Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 4


Guest Христо

Recommended Posts

Дървото с лианите си ти, бъдещето е вероятно добро.

Ще има плащане на своите кармични сметки посредством честност и истина,

постепенно подчинение на Божията воля, плащане на родовата карма.

Ще има вътрешни противоречия и страдания, вероятно ще бъдат преминати

относително лесно.

Добри приятели.

Хубав сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Стигам до една бяла къща вляво във викториански стил. Много добре е боядисана с бяла боя, два етажа, над верандата издаден напред бял покрив. Вдясно много голямо дърво обвито със катерливи лиани. Няма листа и май е есен и е много приятно, спокойно и любящо. Едно приятно момиче обяснява нещо, излиза надпис "кооперация" за малко.

На покрива на верандата има декоративна табела все едно е развъртян свитък.

На нея със зелени букви пише „Гарванче”.

снощи празнувах Св. Патрик зеленото може да е от там :) - той не летеше ли в зелено над дървото :) (шегувам се)

само че в празнувах в центъра :) запознах се с много готини приятелчета а с други сме приятели от година но снощи прекарахме страхотно - детелини не видя ли някъде около дървото :)

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

извини ме пошегувах се - попринцип живея в Изгрев - но зеленото в съня ти ми напомни за зелената ирландска вечер същата нощ

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

не едни приятели ирландци си отвориха нова на Aнгел Kънчев и там - бирички Гинес не видя ли в съня :)

но да ти кажа напоследък и аз сънувам град в стил викторианска епоха - и битки с лъкове и мечове сънувам и дори имам апартамент в някоя от сградите

помня веднъж че и мен ме сложиха в армията нищо че съм дама - този град съм го сънувала много пъти и на сън знам къде се намира къщата ми но на яве такава къща няма

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах че един нотариус ме изнудва. Като метод за изнудване използваше това, че ще ми занижи оценката по музика от седми клас и това едва ли не щяло да ми се отрази зле на бъдещето обучение. :lol: Също така ми изглеждаше нещо съмнителен...Ядосах се и го понабих. За негово добро ще е да не опитва пак. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Пак имах странен сън. Бях в някакъв град, в който се беше състояла някаква битка. По море бяха ни нападнали наши неприятели, беше имало сблъсъци и тъй като атаката ни беше сварила неподготвени, имаше големи загуби. С противника бяхме почти равностойни, но заради неподготвеността на нашата страна за атаката беше се стигнало до неприятната развръзка. Нападателят слава Богу се беше оттеглил, защото сам беше изтощен, но беше ясно, че ще има втора атака и ще тя ще дойде през нощта. Нощта беше много спокойна, но аз бях нащрек и гледах към водата в очакване да видя вражеските лодки да доближават нашите брегове. И ги видях далечината и хукнах да будя мъжете, за да не бъдат заварени неподготвени отново. Всички станаха и се втурнаха на някаква утринна зарядка, в която, странно, но изведнъж се оказа че участват и вражеските войници. Все едно всички заедно тренираха преди сражението. Сражение не видях и даже ми се струваше, че всичко май е по-скоро спорт, а аз съм го взела прекалено насериозно. "Враговете" са всъщност два спортни отбора, "битката" е игра с цел поддъжане на добра физическа форма.

Изведнъж видях друга картина, която не знам дали беше свързана с предишната. Видях лодки, от които слязоха много хора и се наредиха на опашки на пристанището, за да им бъдат дадени входни визи за нашия град. В този град аз заемах някаква важна и отговорна позиция. Процедурата беше доста сложна и не на всички даваха разрешение да влязат в града. Знаех, че при мен идва една моя много близка приятелка, която е от друга, екзотична националност, и че аз трябва да се явя при граничния контрол, за да помогна да я допуснат. Трябваше просто да кажа, че тя идва при мен. Видях приятелката си в тълпата, но в мен имаше колебание - дали тя наистина иска да дойде при мен, дали наистина ме обича, дали има смисъл всичко. Малко като колебанието, което понякога се явява преди да решиш дали да засвидетелстваш на някой чувствата си, страх от това да бъдеш наранен, страх от това да се отвориш за нещо ново. Постепенно всички чакащи бяха обслужени и тя остана последна. Осъзнах, че колебанието ми е глупаво и че тя наистина е решена да дойде при мен, при това наистина ме обича. Отхвърлих съмненията и се доближих точно когато служителката на граничния контрол се обърна към нея. Пристъпих и казах (за свое удивление дори на сън): "Това е дъщеря ми..." - и се канех да й кажа името, което знаех, и да допълня "която идва при мен и ще бъде под моя опека по време на престоя си". Но преди да успея да кажа това, което на служителката май й беше ясно, тя изведнъж възкликна: "Евелина, ама това сте Вие (все едно бях някаква всемизвестна персона), знаете ли, много се радвам, защото имаме едно предложение за работа за Вас. Току-що ни попитаха дали бихте поели опеката над две деца, които имат нужда от учител по немски." Аз казах: "Аз съм немски гражданин, но все пак това не ми е матерен език, не знам дали семейството това иска." Тя пак така възторжено ме прекъсна и каза: "Ние Ви познаваме и знаем, че позанията Ви са много добри. Семейството е съгласно да Ви приеме, ако Вие приемете." Помня, че в главата ми се въртеше мисълта, че обичам да работя с деца и с радост ще приема да обучавам тези двете, но не бива в никакъв случай поради тази работа да забравям да уточня статута на дъщеря си. Това беше последната ми мисъл насън: Да, може, но тази "работа", която ми се дава и ми се струва, че мога да приема, не бива да ме отклонява от основната ми цел - да помогна на дъщеря си да дойде при мен. Мисля, че последното ми усещане беше, че двете неща не си пречат, повече от съня не помня. Интересното е, че дъщеря ми беше много по-едра на ръст от другите деца, беше по-тъмна, като че ли омесена с някаква друга раса, и в много по-зряла възраст. И много ме обичаше и се радваше, че идвам за нея след толкова чакане. Странно ми беше, че я нарекох моя дъщеря, защото отношението ми към нея беше като към любима приятелка, която идва, вкл. и за да ми помогне. Беше някаква много, много близка и сродна моя душа, която много топлеше сърцето ми.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Много повърхностно разглеждам съня ти в момента, но ми се струва, че ключът е в "отбор". Да "отбереш" е като да избереш. А "отбирам" може да е "разбирам от".

Във всеки сън както и когато слушаме преказка веднъж се идентифицираме с раказвача веднъж със героите и веднъж като слушател. Опитай се да го направиш.

Иначе можеш да се "разделиш" и на две - като враждуващите отбори, като море и град, като двете страни на границата, като нощ и утрин... и на четири като многото хора, тълпата/семейството/, като теб самата, като служителката на "граничния контрол" и като дъщеря си.

Единият отбор иска да приемеш "работа" защото те знае, а другият да установиш статута на дъщеря си или твоята сродна душа.

Може би тук "дъщеря" означава свързаност - любов, която идва за да ти помогне. Може би тя е твоята следваща зрялост, твоята друга раса, която те очаква на "границата" за да се срещнете.

Да се "случиш" като учител, но не на матерения език или да израстеш, като майка и любима приятелка на самата себе си. !?smile.gif !?

Нерядко идващото от морето на несъзнаваното се филтрира, чрез "входни визи", които "издава" Азът.

Линк към коментар
Share on other sites

А може би просто това е душата на моята дъщеря. Не за първи път я виждам и не само насън съм я срещала. Знам, че от сто години ме чака да отлепя някои неща, за да мога да я приема да дойде. Последният път ме посети, за да ми каже нещо по повод една моя болест. Пак ставаше дума за това да се обичам повече.

Иначе да, логически човек може да предполага какво ли не и логически схеми без край. Това с отборите аз сама го тълкувам доста по-простичко - просто това, което е "враг", май не е точно враг и май само аз така го виждам.

Не се чувствам раздвоена напоследък, а напротив, в мир със себе си. Има и разни "проблеми", но не могат да се сравняват с това, което беше.

Името на дъщеря си знам, защото освен всичко останало с това име се занимавам в дипломната си работа. Май и двете ще се появят на бял свят горе-долу по едно и също време. Така го чувствам. А името е нещо много древно, свързано с Майката.

Иначе Германия винаги ме е увличала с "работа". Но напоследък не ми минава много. Искам си моя живот.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

сънувах че имам мотор спечелен от лотария ехаа - и карам - и аз понабих една жена - спрях на бензиностанция да заредя - изведнъж тя цъвна с някакво дете и си хареса моя мотор почна да ме моли да и го продам после почна да ми твърди че бил неин - а мотора си беше мой - не можах да си го откъсна от сърцето - онази почна да ми се кара и аха се беше качила и отпрашила с мотора ми под носа ми - а беше супер мотор такъв никой нямаше - леле как и скочих от бензиностанцията излязоха хора да ни гледат как се бием накрая обаче си защитих мотора :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , и от мен . Тази нощ сънувах вълшебен сън . Сънувах ,че летя над някакви гори и поля с много високи цветя. Направо гори от цветя. Докосвах с краката и ръцете си върховете на цветята. Вдишвах аромата им .Имах невероятно чувство за сила и победа . Цветята бяха виолетови,бели и червени . Моля,за тълкувание ,много сензитивен сън ,от който се събудих с много силно чувство на триумфиране.

Ина, в часовете когато си писала бях във фото ателие.Там имаше картини. Нямаше как да не се сетя за теб,а в този момент ти си писала навярно. Странното е, че разглеждайки един акварел се замислих за цветовете използвани за сянка във води. Бяха преобладаващо виолетови и червени.Чудех се как тъй, точно те бяха използвани. Някъде бях намерила връзка между "виола" и "алто". Алто означава и "високо". !?Сънищата освен компенсаторни са и комплементарни.

Линк към коментар
Share on other sites

Колебанията и съмненията са резултатни прояви.Често неосъзнатото, е което не знаем, че ни направлява.

Герман/ия иде от едноутробен. А в нощта преди да ти пиша сънувах моя позната. Името й е София и е в възрастта на преломената биологична женственост, но я сънувах бременна.

Не знам какво сънуваме, Ева. Просто всяка от нас е и сестра на другите. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Колебанията и съмненията са резултатни прояви.Често неосъзнатото, е което не знаем, че ни направлява.

Герман/ия иде от едноутробен. А в нощта преди да ти пиша сънувах моя позната. Името й е София и е в възрастта на преломената биологична женственост, но я сънувах бременна.

Не разбрах :-) Какво е преломена биологична женственост?

П.П. Ще отида на лекар, за да успокоя всички, които ми рекоха, че НЕЩО може да ми се е случило. Ако някой е решил да идва при мен, мога само да го приветствам.Но вероятността е минимална ;)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах шантав военен сън, макар че всички бяхме с цивилни дрехи. Имаше и момичета.Нищо лично към турците, просто такива са били времената. Пък и това е просто сън. Та сънувам, че аз съм част от армия в цивилни дрехи, която воюва с турци в цивилни дрехи. Те притичаха при нашата позиция и оставиха голямо оръдие, палнаха му фитила като целта беше то да гръмне в нас. Само че аз изгасих фитила и бясно го подкарах към тяхната позиция. Спуснах се с оръдието по едни стълбища, то задумка бясно надолу, безконтролно. Премаза няколко души ( турци), които му се изпречиха. След това се спря. Изскочи турския певец Таркан или някакъв негов имитатор, не съм сигурен. Запалих клечка кибритена, хвърлях я към него и го запалих. След това добутах оръдието на вражеската позиция, там му запалих фитила и преди да успеят да реагират изтрелях снаряда. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Пренесъл си патриотизмът в сънищата си и си го свързал с музиката която те впечатлява. Това са неща които силно занимават мислите и чувствата ти затова ги сънуваш и свързваш по интересен начин :D.

Линк към коментар
Share on other sites

Мда.. нищо добро май не го чака Таркан g.gif Наксоро пак четох, че го арестували с наркотици и го пратили на лечение 60.gif

Хрис, много война - много нещо сънуваш.. biggrin.gif Мен не ме ли мярна някъде в арийски кан-кан harhar.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Лошо съм се изразила. Бързах. Просто жената беше доста възрастна. Може би моят сън ми вещае бремето, което сама си надявам, опитвайки се да тълкувам.:)

Хахаха :-))) Според мен няма такова бреме.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет отново!

Тази нощ, или по-скоро тази сутрин, след повторно заспиване от 8:00, сънувах доста интересен за мен сън, сякаш с много знаци, но за жалост по съновниците нищо хубаво не се казва за тях. И все пак ми се ще да видя и ваше тълкуване.

Основното в съня е, че с баща ми си плуваме заедно в морето, както по принцип си плувахме през летата, когато аз си живеех във Варна. Той ми обръща специално внимание на доброто дишане и аз изпълнявам. По едно време обаче, докато си плуваме във водата, която сякаш не бе бурна, но някак тъмна, аз виждам две акули от двете си страни в момента, когато потопя очите под водата, след като съм взела въздух (при плуване на бруст). Изпитвам некомфорт от акулите, но не беше кошмарно усещане, както би било в действителност. И както си плувам така с акулите и баща ми е в близост, изведнъж от някъде изскача сладко момиченце, може би на 1 годинка максимум, бебенце, но с коса, така да се изразя :D, което напълно ме откъсва от неприятния факт за акулите около мен и аз взимам момиченцето и позирам с него, както съм си във водата, вече до кея, за да ни направят снимка (не питайте как пък знам, че на кея има момиче-фотограф, както и да е :D ). Хващам бебето и сладко се усмихвам, докато го поставям пред себе си на кея (аз съм си още във водата). Правят ни снимката и в този момент някой праща огромен сапунен мехур в лицето ми и аз се засмивам, защото се пуква пред мен, както съм с бебето. Както и да е, идеята е, че на кея имаше много хора, сякаш ни гледаха да ни се радват, а и това, че ни снимаха с бебето, сякаш беше някакво масово празнуване, такова чувство имах. :)

Та, какво ще кажете, а...

:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida,

двата трамвая от по-предния сън, тук вече са две акули. Имало ли е в семейството ти друга жена освен теб и майка ти? Т.е. имаш ли сестра или баба, с която сте живяли заедно?

Да си "вземеш" въз-дух е все едно да "плуваш" заедно с баща си във Водите. Дано не греша, но Якоби мисля пишеше, че има наклон в сънищата, от съзнавано към несъзнавано или обратно.

Може, би наяве край теб има бащинска фигура, която те подпомага /детето е символ на връзка/, но и поради което се чувстваш некомфортно страхувайки се от "акулите". Който и да е сън сам по себе си, т.е. несвързан с действителността не значи нищо, а и кой ли може да бъде сигурен в интрепретациите!? Аз никак не съм. :) И все казвам да не се вземат като сериозни опитите ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida,

двата трамвая от по-предния сън, тук вече са две акули. Имало ли е в семейството ти друга жена освен теб и майка ти? Т.е. имаш ли сестра или баба, с която сте живяли заедно?

Да си "вземеш" въз-дух е все едно да "плуваш" заедно с баща си във Водите. Дано не греша, но Якоби мисля пишеше, че има наклон в сънищата, от съзнавано към несъзнавано или обратно.

Може, би наяве край теб има бащинска фигура, която те подпомага /детето е символ на връзка/, но и поради което се чувстваш некомфортно страхувайки се от "акулите". Който и да е сън сам по себе си, т.е. несвързан с действителността не значи нищо, а и кой ли може да бъде сигурен в интрепретациите!? Аз никак не съм. :) И все казвам да не се вземат като сериозни опитите ми.

Здравей, shelter!

:)

Освен мен и майка, в семейството друга жена няма. Сестра нямам, а с нито една от двете баби не съм живяла.

А сега бащинска фигура, която да ме подпомага, не виждам да има. В какъв смисъл споменаваш "връзка"? А акулите според теб символ на какво са? Разбирам, че правиш паралел с двата трамвая, но все пак ми се ще да поясниш :)

Линк към коментар
Share on other sites

В съня всичко е в теб, от теб, за теб, като в същото това и други времена присъства , което е свързано.

Така че башинската фигура е интернализиране на ония сили, които идат от детството ти от баща ти и поради него. Подпомагането се проявява като желание за показност- фотографирането. А идеализирането на бащата, води да идеализираща се дъщеря. Много често навън това се изживява като "спасител"/детето/ . Сякаш сама ти ставаш спасител на себе си, "забравяйки" акулите / тук "да забравиш" е равно на "да пуснеш" - "да се разделиш с"от по-предния сън/.

Може би "двете акули" е изображение на страха от твоята екстернализация!?

Когато бива сниман човек обикновено има желание и да скрие. В случая агресията и страха си. Или баща си и майка си, или хора чрез които повтаряш отгношението си на дете, и които в този момент си мисля, че са двете акули в съня ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Brizeida според мен това е носталгично/пожелателен сън.

Носталгично е това, че пак плуваш с татко си, както в миналото и той е до теб и плувайки във водите на живота, в които се срещат и акули, не те плашат, защото до теб е татко ти.

Пожелателен, че все пак ти си пораснала и е време да вземеш съдбата, бъдещето в ръцете си, а тя е чрез това, да си имаш бебе - сладко момиченце и всички да ви се радват.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...