Jump to content
Порталът към съзнателен живот

14. Постоянна благодарност


Recommended Posts

Наряд за начало:

Бог е Любов

Псалом 103

Добрата молитва

Беседа: Постоянна благодарност, Утринно Слово, 29 май 1932 г., София

Наряд за край:

Господнята молитва

"Основната идея на днешната лекция е да благодарите на Бога за всичко. Отстъпвайте си взаимно. Ако две сестри отидат на извора, нека по-силната даде път на по-слабата, да не се стреми да я изпревари. На земята първо място няма. Първото място на земята е последно на небето; и последното място на земята е първо място на небето. Което е хубаво на земята, то е хубаво и на небето. И което е лошо на земята, то е лошо и на небето. Ако си направил добро на земята, като отидеш на небето, за тебе ще се отвори райската врата. За онзи, който прави зло на земята, райската врата е затворена. Там ще бъде в тъмнина. Като правиш зло, хората ще се отдалечават от тебе. Казвате: „Учителят може да направи всичко.“ – За себе си всичко мога да направя, но за вас всичко не мога да направя. Когато грешите, вратата на рая ще бъде затворена за вас. – Защо? – Защото грехът, злото е същество, което има възгледи като на паразитите."

Постоянна благодарност

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз ви задавам различни въпроси, но това не значи, че непременно трябва да ми отговорите. Аз искам да мислите, затова ви задавам въпроси.

Защо ние - хората - обичаме и искаме веднага да намерим отговорите? Може би те ни дават стабилност и самоуважение - фалшиви, обаче? Може би малко се опасяваме, че пътят на мисленето, по който ни тласка един въпрос, ще ни застави да минем през промяна на нещо, с което сме свикнали?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напоследък ми се случва често да мисля за осъждането и за критиката и за поправянето на "неправилните"...

Във времето на Христа дошла една жена в дома, където бил Той, паднала на колене, плачела, мила нозете Му и ги целувала. Присъстващите осъдили Христа, че позволил да мие нозете Му, осъдили и нея. Те не разбирали, че тази жена се разкайвала за греховете си.

Оттук ми светна и разбрах осъждането и осъждащите - те просто все още не са разбрали това, което осъждат и искат да поправят...

Линк към коментар
Share on other sites

А е нужна и Любов, за да искаш да рабереш и да можеш да разбереш.

Това, което не съм разбрала в някой друг и в себе си съм осъдила, после ми идва до главата.

Като не можем да разберем от чуждия пример, стоварват ни урока лично да го отработим.

Велико училище е животът! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ви задавам различни въпроси, но това не значи, че непременно трябва да ми отговорите. Аз искам да мислите, затова ви задавам въпроси.

Защо ние - хората - обичаме и искаме веднага да намерим отговорите? Може би те ни дават стабилност и самоуважение - фалшиви, обаче? Може би малко се опасяваме, че пътят на мисленето, по който ни тласка един въпрос, ще ни застави да минем през промяна на нещо, с което сме свикнали?

Е това което Донка казва е точно за мен което от десет дена изкам да направя тук при НАС и не знам все още от къде да започна лутам се между бялото братсто мудрите самовнушението утвъжденията пневматрията и много още главата с три номера по голяма стана желая отговорите да дойдат ха ма не идват искам всичко да знам а пък най простото не знам откъде и как да започна и с какво

Линк към коментар
Share on other sites

То вече е започнало, Васко :) Остави го да тече само... остани себе си и нека Бог те води... Пътища много - всеки сам усеща кой е за него в този момент... но най-важното е човек да усеща - постоянна благодарност...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...