Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Вчера специално за целта, маркирах две съобщения и кликнах за да ги изтрия. Явно едното не се е изтрило. Сега ще поизтрия съобщения, за да освободя място.

"Имам впредвид ,че сънищата ти като цяло са пълни с фалична символика , нещо което може да те ''принизи ''и ''унижи''и предизвиква агресора в тебе. Това имам впреввид като казвам ,че се опитваш да игнорираш ,заглушиш ,победиш '' звярът'' в тебе за сметка на идеала ти за духовно развитие който може да се окаже опустошителен в един момент" Надявам се на лични да обясниш защо мислиш точно така, любопитно ми е. :angel: В смисъл защо мислиш, че има някаква липса в живота ми която е свързана с духовен идеал и която предизвиква агресора в съня ми. Всъщност аз съм имал и много сънища с женски символи/образи, които (в редки случаи) са предизвиквали агресора в мен, но по друг начин, небоен начин. :lol: Някои от тези сънища са ме изпълвали с духовни или не толкова духовни емоции, в зависимост от естеството на образите/символите в тях... :P:lol:

_______________________________________________________________________________________

Вчера сутринта сънувах, че съм на екскурзия в Турция. Влязох в една църква. Преди мен беше влязло само едно момиче. Църквичката беше малка. Вътре имаше две монахини. Исках след църквата да посетя и близката джамия, но сестрите ми казаха да не я посещавам, тоест казаха го така сякаш ще е нередно да вляза в джамията. Бяха ревностни християнки. Аз не съм фен на нито един от двата клуба ("Християнство" и "Ислям" :lol: ), но съм по - близък до християнския.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки, според мен това момче (мъжът, с когото го свързваш в реалния живот) е добронамерено към теб, но сянката на "чичо ти" (тоест, определени твои предубеждения) пречат да се разберете с него. Явно човекът търси път към теб, но му е трудно да го намери сам, ако не му го подскажеш. Остави това, което ти казва "чичо ти" и обърни внимание на човека (ако желаеш, разбира се, нещата между вас да се изчистят). Той иска да се разберете, а не че има нужда от някаква твоя помощ - просто проблема му е с теб, а не по принцип.

Така го усещам аз, но най-добре си знаеш ти 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Чичото изобщо не се бъркаше. И всъщност пробивът настана, когато момчето чу какво казва той. От мен не го приемаше. Според мен проблемът е друг, но... ами аз си знам.

П.П. Или накратко да го формулирам. Този човек ме вкарва с поведението си в конфликт с неща, които за мен са важни. Не защото ми се "налагат", а защото ги обичам и са фундаментална част от мен и живота ми. "Чичото" в съня ми не упражняваше контрол, а това беше само загриженост като на родител, без намеси. Позволи си само за кратко да дойде, за да ни каже нещо, но след това ни остави сами. Пробивът настъпи, когато момчето прояви уважение към това, което казвам и което каза и чичото. Просто чу. И се смири. И наистина това е проблемът между нас. Аз почувствах някои важни неща в живота си "наругани" и се отдръпнах от него. Както в съня, с този човек се допълваме така че аз "виждам" (тоест по-добре преценявам ситуацията на ниво разум), той е човек на действието. Ако решим да се допълваме, ще скочим до небето, както се получава, когато краката слушат разума, а разума не ги стопира. Ако той ругае нещата, които за мен са важни, в най-лошия случай просто ще млъкна и ще го оставя сам на себе си - да си налива в бидона каквото му дойде, докато схване сам принципа. В съня той осъзна, че има нужда от мен и може да ми се довери. Наяве ми каза, че няма нужда от мен и разсъжденията ми били безсмислица. Доста грубички изказвания. В държанието му обаче, откакто го оставих сам на себе си, има промяна. И може би това показва сънят. Че тече някаква пренагласа. Моята задача е да го оставя да "води хорото", но това мога да направя след като се убедя, че действа разумно, а досегашният ми опит ми посочи обратното - че подхваща нещата и ги захвърля без да мисли. Това не е моят стил. А това, че ми каза, че за него "нямам значение" - това ще отнеме малко време, защото много заболя. Нека мисли - сам.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Мислиш, че Чичото е метафора на свързващото звено между вас? В такъв случай, имали ли сте разногласия, по да речем духовни и житейски въпроси? Явно Чичото има авторитет и пред него или поне той го чува, обаче не иска да слуша тебе... Я най-добре вземи да го набиеш biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Мислиш, че Чичото е метафора на свързващото звено между вас? В такъв случай, имали ли сте разногласия, по да речем духовни и житейски въпроси? Явно Чичото има авторитет и пред него или поне той го чува, обаче не иска да слуша тебе... Я най-добре вземи да го набиеш biggrin.gif

Не ща да го бия. И без това е боец и май точно там е проблемът. Всичко със сила и с действие иска да решава. Ама то не мой с рогу!

Когато му казах, че любовта се ражда, когато оставиш оръжието и спреш да се бориш, побесня. Нали е учител по бойни изкуства. Но се опитвам да му обясня, че вкъщи не е рингът. И тъй като отказа да разбере, просто престанах да му реагирам по какъвто и да било начин, така че вече няма и с кво да се бие. Освен ако не иска да си блъска главата в стената...

Тоя марс в Лъв ми стопи лагерите, откакто кисне там. Вкл. и ми изтресе това чудо невиждано. Много си го обичам, но битки - не. Нямам енергия за глупости.

Линк към коментар
Share on other sites

"Вчера специално за целта, маркирах две съобщения и кликнах за да ги изтрия. Явно едното не се е изтрило. Сега ще поизтрия съобщения, за да освободя място."

Всъщност, два пъти без да искат са ми пратили едно и също ЛС и затова Шопка не е останало място за твоето ЛС. Сега вече има.

--------------------------------------------------------------------------------------

Тази сутрин сънувах, че обикалям улицата гледайки некролози. На единия некролог бяха написани имена на свързани с починалия хора. Едното име беше : hrisko_82

Сигурно това значи, че ще живея 82 години общо или още 82 години, защото аз не съм 82 - ри набор. :lol: Предпочитам да са общо 82, а пък ако са още 82 да са такива, че да не съжалявам и да имам и духовна полза от тях. :) Ще спестя други два съня ... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

аз пък сънувах че пиянствах на една маса с Фреди Меркюри и Майкъл Дж. - с тези талантливи покойници - този път бяха и двамата - обхвана ме носталгия и си пуснах Queen

Линк към коментар
Share on other sites

А трябваше да си пуснеш "Трилър", да отпраскаш каса водка- след което да си смениш пола по оперативен път и да се отдадеш на любов без предпазни средства - друг смисъл едва ли има в подобен сън

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Не знам дали е тук мястото, но... Обръщам се към вас с молба за помощ за един мой сън. Не става въпрос за тълкуване, а за това, че се пренесе в реалността по много неприятен начин.

Преди около седмица сънувах как отивам да видя мои познати. Те никога не са ми били близки и сме прекарали малко време заедно, но имам много хубави спомени с тях. Когато отидох да ги видя, те един по един започнаха да ме нападат с думи, обвиняваха ме, че съм двулична и други подобни обиди, от което на мен ми стана много болно и осъзнах, че се намирам в ситуация, в която няма как да им покажа истината, осъзнах че те таят злоба към мен, за която не съм и подозирала и я проектират върху мен като ме обвиняват в какво ли не. Много тежко ми стана и като се събудих се чувствах ужасно.

По-ужасно е, че след около два дни започнаха да ми се изливат куп гадости на главата една след друга. Ще се опитам да обясня за какво става въпрос. Първо баща ми избухна без причина и ме обиди без да има конкретно за какво, което не е нормално в отношенията ни. В ежедневието непрекъснато започнах да се сблъсквам с хора, които ми се нахвърлят без повод и скачат да се заяждат с мен. Писах съобщение на моя позната за рождения й ден, бях много зарадвана, че тъкмо ще имаме повод да поговорим (от различни градове сме и не поддържаме много контакт), тя напълно ме игнорира. Докато шофирах преди две вечери зад мен се залепи някаква кола и шофьорът й започна постоянно да превключва къси-дълги, при положение, че имаше още две свободни ленти, в които спокойно може да мине и заради него замалко да катастрофирам. Подмина ме и го видях как се смее, почувствах се много унизена. В 4 сутринта някой ми звъня от непознат номер, за да се гаври с мен и да ми говори глупости. Най-неприятното беше, че човек, на когото много държа сега ме игнорира. Общото между всички случки е начинът, по който се чувствам, същият като в съня - унизена, неразбрана, отритната, наранена. И то без да провокирам подобно нещо.

Може би прекалих с писането, но съм объркана и разчитам някой да ми даде съвет или... И аз не знам. Аз ли проектирам съня си в ежедневието или сънят е бил предизвестие за подобни събития?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, именно, но това е нещо напълно ново и непознато за мен, случи се точно след този сън, тоест преди около седмица. Изведнъж. Нямам интерес да се оправдавам, просто ми е странно.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, именно, но това е нещо напълно ново и непознато за мен, случи се точно след този сън, тоест преди около седмица. Изведнъж. Нямам интерес да се оправдавам, просто ми е странно.

Може би сънят Ви е ясновидски... случвало ли Ви се е и друг път?

Линк към коментар
Share on other sites

За мен вече е вън от съмнение, че някои хора изпитват истинска необходимост да си разказват съня. За тях явно е важно, играе някаква роля.Интересни са ми мотивите. Най-малко процесът на преразказ и писане тук е свързан с концентриране върху "полученото нощно послание" и поглеждането му от друг ъгъл, вероятно помага на пишещия да си поизясни и разбере нещо повече. Наистина колко чудни сънища сънувате! Тълкуването на Кристиян ме накара да се кикотя пред компютъра. Но и ме навежда на идея за по-голяма свобода и разчупеност при тълкуването и интерпретациите на сънищата ни, защото когато сънуваме не си поставяме ограничения и прегради, не бихме и могли.

Като фен на Фреди и на Джако, лека има пръст, изключително талантливи, хареса ми този сън на Гарванче - с тях на една маса.

аз пък сънувах че пиянствах на една маса с Фреди Меркюри и Майкъл Дж. - с тези талантливи покойници - този път бяха и двамата - обхвана ме носталгия и си пуснах Queen

А трябваше да си пуснеш "Трилър", да отпраскаш каса водка- след което да си смениш пола по оперативен път и да се отдадеш на любов без предпазни средства - друг смисъл едва ли има в подобен сън

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Снощи сънувах, че държа в ръце малка фигура (бяла на цвят) с три личица. Фигурата беше голяма колкото костилка от праскова. Лицата едва се различаваха и бяха съединени едно с друго! Някой ми каза, че прилича на тризнаци и същият човек ми каза, че винаги е искал да има тризнаци!

Нямам никаква идея какво може да значи този мой сън, та дори и не мога да го свържа с нещо конкретно. Обикновенно не е така! Ако някой има идея или предполага какво може да значи този сън ще се радвам да сподели! :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Деяна!

Ако потърсим очевидна аналогия на символиката - лесно можем да стигнем до предположението, че става въпрос за това да разбереш, че твой познат човек има три лица (маски, образи). Аналогията, която правиш спонтанно с прасковата (женски символ), предполага, че това е жена. Възможно е и ти да знаеш за тези маски (образи) на жената, предвид твоето спокойно състояние и това, че държиш фигурката в ръце - означава, че ти си в общуване с тези маски (образи).

Човекът, който ти говори за тризнаците в съня - също е ключ към откриване на още информация, относно тази жена.

Въобще, за мен съня е предсказателен, хубав и спокоен. Предстои ти научаване и опознаване на различни аспекти от характера на даден човек (жена).

Това е моето тълкувание по символите.

Но, по-важно е твоето интуитивно усещане и виждане на посланието, защото то може и да ти подскаже нещо съвсем друго и различно - което всъщност да се окаже и правилното разбиране на съня ти.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Не сам сигурна дали тук трябва да пиша въпроса си, но все пак ще пробвам, а вие кажете, ако трябва да пиша другаде!

Преди няколко седмици сънувах, че майка ми, която почина преди 3 месеца, ми се обажда по телефона от отвъдното. Тя беше доста набожна и откак почина аз все си мисля и се чудя дали е отишла в Рая. И в съня ми я питах директно къде е. Тя не ми отговори веднага, но след няколко секунди мълчание, с тъга в гласа си, каза "Ми долу съм, мами", което значи, че не е в Рая кадето си мисля че е, а в Ада. Това ме накара веднага да се разплача и започнах да я питам какво е там, дали наистина е толкова лошо, колкото казват и т.н. Тя на свой ред каза, че не е толкова лошо, но не би искала аз сащо да ида там. И това беше.

Снощи я сънувах пак. Пак ми се обади по телефона, пак от там. Този път каза, да не я питам каде е, че тя направо ще говори, защото няма много време да говори. Каза, че храната, която им дават е стара и мирише, че в църквата (която предполагам също е в Ада) не дават да има повече от двама човека едновременно. И последно каза "А да не ти говоря какво става като се ядоса" имайки предвид дявола. Тя не го каза, но се подразбираше, че за него говори.

В последните няколко дни тези два съня много ме притесняват. Не мога да се успокоя, постоянно мисля за това и дали тя е добре и дали наистина не е на по-доброто място.

Моля ви помогнете ми да разбера тези сънища, за да мога да имам малко мир в сърцето.

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Майка ти не може да е друго, освен добре, защотото ад в християнския смисъл на думата няма. Богомилите май бяха казали, че адът е на земята. И това не знам дали е така. Адът според мен е там, където си го направиш. По-скоро става дума за това, че когато душата се отдели от тялото, тя загубва егото си и започва да вижда нещата, вкл. постъпките си през изминалия живот, ясно. Изведнъж вижда възможностите за развитие, които е пропуснала, ситуациите, в които не е дала най-доброто от себе си - какво от кармичната си програма е преминала добре и какво не и съответно с какво се е натоварила за в бъдеще. И може като се вгледа в нещата да установи, че и детето й е тръгнало по този път, но то все още има шанс да оправи нещата - защото тук на земята се отработва кармата, а не в "отвъдното". Тук е единствения ни шанс, който ние в забвението забравяме.

Според мен тоест е важно да се замислиш върху съветите, които тя е дала на ТЕБ. Съвсем ясни указания - смени си диетата. Преоцени духовния си живот.Това с църквата в "ада" е интересно. Всъщност църквата има малко връзка с вярата и често има повече връзка с липсата й. Това е една институция, която изключва "другия", обявява другите религии за ерес. Съответно и повечето други религии го правят към нея. Така прави религията в "ада". Заключена в дуалността, тя не допуска идването на "третото", което да обедини противоположностите. На Любовта. Защотото дойде ли любовта, всички дяволи стават безработни. И не се гневят и не наказват, ами си плюят на петите. При човека, който е открил вярата като любов към ближния, те нямат работа. Според мен майка ти те призовава да намериш истинска, а не външна духовна опора.

Линк към коментар
Share on other sites

"........В последните няколко дни тези два съня много ме притесняват. Не мога да се успокоя, постоянно мисля за това и дали тя е добре и дали наистина не е на по-доброто място.

Моля ви помогнете ми да разбера тези сънища, за да мога да имам малко мир в сърцето.

Благодаря ви!

Моето мнение е малко по- различно :

Избери си църква с искрени, достойни и отговорни служители и поръчай заупокойна литургия за майка си, по- добре няколко последователни. До 40 ден може да се каже ,че душата митарства и се претеглят делата от изминалия живот, всеки ден искрено се моли за нея, моли Господ да прости греховете и да развърже душата и във вечността. Не се притеснявай за думите или за своите грешки, само вярата и искрената молитва са достатъчни.

Това можеш да направиш за майка и след това помисли върху това , което е искала да ти каже.

Успех и нека Бог те напътства.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, именно, но това е нещо напълно ново и непознато за мен, случи се точно след този сън, тоест преди около седмица. Изведнъж. Нямам интерес да се оправдавам, просто ми е странно.

Може би сънят Ви е ясновидски... случвало ли Ви се е и друг път?

Случвало ми се е няколко пъти да ми се сбъдне сън съвсем буквално, и в действия и в думи и то бяха пак неприятни неща :) Не беше ставало отдавна, но мисля че сега се повтори. Отражението от съня отмина, беше само за няколко дни, но беше ужасно потискащо и непривично усещане. Кога се появяват такива сънища? Вие имате ли наблюдение?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Не сам сигурна дали тук трябва да пиша въпроса си, но все пак ще пробвам, а вие кажете, ако трябва да пиша другаде!

Преди няколко седмици сънувах, че майка ми, която почина преди 3 месеца, ми се обажда по телефона от отвъдното. Тя беше доста набожна и откак почина аз все си мисля и се чудя дали е отишла в Рая. И в съня ми я питах директно къде е. Тя не ми отговори веднага, но след няколко секунди мълчание, с тъга в гласа си, каза "Ми долу съм, мами", което значи, че не е в Рая кадето си мисля че е, а в Ада. Това ме накара веднага да се разплача и започнах да я питам какво е там, дали наистина е толкова лошо, колкото казват и т.н. Тя на свой ред каза, че не е толкова лошо, но не би искала аз сащо да ида там. И това беше.

Снощи я сънувах пак. Пак ми се обади по телефона, пак от там. Този път каза, да не я питам каде е, че тя направо ще говори, защото няма много време да говори. Каза, че храната, която им дават е стара и мирише, че в църквата (която предполагам също е в Ада) не дават да има повече от двама човека едновременно. И последно каза "А да не ти говоря какво става като се ядоса" имайки предвид дявола. Тя не го каза, но се подразбираше, че за него говори.

В последните няколко дни тези два съня много ме притесняват. Не мога да се успокоя, постоянно мисля за това и дали тя е добре и дали наистина не е на по-доброто място.

Моля ви помогнете ми да разбера тези сънища, за да мога да имам малко мир в сърцето.

Благодаря ви!

Съвсем не мисля, че сънят ти има някакво отношение към реалните църкви и каквото и да било там. Не зная как си възпитавана, но набожността на майка ти доста те товари сега и те е товарила и преди. Чувството ти за вина е намерило странни пътища да се развие и в момента играе срещу теб, в образа на починалата ти майка. По-добре се помъчи да се откъснеш от всичко това - за твое добро е. Верно е, че малко време е минало, но се хвани за живота. Много често в съня ти се повтаря телефон - разделени ли сте били с нея напоследък?

Сънят ти може да опише целият ти живот досега, всяка дума е разказ, но смятам че това е нещо твърде лично и се нуждаеш наистина от личен разговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би сънят Ви е ясновидски... случвало ли Ви се е и друг път?

Кога се появяват такива сънища? Вие имате ли наблюдение?

Така наречените пророчески сънища обикновено се появяват тогава, когато сме в някакъв период на стрес и съзнанието ни е претоварено с мисли. Тогава умът истински изключва, замлъкват всички излишни гласове на мислите ни ... и по естествен начин получаваме послания - било то насън или наяве.

Има техники за настройване на това състояние и предизвикване съзнателно на подобни сънища. Това е в случай, ако човек иска да получава послания насън.

Личното ми мнение е, че това е излишно ограничаване. Защото ние можем да получаваме информация постоянно, стига да са отворени всичките ни удове (както казва Учителя) и да сме в постоянна и хармонична връзка на обмен с Вселената. Друг и въпросът, че за да стане това, от нас се изисква определено ниво на разумност и осъзнатост.. което все още реално е приоритет само на малцина.

При повечето от така наречените ясновидци има спонтанно видение, а по принцип всеки човек има определени състояния и моменти, в които по естествен начин тези удове се отварят, макар и за кратко. В този случай той не може да контролира процеса.

Но, от нас зависи дали ще работим по това да направим тези моменти постоянна наша способност и да овладеем този процес.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за отговорите. Наистина ми помогнахте да се замисля над тези сънища повечко.

Не знам защо и двата пъти като сънувах майка ми говоря с нея по телефона. Не сме били разделени, напротив, в последните дни от живота й дори бях по-често до нея и й помагах с каквото мога. Не съм възпитана като вярваща, но в последните 10 години майка ми беше много набожна и винаги ми казваше, че трябва и аз да трагна по този път, защото той е сигурния ми начин да се озова в рая.

Откак е починала доста си мисля за всичко, което ми е казвала и чувствам, че може би всичко е плод на подсъзнанието ми. От всички в нашето семейство аз съм най-чувствителна и бях най-близка с майка (дори след факта, че сме се карали доста, но кой ли не го прави). Сега мисля, че може би аз подсъзнателно мисля за нея и за това така се получава в сънищата.

Май ще е най-добре за момента да опитам да спра да мисля толкова много за неща, над които нямам контрол.

Благодаря Ви пак!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за отговорите. Наистина ми помогнахте да се замисля над тези сънища повечко.

Не знам защо и двата пъти като сънувах майка ми говоря с нея по телефона. Не сме били разделени, напротив, в последните дни от живота й дори бях по-често до нея и й помагах с каквото мога. Не съм възпитана като вярваща, но в последните 10 години майка ми беше много набожна и винаги ми казваше, че трябва и аз да трагна по този път, защото той е сигурния ми начин да се озова в рая.

Откак е починала доста си мисля за всичко, което ми е казвала и чувствам, че може би всичко е плод на подсъзнанието ми. От всички в нашето семейство аз съм най-чувствителна и бях най-близка с майка (дори след факта, че сме се карали доста, но кой ли не го прави). Сега мисля, че може би аз подсъзнателно мисля за нея и за това така се получава в сънищата.

Май ще е най-добре за момента да опитам да спра да мисля толкова много за неща, над които нямам контрол.

Благодаря Ви пак!

krisdan, ще се върна отново на телефона като символ - той за мен е основен в съня, защото е образ на комуникацията ти със света и в частност с хората; затова и казах, че е възможно да са живели разделени - като вероятност, но една от многото. От това, че живееш в по-малък град до нарушена комуникация с хората около теб. А последните 10 години са един много голям период, за който всеки от нас може да се промени стократно. За мен би било чудесно, ако от телефона в твоя сън се замени с реална комуникация, телефонът винаги оставя чувство на недоизказаност в отношенията, но и на някакво съдещо око, което ни гледа. На мен би ми било интересно да разкажеш и други свои сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Не сам сигурна дали тук трябва да пиша въпроса си, но все пак ще пробвам, а вие кажете, ако трябва да пиша другаде!

Преди няколко седмици сънувах, че майка ми, която почина преди 3 месеца, ми се обажда по телефона от отвъдното. Тя беше доста набожна и откак почина аз все си мисля и се чудя дали е отишла в Рая. И в съня ми я питах директно къде е. Тя не ми отговори веднага, но след няколко секунди мълчание, с тъга в гласа си, каза "Ми долу съм, мами", което значи, че не е в Рая кадето си мисля че е, а в Ада. Това ме накара веднага да се разплача и започнах да я питам какво е там, дали наистина е толкова лошо, колкото казват и т.н. Тя на свой ред каза, че не е толкова лошо, но не би искала аз сащо да ида там. И това беше.

Снощи я сънувах пак. Пак ми се обади по телефона, пак от там. Този път каза, да не я питам каде е, че тя направо ще говори, защото няма много време да говори. Каза, че храната, която им дават е стара и мирише, че в църквата (която предполагам също е в Ада) не дават да има повече от двама човека едновременно. И последно каза "А да не ти говоря какво става като се ядоса" имайки предвид дявола. Тя не го каза, но се подразбираше, че за него говори.

В последните няколко дни тези два съня много ме притесняват. Не мога да се успокоя, постоянно мисля за това и дали тя е добре и дали наистина не е на по-доброто място.

Моля ви помогнете ми да разбера тези сънища, за да мога да имам малко мир в сърцето.

Благодаря ви!

Наистина много обичате майка си и продължавате да се тревожите за нея! ... и търсите комуникация чрез... телефон...

Нашите починали близки директно ни се явяват в сънищата, обикновено не говорят, а само с усмивка ни показват че са добре.

Няма Ад и дяволи, това са католически измишльотини. Дявола го използват и хиляди църкви - секти, за да плашат и държат в подчинение хората!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...