духовното име на Учителя. Какво означава, как се произнасят ударенията?

И мен ме вълнува този въпрос.

От тази тема разбирам, защо си тананикам по цял ден мелодията, когато я пусна сутрин. Аз си мислех, че то е само мое предпочитание към тази хармония. На няколко мъти ми е хрумвало, че не може да няма текст... но мисълта се е загубвала в мелницата не ежедневието.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

И тук,както при Паневритмията, има няколко школи.В последно време май сме се ориентирали на Запад.Ударението се изговаря на последните гласни.Аз си имам обяснение и то е свързано с формирането на съвременния български език.

Но не съм виждал някъде, в по-стари издания на Братски книги, написано духовното име на Учителя с фиксирано ударение.

Преди години ,на Рила,по-възрастните братя и сестри произнасяха името с ударение на първите срички.Особено втората му част.

За мен това произнасяне е по-българско и дори по-интимно.Другото го възприемам като реклама пред духовна публика по западен образец.Но това е само вътрешно усещане .Допускам ,че може да не съм прав.Но ми трябват писмени доказателства.

Естествено ,при пеене се допуска и''плаващо''ударение.Особено там,където има ''извивки''и преходи.Така е в Мантрата .Има ''движение'' на ударението от първата към втората сричка и съзнателно удължаване на гласните.

Е,при ''спускането'' на Мантрата Духът явно не се е вълнувал от мястото на ударението.

Какво е значението на името не знам .Трудно ми е да повярвам ,че и друг знае.Все пак Петър Дънов е Учител.А и не е било в неговия стил да разкрива дълбоки духовни тайни.Предполагам ,че името има връзка с Духът на Истината и Посвещението на Учителя през 1898 г.

Но нека всеки си поставя ударенията по вътрешен усет .А значението на името не е толкова важно.

Това са моите повърхностни знания по тази тема.Изпратил съм запитване към по-знаещ от мен в тази област.

Ако получа отговор ,ще научите повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Е,някои обичат скоковете в неизвестността.Въпрос на личен избор.И...дали ''Господи ,обичам те ,Исусе ''е също скок в неизвестността?

Аз казвам-не.

Цитатите галят интелектуалното ЕГО, но по-важна е практиката.А съм се сливал с Мантрите.А вие с цитатите в Библията? Докосвали сте се до голямата любов на Спасителя? Появявал ли се в миг на духовен екстаз пред очите Ви?

Поетът е написал :''Всеки своя пътека си има''.

На добър път! :)

Линк към коментар
Share on other sites

А вие с цитатите в Библията? Докосвали сте се до голямата любов на Спасителя? Появявал ли се в миг на духовен екстаз пред очите Ви?

Kaто огън пояждаящ.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! :):):)

В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа! :)

Без страх и със Светлина -в Любовта безгранична! :)

Истината ще ви направи свободни! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато пея, първите срички са с ударение, но има два пъти, на две места, дето не мога да ги изпея ако не са ударени последните срички...

/източно и западно звучене може би се сливат в хармония.../

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Най-важните дни в кампанията''Мантрата на Учителя'' ще бъдат 11.07; 12.07; 19.08; 20.08; 21.08.Тогава можем да пеем в конкретни часове заедно.

Ако някой иска, нека направи духoвното упражнение на Борислав.В продължение на един месец може да пее по 15 мин. Мантрата сутрин и вечер.Ще имате чудесни ,а може би и чудни резултати.Kойто не вярва ,може да пише на borislavil. :)

Присъединявам се и аз.

Някои неща просто трябва да се изживеят ( бях подготвила дълъг пост, но това стига).

:)

А що се отнася до скока в неизвестното - още раждането е скок в неизвестното.

Добре, че сме си взели 3 семенца - когато дойде ред, някое пуска ластар и ни завързва към лифта нагоре. Или надолу, което е пак същото, малко по-обиколно.

Пожелавам на всеки да уцели своя момент на скок.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Това не е проблем.Пееш универсално и за всички-испанци,французи.... :):):)

Наистина всеки край се пее с извивка и с ударение на последната сричка.Броят на изпяванията не е подбран случайно.Обикновено при концерти се пее 12 пъти.Има движение на тоновете нагоре.Представете си ходене по стълба.Стигате до определено стъпало.Но нещо ви връща назад.Започвате отново да е изкачвате ,но тръгвайки от едно стъпало по-нагоре...

Но...еспертът е borislavil.Пишете за детайлите на него.Макар че е и ''цар на импровизациите''. :rolleyes:

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...