Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сексуална ориентация и Духовност


Ради

Recommended Posts

Орлин, може би трябваше да се опиташ да бъдеш в тяхната позиция, да погледнеш тяхната гледна точка и тогава да издаваш присъди кое какво е и какво не е! Ти просто не можеш да видиш нещата чрез неговата душевност. Много жалко след всички други прекрасни постинги, които беше писал...Може би ако се беше родил такъв щеше по-друг начин да разсъждаваш.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има природни закони. И не само на тази, видимата природа.
Да, на Великата природа от която възникват всички прояви.

И те малко зависят от времето, било то средновековие или настояще.

Да. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм щастлива, че ти Орлине, не си живял през средновековието и аз не съм ти била съвременничка. Със сигурност си щял да ме пратиш на кладата. Под хрисимата си маска ти си тотално нетолерантен и самият ти си обременен.

Няма власт, която да определя нормалността. Ако съм окултно точна, ние дори не трябва да сме жени или мъже, а нещо различно....

А ако другите от форума, те имат за свой гуру, за мен ти не си такъв. Аз съм широкоскроена, а твоя свят е ограничаващ.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм щастлива, че ти Орлине, не си живял през средновековието и аз не съм ти била съвременничка. Със сигурност си щял да ме пратиш на кладата. Под хрисимата си маска ти си тотално нетолерантен и самият ти си обременен.

Няма власт, която да определя нормалността. Ако съм окултно точна, ние дори не трябва да сме жени или мъже, а нещо различно....

А ако другите от форума, те имат за свой гуру, за мен ти не си такъв. Аз съм широкоскроена, а твоя свят е ограничаващ.

Не само не съм гуру, но съм малък и жалък човечец, благодаря за напомнянето! Колкото и да съм толеранен към гейовете, да ги приема за нещо нормално не мога. Защото не са. Те са болни. От позицията на обсебеното човечество, може би не е така, но от тази на Космоса - са!

Подобно на един наркоман, геят може да се промени, но само ако го иска. Ак осъзнава извратеността си и желае да се промени! Но - колко от тях го искат? В психологията е известно, че дори психотиците(лудите) могат да се излекуват. Но - психопатите(характеропатите) - не! Те имат стабилно его, което упорито поддържа перверзиите им!

Вярно е, че зад постингите ми в тази тема прозира зле прикрита агресия против гейовете. Ами, имам я. Простете ми, мене грешния! Но я съзнавам и никога няма да позволя да избие в действия против някой обратен. А си я държа и дори не я крия, защото такъв вътрешен протест идва от духа ми. Слабо ме интересуват стандартите на обществото ни. То е толкова далеч от Реалните стандарти, че мога да се съобразявам с тях единствено формално!

Приятна вечер и достатъчно вазелин на всички желая!

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип аз нямам нищо против хомосексуалните двойки,когато обаче те са истински.Да такива хора има ,объркани ,кой от детството си кой хормонално и т.н.Но напоследък хомосексуализма много се комерсиализира.Не мога да се съглася че този бум на хомосексуалисти е нормален.Ето това е трагичното , не дали ги има по принцип.Свят различен хора всякакви , но когато се прави с цел пари , публичност , и всичките там материални облаги които смятат че получават вече е пагубно.С това не съм съгласна и тази част на хомосексуализма не приемам.Ето тука вече няма НИКАКВА връзка с духовноста и няма място да се говори за какъвто и да е морал и съпричастност.Тези които парадират с поведението си съзнавайки идеално че са атрктивни и забележими,тях не оправдавам.Истинските , обърканите хора не се гордеят с тази си особеност на полово влечение,а напротив никой дори не може да се досети че са такива.Така че не споделям мнението за пълна съпричастност към гейовете.

Линк към коментар
Share on other sites

Първо - трябва да се поразсъждава върху връзката духовност/сексуалност, след което да се диференцира видът сексуалност. Принципно има някои становища, според които сексуалното не се съчетава с духовното /според мен подобни твърдения са крайни/.  Сексуалността е физическо обединяване на два типа енергия, при което при необходимите предпоставки и ниво на конкретните носители, може да се спомогне развитието на духовността, да се стабилизира духовната връзка и двамата да се развиват. При физически хомовръзки  се получава не сливане, а сблъсък на енергии. Не е въпросът какъв се чувстваш, а и в какво тяло си. Според мен тази обърканост в ориентацията произхожда от несправяне със задачи, които душата си е възложила или е поради непреодоляно силно влияние на минал живот /говоря за "родените" хомосексуалисти/. Или какво ще кажете за монасите, които търсят духовността, отказвайки се от връзка с жена, което лишаване в последствие избива в плътски взаимоотношения със собствения пол.

Ако липсва балансът във възприемането на собственото Аз, се получава неразбиране, объркване, поддаване на заложените у всички нас импулси.

Второ - до скоро се смяташе, че хомосексуализмът е ДУШевно заболяване. В което има нещо вярно. Отклонението от правилното развитие се нарича патология. Но кое е правилно ? Всеприетото за такова. Е, все още никой не хвърля камъни по хетеросексуалните :) А древните гърци...ами те не са от Епохата на Водолея...

Има и е имало високообразовани, интелектуални и изключително добри хора хомосексуалисти. Но на цената на какво....

С една дума - за мен двете понятия на темата си противоречат.

Пък нека всеки бъде, каквото си избере.

:thumbsup::thumbsup2::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо патологично в хомосексуалността. Прочетете становищата на съвременната медицина и психология, Орлине ти нали много разбираш от психология и от всичко, как може този факт да ти е убягнал? Какъв е смисълът от всички тези езотерични знания, които си изписал с цели страници тук в този форум, след като не можа да овладееш себе си и излезе от своя център? Това ли е йога? Кой йога-учител се е заклеймявал хомосексуалността? Нито един. Това го правят само християните, които са подковани здраво от техния си вариант на Библията.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че мислим. Не споделям мненията ви. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо патологично в хомосексуалността. Прочетете становищата на съвременната медицина и психология, Кой йога-учител се е заклеймявал хомосексуалността? Нито един

:hmmmmm: Е, не че няма всякакви становища - и на изток, и на запад... Но е вярно, че навсякъде същинските духовните Учители не са дискриминирали хората по какъвто и да е показател. А иначе за медицинските и психологическите гледни точки, в интерес на истината те не са съвсем единодушни. Сега преобладават мненията, че се касае за вариант на "гранично" състояние, които някои са склонни да го причислят към извращенията, а други - не. И аз май не бих казал, че това са варианти на чистата норма. От друга страна, много зависи от конкретната форма, под която те се проявяват. Малко ли са хетеросексуалните с какви ли не извращения или даже без извращения в медицинския смисъл на думата, но например манипулиращи другите посредством секса или търгуващи с "бели робини"? Това не е ли далеч по-неприемливото от духовна гледна точка?

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

същинските духовните Учители не са дискриминирали хората по какъвто и да е показател.

:thumbsup::)

Малко ли са хетеросексуалните с какви ли не извращения или даже без извращения в медицинския смисъл на думата, но например ... търгуващи с "бели робини"? Това не е ли далеч по-неприемливо от духовна гледна точка?

Да, такива са значително по зле кармично.

Миналото на всички хора е пълно с мрак и какви ли не прераждания.

Важно е когато човекът веднъж започне, да постоянства в духовните усилия. Нещата ще се подобрят с искреност и постоянство.

Душите са свързани. Който се избави може да помогне на хиляди други. :king:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е извратен полов нагон? Едва ли в природата нейните представители имат възможност да се презадоволят с материални ценности, за да практикуват некрофилия да речем, възрастни мъжки и женски да се сношават с полово незрели представители, кръвосмешение и много други "извратени" неща...

За природата най-извратения вариант се оказва моногамността- факт, доказуем на всяко едно ниво и стъпало на природните "форми" на живота.

Ако нещо в сексуалността е извратено, то е да смяташ, че някй ти принадлежи, да посегнеш на живота му в случай че "природата" в него се прояви, извратено е да манипулираш със секса, дори е извратено да се определя кое е извратено.

Смисъл на секса: неизвестен

Познати положителни ефекти: удоволствие

Ефекти с неочакван край: размножаване

Отрицателни ефекти от секса:томвове психологични трудове за хора; в природата отрицателни ефекти няма, нарича се естествен подбор...

Всяко нещо в живота на което и да е същество може да се обясни със сексуалността, включително и цялата съзнателна дейност на човека, но обратното е невъзможно- да се обясни сексу и сексуалността според проявите в цялата природа, че дори и в дейността на човека, независимо дали е съзнателна, или неосъзнавана...

Линк към коментар
Share on other sites

Като чета, честно казано и направо се изумявам как може да има такава тема в духовен форум.

А какво ще кажете по въпроса за блондинките - те дали могат да се развиват духовно. Или за брюнетите, или тези със сините очи. Или пък имаше една подобна - с партньор или без партньор по пътя и т.н.

Не поставям хората на такива плоскости, струва ми се доста елементарно.

Отношението ми към даден човек не се определя от неговия пол, нито пък от неговата сексуална ориентация или пък от цвета на косите, очите, височината му или телесното му тегло или възрастта, вкусовите му предпочитания и ред други телесни параметри.

Но не мога, колкото и да се опитвам, да приема явлението хомосексуализъм

(явлението, не хората! - има огромна разлика, имам приятели сред хомосексуалистите) за нещо нормално.

Ама аз не приемам и болестите, а всички боледуваме.

Не приемам и смъртта, но тя е все още най - неоспоримият и сигурен факт, на който много не му пука от мойто приемане или не.

Изобщо не съм сигурна дали живея, но съм ужасно сигурна, че ще умра.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпроса на Мона,извинявай,че неможах да отговоря по рано.Да,аз съм гей!

Освен моя аватар нещо друго направи ли ти впечатление,чете ли мненията ми,оспя ли да познаеш,съмнявам се,и от мен да занаеш"По дрехите посрещат и по тях изпращат"

Но,както и да е,на мен се пада задачата да защитая хората с различни сексуални предпочитания("чернокожите" в света на секса).

Тъй като забелязвам,че е много разпространено да се говоро обобщено за всички като за еднакви аз ще взема друг подход,ще внеса реален поглед на нещата като дам мнение на потърпевш.

Искам да направя някои уточнения,става дума за хомосексуалност,а не за педофилия,травестити и тн.

Не се смятам за някакъв изрод лишен от морал,етични задръжки и добродетели.Разбира се има неща с които не се гордея но"който не е съгрешил пръв хвъри камък."(цитирам смислово)

Доколкото разбирам в общи линий причините за появата на хомо се свеждат до:липса на хармония между мъжкото и женското в човек,неразбирателство между родители от което страда детето,разводи,строг баща и накрая любопитство поне така ги квалифицира Орлин

Изключвам първите няколко причини,защото много по голяма е веротността разведени,каращи се,родители да имат дете наркоман,алкохолик и други каде по гадни неща.Това за строгия баща ми е любимото,никои не казва как един такъв баща може да отгледа син съдист или много принципен и отговорен мъж.И накрая любопитството-повярвайте ми това не те прави гей.

Мога да кажа че познавам себе си,поне до толковаче да не съм лицемер както към околните така и към себе си.

А що се отнася до това дали е естествено за мен то е,и винаги ще бъда благодарен че съм такъв,защото виждам един свят на разнообразие и красота,а ако някой мисли това за"болест"би трябвало да се ваксинира с толерантност.

:v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v::v:

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Струва ми се, че хомосексуалистите са най-малкият проблем. Бих искала да попитам ако някой " неизвратен" посегне на детето ви как ще реагирате?

Не знам дали съм способна на толкова любов, че да му простя..... Или ако му простя в сърцето си, ще искам да е затворен някъде за цял живот, за да не го повтори.....

Линк към коментар
Share on other sites

Какво е извратен полов нагон? Едва ли в природата нейните представители имат възможност да се презадоволят с материални ценности, за да практикуват некрофилия да речем, възрастни мъжки и женски да се сношават с полово незрели представители, кръвосмешение и много други "извратени" неща...

За природата най-извратения вариант се оказва моногамността- факт, доказуем на всяко едно ниво и стъпало на природните "форми" на живота.

Ако нещо в сексуалността е извратено, то е да смяташ, че някй ти принадлежи, да посегнеш на живота му в случай че "природата" в него се прояви, извратено е да манипулираш със секса, дори е извратено да се определя кое е извратено.

Смисъл на секса: неизвестен

Познати положителни ефекти: удоволствие

Ефекти с неочакван край: размножаване

Отрицателни ефекти от секса:томвове психологични трудове за хора; в природата отрицателни ефекти няма, нарича се естествен подбор...

Всяко нещо в живота на което и да е същество може да се обясни със сексуалността, включително и цялата съзнателна дейност на човека, но обратното е невъзможно- да се обясни сексу и сексуалността според проявите в цялата природа, че дори и в дейността на човека, независимо дали е съзнателна, или неосъзнавана...

Привет, Кристиян,

В природата, в животинското царство, има и некрофилия, и инцест, и полигамия, и промискуитет, и изнасилване, и педофилия, и групов секс. Всичко това го има. Напълно прав си! :thumbsup2:

В човека обаче, за разлика от животните, има и още една Природа, една висша безсмъртна същност, която е самият човек, който само гостува в тази, малката природа. Законите на тази висша Природа са различни! Проявена качествено през тялото на един въплътен човек, тази Природа обуздава проявите на животинската природа и впряга енергиите и за своите цели. А те са Любов като принцип и състояние, Мъдрост от качествено различен вид и Свобода. Свобода именно от робството на животинската природа, като Човекът взаимодействал с нея, е научил доста уроци при трудностите с нея.

На боитово - социален план проявата на тази висша Природа се изразява в моногамие, хетеросексуализъм, нежна и вярна Любов към партньора, издигането на импулсите на животинската природа до вибрацията на Висшата. Приобщаването и - впрягане на енергията и.

Съвсем прав си, е всичко може да бъде обяснено чрез секса - той е като семе, от което тръгва заложена програма на другите етажи на човешкото същество - чувство, мисъл, воля, поведение.

Целта на секса обаче е известна - поне на духовните учения. Известна е и на трансперсоналната психология. А тя е - Любов!

Целта на секса е удоволствие само за тези, които чуват единствено изискванията на животното в себе си. Именно удоволствието е, което се впряга и сублимира, за да се превърне в блаженство, сливане и идентификация с партньора, идентификация с вътрешния Аз - едновременно. Чувство за единство, пълнота, цялостност, неизмеримо щастие, които нямат много общо с привичния 20 минутен секс. Това е наука и изкуство. Да се спуснеш в гърлото на вулкана от страсти и похот, да не бъдеш изяден от акулите на нагона, да вземеш съкровището - бисера, скрит в похотта и да го изнесеш на повърхността. Този бисер е семето на Любовта, коет осе проявява като последна инстанция в похотта. Това е медитативно сливане. Такъв секс води до променено състояние на съзнанието, до висша радост и единство с всичко. Говоря от опит - всеки може да го постигне. Предполагам, че много от вас го правят. Когато мъжът и жената изпитват оргазъм по обикновения начин, в тях се задействат биохимични процеси. Тези процеси вече са изучавани от медицината. А на психологическо ниво те се проявяват като отегчение от партньора, появява се отблъскване спрямо него, дори гняв, отчуждение. Когато така се злоупотребява с години, се появяват депресии, понижен тонус, ахедония(понижено настроение). А в междуличностовите отношения, обичайният секс тласка хората към промискуитет. При мъжа това е по-явно, но и при жената съществува, по-плавно и незабележимо, но тенденцията е там - именно на незнаниет оза впрягане на секса и следването на природните нагоно. Да, природни, но на тази природа, в която сме само посетители. Психологията познава огромната роля на секса за психическото функциониране, междуличностовите взаимоотношения и социалните интеракции.

Затова и знам, че хомосексуализмът е отклонение от пътя към тази, висшата Природа! Защото е резултат не толкова на самия хомосексуалист, но на отношенията в рода му, на родителите му, а той е само следствие от тях. Резултат е най-вече на безлюбието. А безлюбието е по-свързано с невежото употребление на секса, отколкото си мислим. Обикновеният секс раздалечава партньорите с времето, отдалечава ги и от вътрешната им Човешка Природа. Но - любенето, както се преподава в психологическите и духовни школи на изток, а сега вече и на запад - това любене външно не се отличава от секса. Но - вътрешно протичат коренно различнои процеси. Те, разбира се, зависят от качеството на психиката ни, от Любовта ни. Но има и чисто биохимични процеси, свързани с оргазма от един или друг вид, които диктуват и състоянието и способността ни да обичаме! Тук не мога да засегна темата подробно и рискувам да остана неразбран. Както и да е - говоря от сърце и изцяло добронамерено и добропожелателно! Но и съм сигурен в становището си!

не виня хомосексуалистите - те са продукт на едно болно общество. Те са само следствието!

Вендор - ако съм те засегнал, извинявай! Пиша това, което мисля и чувствам. Правя го чистосърдечно и искрено! Наистина мисля фактите, за които пиша. Не те обвинявам, в никакъв случай! Нямам нищо против да общувам с теб, имал съм вземане даване с хора с различна сексуалност. Има много точни момчета между тях!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин в никакъв случай не си ме засегнал. :v: Просто ме подразни това че поставяш цяла група хора извън Божествения план.Съгласи се че редица велики личности като повечето гръцки философи,Нютон,да Винчи,Александър Македонски,спартанците са смятали хомосексуализма за нещо по висше,а жените при тях са служили само за поколение,именно тези хора са допринесли за развитието на нашата цивилизация пък била тя добра или лоша.

Мислиш ли,че тези хора са се отклонили от Пътя,мислиш ли че тези личности са били отхвърлени от Бог,че те не са имали място в неговото сърце. :v:

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че не са извън цялостния план! Просто извивки по пътя, който така обаче става болезнено дълъг! Всички сме едно! Ти си част от мен, аз съм част от теб! Благодаря ти за толерантността иза това, че не си се засегнал. Аз бих се засегнал при подобно отношение - голямо л. съм :D

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Ще ти призная че си труден събеседник(в добро) :thumbsup2:

Хареса ми това което разказа за медитативното сливане.Мога да ти кажа че съм го изживявал,в никакъв случай не го бъркам с обикновен секс,оспявал съм да се слея с моя партньор,да се докосна до неговата душа и да я почувствам,осещал съм онова безмълвие в което в един миг добиваш една будност и разбираш че света е такъв какъвто е. :v:

Линк към коментар
Share on other sites

ТОВА Е НАЙ-ГОЛЯМОТО БЕЗУМИЕ, КОЕТО ЧЕТА ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ГОДИНИ!
Който много се гневи...нека влезне в хомосайт и да се разтовари там!

Май се намирам в някой паралелен свят на безплодни словоблудства и напразни анатемосвания.

Не, Мона! Намираш се в сайт за духовно търсене! Тук всеки има право на мнение, включително и хомоориентираните! Изкажи си твоето мнение, но не го налагай и не давай хомосъвети! А кмета на Берлин нека да си кметува сред германците! Не ни го набивай в очите и съзнанието. Той не може да е мерило за личното мнение....поне моето!

А аз за това ти казах, че имаш интересен аватар. Красив, смислен и пълноценен. Ти гей ли си?
А ти Мона?

Ако се замислим всички колко сме перверзни, а може би съвсем нормално сме, свят ще ни се извие.

Хайде за тези неща да говориш в единствено число. А ако много те интересува какъв е този, или онзи, иди на лични съобщения.

Линк към коментар
Share on other sites

Какъв е смисълът от всички тези езотерични знания, които си изписал с цели страници тук в този форум, след като не можа да овладееш себе си и излезе от своя център?

:thumbsup1::thumbsup2::thumbsup1:

Мисля, че това не се отнася само за Орлин.... :hmmmmm:

На теория сме много силни, но на практика срещаме големи проблеми. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1:  :thumbsup2:  :thumbsup1:

Мисля, че това не се отнася само за Орлин.... :hmmmmm:

На теория сме много силни, но на практика срещаме големи проблеми. :huh:

Що се отнася лично до мен - слаб съм и на теория, и на практика! Просто смъртен с всичките му слабости и копнежи! И нищо друго не твърдя че съм! Пиша тук, защото ми е полезно - да науча от вас, да споделя личен опит... Доста научих от сайта. Доста възможности ми даде да се замисля над различни теми, да оформя някакъв стил на изказ, какъвто преди нямах!!! :feel happy:

А за силата и слабостта - аз съм слаб - слаб съм, защото съм смъртен, слаб съм, защото съм непосветен, слаб съм, защото знанието и силата ми са лимитирани!

Приятен ден! Кали Мата, Ки, Джей! :thumbsup2::harhar::dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, както казва Луиз Хей хората са най-чувствителни и най-болезнено реагират на темата за парите и за секса.

Оказва се, че и в този форум също - което лично мен ме изненадва. Аз бях една от първите, които си дадоха мнението и оттогава няколко дена ви чета и се чудя дали да не вметна нещо друго, но което има връзка по темата и хем да се върнем малко към духовната страна на нещата.

Представете си семейство мъж и жена. Съпругът нито обича, нито мрази жена си, но по природа си е грубичък и към нея, и към другите хора. Веднъж в седмицата обаче се напива и я пребива от бой. Съпругата пък от своя страна външно го понася, кротка е, но вътрешно изпитва перманентно чувство на дълбока омраза и ненавист към него.

Кой от тях според вас оказва по-разрушително действие върху другия и кой повече товари кармата си в това прераждане?

Моят отговор е - съпругата. Нейните силни и постоянни негативни мисли, с които го залива отравят енергетиката на едно много по-фино и по-висше ниво от чисто физическото.

А сега направете аналогия с хомосексуализма.

Вярно, важно е какво прави човек и на чисто физическо ниво, но и хетеросексуалния секс ей така от любов към спорта с нищо не е по-добър, нали?

Линк към коментар
Share on other sites

В човека обаче, за разлика от животните, има и още една Природа, една висша безсмъртна същност, която е самият човек, който само гостува в тази, малката природа. Законите на тази висша Природа са различни! Проявена качествено през тялото на един въплътен човек, тази Природа обуздава проявите на животинската природа и впряга енергиите и за своите цели. А те са Любов като принцип и състояние, Мъдрост от качествено различен вид и Свобода. Свобода именно от робството на животинската природа, като Човекът взаимодействал с нея, е научил доста уроци при трудностите с нея.

На боитово - социален план проявата на тази висша Природа се изразява в моногамие, хетеросексуализъм, нежна и вярна Любов към партньора, издигането на импулсите на животинската природа до вибрацията на Висшата. Приобщаването и - впрягане на енергията и.

Съвсем прав си, е всичко може да бъде обяснено чрез секса - той е като семе, от което тръгва заложена програма на другите етажи на човешкото същество - чувство, мисъл, воля, поведение.

Целта на секса обаче е известна - поне на духовните учения. Известна е и на трансперсоналната психология. А тя е - Любов!

:thumbsup:

Сутринта нямах време да напиша нещо в този смисъл, благодаря ти, че си изразил и моето мнение.

Всеки има право да бъде такъв, какъвто е, да се бори сам с някои изпитания, важното е да не вреди, да не разпръсква болка и омраза. Ако излъчва любов и мир не пречи на никого.

Вярно, важно е какво прави човек и на чисто физическо ниво, но и хетеросексуалния секс ей така от любов към спорта с нищо не е по-добър, нали?
:thumbsup:

Съгласна :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...