Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сексуална ориентация и Духовност


Ради

Recommended Posts

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Оставям емоциите си настрана. Анализирам се. Виждам, че зад тежките ми емоции по отношение на хомовръзките стои нещо по-дълбоко. Стои енергетично отблъскване. Чувствам това отблъскване, преживявам енергията му. Мъжкият полюс в мен отблъсква мъжкия модел на хомосексуализма. Също както плюсът на магнита отблъсква плюса на друг магнит. Емоциите изчезват - остава разбирането! Появява се толерантност и приемане. Приемане от типа - аз съм тук, ти си тук, но между нас има дистанция, определена от излъчването на еднозарядните ни полюси. Можем да бъдем приятели, колеги, да съществуваме заедно в този свят. По-близко отношение от това магнитът на съществото ми допуска за женския полюс! Говоря абстрактно смислово!

Интересен пример с магнитните влакчета. Възможно е да работи и за човека. Не знам. За да го знам емпирично, а не само на основата на разсъждения, трябва да съм ясновидец.

За количественото преминаване в качествено - възможно да е така. Дали локусът на осъществяването му е в нас, или съществува в матрицата на проявление, е интересен въпрос. А ако тази част от проявлението, която ние представляваме, създаде собствен филтър и , както казваш, външният изчезне, това не е ли практическо осъществяване на преминаването от количествени натрупвания в качествени изменения вече в смисъла на израза, а не като външна ескалираща праговост, до която достигаме? И - нали микрокосмосът е аналогичен на макрокосмоса? Ако вътрешният микрокосмос на човека е идентичен потенциално с вътрешния макрокосмос на битието, разглежданият въпрос не се ли явява тафтология?

Практически аз го чувствам така:

При целомъдрие от няколо дни в мен се натрупва количествено енергия. Тя обаче преминава в качествено нови проявления - емоционална стабилност и смелост, поведенческа и социална активност. Загубя ли количеството, автоматично губя и качеството. Същото и при секса - натрупаният енергетичен потенциал се нагнетява силно - при езотеричния секс силата не се губи по обичайния начин отдолу, физически, и "долу" емоционално(страст и груба похот), а се издига до мозъка физически и до Любовта чувствено и интуитивно. Тоест, осъществява се качествено преобразуване на количествената наличност в качествено друго проявление! Това е принципът на сублимацията и в психологията, и във физиката и химията: под въздействието на силно налягане един елемент се превръща в качествено ново състояние. Налягането е енергийно количествено натрупване, което въздейства върху елемента, в нашия случай - на дадени емоции, като ги превръща в качествено нов еквивалент. Както и във химията, елементът остава същият, но качеството му става друго - водата става пара под влияние на огъня на температурата. Графитът се превръща в диамант под действието на налягането! В нас това налягане е либидото, кундалини - и според мен, това е ключ в тематиката, която разискваме.

За хомосексуализмът и връзката и възможността за осъществяване на подобни качествени промени, както писах, не съм сигурен. Благодаря за провокацията към размисъл, която събудихте в мен!

Кристиян, дай още примери за еднополюсно "придвижване" .

А ако подобно "придвижване" е възможно, но само в хоризонталната плоскост, а в процесите на трансформацията, където се постига сливане с вътрешния полюс, с помощта и на външния полюс на любимия човек - такова придвижване да е невъзможно? С какво се слива вътрешно един хомосексуалист?

Нека разгледаме двата варианта:

Пасивен хомосексуалист: Такъв човек би трябвало да е центриран в мъжкия полюс, тъй като е в мъжко тяло. Но той не е. Той носи полярността на мъжко тяло, позитивен е в долната му част, отрицателен в горната. Психически той по всякакъв начин се стреми да се отъждестви с жена, с Анима. Отрича мъжката си същност и се стреми към нея външно, подобно жена, а оттам и вътрешно - към Анимус. Протича трудно описуемо преплитане. Такъв човек прилича на същество с обърната кожа - козината отвътре, кожата отвън(символично). Той се стреми да приеме заложените предпоставки за даденост, но има енергетичните предпоставки на мъж, тъй като е в мъжко тяло. Това не блокира ли напълно праговото преминаване във вертикална посока?

Активен хомосексуалист: Такъв човек едновременно се отъждествява с мъжкия си полюс и се стреми към него. Анимус към Анимус. Анима липсва. Това сякаш е вариант, който позволява вертикално прагово преминаване, но единствено по едната линия на космическата спирала. Това центриране в мъжкия полюс не би ли могло лесно да доведе до отричане от всичко женско и присъщата му красота, мекота, топлота, сърдечност и приемащост?

Според мен в последното състояние може да се намират цели религиозни клонове. Например християнството, поне част от него, е напълно в позицията на активен хомосексуалист. Женското начало е изцяло отречено, дори в обиталищата на такива школи не се допускат жени (Атон). Винаги ми е било странно как някой може да е мъж, и да обича интимно мъжко божество, да се слива с него емоционално и душевно... Цялата религия е психологически похват - но този последният е безкрайно странен за мен.

И така, в тази насока - безпристрастно!

Благодаря за размислите, които отключвате в мен!

Бъдете здрави, каквато и сексуална ориентация да имате! Живеем заедно, в един свят. На нивото на Анима Мунди, на колективното несъзнавано - сме едно! :feel happy:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги ми е било странно как някой може да е мъж, и да обича интимно мъжко божество, да се слива с него емоционално и душевно...

Нищо странно няма. :) Има много гуру, и всеки от тях има последователи. Те са все в мъжки израз нали? А последователите им не са само жени. Мъжете-последователи ги обичат така силно както и жените. Има максимална близост. Но тя е на друга плоскост, съвсем не сексуална. Ето откъс от беседа с Шри Шри Рави Шанкар, проведена през април, 1995 г:

"Една жена задава въпрос на листче към Гуруджи: “Постоянно се стремя другите да ме харесват сексуално, искам да изглеждам добре и да впечатля другия. Но скоро всичко това свършва и не се чувствам щастлива. Какво ще ме посъветвате?“

Отговор на Гуруджи: “Вземете мен! Аз съм свободен.“ (Цялата зала избухва в смях).

На следващия ден Гуруджи е получил още един въпрос от същата жена на листче: “Вие вчера ми  предложихте себе си. А не сте ли монах? Не разбирам.“ (Отново и Гуруджи и цялата зала избухва в смях).

Отговор на Гуруджи: “Аз ви предложих духовно приятелство, а не физическо!Не разбирате ли, че външното привличане е илюзия. То никога няма да ви донесе истинско щастие. Защо ви е да се привързвате към някаква личност, аз съм Божи син, вие сте Божи деца. Моята личност не е от значение. Виждайте светлината отвъд личността. Трябва да отидете отвъд секса. Истинската любов е по-високо от секса. Тя е свободна. А в секса се поддаваш на емоции, те те изваждат от твоя център. Истинско изкуство е да се наслаждаваш на живота най-пълно, без да губиш своята центрираност! Знам, че е много трудно. Обикнете всички хора. Вижте, че всички сме души, а в центъра си сме едно цяло. В нас има светлина. Работете в тази насока и не губете своя център. Има толкова красиви неща в този свят. Хайде заедно аз и вие да извървим този висш път. Струва си. Вижте-тук сега сме всички заедно и има такава положителна енергия, такава аура от светлина при нашето общение. Усещате ли как още като дойдете при Гуру, изведнъж се чувствате свежи, ентусиазирани, за вас е празник. Това много помага. Кой може да е вашата половинка, освен безкрайната Душа? Никoй друг, никоя личност!“

На следващия ден Гуружи получава въпрос на листче от един последовател-мъж: “Мнoгo е добре даже, че нямаме физическо, а само духовно приятелство. Благодаря ти Гуруджи за всичко, което правиш за мен. Благодаря ти, че не налагаш полова дискриминация, а обичаш еднакво и жените и мъжете. Благодаря ти, че ми даваш възможност да те обичам. Обичам те Гуруджи! Джай Гуру Дев!(При което цялата зала избухва в ръкопляскания)"

Линк към коментар
Share on other sites

Душата си има пол, и всъщност нейният пол има значение за проявлението във физическото тяло- тамв тя не присъства, но човек се стреми към Душата си..

Пример- мъж с жентска душа: това е Мъэжът- активен, действащ, търсещ и създаващ формата. Жена с мъжка Душа- мишла, тиха, женствена, любяща и т.н., мъж с мъжка душа, жена с женска душа- Душата сама избира пътя на някоя полярност, през която да премине, за да се "поправи"- т.е. да влезе в онова състояние, в което е била "изначално".

А за писанието, и особено старозаветното- то няма отношение към нито едно явление и проявление във физическия свят, и второ- вън от човека. Старияь завет е само това, което представлява човека, тук и сега, страдащ поради своята полярност.

Бих попитал знае ли някой какво е содомия например, или що е дори Сод-ом и Гом-ор? Подсказване- има ги вътре в строежа и функцията на човека- в анатомията, физиологията и биохимията, също и в "невидимото" като емоции, съзнание, менталност- има ги в слънчевата система като устройство и функция, о и в менделеевата таблица ги има, и на нивмото на галактиката- що е то Содом и содомия? Засега тези понятия са едно психическо Бреме...

В новозаветните бестселъри- например в "Деяния на апостолите", симпатиковата и парасимпатиковата системи са представени чрез мъжът и жената, наречени Анания и Сапфира (защо е така- ами кабалистите не харчат пари за сканди-кръстословици...има писания, и време за "губене"...)...та, ако се върнем при Моше и петокнижието (по една книга за всяко сетиво...), и вземем например далече по-разбираемото азиатски "Ако ян заходи към ян, то спонтанно преминава в ин- и това убягва на съзнанието, ако ин заходи към ин, преминава спонтанно към ян, и това убягва на съзнанието- волята не може да попречи на този процес" (приблизителен цитат от нещо което не ми се търси из бумагите у нас..)

Е, Моше право го е казал тогава- кръв навсякъде из писанието е само едно- съзнаване, съзнание....така че, цитираният текст няма никакво отношение към правенето на секс между двама или повече души- това е наставление за медитация всъщност...ама аз просто си ги пиша ей така, и не ангажирам никой да ми се връзва на измислиците.... :1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжко и женско като качества много се преекспонират, чисти стойности няма. Като цяло дуализма, черното и бялото е тежко наследство от юдео-християнството. Доброто и Злото, Дяволът и Бога, всъщност нямат нищо общо с духовността, а с емоционалните ни оценки и преживявания. Реални познаваеми обекти като "това е добро" и "това е зло" няма - всички те са обективирани наши психически съдържания.

Напоследък общувам с български масони и ги питам - защо не допускате жени, отговор няма или е мъгляв... Самите те не знаят защо са масони.

Какво остава за другите...

Линк към коментар
Share on other sites

...Напоследък общувам с български масони и ги питам - защо не допускате жени, отговор няма или е мъгляв. Самите те не знаят защо са масони. Какво остава за другите...

Хехе :lol: Ама наистина, ако и масоните не могат да се оправят с това, какво има да говорим... :sorcerer:

Редактирано от Васил
Линк към коментар
Share on other sites

Валентин - инволюция и еволюция – няма да се наема, нито да кажа, кой от двата твои примера е за инволюция или за еволюция, въпреки че, имам подозрения.  :P  Само ще обърна внимание на това, че и двата процеса имат своя смисъл и за мен няма нужда пред единия да се слага знак на отрицание, а пред другият плюсче. Комуто каквото е нужно – приоритет има душата.

За алкохола –поста ми не е препоръка за алкохолни опиянения, а изясняване на приоритетите, и тук пак ще кажа, медитиране или пиянство, по-добре е да не е пиянство, но комуто каквото е нужно и каквото успее да свърши - приоритет има душата.

Да, от това дали душата иска свобода или други неща, зависи по нататъшната мотивация и намеренията.

Доколкото разбирам, един конкретен път, визираш ти, а може би, греша, поправи ме! Със своите си методологии, предписания за начин на живот и т.н. И не изглежда лош този път, напротив. Харесва ми! Искам и аз да дойда!  :1eye:  Ще ме вземеш ли на Рила?
Надявам се да имаме някой ден това удоволствие :)

Но да похапвам рибка си обичам, и вечер край огъня една молитва няма да мога да кажа, за паневритмията ще се успивам, и от време на време биричка ще си пийвам даже! Еееех! А пък как обичам да танцувам дивашки и изобщо да ми е смешно и забавно. И тишина много не мога да пазя. И с ангелите не мога да общувам, повече из гората ще се мотая и най-различни глупости ще си мечтая. Шегувам се.  :1eye:

Тези неща ще се проясняг когато изясниш за себе си защо си се родила.

Бирата и др. толкова ли са важни?

Как ми се иска да взема една рецепта, всичко в нея описано, да я приложа първо на себе си, после на всеки който докопам... ама не става. Ще стане страаашно.

И в избора на път приоритет има душата.  :harhar:

Да. Затова най добре си спомни мечтите си като 3-4 годишна.

Те съдържат най дълбокия копнеж на твоята душа.

всеки който докопам

:lol::D звучи доста хищно

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

...така си е...средата всъщност е онова което търсим, но не намираме- въпреки "подсказванията" на природата, която не случайно е постадвила дори и половите органи нито отляво, нито отдясно, а точно по средата- геометрически половите органи съответстват на т.нар. vesica piscis- всъщност, везика писцис е това, което всъщност представлява Онова..Светлината де..само че в двата й аспекта- само така може тя да се прояви- нужна е една "дупка" една кръгла нула- тя е едното условие, другото е векторна проекция на съзнанието- но само така, вектур, пъхнат в дупка...такане става нищо, нужно е всичко да се разклати здраво така, че да започне да се проявява като Светлина...Само тук, в самото начало на всичко мъжкото и женското имат някакво значение в смисъл на разграничаване- от "клатенето" нататък всичко вече е проявление,

в което "проявление" всички ние сме само имитатори, а не Творци...

Всъщност, както и да го разглеждаме, сексът и сексуалността, и сексуалното проявление е само имитация на "сътворението"...

Линк към коментар
Share on other sites

Можем да се доближим до оригинала само чрез имитацията, тоест чрез проявлението му - като по нишка. Защото имаме само нея. Сексът е имитация, така е. Обаче докато не бъде впрегнат, никакво доближаване до оригинала не се получава. Никаква медитация не е възможна без овладяване на секса. Това, че някой не прави връзката между двете, означава, че е далеч от осъзнаването на същностната им идентичност!

:yinyang::yinyang::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Моят възглед е че човекът надраснал диктата на секса е най-добре да се стреми с йога медитация и мантра йога.

Сексът ... докато не бъде впрегнат ...никаква медитация не е възможна без овладяване на секса.

Да. Книгите на Мантак и Маноуан Чиа дават определено добри методи за това.

Но Мантак решително не препоръчва секс без любов и вярност към избрания партньор.

Вярно е също че повечето хора не могат после да надраснат привързаността си към тези доста груби емоции и да изкачат по-високите планини на духовността.

Който така или иначе е паднал от самолет в голямо блато, ще трябва някак си да се добере до брега. И при това движение са необходими знания за оцеляване в блато, карта на местността и пр.

Когато човекът излезе от калта е хубаво да се измие добре и изпере дрехите си в чистата вода. Той вече не е принуден да се храни със сурови риби, жаби и змии за да оцелее. Би било смешно да продължи на такава диета при положение че може да си отгледа райска овощна градина.

Това, че някой не прави връзката между двете, означава, че е далеч от осъзнаването

Да :):thumbsup:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Да, и тъй като огромната част от хората са в блатото, добре е тези методи да станат масово достояние! А и не се знае доколо са низши и доколо висши. На изток ги предлагат само на най-целомъдрените и достойни ученици. Всъщност, както казва Кристиян - сексът се преживява на това ниво, до което енергиите му могат да достигнат, до равнището на съзнание, до степента на духовност, която има човек. Може би - диктатът на секса може да се надрасне и при самия секс и освен външната прилика, вътрешното преживяване да е твърде различно от влаганото в понятието "секс"!

Има огромна разлика между секса на една и друга двойка. Каквато разлика има и в съзнанията им.

За себе си, засега, аз намерих една златна среда, която много качествено ме устройва. Редуване на няколко дни секс с няколо дневно целомъдрие. По вътрешно усещане. А, за в бъдеще - мисля да практикувам и по-дълги периоди на това, което се нарича въздържание. Просто в името на изкуството и на науката психология, за лична емпирия.

А иначе, сексът, какъвто съм го загатнал в постингите си, е като катапулт към едно чисто медитативно състояние. За мен е така, а а ко съдя по историческите паметници на източните култури, не съм само аз ... Човек се изпълва с радостно блаженство, което е мир и чистота, с детска невинност и сърдечност. Хармонията и сливането с другия са толкова любящо наситени и блажени, че ставаш едно цяло. Човек изцяло се установява в "Тук и Сега". Каналите така се отварят, че ако след това се направи малко дишане, ги чувстваш като магистрала. Това те прави обаче и силно чувствителен - едновременно, много фино и съзерцателно настроен, но и много раним. Затова е добре да се прави вечер, за да може човек да не се сблъсква веднага със суетата и грубостта на света. А на сутринта се събуждаш ведър и свеж като птичка божия, пълен с енергия и ентусиазъм. Изключително важна е и менталната настройка - изцяло и безусловно положителна. Мен дълго време ме тровеше това, че се борих със секса. Освен безсъние, нищо друго не постигнах! Но, и сега, винаги ще си имам едно наум, докато не направя поне три месеца целомъдрен емпиричен експеримент, за да имам база за сравнение!

Бъдете здрави, приятели!

Линк към коментар
Share on other sites

За да успявате в този живот, трябва ви силна воля, силен ум и силно сърце. Тези неща се добиват само когато човек води един чист и свят живот. Вън от това никаква друга сполука не може да се очаква. Като се разгледа цялата история от единия край до другия, най-сполучили са тези мъже и жени, които са живяли най-чист и свят живот. Не мислете, че е лесно да бъдеш чист и свят човек.  Щом като си изцапан, някога си се напил и си паднал. Изобщо, в света чистотата и светостта надделяват. Грешим като мислим, че в грях ни е заченала майка ни. Всички, които не изпълняват Божията Воля, те са в грях заченати. Някой казва: "Ний сме грешни". Да, не отричам, че правим грешки, но че сме заченати в грях, това отричам Всички, които изпълняват Волята Божия са в Любов заченати.

Христос иска, щото човек да бъде правдив в душата си-това, което той е горе, такъв да бъде и долу......

Беседа от Учителя, държана на 26 юни 1918г.

Философите казват: "Нима Господ ще се занимава с теб, ти си един нищожен пигмей!" Знайте, че Господ се занимава и с най-малките същества в океана, дори тях чува, та вас ли няма да чуе?........

Човек, който е тръгнал към Бога, колкото и малко да се е замислял за Него е спасен, колкото и да е лош като човек. Знайте, че в това Учение, за което ви говоря, човек не погинва. Дори ако изгубиш ръцете, краката, очите си и т. н. няма погинване. Но казвате: "изпъди ли го". Нищо, той е изпъден от училището за година-две, но после го приемат да учи пак. Който смущава другите, той бива изпъден вън. Ако вие не изпълнявате това, което ви учат, ще ви изпъдят, за да дойдат други, които искат да слушат и изпълняват......

Беседа от Учителя държана на 7 ноември 1918г.

:):)

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин, бирата не е никак важна...

Ако се интересуваш какво мисля по въпроса защо съм се родила, ще ти отговоря в една друга тема. В тази съвсем накратко - да обичам и да ме обичат.

И аз ще се радвам да пийнем някой път билково чайче край Рилските езера.

За секса - нямам основата и знанията, които имат другите участници, за да мога да коментирам. Единственото, което мога да кажа е, че май всеки човек, в чисто практически аспект, трябва да намери и тук себе си. Предполагам, това зависи пак от нуждите на душата, от пътя който си е избрала, от индивидуалното ниво на енергия.

Пътя, който си е избрала е свързан и с това дали е мъж в този си живот или жена. Ако е жена, мисля, че е по-опасно, ако се привързва към чисто земния аспект на сексуалността.

Ако човек е загубил чистотата на връзката с Божественото, в света има "преводи" от един куп школи, които ще му предложат своите методи, но пак той сам ще носи отговорността за приложението им. Ако поне малко има разбиране - ще отсява, ако не, малко по-бавно, но пак ще се научи да разбира.

За себе си, съвсем простичко съм го решила - най-важното е Любовта, която усещам в душата си. Ако сексът е свързан с това чувство на Любов - само тогава за мен е добре да го практикувам. Знам, че има и чисто практически школи, в които се разглежда по съвсем друг начин. Но те не са за мен сега. :1eye:

Редактирано от tamin
Линк към коментар
Share on other sites

Редуване на няколко дни секс с няколо дневно целомъдрие.

Човек се изпълва с радостно блаженство, което е мир и чистота, с детска невинност и сърдечност.

:lol: Ти не можеш да правиш това постоянно! Няколко дни секс, с няколко дни целомъдрие...да почиваш няколко дни от секс не е целомъдрие, трябват ти няколко дни за възстановяване, така че за какво целомъдрие говорим в случая? Целомъдрие е пълно въздържание за дълъг период от време. Там се иска воля и сила. Тогава можеш да говориш за целомъдрие.

При детската невинност точно няма секс. Тяхната сърдечност извира и е еднаква към всички, не е нужен конкретен привлекателен обект за техният мир, радост и сърдечност. Това е невинност, това чистота. И възрастните можем да бъдем като тях, но ние наслагваме и секса върху всичко това и нещата излизат от рамките на безусловността. Невинността и

чистотата си отиват...Аз съм решил да ги запазя като не се вписвам в общоприетите рамки на възрастните :):smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:lol: Ти не можеш да правиш това постоянно! Няколко дни секс, с няколко дни целомъдрие...да почиваш няколко дни от секс не е целомъдрие, трябват ти няколко дни за възстановяване, така че за какво целомъдрие говорим в случая? Целомъдрие е пълно въздържание за дълъг период от време. Там се иска воля и сила. Тогава можеш да говориш за целомъдрие.

При детската невинност точно няма секс. Тяхната сърдечност извира и е еднаква към всички, не е нужен конкретен привлекателен обект за техният мир, радост и сърдечност. Това е невинност, това чистота. И възрастните можем да бъдем като тях, но ние наслагваме и секса върху всичко това и нещата излизат от рамките на безусловността. Невинността и

чистотата си отиват...Аз съм решил да ги запазя като не се вписвам в общоприетите рамки на възрастните :)  :smarty:

Ха ха. Ами, Максиме, за мен няколко дни са си целомъдрие. Не защото съм кой знае колко сексуален или потентен. Съвсем средностатистически съм. Но - такава ми е биологичната настройка. А за възстановяването - това е спорно - ако няма свършване, а практикуваш медитативен секс, има нужда не от възстановяване, а от известно огрубяване, за да можеш отново да се вместиш в социалната грубост на интеракциите... Всъщност, такова действие не е уместн ода се нарича секс, защото сексът означава разделение, поляризиране. А при акта, за който говоря, се осъществява сливане и единение! Може би по-удачно е да го наричам медитативно сливане. Или холотропно сливане, тоест насочено към цялото сливане. Сексът сам по себе си е целомъдрен и детски невинен - поне ако се прави правилно технически, с Любов към партньора, с отдаденост на висшия живот, с бхакти и посвещаване на енергията му на Божеството!

Скромният ми опит с целомъдрието говори, че силата расте много кратко време - около две седмици, след което се установява на едно средно равнище - стабилно и постоянно. И оттам нататък вече всичко зависи от насоката на съзнанието. На изток за целомъдрие се приема и такова сливане, каквото описвам. Изключително уважавам и това, ортодоксалното целомъдрие! Наистина! Но, съгласи се, че хората сме различни и че пътищата към Бога са различни!

За целомъдрието, което ти практикуваш, и което аз силно уважавам, са нужни определени генни предпоставки, които пък дават и определен характеров темперамент. Ако човек ги няма, силната воля и силата, дори прекалените опити за трансформация единствено разболяват човека. Не ме питай откъде го знам...

Така че, има различни хора, темпераменти, биологични заложби - оттам и различни подходи към живота и конкретно към Йога, към Уението на Любовта, Мъдростта и Истината! :feel happy:

п.п.: А, да. Кликам на "промени"... Да, точно така, при детската невинност няма секс, има радост и чистота. Защо тази детска невинност да не може да се прояви и в процеса, който описах? Наистина няма секс. Само външно прилича на секс. По същество е невинност и чистота! Ами, така си е ... Просто елемент от "Пътя със Сърце!" :feel happy:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Това според мен е най-голямата заблуда на християнството. Някой решил и написал нещо, което му е изгодно, насадил някакви страхове у хората и те се вързали, и така от век на век,
Религията в много случай си е заблуда и догматизъм.

Целомъдрие е пълно въздържание за дълъг период от време. Там се иска воля и сила. Тогава можеш да говориш за целомъдрие.

А и така нареченото от чернокапците "целомъдрие" си е отново заблуда! Учителя не говори като тях. Обичай, живей, радвай се....бъди щастлив!

Естествено, не става дума за оргии и разюзданост...защото някой може така да разбере приказката ми.

Но междувременно, как може да се толерира едно(общо взето неестествено), а друго...естествено, нормално, физиологическо, да се нарече нецеломъдрено? Което в мен звучи така....целомъдрие=духовност;"нежност и чувствителност"=интелект. :D

А какво ще кажете за гениалните сифилистици? За да си на "върха" в науката , изкуството и пр., трябва да си различен по някъкъв начин изглежда?

Линк към коментар
Share on other sites

Учителя не говори като тях. Обичай, живей, радвай се....бъди щастлив!

Естествено, не става дума за оргии и разюзданост...защото някой може така да разбере приказката ми.

Но междувременно, как може да се толерира едно(общо взето неестествено), а друго...естествено, нормално, физиологическо, да се нарече нецеломъдрено? Което в мен звучи така....целомъдрие=духовност;"нежност и чувствителност"=интелект. :D 

А как е било в младежкия окултен клас? Трябвало е всички да са целомъдрени. Това е било едно условие, иначе не можеш да влезеш в Младежкия клас. Там Учителя е давал по-дълбоки знания. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, идеята на темата е дали хетеросексуалните и хомосексуалните, и каж`годесексуалните могат да имат еднакви постижения в духовно направление.

Точно тук отговорът е прост- човек може да се развива духовно по два начина- когато дейностите в живота му му доставят радост, и той ги извършва с желание; или чрез метода на ограничение и страдание- каквото и да подхванеш, в каквато и да е насока, страданието е винаги отговорът и резултатът от постигане на желанието, при все че в желанието не е заложено страдание като ефект.

Сегашното знание, което човечеството има на разположение, е придобивано и трупано и по двата начина- и с радост, и със страдание като "заплата", една голяма част от езотеричните знания по принцип са "свалени" от хора, меко казано с много различна сексуалност от "традиционната". И хомосексуалността е била поощрявана, особено сред онези, за които окултното, невидимото е видимо- т.е. за хората с "дарби" хомосексуалността е била препоръчвана дори, и от страна на дсвата пола. Имало е всякакви ритуали и практики, и всичко си е на своето място, просто защото е предвидено, и човек няма правото да избира как да еволюира. Много се спекулира със свободната воляи свободния избор, но това са понятия, които просто нямат никаква стойност в диалектичното битие, в което живеем. Това, че на нас ни се иска да е така, то е друг въпрос- 100 пъти повторената лъжа, става истина...но точно тук, във физическия свят, в който живеем в тяло, и единствената възможност да възприемаме този свят е посредством петте ни сетива, за истина изобщо дори не може и да се говори. Истината е винаги тук, вътре в нас, около нас, но разполагайки с 5 сетива ние нито можем да я обхванем цялата като количество, нито да я проумеем качествено, от нея падат за нас само трохи- а от трохите не можем да твърдим, че знаем истини, защото не този който яде трохите знае за това, какъв е хляба, колко голям, препечен, с каква форма, по каква рецепта е приготвену, кой го е приготвял и т.н., а само онзи, който приготвя хляба....

Дадена ни е възможност да отгледаме от една троха цял хляб, но докато този хляб не се появи в реалността на човека така, че той на свой ред да престане да бъде консуматор на трохи, но да може и той хляб да прави...до тогава не може да се произнася по отношение на истината за хляба, защото не я познава цялата...а в писанието на достатъчно много места се дава пример, как може да се употреби една полуистина, т.е. една лъжа- разлика няма между лъжата и частичната истина...

Ако вземем например християнството, по отношение на сексуалността като ориентация, практика и т.н., изучавайки "писаното"- гарантирано няма да разберем нищо...

Христос например- Той се представя като Някой, който според информацията от написаното до началото на ХХ век беше по подразбиране "девствен".

Днес, по отношение на "писаното", се намериха достатъчно източмници, според които Христос можем да си го ориентираме сексуално както ни допада- има достатъчни основания да "обвиним" Христос в това, че еправил секс- с жени, че дори и семейство, деца и прочие "човешки, твърде човешки" неща в тази насока е имал, можем да Го "обвиним" в хомосексуализъм- достатъчно данни има и за това, така че от написаните неща винаги могат да се правят радикално противоположни заключения- истината обаче я няма...

Дали Христос е правил секс, дали е бил женен ии омъжен, дали е бил хетеро-, би-, хомосексуален- това можем да разберем само от самия Него.- Той в наши дни е по-близо от всякога до нас, хората- но със сигурност срещата ни с Него не е на някой от полюсите на битието...Писано е "Аз съм алфата и омегата, началото и края...", но ако за първи път попадаме на земята, не можем дазнаем що за живот има на нея, ако впечатленията ни са само от полюсите...

Полюсите са винаги неблагоприятни места за живот, така е и в биологическото съществуване на човека- появата ни във физическо тяло е процес протичащ полярно, условията за появяващия се човек в няколко килограмово телце са дори по-неблагоприятни и от полярните....Същото е и в края на живота- старостта е живот, протичащ в полюсите...така че, нито бебето, нито стареца ни дават представа що за "птица" е човека...

Така е във всички отношения и направления. Със сигурност обаче, сексуалната енергия може да протича и да се обменя в две направления- хоризонтално, и вертикално. В хоризонтално направление тя се обменя с другите хора, или с други видове дори, че даже и с алтернативни форми на живот като "полтъргайст", но във вертикално направление тя има отношение към еволюцията.

Дали човек е хетеросексуален или хомосексуален, некрофил, педофил и прочие- това има отношение само към хоризонталната посока и обмен на сексуалната енергия.- Тя "избухва" и ако няма създаден съзнателен път нагоре, "излиза" и се разпространява в хоризонтално направление през най-податливото енергийно място. От нивото на това място зависи всъщност дали човек е хомосексуален, хетеросексуален и прочие, включително и всичмките му там "извратени" направления.

Всяко едно ниво има насока, в която сексуалната енергия се насочва хоризонтално- ако сексуалната енергия се излъчва предимно от зоната на първата чакра, човек със сигурност би проявил своята сексуалност по друг начин от хетеросексуалния- в енергийните потоци, които се излъчват от първата чакра, сексуалната енергия няма друг избор- това което се прояви, това човек осъзнава..Тук са най-честите "проблеми" с това, че някой е роден мъж, но съзнанието му е женско и се приема за жена, или обратното- жена, но се възприема като мъж, както и още някои направляния, които сме приели за "престъпления".

На следващото стъпало, на нивото навтората чакра, сексуалността в хоризонталнонаправление се изявава полярно- тук имаме най-голям "асортимент" от варианти- хетеро, хомосексуалност, всеки си съзнава пола, и има привличане или към противоположния, или към собствения си пол.

На третото ниво сексуалната енергия се проявява в хоризонтално направление отново както на първото ниво, но с доста повеиче възможности- тук вече почти не присъства сексуалния акт както физическо явмление. Тук влизат всъщност всичките ни действия и проявления, знания, научни търсения, изява, чрез което правим "секс" и обменяме сексуална енерлгия на нивото на работата, приятелите, семейството, колектива, и т.н., спорта, изкуствата...На това стъпало сексуалността има израз като кариера, като "инвестиране" на сексуална енергия за постигане и утвърждаване на всичко онова, което Аз-ът ни пожелае, вклрючително и убийството, ревността, и прочие изяви...

На четвърто ниво енергията епринудена да направи завъртане на един цял оборот, и имаме както впечатление за завръщане в първоначално положение, което ни обърква, така и разбираме, че всъщност макар и с усещане за крачка назад, ние не сме "напреднали", а сме се издигнали с един "оборот" нагоре.

Тук присъстват всички възможности- и полярните, и неполярните, като за разлика от второто ниво, тук "половия орган" е сърцето на човека. Може ли някой да твърди коя е правилната "сексуална ориентация" на сърцето като полов орган?

Едно стъпало по-нагоре от това ниво обаче е доста високо стъпало, и си има междинно, в което междинно състояние имаме възможност за полярна експресия на сексуална енергия в хоризонтално направление. Тази възможност обаче ни се отнема след навършване на 20-21-22 години.

Следва стъпало нагоре, неполярно изразяване и така нататък, до горе....

Всъщност, единстнвената възможност за общуване с Бог е посредством сексуалната ни енергия. Той общува с нас винаги, но ако нивото на което Го осъзнаваме не достига сексуалната ни енергия, то преживяването на Бог е под формата на страдание и болести...същото е както да допрете магнит до часовник- часовникът вече не върши работа...

Това, откъде се изразява сексуалната енергия, на кои нива, и в какви насоки- това определя не само сексуалноста и предпочитанията на човека в сексуално направление, а определя цялостната личност.

Тук вече би трябвало да е разбираемо защо се препоръчва целомъдрие, под формата на сексуално въздържание в насока полов акт, или "пропускане" в хоризонтална насока....но не е само в това "целомъдрието".

Гарантирания "егоизъм" и проявлението му в хоризонтална насока се съдържа като главна програма на първите три стъпала, и частично на четвъртото и петото стъпало. Горнете стъпала са изцяло артруистични, въпреки че посредством изучаване на възможностите, може да се проявят чисто егоистични направления на сексуалната енергия, маскирани по-най разнообразен начин- това е "хакерстване" на изключително високо ниво- тук, най-често зад алтруистичния енергиен поток може да се постави само една единствена егоистична "точка"- т.е. букваблно "нищо", от което може да стане нещо, при това- без човек пряко да го изяви...То вид "данък", или е напринципа на онеци кражби, при които се краде от множество "единици" по една съвсем малка част, "комар да ухапе слон"...Човечеството познава множество такива учители с бели дрехи, които само една черна точица някъде имат, и не я изявяват, хорат сами я намират и приемат за нещо, което следва да "напълнят"...Това също е форма на сексуална ориентация, макар и преминала през много "сървъри" така, че само някой на същото ниво би могъл да проследи откъде идвма- с каква цел....зависи от "забитата карфица" или "точката"...

Ето защо, в хоризонтално направление човек може да изнасилва и с половите си органи, но също така може да изнасилва и с интелекта си например, и по много други начини- последствията за изнасиления са винаги едни и същи, независимо от начина- физически, или интелектуално..

Човек, с хетеросексуални предпочитания, може да е травестит по отношение на сърдечния си "полов орган", да е би-, или хомосексуален на ниво извън физически сексуалното ниво...

Със сигурност проява на хомосексуалност е понятието "теоретик", тъй както понятието "практик", но, понеже посочването на примери със сигурност би създало доста възможности за "извратена сексуална ориентация" продуцирана от порно-магната, наречен "интелект", то най-добре е всеки сам да се опита да осезава мирозданието и да придобива опит посредством изявата на сексуалната си енергия на съответното ниво, на което може да я осъзнае, и да търси осъзнаване и на другите нива. Всъщност, това е единствената възможност за опознаване на херметическия принцип за горното и долното, вътрешното и външното, лявото и дясното...всичко е каквото "там" такова и "тук", но докато стане, имаме да изравняваме на везната- дали наслаждение или страдание- това зависи от "наследството", което сме остамили сами на себе си, както и от това, какво сме научили в живота, и как го прилагаме в качеството си на менаджери на сексуалната енергия из цялата вселена... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Може би наистина е по-добре да пишем в темата за секса...

Кристиян, би ли дал примери за някои от Учителитете, които са имали"меко казано различна сексуалност" и са поощрявали хомосексуалността? Нека не числим тук гърците - те винаги са препредавали Египетско и Индуско познание и не са имали Учители от наистина високо ниво. Освен това, както твърдиш, че нямаме свободна воля, какво предлагаш - да легнем и чакаме да се разтопим в нищото? Нима нямаме недуален заряд в нас, който е именно свободната ни воля? Колкото по-идентични сме с този заряд, толкова повече воля имаме, не мислиш ли?

МНого добър постинг - наистина, действията ни са сексуални, чувствата ни са сексуални, интелектът ни е сексуален, душата и духът ни са сексуални! От количеството и качеството на проявата на сексуалната ни сила на всички тези равнища зависи всичко в живота и смъртта ни!

Хареса ми обяснението за хомосексуалността (физически проявената) като хоризонтална проява на сексуалната енергия на първа чакра - генните заложби и на втора - емоциите, страстите и инстинктите, нагона. Но, и хетеросексуалната проява на тези чакри е също хоризонтална - каква е разликата и защо се появява хомосексуалност?

Линк към коментар
Share on other sites

:) Хомосексуализмът е нещо твърде неизследвано. Умният, като не знае нещо, по-добре си мълчи. :)

Бих чел с удоволствие постингите на Кpистиян защото явно има представа за нещата от малко по-духовно ниво, само да ги беше синтезирал повeчe... :wub:

Човекът е разделен на две - мъж и жена, от тази гледна точка, едва ли сме нещо "здраво", умираме на по 60-70 години (средностатистически), така че да твърдим че хомосексуализмът е "извън пътя" е най-малкото неразбиране на връзката му с всичко останало. Според мен в него има стремеж към връщане към андрогинното състояние, към търсене на другата половина в себе си. А дали и доколко се намира по този начин ? Аз трудно мога да отговоря категорично кратко и изчерпателно на този въпрос.

Поздрави и повече просвещение ви желая !

:feel happy: Мир вам :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Защо съм хетеросексуален?

Защото:

- имам сексуално привличане към противоположния пол

- обичам всички, но интимно дълбоко в сърцето си допускам само противоположния пол, а с идентичния на моя пол поддържам естествена дистанция, която се диктува от енергетичната ми структура. С моя пол мога да бъда много дълбок приятел, но винаги има известна дистанция.

- интимните интереси на цялостното ми същество, подобно на тялото ми, са насочени към противоположния полюс на висшата същност в мен - Анима, Богинята!

- защото сърцето ми се възхищава до дъното на съществото си на красотата на женската същност - и на тялото, и на душата на жената - и това става естествено

- по-лесно и с радост общувам и комуникирам с противоположния на моя пол - защото така ми диктуват импулсите ми

Това стига! :yinyang::yinyang::yinyang:

Любо, андрогинността е изначално състояние, предполагам - но другата половина в нас - е противополюсна!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Значи много добре разбираш хомосексуалната природа.

С тази разлика,че аз мога да намеря както Анимус така и Анима както в себе си така и в другите.Това дава възможности за които не си и подозирал.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Чудесно ...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...