Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сексуална ориентация и Духовност


Ради

Recommended Posts

Има ли някое от петте ни сетива, което да не може да бъде заблудено и излъгано? Не- това са както клинически факти, така твърдението се отнася и до "референтните стойности", с които сетивата ни функционират "нормално".

Т.е. волята няма начин да познава свободата, защото не познава истината. Воля има- но не и свободна. Избор- само в хоризонтално направление, при това- ограничен. Вертикалното направление не е продукт нито на волята, нито свободата, с която човек разполага, описано е като "откровение", като "откупване". Човек се откупва именно защото сам не може да направи това. Ако някой твърди обратното, и в същото време търси "вярата" в Бог и уповава на неговия промисъл...някак си не си отива едното на другото....

Воля- интересно понятие за размишление....Що е то воля- да ям или да не ям? Да спя или да не спя, да дишам или да не дишам...пулсът ми да бие 30 пъти мв миннута, или 100...Човек е зависим изцяло и напълно в това свое положение от природата, нейните закони, и петте си сетива, които са основния "остен" за всяко едно действие или бездействие...

Свободата се постига едва тогава, когато човек умре, възкръсне от мъртвите, и се възнесе...Свободния човек каза "Даде ми се всяка власт на небето и земята"- ето, това е Новия Завет...Как е дадена тази власт, и на каква цена?

Който не разполага с тази власт, си е обект на закона, и се третира от закона като престъпник.

Питам всички- Христос, като изпълни закона, постигна ли свобода? Не, тъкмо обратното- осъдиха Го...

А за това, че животът е лишен от избор, едва ли има нужда в наше време да се доказва- колко детерминанти на живота има? Астрологични, генетични, семейни, социални,расови, етнически, национални- предопределеността е навсякъде..

Аксо под избор, и свободна воля се счита това, да "мърдаме" докато не намерим място, на което по-малко ще ни боли, или сърби- това ева ли е свобода...

И мисленето, и емоциите- все са по принуда- ако човек е свободен и може да избира, може да избере да не мисли, да не изпитва емоции...но не може..

Животът е изчислен с най-малките подробности, и най-голямата тайна в него е една единствена- той не служи за нищо, освен за да бъде нива, в която да бъде засято и отгледано едно семе, при това- избор и свобода няма нито по отношение на дъжда, бурите, градушката и т.н....Не може да изберем да стане така, че да се посее семето, и да си израстне ей така, както на нас ни се иска- ако го навали градушка...ще загине...

Това, което човек може да даде от себе си е само почвата, да се труди здраво за да не допусне водата на емоциите му да не му докара градушка, бурята на мисълта му да не прекърши стебълцето преди да е дало плода си,или да не потулва с облаци слънцето, което го дарява със светлина...

Живота ни като хора във физически тела, свободата на волята и избора са несъвместими понятия...Живота ни зависи преди всичко от растителното царство- поради това, че емилостиво, в Творението се разхождат двуноги, наричащи себе си хора...

"Ако плътта е сътворена заради духа- това е чудо, но ако духът е сътворен заради плътта, това е чудо на чудесата. Аз обаче се чудя, как такова богатство, тъне в такава бедност."

"Където са три бога, те са божеството. Където са два или един, аз съм с него."(евангелие от Тома)

От това по-ясно не че не може, но не му е времето да се казва.....все още....

Докато човек пие за да се напие, а не пие защото е жаден, не може да възприеме пряко нещата- или ще го приспят, или е го разгневят...

Направете си експеримент- почерпете с няколко питиета някой интелектуалец в кръчмата, и той ще ви обясни и сътворението, и неговия смисъл....но кажете ли му, че е пиян и е роб на изпаренията, пораяди които е способен да даде ви разкрие философията на битието, най-верояатно ще се разгневи...

Ако имате търпение, ще видите дори и това- сам човек да сяда в кръчмата, да се напива, и на себе си да разяснява философията на битието, но пред мълчаливия поглед на жена си в къщи или би млъкнал, или би я набил....и в двата случая нито е имал свобода, нито воля, нито избор, освен този да я набие, или да замълчи (въпреки, че има и няколко други варианта)...

И без глам алкохол да погълнем отвън, при спазване на абсолютна трезвеност, вътре в организмва алкохол всякакъв да искаш- има ли някой, който познава целия диапазон на сетивата, за да изкаже твърдението, че онзи, който не пие никакъв алкохол е трезвен и сетивата му са в изправност? Едва ли бихме намерили такъв човек....

Но, имаме Чжовека, който казва "Даде ми се всяка власт на небето и земята", на Когото можем да поверим своята несвобода, липса на свободна воля и предопределеност...Колко му е, при такива "препоръки"....да, ама и това трудно можем да направим..но въпреки това, не се отказваме от едно малко на екс, с което да поддържаме илюзията за свобода на избора и свобода на волята...

Трезвен, буден, пробуден, просветлен- има нещо общо между тях- възможността за Свобода, притова- лично опитан, гарантиран, и със всички запазени 7 "печати" и нужните кармични сертификати...

А в тази връзка, свободата като състояние на днешния човек е описана в Отрокевинието- Йоан се разплаква тогава, когато разбира, че няма нито един...който да може сам да счупи всичките 7 печата...при все ентусиасти които можем да изнамерим...

А що се отнася до хомосексуалните учители и учения. Само едно ще спомена- факт е ,че съвременната култура, наука и изкуствата в Европа и по-голямата част от Америка са повече от пряко свързани с древногръцката култура, наука и изкуства, и съвсем малко ( при това- заимствано отново от елините)- римската...

Обществото там гарантирано е поощрявало хомосексуалността, и като се поогледа човек, ще разбере, че именно в Европа и Америка има най-голям проблем с това да си хомосексуалбен или хетеросексуален- навсякъде другаде контрастите о тдавна са ретуширани, да не говорим че на доста места контрасти всъщност не са и съществували...

Имена на хора няма да посоча- въпреки че ме сърбят "клавишите", няма хвърлям "бомби" за да ловя риба...на мен колкото ми е нужна, ловя си я с въдица, по класическия метод с кукичка и червейче...ама и в това има хомосексуален елемент, така че няма да задълбавам. Въдица който си има, да си лови риба, където и както си поиска според свободата с която разполага или не разполага... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

С тази разлика,че аз мога да намеря както Анимус така и Анима както в себе си така и в другите.Това дава възможности за които не си и подозирал.

Която и страна да е написала това - хетеро или хомо - Благодаря!

Ето според мен признака за духовност.

Ако някой се усеща ПО- от другите благодарение на сексуалната си ориентация (повтарям няма значение каква е тя), той е обърнал гръб на духовността и е пуснал в душата си Гордостта и Суетата.

И дали тези демони ще се подхранват с принадлежност към определена сексуална ориентация, която смята противоположната за "низша" или към каквато и да било друга "групировка" по някакви измислени признаци - има ли някакво значение вече?

Линк към коментар
Share on other sites

Донка незнам да разбирам ли коментара ти като упрек.Ако е така знай че гордостта и суетата не са мои спътници.Не се смятам за нещо повече,и не приемам другите за по низши,порсто с няколко думи показах сдин свят за който всички говорят но никой не е бил там.Разбери че приемам всички но дали те приемат нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, както е тръгнало, щом и великите учители, според някои са хомосексуални, а и некрофили... Щом е нормално да се прави секс с животни, с трупове, както твърдите, ако свободната воля е толкова незначителна, че на практика я нямаме, както твърдите, защо не следваме природата си, наистина? природата - нали е нормално? Бащи да правят секс със дъщерите си... А, защо е и със синовете, нормално е, както излиза... Майки да спят със синовете си - нали и без това го правят подсъзнателно... За животните и труповете, които са толкова голям приоритет в някои школи, както бе потвърдено тук, въобще да не говорим - то се подразбира, че е толкова природно - нали имаме право ако не на свободна воля, поне на личен избор ... Наркотиците и свободните убийства? О, те са нещо толкова маргинално - ами, хубаво е да ги поощряваме!

Хмм, между поощряването на обратните и горните красоти, стъпката е много малка...

Не мисля, че нямаме свободна воля. Малко е - но я имаме! Някои неща не могат да бъдат отработени естествено, да бъдат трансформирани - прекалено ниско в блатото са и прекалено далеч са от Истинската ни Природа!

Затова - има Закон! Колкото човек е по-съзнателен, толкова е по-свободен и повече извън железните ръце на закона. Законът обаче съществува, без значение дали го знаем или не. Записан е в самия живот! Някои неща просто трябва да бъдат изключени! Хайде със здраве... С най-добри чувства и ръка на сърцето: Орлин - малка свещ, която вунаги може да бъде загасена, но със свободна воля - колкото и да е малка!

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен в него има стремеж към връщане към андрогинното състояние, към търсене на другата половина в себе си.
Майката Природа(Бог, Вселена, Космос...все тая) си е казала думата! Няма причина и нужда да и коригираме "решението"!

Въпроса е друг! Духовноста влияе ли се от сексуалните предпочитания?

НЕ! НЕ! НЕ! Не се влияе!

Тогава какво остава?

Ами да се прехвърли разговора в тема за секс и сексуални желания, или предпочитания..все едно!

Мисля, че въпроса е изяснен вече! Или още не? :D

Ами, както е тръгнало, щом и великите учители, според някои са хомосексуални, а и некрофили... Щом е нормално да се прави секс с животни, с трупове, както твърдите, ако свободната воля е толкова незначителна, че на практика я нямаме, както твърдите, защо не следваме природата си, наистина? природата - нали е нормално? Бащи да правят секс със дъщерите си... А, защо е и със синовете, нормално е, както излиза... Майки да спят със синовете си - нали и без това го правят подсъзнателно... За животните и труповете, които са толкова голям приоритет в някои школи, както бе потвърдено тук, въобще да не говорим - то се подразбира, че е толкова природно - нали имаме право ако не на свободна воля, поне на личен избор ... Наркотиците и свободните убийства? О, те са нещо толкова маргинално - ами, хубаво е да ги поощряваме!

Евалла!! :thumbsup2:

По добре не можеше и да бъде казано!

Редактирано от izgrev
Линк към коментар
Share on other sites

Нека Някой в края на краищата се опита да ми даде определение за това какво е духовно,и с какво вашия път е по добър от този на другите.

Разбирасе ако това е по силите на един обикновен човек каквито сме всички ние :v:

Линк към коментар
Share on other sites

"А ако е така, то не съществува свободен разумен избор. Кой определя нашите наслаждения? Освен че нямаме свободен избор, ние не избираме сами характера на наслажденията ни. Това става не по наш избор и свободни желания, а в съответствие в желанието на другите. Ние не избираме модата, начина на живот, увлеченията, храната и т.н. Всичко това избираме в съответствие с желанието и вкуса на окръжаващото ни общество. И не от по-добрата му част, а от по-голямата."

Цитирам от статията, която постнах в друга тема, и за която дадох линк тук, по-горе.

Та, това което съдържа цитата е практически необоримо- никой досега не е успял, и не може да успее да примеде каквито и да са аргументи, зда да обори по някакъв начин смисъла придаден в цитата. Това е догма- това е написано в Тората и в цялото писание всъщност, а и не само в него, в писданията на иток, в сутрите на будистите и къде ли не още...

Орлине, не го приемай лично, но ако прочетеш внимателно примера за пиещите за да се напият, и жадните...може и да намериш някое местенце за себе си. Аз със сигурност съм там, сред пияните, но поне вече не вкарвам алкохол отвън...оставъли съм само този, който организмът ми по неизбежност ще си образува...И понеже нямаш избор, ако аз не призная философията ти за битието, следва да си отнеса гнева ти.- Това също го приемам, защото нямам избор да го избегна...

Няма да описвам как точно стана така, че лично аз от откровено поддържащ, дори фанатично привързан към хетеросексуалния модел само до преди две години и половина, днес нито един сексуален модел нито ме впечатлява, нито съм фен на няксой определен тип- това не ми пречи да правя секс с половия "орган" на сърцето си- той няма никаква ориентация...

Не бих пожелал на никой да отнесе доста неща, които отнесох самия аз поради лукса да бъда "хетеросекс8уален фен". Има хора, които ме познават, и които знаят доста неща от личния ми живот, и на тях им е достатъчно само това, а на мен не ми е нужно даописвам страданията, от които всеки може да опита "на промоция" безплатно, 100% натурално и сам да си извежда поуките...или ако му "светне", да потърси помощ точно там, където ще я получи...:)

И съвсем накрая искам да завърша с това, че няма никаква разлика между този свят, и духовния свят, между материалния, и духовния свят. Разликата е функция, породена от един коефициент на "недостатъчност", който при нас хората варира в различна степен, но няма човек, при който този коефициент да липсва.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да ми каже, какво представлява въображението? Не седи ли то в основата на нашата творческа активност? И не е ли сексуалната енергия проява на същатата тази активност на физически план? Нашите сексуални желания не са ли предизвикани от въображението ни, попаднало под контрола на нашите емоционални (астрални) тела, техните навици и инстинкти? Те не са ли резултат от неправилно насочена творческа енергия? За каква сексуална ориентация може да се говори при Учителите (а и всички посветени), които са осъществили пълен контрол над трите си нисши проводника?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой се усеща ПО- от другите благодарение на сексуалната си ориентация (повтарям няма значение каква е тя), той е обърнал гръб на духовността и е пуснал в душата си Гордостта и Суетата.

:thumbsup2: Съгласен.

Сексуалната ориентация е нещо толкова несъществено и маловажно на фона на наличието на духовен път или стремеж, че тук й се отделя излишно и неоправдано много време. Освен това й се придава прекалено голяма значимост. Аз бях дотук в тази тема, повече няма да я чета.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм!Избълваха се куп глупости а краината цел така и не бе постигната.

Моя извод е че сексуалната ориентация на играе никаква роля в стремежа на човек към Създателя.Ако аз вървя към Бог вярвам че той ще ме приеме :v: такъв какъвто съм.

Линк към коментар
Share on other sites

Автор- Епископ Иларион (Алфеев). Превод.

Случва се пастири да изискват от съпрузи пълно въздържание от брачно общение, с мотива, че бракът съществува единствено с цел раждането на деца, и ако съпрузите не искат да имат деца или вече имат деца, а повече не могат да отгледат и възпитат, те трябва да се откажат напълно от съпружески живот. Подобна гледна точка противоречи на Православието. Според учението на Светите Отци, бракът съществува заради любовта между мъжа и жената, и тази любов се проявява в брачното общение. Затова отказът от съпружески живот в брака, с изключение на специално установените постни дни, в които се изисква пълно въздържание, не може да бъде оправдан. В краен случай, такова изискване не бива да се поставя на миряните

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...